Raamatusõprade eri: kas sul on juba oma Snupsi?

Ma sain täna nii armsa kirja koostööks, et ma lihtsalt ei saanud eitavalt vastata.

Ma olen aus, ma teen tavaliselt koostööd nende firmadega, kelle tooteid ma niigi tarbin või kui keegi pakub mulle toodet/teenust, mida mul reaalselt vaja on, et säästa oma raha. Kuigi ma elaksin ilmselt edasi ka ilma plüüsist Snupsita, oli see kiri nii südantliigutav, et ma kohe tahtsin sellest kirjutada.

Kirjutas mulle siis Hanno Parksepp, kes on lasteraamatu „Snupsi“ autor. ERRi lehel kirjutab tema kohta nii:

Hanno Parksepp leiutas Snupsi. Et see fakt arusaadavamaks muuta, alustame sellest, et kõigepealt voolis endine riigiametnik plastiliinist tegelase, siis leiutas talle sõbrad ja lood juurde ning nüüd andis välja ka vastava raamatu.

Peategelane Snupsi oli valmis juba 30 aastat tagasi. „Ema hoidis selle alles. Lapsed käisid tal külas, tahtsid seda katsuda. Tellisin mänguasja, aga miinimumkogus oli 3000 tükki. Poole aasta pärast oli 50 kasti Snupsisid ema koju ladustatud.“

Kui on tegelane olemas, on ju lugu vaja. „Peas mingid asjad liikusid. Hakkasin raamatut kirjutama. Ma ei oska eriti hästi joonistada, seetõttu proovisin kõik tegelased ära voolida. See võttis mitu aastat aega.

Snupsi ja raamat
Foto: autori erakogu
Ja siin Hanno tänahommikune kiri:

„Eelmise aasta lõpus sai viimaks ühele poole minu mitmete aastate pikkune loometöö ja valmis fantaasialik seiklusraamat lastele – „Snupsi“. Kuigi ta on jõudnud olla raamatupoodide riiulil vaid kaks kuud, siis on ta jõudnud minu üllatuseks ka möödunud aasta parimate raamatute hulka. Samas reklaami ma sellele pole teinud (va üks küllakutse „Ringvaatesse“ (vaata klippi siit!), kuid mõtlesin, et ehk võiks.

Raamatu kirjutamine polegi minu jaoks päris loomupärane tegevus. Veidi paremini õnnestub mul aga fantaasiamaailma veidi füüsilisemal kujul siia toomine – voolimine ja modelleerimine. Soovisin luua Eesti lasteraamatute ja lugude keskele midagi senisest teistsugust ja omapärasemat – lugu kus fantaasia on lendavam ja tegelased lastele reaalsemad ning käegakatsutavamad. Samas jah, ega tõesti väga palju lapsi nendest sõpradest veel suurt ei teagi.

Toa nurgas on mul üks päris suur külmkapp, kus ligi kolmkümmend voolitud raamatutegelast mõistatavad, mis nendega edasi võiks saada. Seni on nad mõned korrad linna peal ja televisioonis ka käinud. Kahjuks ei kannata nad aga palju väntsutamist ja reisi, mistõttu pole neid saanud ka enam laiemalt tutvustada.

Seega minu mõte oli, et ehk saan innustada lapsi kuidagi voolima näidates kui lahedaid tegelasi tegelikult plastiliinist on võimalik meisterdada. Ma võiksin näiteks teile teele panna Snupsi raamatu ja ka pisikese plüüsist Snupsi, kelle tundlaid ja käsi saab liigutada. Samuti võiksin mõne loosimängu võitjale voolida raamatust tegelase või siis väikese posu mängu-Snupsisid.“

Kaanepilt_
Foto: autori erakogu
No kuidas saab sellisele armsale kirjale eitavalt vastata. Kirjutasin, et kindlasti oleks Hedonil heameel Snupsiga mängida ja kindlasti on minu lugejate seas neid, kellel raamat olemas, aga sooviks oma lemmikteglaskuju päriskujul saada. Hanno voolib selle valmis isiklikult ja see võtab aega paar päeva, et lemmiktüüp valmis saaks :)

Grupifoto
RAAMATUST LEIAB KÕIK NEED TEGELASED! Foto: autori erakogu
Seega – palun jäta kommentaaridesse, mida sa sooviksid võita – kas raamatut ja Snupsi mänguasja või sul on raamat olemas ja tahaksid Snupsi mänguasja lisaks, või hoopis oma lapse lemmiktegelaskuju raamatust, kui, siis keda täpsemalt?

Teeme loosimise ära enne sõbrapäeva, näiteks 10.02, siis jõuavad kingitused teieni juba sõbrapäevaks :)

PS! Snupsi raamatut ja mänguasja saab osta Apollost (link!) või Hea Lugu kirjastusest (Parda tn 6, Tallinn) neil väike mänguasja varu olemas. Läbi hüpates peaks sealt kindlasti leidma. Ja veel üks leiukoht on Viru ja Aia tänava nurgal olev Hää Eesti Asi pood.

90 Comments

 1. Juba see jutt raamatu juures tekitab suurt huvi lugeda seda raamatut lapsele. Ja raamatu järgi saaks ta inspiratsiooni juurde, et mida voolida :) Loodame loosiõnnele, äkki õnn naeratab ja saame Snupsi raamatu koos Snupsiga :)

 2. Meie osaleks ka loosis :) Minu kaks väikest raamatuhuvilist rõõmustaks kindlasti raamatu üle :)

 3. Tõesti hästi kirjutatud kiri ja tekkis suur huvi raamatu vastu, kuigi hind päris krõbe. Nii et seda raamatut oleks tore võita küll, et lastele ette lugeda ;)

 4. Kuna minu poja veel lugeda ei oska siis sooviks mänguasja koos raamatuga, et samal ajal kui talle lugusid loen saab tema Snupsiga mängida :)

 5. Avaldan ka soovi raamatule ja mängiasjale. Äkki saab laps Lõpuks mskit muu unikaveri omale. Lotte juba nii räsitud..aga lemmik
  Raamatuid oleme harjunud koos enne magamajäämis lugema ja sirvima. Juba ammu korduvad need. Kui nii lahkelt loosirattasse osalust pakud..hüppame ka punti. Usun et see on vahva seiklus lapsele ja ka mulle lugejale

 6. Snups koos raamatuga oleks väga toredad sest meie raamaturiiulis neid pole.Ja kuna peres 3 last siis raamatud väga tänuväärsed asjad , mida lugeda unejutuks või lapsed saavad ise harjutada oma lugemisoskust.

 7. Meil seisabki peagi ees uue unejuturaamatu valimine ja selline tore raamat koos pehme Snupsiga aitaks õhtuti uinuda ning seiklusrohkeid unenägusid näha.

 8. Ma soovik Snupsit, nii hea oleks pehmik lapselapsele kaissu anda ja siis koos raamatut vaadelda ja a loeks ka ette talle

 9. Pole sellest raamatust küll varem kuulnud kuid selle kujundus ja nunnu sinine tegelane kutsuvad küll seda lugema. See raamat kuluks kindlasti ära õhtujutudeks, kas mu väiksele õele või ka varsti mu pisipojale. Ning seda armast sinist snuosi läheks ka kaisutamiseks vaja! :)

 10. Sooviks võita raamatut ja Snupsi mänguasja. Eesti kirjanike lugusid on alati hea lugeda, eriti kui need on põnevad ja kaasahaaravad. Ja tundub et Snupsi on juba selline omamoodi lugu ja tegelane:) Kindlasti meeldiks mu kaksikutele see lugu:)

 11. Ma sooviksin ka raamatut ja kaisukat. Või meie sooviks, sest olen lasteaia õpetaja ja uus lugemine meeldiks mu rühmale väga :) see Frozeni teema on veidi üle visanud juba :D

 12. Mulle meeldivad lasteraamatud ja võidu korral ei ütleks raamatust ära. Ja tulevasele lasteaiaõpetajale, kuluks ära uudis lastekirjandusega kursis olla. :)

 13. Raamat meeldiks väga :) ongi õhtused raamatud juba mitu korda läbi loetud ja vaja oleks miskit uut :))

 14. Vahva kokkusattumus on see, et mu pojale väga meeldib seljakotti kanda, nii toas kui õues. Snupsi oma kollase seljakotiga oleks ilmselt tõeline hitt.

 15. Kuna mul tütar on suur raamatute fänn valiksin raamatu. Ilusad eesti keelsed raamatud Eesti oma autoritelt on mulle südamelähedased. :) Loodan, et Snupsit saadab samasugune edu nagu meie pere praegust kõige lemmikumat Lottet. :)

 16. Mina sooviks osaleda raamatu ja Snupsi loosiMises. Heameelega söödaks lastele põnevaid lasteraamatuid kui laseks neil päev otsa klaasistunud silmadega tahvlis/arvutis olla ja siis takka tipuks veel lasta neil zombistuda

 17. Väga armas lugu raamatust. Usun, et mu 3a poja on väga õnnelik kui ta peaks saama selle raamatu või Snupsi tegelaskuju :-)

 18. Raamat oleks super! Olengi uue juturaamatu otsingutel,mida lastele ette lugeda enne tudumist :)

 19. Meie kutt oleks raamatu ja Snupsi mänguasja üle õnnelik, suured raamatufännid nagu me oleme! :)

 20. Mina sooviksin Snupsi raamatut, et saaksin selle oma väikesele vennale kinkida, kes just parajas eas on ja kõikidest raamatutest huvitub.

 21. Ma nägin telekas saatelõiku Snupsi sünnist ja tundus väga põnev. Ei ole raamatut ega mänguasja, seega hea oleks võita mõlemad. Oma laps on küll juba natuke suur ja loeb teismelsite jutte, aga pisikesele välismaal elavale õelapsele saadaks küll.

 22. Mina oleksin tänulik kui võidaksin raamatu ja mänguasja oma poistele. Kaheksane saaks siis kenasti lugemist harjutada ja loosipäevale eelneval päeval 10 kuuseks saanud kutt mängida ja lugusid kuulata. Pealegi, tundub tõesti hea (südamlik) ning lastepärane raamat olema.

Comments are closed.