#elulineblogi #kokandus

PILDID: piparkoogitegu Naabripoisiga

Eile oli meil vahva õhtu. Naabripoiss tuli külla ja seda ootas Hedon terve päeva, sest me hakkasime piparkooke küpsetama. Ja kuna teatavasti väga palju rahvast kööki korraga ei mahu (kaks naist kööki ei mahu, haha, vist öeldakse), siis ma tõmbasin ka end assistendi rolli..

Meelis oli Jõuluvana tegemas, meie kodused ja kui Naabripoiss tuli, siis ma tegin hoopis pilti ja valmistasin ainult panne ette, ahju, välja.

Nii lahe oli vaadata kuidas Hedon oli nii asjalik ja vaatas koguaeg Naabripoissi nagu mingit hullu autoriteeti ja kuulas nii viisakalt sõna. Ja veelgi parem meel on mul selle üle, et Naabripoiss, kes on alati olnud pigem suhtumisega, “häh, lapsed, ma ei oska nendega midagi teha” sai nii hästi hakkama. Õpetas ja juhendas ja oli sajandi kannatlik kui Hedon seitsesada korda vorme üksteise otsa vajutas ja nii juba ahjuvalmis piparkooke lõhkus ja kui ta glasuurima hakkas ja pool pakki ühele piparkoogile lasi.. Väga lahe vaatepilt.

Noh, meestel ongi vist see, et “teen lapsega siis midagi kui ta juba asjalikum on ja räägib ja kõnnib ja..”

Meelis seevastu on selline, kellel lapse vanusest savi on, ikka on laps tema kullatükikene :) Täna ka kirjutas poolest päevast juba meie lapsehoidjategruppi, et ärge siis unustage kullatükikest lasteaiast võtta :)

6 arvamust: “PILDID: piparkoogitegu Naabripoisiga

    1. Miks ta armukadedaks peaks saama? Ma tunnen seda naabripoissi reaalselt 30 aastat! Te on üks mu esimesi sõpru. Käisime samas lasteaias, elasime lähestikku.. miks peaks keegi armukadedaks muutuma?

  1. Soovitan teha sul ise piparkookidele glamuuri , imelihtne ja saad ise valida kui hapukad( mulle isiklikult meeldivad halvimad glasuurid poe omad liiga läilad) . Kaks muna valgelt (piisab umbes 2-3kg piparkoogi taigna) lisad neile pidevalt segades tuhksuhkrut (kuni on piisavalt paks , väga vedel ei tohiks olla) maitse järgi sidrunihapet (mina kasutan pulbrit, vedel teeb glamuuri ka vedelamaks) jagad nelja kaussi lisad kolme toidu värvi (a’la punane kollane sinine ) ja neljas jääb valgeks. Paned kasterva nurgaga kilekotti või kondiitrikotti ,auk sisse ja kaunistama :)

    1. No taigna võiks ju esiteks ise teha, ega see midagi keerulisemat pole. Ja toiduvärve ma glasuuris küll ei kasutaks, kui juba ise teha. Siis paneks ikka looduslikke värviandjaid.

Comments are closed.