#elulineblogi

Reisikindlustus – väärt nipp säästmiseks!

Sorry kõik kindlustusfirmad, kellele ma selle postitusega vee peale tõmban, aga te olete liiga kallid! Ja hea meelega soovitan oma lugejatele soodsamat varianti, mis muuseas pole üldse reklaampostitus, vaid ongi nii soodne, et tegin endale kohe ära ja soovitan teistele ka.

016-copy

Ühel päeval sain ma jälle lugejakirja, kus uuriti reisikindlustuse kohta. Ma olen terve oma teadliku elu tellinud reisikindlustuse ABC reisidest. Näiteks kunagi sain ma aastase reisikindlustuse 53€ eest – kogu maailm. See oli mingi reisimessi pakkumine ja mul lihtsalt joppas. Saime sellega pool Aasiat ja Austraaliat läbi rännatud. Väga soodne värk!

Aga selle kirja peale, et küll see kindlustus kaheks nädalaks ikka kallis on, hakkasin ise ka vaatama, et mis see kindlustus siis maksaks, ja kust seda võtta tasuks.

Iizi.net on nö kõige parem koht kus kindlustusi võrrelda. Pannes sisse suvaliste kuupäevadega kaks nädalat, saan mina kogu maailma reisikindlustuse kõige odavamaks hinnaks 37- ja kõige kallimaks 151 eurot. Ja seda vaid kaheks nädalaks.

Mulle meenus mu pangas töötav sõber, kes alati räägib, et ta on megakuldklient ja kõik kindlustused alati panga poolt. Uurisin siis enda pangast ka – esmalt Swedist, seal oleks kindlustus olnud per nägu 41€, aga SEB pakub krediitkaardi omanikule aastast kogu maad katvat reisikindlustus 63,66 euro eest. Terveks aastaks. See tähendab, et ma ei pea terve aasta mõtlema, kui ma kuskile lähen (kasvõi Lätti ujuma), et mul on kindlustust vaja.

Lisaks on pangakindlustusel sellised punktid, mida sa tavaliselt kindlustufirmast ei saa – pagasi hilinemist ei kompenseeri tavaliselt keegi (on ühtne pagasikindlustus, kui see läheb katki või kaob ära). Meil on praegu isegi neljatunnise hilinemise jaoks 100€ esmatarveteks ette nähtud, rääkimata surnu koju toomisest ja erinevatest haiglakuludest. Kõikvõimalikud “teenused” on eraldi ridadena välja toodud.

Kuna mul on pangakaart krediitkaardi tunnustega ehk ma saan seda vajadusel krediitkaardina kasutada, siis otseselt krediitkaarti mul polnud. Aga kui vaja, siis vaja. Taotlesin miinimumsummaga krediitkaardi, pinkoodi viskasin minema, sest ma ei plaani seda kasutama hakata. Tunnistan ausalt, et tegin selle ainult kindlustuse jaoks ja mulle meeldib, kui mul on ülevaade, mis summa mul arvel on ja sellega arveldada, mitte kuskilt teiselt kaardilt “laenata”.

Ühesõnaga, kindlustus olemas. Meelisel on krediitkaart juba iidamast-aadamast ja sai samuti hea hinnaga kindlustuse. Ja arvestades, et Meelisel on üks reis mais ja mul juunis ja äkki lähme kuskile veel, siis on see kindlustus end juba ära tasunud :)

Kust teie tavaliselt reisikindlustuse ostnud olete? Kas tavatsete üldse end kindlustada? Või pigem lähete riski peale välja, et midagi ei juhtu…

19 thoughts on “Reisikindlustus – väärt nipp säästmiseks!

 1. Alati tuleb kindlustada! Tavareisile kindlustust valides on kõige suurem tingimus valida kindlustusettevõte, kes hiljem ka KINLASTI on suuteline rahad välja maksma. Ei hakka nimesid nimetama, aga mõned kindlustusfirmad langevad seega ka kohe välja.

  Kogu maailma mingit aastast kindlustuspaketti poleks meil näiteks see aasta mingit pointi võtta, sest see oleks tohutult kalliks läinud, kuna see aasta läheme muude reiside hulgas ka reisklusreisile, kus viibime nii asustamata ja ilma telefonisideta džunglis kui ka mägedes. Küsides kindlustuspakkumisi, siis hindasid ettevõtete riskijuhid ise kogu reisi ära ja tegid oma pakkumise, mis pole üldsegi standard. Hinnad kõikusid ca 450 – 750 EUR kaks inimest kokku.

  Mis ma öelda tahtsin, on see, et selline “ülemaailma” kindlustus ei ole alati selline, mis KÕIK asjad katab. Ekstreemsporti kindlasti mitte. Või kui maavärinatest vms tingituna reis ära jääb… Ja ekspeditsioone (no näiteks sügavasse džunglisse)… Võib lihtsalt juhtuda, et teed mingi kindlustsue ära kogu maailma peale ja hiljem maksad ikkagi lihtsalt topelt.

  Seni olen võtnud tavareiside puhul Seesamist. Mingi 5 EUR erinevus väga ei huvita, aga seal kontaktid välja kujunenud ja nii on jäänud. Nüüd selle seiklusreisi puhul oli hinnavahe mitusada eurot kindlustusel ja võtan üldse läbi maakleri kaudu ja ühest teisest kohast.

 2. Minul on Nordea kuldkrediitkaardiga reisikindlustus kogu aeg olemas, lisaks laieneb see kindlustus ka mu pereliikmetele, kes minuga koos reisivad. Kaardi kuutasu on u 4,8€.

 3. Ka mul on samalaadne, krediitkaardiga seotud reisikindlustus aga selle üks tingimustest on, et vähemalt 80% reisi jooksul sooritatud ostudest tuleb tasuda selle sama krediitkaardiga. Kas sul ei ole lepingus mônda samalaadset tingimust?

 4. Ka Swedis on tegelikult selline kaart koguni 44 euroga aastas, kus kogu perele reisikindlustus kehtima hakkab, kui ühel pereliikmel selline kaart olemas on. kui natuke uurida rohkem, siis krediitkaartidega saab päris palju soodustusi kaasa nii siin kui sealpool maailma!

  1. See kaart eeldab sissetulekut u 650 euri kuus neto. Saab ka nt hoiuse tagatisel sellist kaarti taotleda. Igat taotlust käsitletakse erinevalt. Kaardi kuuhooldustasu on 3.70, mis teeb aasta peale 44 eurot. Kui perega juba 1 reis aastas, siis kokkuvõttes tuleb KK omamine soodsam. Reisikindlustustingimusi saab lugeda internetipangast. Iga inimese kohta nt 500 000 meditsiiniabi, lendude hilinemised, pagasikindlustus jne jne

 5. Egiptuses käies tegin paar aastat tagasi esimest korda kindlustuse. Nüüd plaan Sveitši minna ja teen ka kindlustuse, mis lapsega kahepeale läheks 25 .- viis päeva

 6. ABC reisid vahendavad ju 3 kindlustusfirmat. Tõenäoliselt saaksid soodsamalt ise nende kindlustusseltside kodulehtedel lepingu sõlmida. Tihtipeale ostavadki inimesed hinda ja ei saa aru, et näiteks Taisse reisides on 30tuh med abi kindlustussumma liiga väike. Jäetakse lugemata tingimustes toodud välistused jne.

 7. Nendel kindlustustel, mis kaasnevad krediitkaartidega on tavaliselt ka see tingimus, et reisi eest on tasutud vähemalt mingi osa (ei mäleta, mis see suurus oli) selle krediitkaardiga või seda teenindavalt kontolt. Aga noh, alati tasub enne kindlustuse sõlmimist tingimused hoolikalt läbi lugeda, et pärast ei oleks halbu üllatusi (et ega näiteks rollerisõit ei ole ohtliku tegevuse/harrastuse all ja ei nõua lisa kindlustust jms).
  Kuna meil on ees oleva reisi jaoks vaja ka ohtliku harrastuse kindlustust, siis sai võetud ka mitmelt firmalt variandid ja parimaks osutus Seesam.

 8. Meil on kolmapäeval start Tenerifele. Kindlustus ergos ja kolmele iniimesele kokku 105 euri nädal. Meeldib see, et ma ei pea kuskil ise midagi maksma vaid ergo andis mulle kaasa kaarti mis garanteerib näiteks haiglale, et nemad maksavad mu ravikulud ja arve saadetakse otse neile. Samuti tagab see minu teada kõik pagasiga seotud jamad.

  Mingit aastast üle maailma kehtivat kindlustust ei tasu mul teha sest alates märtsist ei lasta mind lennukile suure tõenäosusega ja hiljem beebiga ning lahe aastasega ma kuhugi ei reisi :)

  Meil on tegelikult kõik (auto, maja, mees, laps, kasko) ergos. Mees mul seal kuldklient ja saab väga korralile kindlistusi hea hinnaga. Samuti on meil nii uskumatult hea ja abivalmis kindlustusmaakler ergos, kes on vajadusel nõus kas või väljaspool töö aega meie probleemidega tehelema. Ostsime üks aasta jõulude ajal auto ning sama päev oli vaja kindlustus ära teha, maakler läks jala kontorisse ja tegi ära. Iga teine oleks meid selle jutuga kuhugi sooja ja niiskesse kohta saatnud ja rahus jõulupraadi edasi muginud :D

  1. 105 EUR KOLM inimest ja NÄDAL Tenerifel??? Issand, MIDA te kindlustasite, et see nii palju maksab? :D Me läheme viiekesi Itaaliasse ja maksan kindustuse eest ca 70 EUR kokku.

  2. Üks kolmest inimesest on rase ehk et hind kohe suurem sest riskid on suuremad :D

 9. Kindlustamisel peaks kindlasti hinnast kaugemale vaatama!

  Marimell, kas lugesid ilusti läbi kõik krediitkaardiga kaasa tulnud tingimused? Igal pangal ja kaardil on omad tingimused, mis tasub alati tähelepanelikult üle vaadata. Sama on ka kindlustusseltside pakkumistega. Sageli on pangakaardiga kaasas oleval kindlustusel nõue, et reisi eest peab olema teatud % ulatuses tasutud sama krediitkaardiga, et kindlustus rakenduks. Kindlustustest peab ikkagi sulle endale mure korral abi olema. Ka pagasi hilinemisel on kindlustusest abi. Hind ei ole kõige tähtsam kindlustamisel, vaid see mida sa selle hinna eest saad!

  Nagu sa oma postituses mainisid, siis IIZI.ee veebileht on väga hea koht erinevate pakkumiste võrdlemiseks :) Nii hinnapakkumiste kui ka ülevaate saamiseks sellest, millised riskid on kaetud.

 10. Swedil olemas jah, palju soodsam kui SEB pakub, suur vahe ka selles, et Swed annab kogu perele kaitse. SEB ainult Sulle. Ja SEB emapalka sissetulekuna ei arvesta, ehk kaardi taotlemine pole nii lihtne.
  Swed arvestab.

 11. Minul on danske panga poolt vahendatud If-i kindlustus, mis maksab 45 euri aastas ja poliisi saab lisada elukaaslase ja kuni 21 aastased lapsed. Muidugi kehtib kindlustus pereliikmetele siis, kui nad minuga koos reisivad. Sama moodi kehtib terves maailmas ja terve aasta. Ei pea krediitkaart olema, on deebetkaart (krediitkaardi omadustega), milel kuutasu on 2 euri, aga panga poolt pakutavate soodustusega puudub mul hoopis kaardi kuutasu. Kuna olen juba antud poliisi jooksul 2 korda elukaaslasega reisil käinud, siis leian, et on igati ära tasunud. seda enam, et saime Egiptuses mingi pasanteeria kaela ja istusime 24 tundi haiglas.

Comments are closed.