Rasedus ja hambavalgendus ehk BlanX päästab päeva

Kui me eelmisel kuul Ilumessil käisime, siis seal oli mitmeid hambavalgenduse pakkujaid, kuid meile jäi silma mingi eriti äge LED valgustusega hambavalgendussüsteem. Asja lähemalt uurides selgus, et BlanX Med sari sobib isegi rasedatele. Päriselt ka. Tänaseks olen ma asja guugeldanud ja isegi maaletoojatega kohtunud, et asi endale puust ja punaseks selgeks teha, et kas ikka on ohutu mingi lambike endale suhu panna või mitte.

Kõik hammaste valgendamiseks kasutatavad preparaadid sisaldavad suuremal või vähemal määral peroksiide. Uurimuste kohaselt on 10–16-protsendiline karbamiid- või vesinikperoksiidi lahus hammastele ja igemetele ohutu, kui hambaid valgendatakse hambaarsti juures. Rasedatele pole hammaste valgendamine siiski soovitatav, kuna peroksiidi ja selle mõju raseda organismile ega lootele pole veel piisavalt uuritud. Rase, kes soovib oma hammaste tooni heledamaks muuta, peaks kasutama peroksiidivaba valgendavat hambapastat, kirjutab Postimehe terviseleht. Ja Blanx just sellist koduskasutamise varianti pakubki.

Samas leiab samast väljaandest loo – Rasedus ja suuhügieen: ravimata hambad ja igemehaigused on seotud lapse enneaegse sünniga. Õige suuhügieen ja toitumine tagab hammaste tervise. On väga oluline hoolitseda nii raseduse eel, kui selle ajal hästi oma hammaste ja igemete eest. Rasedus põhjustab organismis hormonaalseid muutusi, mis suurendavad riski haigestuda igemehaigustesse, need omakorda mõjutavad areneva lapse tervist. Võta siis nüüd kinni, eksole? Okei, valgendamine ei ole hammaste hügieen aga ikkagi.

Ma olen tegelikult alati arvanud, et rasedad solaariumis ei käi ja hambaid ei valgenda, massaaži minna ei saa ja veini ei joo. Tegelikult nagu ma aru saan, siis on kõik ikkagi suhteline. Oleneb tootest. Ma saan juua alkoholivaba veini ja minna massaaži, kus ma pole kõhuli, või valgendada hambaid, kui ma leian valgendava vahendi, mis ei sisalda peroksiidi jne.

Kes meist siis ilusate valgete hammastega olla ei tahaks? Samas mingi laser- ja fotovalgendus tundub mulle mõttetult kallis. Vanasti kasutasin ma Cresti tooteid, mis olid üsna tõhusad, kuid need keelati ära. Seal oligi selle vesinikperoksiidi sisaldus liiga suur, mis nõudnuks meediku nö pilku, et kas see sobib mulle või ei, ometi olid need käsimüügis… See selleks. Tuli leida ju uus lahendus ja Ilumessil sai selle pilguga ringi käidud kah.

Nüüd on mul hea meel esitleda teile meie pere uusi lemmikuid (usun, et nad jäävad meie pere lemmikuteks sama kauaks kui nad ühel päeval ära keelatakse ja kui ei keelata, siis nad ei kaogi meie „menüüst“)

Mina hakkasin nüüd kasutama mingit imetabast GUM hambaharja, ma tahaks sellest makrovõttes pildi teha, sest see näeb nii khuul välja, mingi udupeenete harjastega, mis peaks raseda igemetele eriti hellalt ja hooldavalt mõjuma. Saate aru, see hambahari on nagu haldjas suus. Niiii pehme. Esimene kord oli harjumatu, mul oli tunne, et ma peaks nagu pesema ja pesema ja pesema, et hambad puhtaks saada, aga tegelikult sain aru, et ka õrnalt nühkides lähevad hambad puhtaks. Kuigi mulle on alati meeldinud kõvad harjad – siis nagu ikka tunned, et kraamib :D

Hambaid pesen siis BlanX White Shock hambapastaga, millel on see LED-aktivaator ka kaasas. Selles pole lisaks peroksiidile ka muid halbu aineid, näiteks SLS’i ehk tehislikku vahustajat, mille vastu paljudel on allergia. Seega see hambapasta ei vahuta suus nagu mingi shampoon, vaid on mõnusa tekstuuriga ja puhastab, mitte ei vahustu suus. Ka seegi oli alguses veidi võõras, sest ma olen harjunud megavahtu välja sülitama.

Meelis sai endale mingi vapsee uue tehnoloogiaga hambaharja, kus harjased moodustavad kujundeid ja hari ise on väike ja harjad on põhja sisse sulatatud, mitte nö õmmeldud nagu tavaliselt – sest nagu me teada saime, mida väiksem on hari, seda kauem sa viitsid hambaid pesta. Sest see mahub paremini suhu ja jätab ruumi liigutuste tegemieks ja sa viitsid ka hoolsamalt harjata kui suure harjaga. Ja lisaks on temal siis BlanX Med kohvisõbra pasta :) kõlab nii nunnult. See sobib ka suitsetajatele. Aga mina pole juba 69 päeva suitsu teinud!

Koos saame veel kasutada hambaniite ja proovida hambaid valgendada ka BlanX White Shock LED bite aktivaatoriga, millel on kaasas küll mingi oma pasta, millega esmalt hambaid pesta, siis natukene hammastele kanda ja maks kümneks minutiks see aktivaator suhu jätta. Aga pidi toimima ka tavalise BlanXi pastaga. Eks me saame testida. Jälgige siis meie hambaid piltidel järgnevate nädalate ja kuude jooksul.

A, ja beebile anti ka megapisike hambahari ja hambapasta, mis ei sisalda fluoriidi ja mida võib alla neelata. Mitte, et me laps kohe hakkaks pastat sööma, aga noh, kui juhtub. Hambahari ise on mingi eriti nunnu pisikene :)

Pildil on BlanX Medi sarja erinevad tooted nii mulle kui Meelisele, LED otsikutega hambapastatuubid, valgustiga valgendussüsteem, eriti mõnusad hambaharjad, beebile on isegi hambahari ja pasta olemas, hambaniite ja suuvett.

Ärge muretsege, siit jagub ka teile. Nimelt paneme loosi BlanX White Shock hambapasta koos LED kork-aktivaatoriga ehk siis te aktiveerite pasta hammaste valgendamiseks enne kui pesema hakkate, lisaks paneme kaasa ühe suurema tuubi pastat (LED-korgi saate hiljem lihtsalt sellele peale keerata) + hunniku hambaniite.

Selleks, et võita, minge tšekkige meie FB lehele :)

One thought on “Rasedus ja hambavalgendus ehk BlanX päästab päeva

Comments are closed.