Üks ununenud postitus – lapsekandmiskotid

marimell

Suvel, kui me Türki reisile läksime, siis ma teadsin, et käru ma kaasa vedada ei viitsi. Nii suundusingi ma linalaps.ee lehele – kusjuures koostööst rääkisin ma nendega siis kui ma rase olin, aga lina ostmise/kandmise/testimiseni ma ei jõudnudki. Aga kuna kuskilt oli mul meelde jäänud, et neil on ka suuremate laste kandmiskotte, siis sinna lehele ma enne Türgi reisi suundusin.

Kui te arvate, et valik on lihtne, siis ooo, ei. Neid kotte on nii palju erinevaid ja milline just sulle sobib, lapsele sobib, pole kõige kergem valik. Igaljuhul läksin mina sinna kohale. Kuna Meelis reisist midagi ei teadnud, aga vaja oli sõita Piritale, siis sokkisin talle kokku, et Linalaps tellis reklaamloo ja vaja nüüd kohale minna ja proovida ja pildistada… Olin neid juba ette hoiatanud, et mees mul reisist midagi ei tea, ja et nad jumala eest mind ei reedaks.

Kuna mul oli kotti vaja kohe, aga kaup veel tulnud polnud, oli neil valikus nö kaks varianti mitmes erinevas toonis. Jumal tänatud, muidu ma oleks lolliks läinud selle valimisega.

Olid kandmiskotid ja onbuhimod – tunduvad sarnased, aga tegelikult on erinevad. Ühed on nö suuremad ja mulle tundus, turvalisemad, teised palju lihtsamad ja ka väiksemad näiteks kaasa pakkimiseks vms.

Kuigi ma haarasin igaks juhuks kaasa mõlemast ühe, siis reisile läksime LennyLamb kandmiskotiga.

Selgus, et kotti ma ostma ei peagi, sest nad pakuvad ka rentimise teenust. Mis on minu meelest igati mõistlik, eriti kui sa näiteks ei tea, milline sulle sobida võiks või millist on kõige mugavam kasutada. Ma võtsin kaasa kaks, aga truuks jäin ikka ühele. Üks oli väiksem, teine suurem, aga see suurem tundus endale mugavam, last sisse panna mugavam, last välja võtta mugavam.

Kui ma paar kotipilti Instagrami panin siis paljud tahtsid, et ma neist lähemalt kirjutaksin. Türgi reis tuli vahele ja siis mul vahepeal tuli meelde see postitus ja siis läks jälle meelest ära ja mõtlesin, et kellel seda infot ikka vastu talve vaja on, aga just eile kirjutas mulle üks blogilugeja, et läheb lapsega reisile ja millist kotti ma soovitan. Kuna reisihooaeg kogub jälle hoogu, siis äkki kellelegi on kasulikku infot siin postituses.

Igaljuhul ma soovitan täiega see kott osta või rentida, sest sellega on ikka väga mugav reisil olla. Esiteks on käru ilgem kobakas ja kui laps on juba piisavalt vana, et ta seal kärus niisama istuda ei viitsi, siis seljas olles või ka ees istudes on tal hulka lõbusam reisist osa saada ja nii saab isegi paar tundi turgudel või poodides käia, ilma, et laps halama hakkaks, et ei viitsi. Kuigi, ega nad seal kotis ka kümme tundi istuda ei viitsi, isegi ei viitsiks, eks. Aga mugav on küll, palju lihtsam kui niisama süles või kukil tassida.

Teine, mis mul valikus oli – LennyLamb onbuhimo – see on minu meelest sobilik natuke väiksemale lapsele. Hedon, kes siis oli 2,5aastane ja 13kilone, mulle tundus see natuke liiga madala äärega. Kuigi Linalapses kohapeal kinnitati mulle, et kõik on õige ja nii peabki, siis mulle tundus see kuidagi vähem turvaline. Selja osa on nii lahtine kuidagi. Eriti kui lapsel on paha tuju ja hakkab rapsima, siis mul on tunne, nagu ta vupsaks välja sealt. Kuigi ilmselt saab seda selja pealt ka timmida, et ta oleks kõrgemal. Mulle lihtsalt tundus see musta-valgega parem.

Aga seda ma ütlengi, et oma silm on kuningas, peab ise proovima. Laenutus maksab ainult 7-13€ nädalas ja saate täpselt teada, milline on teile sobilik. Loomulikult võite osta ka, minu meelest lihtsalt üheks reisiks on mudavam laenutada.

Head reisi! :)

1 arvamus postitusest “Üks ununenud postitus – lapsekandmiskotid

  1. Nii kahju, et seda postitust kuu tagasi ei olnud :(
    Käisin just kuu aega Itaalia reisil lapsega ja niii tundsin puudust kandmiskotist suuremale lapsele. Ei osanud kuskilt otsida ka.
    Aga käidud ta sai niisama, ei jäänud lapsel muud üle kui kõndis käekõrval mitmeid kilomeetreid ja ära väsides sai ikka sülle ka.
    Aga kandmiskotti soovitaks küll kõigile kel väiksem/suurem laps.
    Kui poja oli väiksem, siis sai ka kasutatud ja parim asi üldse

Comments are closed.