REISILE: we are going to…

Täna hommikul saatsid inimesed mulle mingeid Odessa lennupiletite pakkumisi, kui mina olin juba mõelnud, et kirjutan blogi hoopis sellest, kuidas sõidame autoga Jurmalasse või soovitage kuhu kodumaal minna…

Ma seedisin mitu tundi neid Odessa pileteid, sest vahemaandumine on Istanbulis. Minu lennuspetsist naabripoiss rahustas mind ja ütles, et esiteks transiittsoonis ei pommita mind keegi, teiseks juba üks pommitamine seal tehti ja vaevalt kohe teine järgi tuleb (riigipöördekatse polnud terror) ja tema läheks. Kuna ma usaldan lendamise osas teda 125% rohkem kui iseennast, sest ta teab lennundusest ausalt kõike, siis…

Ostsin piletid ära, kolmele 341 eurot. We are going to Odessa. Tallinn-Istanbul (3h40m vahemaandumine)-Odessa ja tagasi tulles Odessa-Istanbul (2h30m vahemaandumine)-Tallinn.

Nüüd aga küsimus, kes on käinud – soovitage hotelli. Tahaks kindlasti basseiniga varianti ja et rand oleks lähedal. Mul on tunne, et lapsega on rand olulisem kui linn ja poed. Ei?

Ma ei tea Odessast midagi, kus on hea piirkond, kus halb? Pigem huvitaks rand ja head söögikohad kui kaubanduskeskused. Sinna linna saab ühel päeval ikka shoppama minna ja õnneks on meid nüüd kaks ja me saame vabalt teha minu shopingu päeva ja Meelise shopingu päeva – sest shopata meile meeldib. Hedonile paraku mitte :)

Kui veel hotellist rääkida, siis söögid hinna sees pole meie jaoks olulised, kui on, on tore kohustus, kui ei ole, pole midagi hullu.

Kes on Odessas käinud – soovitage palun hotelle, restorane, kohti kus kindlalt peaks käima, kaubanduskeskust, randa vms…

 

 

34 thoughts on “REISILE: we are going to…

 1. Sorri, aga tänases maailmas on sel lennuspetsil päris geniaalne mõte, et vaevalt keegi teist korda pommitab. On ta ISIS-e ja siukse värgi spets ka? Aga noh, edu :) Ei ole üks neist, kes suudaks mõista misasi sügeleb, et niiii väga tikutakse välismaale. BTW, Eesti skoor on ka avatud lõpuks, kahjuks :)

  1. Noh, tegelt olgem ausad, surma võib saada igas lennujaamas, igas suurlinnas, igal pool. Ma võin Tehnika tänava auto alla ka jääda. Kui see on me saatus, siis nii on.. Ma ei usu, et ma/me veel surema hakkame :)

  2. See on nii klišee, see surma võime igalpool saada jutt. Sellegipoolest mina oma last ei tassiks sinna kus on sõda :) Aga ei, valikute küsimus :)

  3. Milleks need kohatud smailid, esimese kommi lõpus nt? Ei jäta eriti adekvaatset muljet nagu..
   Aga Istanbuli lennujaamas kehtivad praegu kõrgendatud turvameetmed, nii et ma usun, et väga muretseda pole vaja. Lisaks on meie VM just langetanud Türgi ohutaset.

  4. Terroristid seda ju tahavadki, et kõik hirmu pärast kodus kükitaksid. Pluss ma pakun, et see on igaühe enda asi, mida ta teeb. Mina näiteks ei kritiseeriks kedagi tema valikute pärast. On inimesi, kes ongi fatalistid. Mis tuleb, see tulema peab. Me oleks ka võinud perega Amalfi rannikule minemata jätta, sest reklaamiti, et terroristinärakad just seda piirkonda suvel ründavad. Aga vat ei jätnud ja oli unustamatu reis. Võrratu. Lisaks me ei tea, kaua maailmas on rahu ja üldse reisida saab.

  5. Samahasti void Eestis ara surra ;) kuskil pole 100% ohutu! Elu ei saa mingite pommitamiste/tulistamiste parast elamata jatta…sured siis sured, ju oli ettenahtud :)

  6. No mina pooldan kyll reisimist. Miks me peaksime pakkuma nendele terroristidele seda, mida nad soovivad köige enam?? Seda, et me kardaksime ja istuksime kodus???Hui!! Ilusat ja turvalist reisi teile

 2. Lapsega on kindlasti meri poest olulisem. Huvitav koha valik iseenesest! Välja arvatud siiski see vahemaandumise koht :D isegi kui teid seal otseselt ei pommitata siis kui isegi mujal lennujaamas pomm lõhkeb (no nt välisukse juures) mõjutab see ikka kogu lennujaama tööd ja kohti :( ja no paljud poleks uskunud, et Prantsusmaal taas terrorirünnak toimub aga näed sa toimus ja mõjutas juba otseselt meie inimesi ka :( seega see jutt, et “kaks korda ei löö välk samasse kohta” tänapäeval enam ei pruugi kehtida.
  Aga millega su naabripoiss tegeleb, et ta lennundusespets on?

  1. Lihtsalt lennundushuviline – lendamine on ta lemmiktegevus ma arvan :)

  2. Tahaksin lihtsalt välja tuua, et inimesed võiks nimetada nt 3 põhjust, miks ISIS ei peaks vastutust võtma iga rünnaku eest, mis kuskil rahvarohkes kohas toimub? :D

   Rekkaintsident võib olla tõsi, aga on suur tõenäosus, et see ei pruukinud olla nende töö. Lihtsalt on täiesti loogiline selle eest vastutust võtta, midagi ei ole kaotada. Mida kaootilisem, seda parem. :)

   Aga tõesti, igal pool võib juhtuda. Ka Eestis kahjuks, kuigi tõenäosus on väga palju väiksem. Ise käisin ka hiljuti Londonis ja hirm oli küll natuke, aga sellest tuleb üle olla. See on niiiiii väike tõenäosus, et midagi juhtub ja seepärast ei saa elu päris seisma ka jääda. Muidugi ei oleks ma valmis väga tihti reisima neisse punase tsooni riikidesse.

 3. Ma sõbranna läheb täna öösel otselennuga Odessasse. Tal bookingust võetud apartament kesklinnas 10p 335 eur. Tripadvisoris tokdi things to do in Odessa. Elu odav. Soovitavad restoran Kompotti :). Ma use perega sügisel Türki, ei karda.

 4. Mina läheks ka iga jumala kell! igal pool vöib juhtuda ja maailmas on niipalju ilusaid kohti, tulebki minna ja reisida ja koguda mälestusi! Ma olen ise mitmeid kordi läbi Istanbuli lennanud , ka rahutuste ajal ja pole seal midagi teisiti olnud lennujaamas. Minul plaan lennata talvel Aasiasse ja ka läbi Türgi

 5. Sa räägid ohtudest lennujaamas, a mina mõtlesin kohe ohtudest õhuruumis Türgi kohal. Brrrr..

 6. Ega ei tasugi istuda ainult kodus ja muretseda AGA su sõber pani Türgi osas küll täiega pange- pean siis silmas lõiku “üks pommitamine seal tehti ja vaevalt kohe teine järgi tuleb”. Ainuüksi aasta jooksul on 5-6 rünnakut olnud Türgis.

  1. Küsimus on tegelikult kohavalikus. Kaks korda järjest ühes kohas rünnakuid esineb harva, sest just nimelt selles ühes kohas tõstetakse pärast rünnakut turvameetmeid kordades. Näiteks Nizza promenaadi pole ilmselt tükil ajal mõtet rünnata, keegi seal ilutulestikku ilmselt veel pikalt ei naudi. ISIS-e nagu ka teiste rühmituse eesmärk on siiski laialdast paanikat külvata ja mis paanikat sa ikka külvad, kui su pomm juba “väravas vahele võetakse”. Mis Türgisse üldisemalt puutub, siis selliseid läbikukkunud riike mina rahaliselt mitte kuidagi toetada ei tahaks ja ei saa üldse Türki reisimisest aru. Türgi ja Tai on küll eestlastele väga armsad sihtkohad, aga mul on politoloogina tekkinud mingi kahetsusväärne südametunnistus, mis kraaksatab iga sinna reisimise jutu peale. Rääkige mulle veel Tais elevantidega sõitmisest ja võite kindel olla, et ma turtsatan. Ühesõnaga kui nüüd teemasse tagasi tulla, siis ümberistumine Istanbuli lennujaamas ilmselt ei ole ohtlikum, kui Brüsseli või Pariisi omas ja Odessa on kindlasti väga vahva sihtkoht. :)

 7. Sa räägid nii tihti oma lahedast naabripoisist, võiksid kunagi temast ka kirjutada. Kui vana ta on?

  1. ma tegelt tahtsin üksõhtu temaga live’i teha, aga ei viitsinud end meikida :D

 8. Eelmine nädal mingid eestlasd kiitsid Villa Panamat väga, Delfinaariumis on ka muidugi super hotell. _Delfinaariumi basseinidesse (minu lemmik oli 36C) saab ka ennast turist tänavalt sisse osta 300 kohalikku ehk 12eur.
  Lennujaama on kasulik hotelli transa tellida(4euri versus 24 lennujaama maafialt) muidugi võib lennujaamas suvalise saabuva auto käest hinda küsida linna ja kuni 100 kohalikku on ok. Kohalik turg on Privoz. jällegi takso ja 4 eur. Taksod on enamik kohalikke autosi, Elamus on garanteeritud. üle 100 küsivad tuleb lihtsalt pikalt saata

 9. Surm siin v Siberis Minu arust ei saa ka oma eluelamata jätta sest kes teab mis
  ka kodus juhtuda vöib! Edu Odessas vaatasin ka ise neis piletied suure huviga kes teab vöibolla veel ostangi! Ise käinud ei ole aga ootan huviga tagasisidet

 10. Ma ka alles käisin Türgis ja rääkisin paljude kohalikega… See mis seal toimub on pigem riigi vastane, nad ei ole rahul kehtivate võimuorganitega ja enamasti sõdivad ka kurdid oma territooriumi eest mis neilt kunagi võeti + see, et nad ei tohi avalikult kurdi keelt rääkida. Veel räägiti, et kuurortalasi üldiselt see ei puuduta kuna Türklase sissetulek ju suures osas sõltub turismist… Hooajatöö, peavad selle suvise palgaga elama terve aasta. Mina käisin mlemad korrad üksi ja plaanin sügisel veel minna… Ma ei leia, et seal nii ohtlik oleks. Eks muidugi kui ronida kuakile grupikogumistele ja suurüritustele siis sellega kaasnevad omad ohud aga ega ka siin eestis nii ohutu pole kui mu oma naaber mind ära tahtis pussitada. Arvan, et kui on ette nähtud siis me sureme nagunii, autoavariis võib suurema tõenäosusega surra.
  Lihtsalt ole tubli marimell ja naudi puhkust oma armsakestega

 11. Kle ära põe, olen viimati käinud mitmel reisil läbi Istanbuli (sh Tai) ja pole viga midagi. Järgmise Indoneesia reisi pakkumised on ka, kas läbi Istanbuli või siis Frankfurti, viimase puhul veel mitu ümberistumist, mida ma ei taha..seega pooldan seda Ataturki transiitsooni. Ja issand jumal, sõda seal pole. Mis nüüd siis teha, istuda kodus ja üldse mitte reisida? Kui kaua siis, kui aina hullemaks läheb? Minu meelest on Euroopa suurlinnades (ka Stockholmis nt) see terrorioht sama kõrge kui seal Türgis, no tegelt ka.
  Rega lihtsalt oma reis siin ära ja looda, et ei juhtu midagi :D
  http://www.vm.ee/et/riigid/turgi?display=travel_info

 12. Mina olen sinuga nõus, et surma võid saada ükskõik kus. Meil on ka aastalõpus reis plaanis ja samuti vahemaandumine Istanbulis. (Ja ma tõesti ei muretse mitte üks gramm sellepärast).
  Teile ülimõnusat reisi!

 13. Mina uurin pigem, et miks piletid kolmele? Pidite ju Meelise ema ka punti võtma :) Hedonil oleks vanaemaga kindlasti nii tore mängida, nad ilmselt ei saa väga tihti kokku kuna vanaema ju Tartus.

  1. Meelise ema ei osanud kohe sel ajahetkel öelda, kas pigem ja või pigem ei. Mina aga ei tahtnud head pakkumist käest lasta. Meelise ema saab igal ajahetkel endale pileti osta kui ta peaks tahtma kaasa tulla.

 14. Minu üks sõber kirjutas ka just, et ei mõista, kuidas inimesed üldse reisida julgevad… Mina ei mõista, kuidas saab terrorismihirmus oma elu elamata ja reisid reisimata jätta. Ma kardan ise ka meeletult lendamist ja mis seal salata, ka terroriste, aga valin siis sihtkohtadeks kohad, kus on vähemtõenäoline (ebatõenäoline tänapäeal vist öelda ei saa) rünnaku ohvriks langeda ja lähen ikka. Odessa kohta soovitusi anda ei oska, aga hiljem muljeid sooviks lugeda küll.

 15. Käisime Odessas lapsega mõned aastad tagasi. Tõeline nostalgialaks oli, meenutas 25 aasta tagust Eestit. Kohe tervituseks saime lennujaamas pildistamise eest sõimata. Meil üldiselt päris sarnane kogemus kui siin kirjutatud: http://e.jaanus.com/musteeriumreis-odessasse/
  Kuigi inglise keeles erinevalt seal kirjutatust meiega eriti keegi rääkida ei tahtnud, kui olime ausalt üles tunnistanud, et saame ka vene keelest aru. Sellel reisil oli mul tegelikult tõsiselt kahju, et mu vene keel nii roostes on. Inimesed on ülisõbralikud, tulevad igal suvalisel pargipingil juttu ajama maast ja ilmast.

  Kesklinn on mõnus, Arkaadia rand on mõnus. Praegu on kurss oluliselt soodsam, aga siis tundus mulle kõik nii jubedalt kallis, nii hotellid kui poed. Söögikohti on iga nurga peal. Meie olime delfinaariumi hotellis, mis oli päris kallis, aga täitsa kena hotell muidu. Augusti viimastel päevadel oli veel 30+ kraadi, lapsele veits väsitav palavus aga muidu rannapuhkuseks ideaalne.

 16. Tundsin su naabripoisi ära :) Kas ta just päris kõike-kõike lennundusest teab, aga…

Comments are closed.