Phuketi ABC ehk KKK kus raha vahetada, kust pileteid soodsalt osta jne

Viimase paari nädala jooksul olen ma taas hakanud saama Taid puudutavaid küsimusi. Teen siia ühe sellise postituse, mida hakkan vajadusel täiendama. Panen siia lugejate küsimused, millele ma nagunii vastuseid annan, aga et kui keegi teine ka huvi tunneb, saab lugeda. Kuigi olen paljudest asjadest rääkinud, siis kordamine on tarkuse ema, aga lisa leiab marimell reisib lehelt. Sinna olen kokku korjanud kõik meie reisipostitused.

Kuidas te ostate pileteid kui olete vahepeal paar päeva Bangkokis ja siis näiteks ülejäänud aja Phuketil?

Tavaliselt ostame me mingi valmis variandi, mis on hea hinnaga. Olgu selleks siis lennupiletid Helsingi -Krabi või Helsingi-Bangkok. Siis siselennud vaatame jooksvalt juurde.

Rääkides Bangkokist, siis rahvusvaheline lennujaam on Suvarnabhumi Airport, kust saab vajadusel otse edasi lennata.

Kui oled paar päeva Bangkokis, siis on ka teine variant lendamiseks – Don Muang Airport on nö odavlennufirmade maandumiskoht. Kui tahad odavamalt reisida ja Suvarnabhumi Airportis maandudes minna odavamasse lennujaama, siis arvesta umbes kahetunnise reisiga. Ütlen kohe ära, et kui sa juba maandud Suvarnabhumi, siis pole sul pointi rännata Don Muangi, sest kuigi lennupileti saad 10€ odavamalt, siis transport ja aeg maksab ka midagi.

Meie oleme viimastel aastatel läinud seda teed, et reisime käsipagasiga, nii on kiirem ja lisaks ei pea maksma näiteks odavlennufirmadega lennates pagasi eest juurde. Kui sa plaanid aga perereisi ja sul on tavaari rohkem kui vaja, siis ära mõtle üldse lennujaama vahetusele. Osta kohe siselennud Suvarnabhumi lennujaamast väljuvale lennule, sest Don Muangis maksad sa veel lisaks pagasi eest.

Kust te leiate kogu aeg neid odavaid pakkumisi?

Ma jälgin julgelt kümmet või enamat reisi-lennupiletite gruppi Facebookis ja näiteks trip.ee’sse tulevad pakkumised suht kiirelt üles. Momondo (nüüd ka eestikeelne!) on peamine koht, mis alati esile tõuseb. Ja lihtsalt tšekkamiseks kasutan ma ka Skyscannerit. Teiseks on mul naabripoiss, kes on eriline lennupiletite hunt. Viimased kaks Tai reisi on tema mulle pakkumised ette söötnud ja küsinud, kas minek? Minek!

Lennufirmade parimad pakkumised talvisteks reisideks… on suvel :) Jõulude- ja aastavahetuse ajaks ära looda saada hea hinnaga pileteid, siis puhkavad kõik, ja et siis mingi hea diil napsata, pead sa küll õnnesärgis sündinud olema.

Mida me ka oleme katsetanud (saanud otselennu Helsingi-Phuket/Krabi saanud 495€ nägu) – kui saad oma puhkusega mängida, siis novembrist-märtsini saab krabada viimase hetke pakkumisi Soomest (Finnmatkat, napsu.fi, rantapallo.fi, tjareborg.fi) lehtedelt. Aga see eeldab, et kohver on pakitud ja oled valmis kohe lendama. Viimase hetke pakkumised hea hinnaga on õhus paar päeva enne. Aga üldiselt kui varem vaatama hakata, peilid välja mis päeviti lennud toimuvad ja saad natuke planeerida.

Teiseks, kui otsid pikalt lende ette, siis vahepeal tühjenda oma veebilehitseja otsingut või kasuta incognito lehte, siis tundub näiteks momondole või skyscannerile su otsing uus, mitte et ta taipab, ahaa, ikka otsib, järelikult plaanib minna, tõstan veidi hinda.

Viimast reisi hakkasime planeerima peaagu aasta ette, mais tuli idee, juunis ostsime esimesed piletid, reis ise veebruaris – loe lähemalt siit!

Kas saaksid majutust soovitada?

See on kõige raskem küsimus mu jaoks, sest ma ei tea, mida sa tahad. Kas sa oled printsess herneteral ja tahad luksuslikku hotellituba või elad mõne sisaliku oma toaseinal üle. Tavaliselt soovitan ma piirkonda. Kui tahad pidu, siis ela Phuketil Patongis (vaata kaarti – otsi midagi Bangla streetist 1km raadiuses), kui tahad rannapuhkust, siis vali Kata/Karoni piirkond.

Me ise oleme elanud mõlemas kohas. Kata on ilus ja rahulik. Natuke kallim kui Patongis ja kell 23 on tänavad pimedad ja kohad hakkavad sulgema. Igav. Perega reisides ilmselt parim valik.

Patongis on elu 24/7, olenemata päevast. Mulle see meeldib. Asi pole ainult peos, vaid kogu selles melus ja suminas. Ma astun kasvõi kell 2 öösel välja ja lähen sööma kui tahan. Lisaks meeldib mulle Patongi söögiturg, seega valin ma elamise nii, et sinna poleks vaja üle 10 minuti kõmpida. Pidu on umbes sama kaugel. Kui tuleb tahtmine minna, siis ei mõtle ma, et oooh, viitsin ma mingit taksot sebida ja minna või ei. Astun uksest välja ja lähen.

Ja meie moto on – kaine peaga on lihtsam hommikul randa minna kui öösel täis peaga peolt koju seigelda. Ehk siis, meie valik on Patong.

Ise kasutan peamiselt Bookingut hotellide jaoks ja kui korterit tahan siis Airbnbd. Kusjuures, meie lingi kaudu liitudes saab 21€ krediiti.

Kuidas sa transfeere broneerid?

Ei broneerigi üldjuhul. Kui ma esimesel korral läksin ja sedagi mitte käsipagasiga, siis tellisin hotellist transfeeri. Maksis äkki 1000-1200 bahti. Olin kindel, et juht teab kuhu viia jne, et ei pea ise umbes kaardil näpuga järge ajama. Reaalsus on see, et ei tea nad tuhkagi. Otsivad samamoodi. Seega nüüd võtan ma lihtsalt lennujaamast takso ja lähen. Odavam ka :)

NIPP: ostke lennujaamast endale kohe netikaart, pange google mapsi oma hotell ja juhendage juhti vajadusel.

Kas iluteenused on hügeenilised?

See oli mu jaoks umbes samasugune küsimus nagu kas seal WCs paberit on – kusjuures alati ei ole, pead selle enne kabiini minekut endale rullist võtma. Ja teiseks, on see tais MEGAõhuke.

Aga jah, iluteenused on hügeenilised. Kui minna ikka kaubanduskeskuse salongi, siis ei juhtu sinuga midagi. Samas näiteks ripsmepikendusi ma ei soovita seal panna. Ma ei ole näinud veel ühtegi inimest, kes oleks sellega rahule jäänud ja ma pole näinud ka üheski salongis ühtegi albumit, mis kutsuks seal ripsmeid panema. Ripsmete jaoks on seal kohapeal eestlane Heret, kes tuleb sulle kasvõi hotelli ripsmeid panema.

Maniküüri-pediküüri julgen Phuketil vabalt minna. Juuksurisse ka. Massaaži peab lihtsalt minema. Meie lemmiksalong on Darin Massage & Beauty Salon – Katal. Paar korda reisi jooksul sõidame ekstra sinna, et massaaži nautida ja pediküüris käia.

Kas raha tasub kohapeal vahetada?

Jah. Võtke sularaha kaasa, sest lennujaamas võidakse (alati ei küsita, aga neil on see õigus) teilt küsida, aga kas raha on? Ja siis peaks teil olema ette näidata vähemalt 10 000 bahti (265€) per nägu, või 20 000 bahti per pere. Ma olen ükskord pääsenud kui näitasin hunnikut (krediit)kaarte. Aga sularaha on kindlam kaasa võtta.

Meie oleme tavaliselt vahetanud mingi 100€ bahtideks juba Eestis, nii on sul kohe olemas näiteks taksoraha või tahad vett osta vms. Ülejäänud raha olen kaasa võtnud sulas või pangakaardil. Alati eurodes, sest siin on kurss kehvem kui Tais kohapeal.

Vahetada saab seda pangas või valuutavahetuspunktides. Tänavatel eelistan ma rohelisi ja punaseid putkasid. Samuti saab raha välja võtta pangakaardiga automaadist. Turvalisem on seda teha pangakontorite automaatidest, aga minul isiklikult pole juhtunud ka suvalise automaadiga tänaval midagi.

Mõtekas on raha välja võtta suurem summa korraga, teenustasu on Tais fikseeritud 200 bahti olenemata summast, mis välja võtad (olgu selleks siis 100 bahti või 20 000 bahti – seega mõtekam on 20 000 bahti võtta). Lisaks võtab Eesti pank 2,5% summalt endale.

Kuidas sul kogu aeg internet on?

Sest mul on kohalik kaart. Kõige kiirem on see osta lennujaamast, sest muul juhul pead minema esindusse. 7/11 poed pakuvad ka, aga seal on alati väiksem valik. Kaardi ostmiseks on vajalik pass või ID-kaart.

Osta suvaline kõige odavam kaart ja lisa sinna kõneaega, või osta valmis pakett.

Me ise oleme alati ostnud selle Happy Tourist 599 ja 15 päeva muretu. Üle 6GB ikka ju kahe nädalaga netti ei kulu. Teistel firmadel sama hind tegelt. TrueMove pakub 8GB sama raha eest, AIS annab 100 bahti kõneaega nagu dtac’i. Aga in general same-same, poteito-potato. Meil kulus kahe nädalaga mingi 3-5GB netimahust ära ja kõik sai tehtud. Isegi blogitud.

Kui teil on Phuketi kohta küsimusi, jätke need kommentaaridesse, vastan neile blogipostituse sees jooskvalt.

Kasuta reisimiseks Bonusway keskkonda ja kogu selle pealt boonuseid,
mida saad välja võtta reaalses rahas :)

17 thoughts on “Phuketi ABC ehk KKK kus raha vahetada, kust pileteid soodsalt osta jne

 1. Tere…meie ka juba varsti minemas. Oleme Tais käinud 3x erinevates piirkondades. Seekord siis Phuket. Oskad soovitada ostlemiskohti….turgu tean aga kaubakeskusi? Tean, et kuskil on sushibufee? Oskad öelda kus? Meil on kaasas ka paar Hedoni vanust põnni….kas peaksin ostma päikesekaitse riided siit v õnnestub möödaminnes kohapelt leida?
  Aitäh!

  1. Hei! Päikesekaitseriided ostke pigem siit kaasa. Ma arvan, et on kindla peale minek ja kvaliteetsem. Ma ise ostsin reisipisikust Hedonile.

   Sushibuffee on näiteks Jungceyloni taga – Shabu Shi on koha nimi. Seal on küll ajaliselt piirang, vist 1,5h, aga lisaks sushile on ka muud jaapani kraami. Kõik jookseb suurel keerleval lindil :) Lastele on jätsi ka!

   Kaubanduskeskused – Jungceylon on Patongis üks suuremaid ja nö paremaid, samas mul seal paar lemmikpoodi ainult (mine osta Melissa kingi sealt – appi, mu nõrkus!) ja siis on Central Festival megasuur kaubanduskeskus, kus meile meeldib palava ilmaga peitu pugeda, eriti kui eelneval päeval on päikesega liialdatud.

   Ma ise soovitan hoopis SuperCheapi minna :) – seal on kõike – autorehvidest jäätiseni, aga lihtsalt kõik kohalikud restoranid/hotellid jne varustavad sealt, näed seda suurust. Meie Kaupmees on nagu tikutops sellega võrreldes. http://www.supercheapphuket.com

   Võtke kohalik kaart, saate mapsiga liikuda ja leiate kenasti asjad üles.

 2. Miks te mujal ei käi? :) Üldse pole see mingi etteheitva tagamõttega küsimus. Kas asi on turvalisuses? Rutiinis? Et meeldib. Või te ei tahagi reisida, tahate lihtsalt puhata? Odavaid pakkumisi on ju mujale ka ja saan aru, et teile meeldib TAI, aga ilmselt meeldiks ka muud kohad ju. Miks te reisida ja avastada ei taha?

  1. Miks mujal ei käi? Oleme sellest rääkinud (ma ei tea, kas ka kirjutanud), aga Phuket on jah, hea mugav, tead, kus mis asub, kuhu minna. Sel korral tegelikult võtsime ette Tai – sellessuhtes, et lähme ka Pattayale ja Koh Sametile, kus me ei ole varem käinud. Laiendame haaret :)

   Ja miks me mujale riikidesse hetkel ei lähe – ootame, et Hedon kasvaks ja lähme koos temaga.

 3. Parim mohhiito ämber patongis? Kus ? :)
  Ja kas saab kuskilt otsida pulmakleiti? Ei taha, et nad õmbleks. Tahan proovida erinevaid lõikeid. :)
  Aitäh

  1. Patongi söögiturul parim mojito. Ainult 1 mees teeb seal alksiga kokteile. Leiad ta kindlasti üles.

   Pulmasalonge on mitmeid, küsi ja küll hakkavad silma ka :)

 4. Tai on ju kallis ja teenindus on alla käinud. Mina sealt osta küll midagi ei leidnud, singapuriga võrreldes ikka rõve auk. Ja samas põhjendamatult kallis. Kui vietnami, laose või birmaga võrrelda. Ainult lällavaid lääne noorukeid on seal rohkem.

 5. Ahjaa, õnnestus skoorida eelmine nädal reisidiilidest pilet üle stockholmi saigoni ja 3 nädalat hiljem phnom penhist tagasi. Ja seda kõike 365 euri eest. Hinna sees ka tasuta öö dubai hotellis.
  Seal oli phuketti ka pileteid, nii et tsekkige.

 6. Tere!
  Olen esimest korda Taisse minemas ja tahtsin küsida, kas vette minnes peaksid ka ujumisjalanõud olema või saab ilma nendeta hakkama?
  Siselendude kohta ka: kas kohalikust lennujaamast saab kohapealt osta lennupileti või peaks ikka enne netist ära ostma?

 7. Kui reisite enamasti ainult käsipagasiga, kas siis pole tekkinud ruumipuudust? Pean silmas, et algul minnes on ju mingid omad asjad ka siiski kaasas ja tagasi tulles on veel tavaari, mis on kaasa ostetud. Me planeerime reisi samuti elukaaslasega kahekesi, ilmselgelt jääb tema pagas suht tühjaks, et saaks kombineerida, kuid kas kahest käsipagasikohvrist on küllalt?
  Reisida oleks kindlasti mugavam.

Comments are closed.