#elulineblogi

Probleem blogimisega?!

Ma avastasin just, et mul on jube keeruline millestki blogida, sest me teeme igal õhtul laivi ja seal saab justkui kõik räägitud.

Kuigi me proovime huvitavuse mõttes igaks õhtuks leida ühe teema, siis õhtu lõpuks räägime me ikka kõigest. Aga näiteks oleme me rääkinud rahast, oleme printinud välja erinevaid rahateemalisi küsimusi ja neile vastanud, et mida meie arvame. See oleks põhimõtteliselt sama kui ma kirjutaks blogipostituse – mis mõtted meil oma koduga hetkel on. Aga mul on tunne, et sellisel duubeldamisel pole ka nagu mõtet.

Või näiteks rääkisime me šoppamisest, et kus šoppame, mida ostame, jälle küsimused-vastused stiilis. Iga päev on meil laivis erinevad riided, sest mis nad ikka kapis seisavad. Kodus olemise ainus rõõm otsida õhtul endale riided, teha kerge meik ja kell 22:00 laivi minna. Kolm-kaks-üks-eeter.

Oleme ise ostnud ja meile on saadetud erinevaid tooteid, et me neid laivis prooviks, arvustaks. Näiteks saadeti meile “abipakk” – kus oli kõike – proseccost krõpsudeni ja kõike seda saime me ka proovida. Samamoodi saadeti Hedonile kast magusat, aga meile kast tervislikke snäkke, mida me siis laivis mekkisime ja arvustasime.

Avame kõiki meile tulnud pakke pigem nüüd laivis kui storydes või blogis. Ükspäev näiteks saadeti meile kaks kasti kokteilimaterjale, ühel õhtul tegin mina Meelisele pimekokteile, teisel õhtul tema. Nö vanasti oleks me teinud piltpostituse pigem blogisse.

Mulle tundub, et video on täna väga vaadatud, ainuüksi Hedoni video, kus ta neile vahepeal Facebookis ringlenud küsimustele vastas, on saanud üle saja tuhande vaatamise!

Igasugused unboxing videod saavad 20-50 tuhat vaatamist. Näiteks kui Nuudel saatis meile üllatuse – ma tellisin süüa, aga tulid lilled, vahukad, Hedonile üllatused.. Seda on reaalselt 68 tuhat vaadatud. Enneolematud numbrid. Blogis ei loetaks “saime üllatuse” postitust 68 tuhat korda, pigem julgeks ennustada mingi 10-15 tuhat, mis on selline keskmine postituste lugevus. Skandaalsemad teemad küündivad muidugi kolm korda suurema lugevuse juurde..  Samas, tunnistan, ega me varem pole videole väga rõhku pannud ka. Aga tundub, et praegu ikkagi rahvas skrollib rohkem ja vaatab rohkem videot kui varem.

Kõik meie videod leiab siit – marimelli videod alt. PS! Sul ei pea olema Facebooki kontot, et meie laive vaadata. Tule lihtsalt otsejoones meie lehele kell kümme õhtul ja naudi meie otse-eetrit: https://www.facebook.com/marimellPR/

Kus te meid hetkel jälgite? Kas olete ka igaõhtused laivivaatajad või käite pigem blogis ja eelistaksite teksti videole? Kas oleks pointi kirjutada meie videoid lahti ka blogisse või pigem kirjutada blogis nö highlights’idest mis videost läbi käivad. Ma tunnistan, et tegelikult räägime me seal nii palju asju, millest võiks ka blogida või mis oleks meie lugejale ilmselgelt huvipakkuvad, aga mulle endale tundub duubeldamine veider. Teistpidi, äkki blogis on totaalselt teine rahvas, kes istub Facebookis?

26 thoughts on “Probleem blogimisega?!

 1. Eelistan teksti, kuna õhtune kellaaeg on see aeg, kus lapsed magama pandud ja aeg olla oma mehega kahekesi. Sel hetkel ei taha vaadata “omi asju”, mis meest absoluutselt ei huvita. Niiet sellest ajast kui videoteele läksite, ei tea ma enam teist üldse mitte midagi

 2. Mina olen täiesti blogiusku, ehk tahan midagi reaalselt lugeda. Igasugused laivid ja youtube-videod on minu jaoks täielik turn off :D
  Samuti ei paku mulle pinget ei unboxingud ega toidupostitused.. Ikka tavaline kõmu-klatš-naljakad seigad-teie pere igapäevategemised on see, mis müüb :)

  1. +1
   Üldse ei viitsi videosid vaadata/kuulata, aga väga hea meelega loen postitusi

 3. Minule meeldib ikka laivis vaadata
  Reaalselt inimesi toredam jälgida..

 4. Mina eelistaks ka lugeda, sest laivid pikemad.. ei ole kahjuks nii palju aega, et igapàev vaadata. Niiet tunnen lugemisrst puudus, vôiks minuarust duubeldada, kui vàhegi aega :D

 5. Mina avastasin teid just tänu live-videotele, ootan igal õhtul teie live-i, olen täitsa üksinda oma korteris karantiinis Prantsusmaal, mis kestab esialgu veel 11.maini. Olete nagu head tuttavad, kes igal õhtul mulle külla tulevad! Edu ja jaksu ning teie optimistlik meel ning rõõmus tuju aitavad mu üksindust leevendada ja karantiinis vastu pidada, aitäh teile!

 6. Eelistan lugeda, kuna siis ei ole vähemalt iga teine sõna….

  Vaatasin paari esimest laivi ja enam ei suuda. See ropendamine on väga piinlik (valehäbi, ega mina ju ropenda.)

  1. No esimesed laivid olid väga ülevõlli lobalaivid ka. Nüüd proovime ikkagi teemade kaupa jutustada :) ropendamist ka vähem :)

  2. Peale seda kommentaari julgesin taas laivi vaadata ja kiidan! Tõesti enam ropendamist ei ole :)

   Lisaks..mina töötan väga väga väikese palga eest ühes kohas sekretärina. Maakoht ja palka pole nkn oodata, kuid koht ei ole ka täiskoht. Ma ei vahetaks seda kohta hetkel mitte mingil juhul, sest palgast olulisem on mulle kõik muu. Mul on üliäge ülemus, kes on Inimene! Ta tuleb nii palju vastu, et mul ei ole mingi küsimus talle vastu tulla. See töö annab mulle palju enamat, kui palk. Kogemus, elamus, enda arendamine…ja kiitus. Mind pole varem nii kiidetud! Ma saan Meelisest aru, päriselt!

   Edu teile! :)

 7. Pigem võiks siiski duubeldada. Pikki laive ei viitsi järgi vaadata, aga blogipostitusi loeksin hea meelega.

 8. Mulle meeldib mõlemat jälgida. Käin loen ja vaatan ka iga õhtu live’i. Kui õhtul jääbki vahele, siis päeva peale vaatan ikka järgi. Mõnda mitu kordagi vaadanud, nii naljakad on. Muidugi kõik need söögi testimised ajavad endal ka külmkapi ust tihemini liigutama

 9. Vaatamise saab ju kirja juba siis, kui keegi klikib videole ja ala 2 minutit vaatab ning siis paneb kinni. Ma arvan, et enamus numbreid sellest tulebki. Ei usu, et väga paljud reaalselt poolteist tundi järjest teid katkematult vaatavad (mida oleks vaja, et saada kogu see kõmu ja klatš ja rahajutud, unboxing või muu teema, mis laivi point tegelt on). Ma ise samamoodi olen mõni õhtu vb 5 minutit vaadanud teid instas, aga enamasti juhtun peale klikkima siis, kui räägite täiesti mööda asjadest ja mingitest x teemadest mis pole pealkirjaga üldse seotud ja mis mind ei kõneta.. postitusega on lihtne, loed ära ja teada, aga laiv on palju “nõudlikum”, ei ole seda aega ja viitsimist 1,5h laivi vaadata, et saada vastus küsimusele, kui palju teil säästukontol raha on näiteks (täiesti lamp näide mis ma eeldan et paljusid huvitas) :D

 10. Laivid! Neid ei pea ju järjest vaatama. Mul need igava töö taustaks.

 11. Laive ei vaata üldse ja videosid haruharva. Eelistaksin blogist lugeda.

 12. Blogi, blogi, blogi… ma küll (järel)vaatan ka mingeid killukesi laive, aga no 1) pole aega ja 2) tglt ei viitsi ka. Vanakool, mis muud. Aga ikka tahaks teada, mis teete ja motlete, minu “Kroonika” voi nii.
  Vlogid samas (ikka blogi korvale eksju) on täitsa vahvad

 13. Mulle muidu meeldivad teie laivid, kuna teie olek on hoopis teistsugune blogist, sõbralik ja tsill. Aga liiga pikad on, enamasti jääb pooleli vaatamine ja viimase nädala olen hoopis netflixi vaadanud. Kui aus olla (sorri), siis see täis suuga rääkimine on päris ebameeldiv.

 14. eelistan samuti lugeda… päeval nii palju arvuti kaudu kõrvaklapid peas suhtlemist, et ei jaksa midagi veel kuulata ja lugemine meeldib alati rohkem

 15. eelistan kindlalt laivi,emotsioonid on näha,teie jutt on äge,meeldib kõik,yle võlli peabki minema,kes ikka viitsib tuima viisakat vestlust vaadata….koksid käivad asja juurde,minu meelest on kõik super,jätkake,ootan igal õhtul põnevusega :)

 16. Vaatan igal hommikul kohvi kõrvale teie eelmise õhtu live. Loen ka blogi. Rohkem meeldivad lived ja vlogid. Viimane reisivlog on vist aegade lemmikuim :)

  1. No shit, sherlock :D

   Olen olnud kaine ka: https://marimell.eu/kuus-kuud-kaine/ – tegelikult mitu satsi, aga pole iga kord sellest bloginud. Aga tegelikult, sa ei tea, mida ma laivides joon :)

   Tsiteerides Mihkel Rauda: Ma olen alkohoolik, kuigi tänase seisuga täpselt 25 aastat purukaine olnud alkohoolik. Alkoholism on haigus, millest ei ole võimalik paraneda. Temaga on võimalik õnnelikult ja isegi tervislikult elada, kuid priiks ei saa sellest kahjuks keegi. Et alkoholism on haigus, kõlab paljudele kõrvadele veel tänagi sama uskumatult kui see, et näiteks homoseksualism ei ole.

 17. Vaatan laive ja loen ka. Tänase laivi teema oli kriitika ja sellega toime tulemine.
  Mina ise, ja ma julgen arvata et väga paljude meelest erinete just TEIE selle poolest, et SUUDATE blogides päris hästi toime tulla kriitikaga. Erinevalt teistest (nõrga närvikavaga) blogijatest avaldate enamus kommentaare, nii heiti kui ka shitta.
  Ma ei ütleks et teil on väga emotsioonipealt kirjutatud vastused, vähemalt ei näe sedamoodi välja. Minu arust olete sellega hästi toime tulnud, vähemalt blogides. Lihtsalt suvaline, no näiteks, Mallukas ei suuda tihti toime tulla samalaadsete kommentaaridega, vaid hakkab hoobilt nähvama, plõksima ja muutub tihti täiesti ajuvabaks.
  AGA, samas teate hästi, et paljudes kommentaarides on ka omajagu tõtt, mitte alati aga siiski. Ja lugejad ei saa arvamust välja öelda, face to face. Samuti nagu osad teie tuttavad ei tule teatud asju teile otse ütlema, mida nad tegelikult ühest või teisest asjast arvavad aga nad kommenteerivad anonüümselt teile.
  ¨¨Selle teema lõpetuseks veel 1 hea asi. Teie viimane Tai reisi video/vlog oli väga hea ja EHE ja huvitav. Päriselt ka meeldis.

  Väike paus.

  Ja nüüd aus tagasiside teie laivide kohta, ehk siis törts kriitikat ka.
  Omamoodi on teid täitsa okei vaadata ja Meelist on huvitav kuulata, sest tema kõne ja sõnaseade on haritud inimesele omane ja eneseväljendus on huvitav ja meeldejääv.
  Marileen on täielik vastand. Kahjuks. Kõne ei ole haarav, tihti, kuid mitte alati, üpriski mõtetu ja seosetu jutt, eriti tunda annab siis, kui seda va mulli piisavalt mekitud :) Vabandan siiralt, aga need parasiit sõnad ja eneseväljendus, miks ometi ?, appii!!!
  Laivides söömine. Arusaadav, te degusteerite ja maitsete ja tegelikult polekski probleemi sellega. Olen lugenud, päris mitmed on seda fakti kommenteerinud, ilmselgelt see häirib.
  Julgen pakkuda, et probleem on ilmselt selles, et teie 2 sööte ja maitsete toite täiesti erinevalt. Totaalselt erinevalt.
  Meelis maitseb, sööb, ei aja mitte kunagi peoga suud pilgeni täis, ei matsuta, ei räägi toit suus.
  Marileen, ajab peoga toitu suhu, nii palju kui mahub, matsutab, räägib toit suus ja ei suuda “degusteerimist” hetkekski lõpetada, vaid teeb seda terve laivi vältel. Ja vot siin ongi suur erinevus. Kui ühe söömine ei häiri aga teise söömine ja matsutamine häirib, sest ta teeb seda nii intensiivselt.
  Laivis alkoholi mekkimine mind ei häiri, sest mulle endalegi meeldib mull ja vein.
  Aga selgelt on näha kui Marileen purjus on, muutub jauravaks ja hakkab Meelisele “ära panema” Meelis on palju rohkem enesekriitilisem, oleks vahva vaadata kui Marileen õpiks olema enesekriitilisem. Igasugune areng tuleb kasuks.
  Ja see on äge, et teil on alati toon toonis riided seljas, kena vaadata. On näha et näete vaeva. Teie puhul meeldib, et mõtlete läbi, ei tee asju üle jala, ja mõne teise blogija juures hullult häirib, just see suvalt üle jala tegemine. Ega ma pole ainuke kes seda näeb.
  Pikk sai, vabandan.

Comments are closed.