Kuidas Meelis kaks kuud ruloosid vahetas

Kui Meelis midagi ei oska, või õigem oleks öelda, ei viitsi, on selleks igasugused remonttööd, olgu selleks siis ruloovahetus (käkitegu, eks?!) või kapi kokku panek (mulle täiega meeldib!). Seevastu mina ei oska oodata. Sel lihtsalt põhjusel kulus meie majapidamises kahe ruloo paigaldamiseks kaks kuud.

Kui me seda uut korterit vaatamas käisime, siis nägin, et magamistoas ei ole pimendavaid ruloosid, vaid tavalised ribikardinad. Kuna me oleme harjunud magama kottpimedas, siis korterit teistkorda vaatamas käies mõõtsime akna üle, et saaks kohe pimendavad rulood tellida, et oleks mure murtud kui kolime, saame kohe üles panna ja rahus kottpimedas magada.

Sellega oli sellessuhtes lihtne, et olen kõik oma ribikardinad, rulood, pimendavad rulood jne tellinud aastaid ühest samast kohast – täpsemalt Deverist, sest teenindus on alati kiire ja viisakas, nad valmistavad tooteid samuti päris kiirelt ja kvaliteet väga hea. Kuna meie vana pimendav ruloo uue korteri akna ette oma mõõtudelt ei sobinud, tellisin uue ja jätsin vana vanasse korterisse uuele omanikule.

Vanasti asusid nad Türi tänaval (st tootmine asub ikka seal), mina kusjuures pole seal kordagi käinud, sest olen alati nendega emaili teel suhelnud ja piltide järgi valiku teinud, aga nüüd on neil juba mõnda aega Kadaka teel avatud salong, kus saab kangaid ise üle vaadata, materjali tunnetada ja sobiv valik teha. Loomulikult on see hetkel suletud, aga e-pood toimib kenasti edasi ja usaldage mind, ma olen varem teinud kõik tellimused e-poest ja pole kunagi puusse pannud, v.a sel korral siis, aga kõigest järjekorras.

Mõõtsime siis akna üle ja saatsin mõõdud. Ruloo oli valmis juba enne kui kolima hakkasime. Kui me lõpuks siis selleni jõudsime, et paneme uue ruloo akna ette, selgus, et.. mõõt oli küll õige, aga.. Ma ei olnud arvestanud (tähele pannud), et aknaauk läheb terve seina ulatuses ja seega isegi kui me paneks ruloo aknapale üles, jääks kogu valgus ikka sisse paistma.. Akna pale sisse ei saanud seda aga panna, sest siis poleks saanud aknet avada.

Vahetasime kirju/pilte ja variant oli.. tellida kaks väiksemat konkreetselt akna külge nagu ribikardinad. Mõeldud-tehtud.

Siis olime reisil, siis jälle reisil, siis karantiinis ja lõpuks saime uued rulood kätte ja Meelis asus neid paigaldama. Läks mingi pool tundi mööda kui ma kuulsin kuidas ta seal toas puhiseb. No ei ole tal nutti nendele juppidele. Lõpuks sai ta ühe üles ja ütles, et palun nüüd kirjuta neile ja telli paigaldaja, sest ma ei mäleta kuidas ma selle siia sain, ausõna peal ta seisab ja pole üldse nii nagu peaks.. telli see paigaldaja. Ma olen nõus mugavuse ja aja eest maksma.

Paar päeva hiljem tuli paigaldaja, klõps-klõps ja olemas. Viie minutiga, kaks rulood (Meelise pandud oli täiega valesti, aga seda me teadsime ise ka :D). Ja ausalt, ei nuta taga neid eurosid, mis sellele kulus, sest nüüd on tuba ikkagi kordades pimedam kui enne.

Inimene õpib ikka kogu elu, jälle üks teadmine juures, millist akent tulevikus mitte teha või üürika puhul – pigem miinuseks kui plussiks.

Hetkel on Deveri e-poes kõik klassikalised rulood ning kassettrulood -20% ja lõpumüügi kangaste puhul (ma olen ALATI sealt valinud) -40%. Vaata lähemalt kodukalt!

Kuidas teile magada meeldib? Hedon näiteks tahab, et ma jätaks tule põlema kui ta magama läheb. Kas teil ka pigem peab toas valgus olema? Meile endale meeldib kottpimedas magada. Siis konkreetselt pole ajataju ja eriti vaba päeva puhul, maga kaua tahad. Ja erinevate tekkidega. Oleme seda terve oma suhte jooksul teinud. Ainult reisides ja puhkusel olles magame ühe tekiga. Mitte, et see oluline oleks, aga vaatasin pilti :D

7 thoughts on “Kuidas Meelis kaks kuud ruloosid vahetas

 1. Kuhu sa neid ruloosid alati tellinud oled siis? Postituses kordi rõhutatud, et alati sealt. Eelmises korteris teil nagu eriti palju aknaid ei olnud ja ruloo pole selline kulumaterjal, et muudkui vaheta – meil kodus kümme aastat tagasi tellitud rulood veel vahetust ei vaja.
  Või kui sellest sinu soovitatud firmast tellitud rulood tõesti vajavad pidevat väljavahetamist, et sul nii tihti tulnud ruloode tellimisega tegeleda, siis see küll head reklaami ettevõttele ei tee.

  1. Me elasime eelmises korteris üheksa aastat. Meil oli eelmises korteris kolm suurt akent. Tellisin sinna esmalt ribikardinad (ca 8a tagasi) ja kui Hedon sündis, siis tellisin pimendava ruloo kõige suuremale aknale :)

 2. Mul oli paar aastat tagasi olukord, kus sai kolitud ning uues korteris siis remonti tehes sai ka kardinapuud maha võetud, et uued panna jne. Aga kuidagi juhtus nii, et kõik muu sai tähelepanu enne kui see, et magamistoas pole kardinaid.
  Kuna mind ei häiri valges magamine, polnud see ka katastroof ehk küll jõuab ka kardinateni… Juhtus aga see, et organism hakkas elama õiges normaalses looduslikus rütmis ehk mingi hetk, kui oli piisavalt valge, läks uni ise ära ning isegi kui unetunde oli vähe, polnud väsimust. Ma eeldan et see selle pärast, et keha ärkas ka vaikselt kui väljas valgemaks hakkas minema… Isegi nüüd kui juba kardinad olemas (mitte küll pimendavad), ärkan koos valgusega. Ja ei kurda
  Aga seda kahe teki asja mõistan – ise ei suuda ka koos kaaslasega sama teki all magada.

  1. Ma tegelikult ärkan ka koos nö loodusega, täna ka, 6.30 plaks silmad lahti.. Aga nt kui käid peol ja tuled kell neli hommikul, siis on hea kui kell kaheksa on tuba pime, et oma kuus tundi rahus täis magada ;)

 3. Mul on küll igal aknal rulood (paar pimendavat ja paar poolpimendavat), aga ma kasutan neid harva. Mulle piisab õhukesest kardinast. Olen hästi varajane ärkaja ja meeldib koos päikesega tõusta. Pigem on mul rulood vaja suvel, ja just päeval, kui tahan filmi vaadata telekast. Kujutan ette, kui oleks nt öösiti tööl, ja päeval magada tuleks, siis ilmselt ilma pimendava ruloota küll elu poleks.

 4. Tàitsa huvitav, kas selle firma rulood on paremad kui teiste blogijate poolt nii hirmsasti promotud rulo.ee . Blogijate suurt kiidulaulu uskudes tellisime ka sealt, aga kvaliteet ruloodel mis tulid… oli..Noh..jah…

  1. Mina pole Deveriga tasulist koostööd teinud, mina kirjutan reaalsest omast kogemusest. Olen reaalselt ca 10 aasta jooksul sealt tellinud ja rahule jäänud. Mis nendel ruloodel siis viga oli, mis sa tellisid?

Comments are closed.