RETSEPT: kaerakoorekorvikesed

Kui Valio meile suure hulga jälle imemaitsvaid koorejogurteid saatis, siis mõtlesime, et mida teha. Guugeldasime mõlemad, sest pole kumbki suurem asi küpsetaja.. Idee saime Nami-Nami lehelt, mida me siis mugandasime, koguseid vaatamata ja silma järgi tehes jagus täpselt ühe plaadi jaoks (okei, alles jäi massi umbes ühe korvi jagu).

Segasime omavahel banaani, täisterakaerahelbed, mee, vaniljesuhkru, kaneeli, lasime veerand tundi seista ja ladusime muffinivormidesse.

Lihahaamrit näete te seepärast pildil, et kui ma alguses panin näppudega enamvähem selle, siis küüned olid liiga pikad, et ääred korralikult kinni saada, siis sain lihahaamri teise poolega surudes massi kenasti äärte vastu. Tavaliselt kasutan ma seda kokteilinuia, aga sõbranna juures polnud.

Küpsetasime siis neid veerand tundi 180 kraadi juures, siis veel viis minutit alt küpsetamise režiimil. Tõstsin need välja ja viisin õue jahtuma. Külmemal ajal kokkamise plussid.

Seejärel panin korvidesse erinevat Alma Muah koorejogurtit, mis on konsistentsilt ülihea paks ja ei valgu laiali. Ma isiklikult oleks tahtnud veel veidi želatiini ka panna, aga seda võiks teha juhul kui serveerid neid hiljem sest ilma hakkasid need kohe korvikesi immutama ja kolm tundi hiljem olid korvikesed sellised pehmed, aga kui tahad, et nad jääksid krõmpsud, siis lisa želatiini, usun, et on parem tulemus.

Seejärel kaunista endale sobivalt, mina ostsin kaks karpi marju, aga vabalt võib tükeldada kiivit, viinamarju, kasutada külmutatud marju või hakkida suvel piparmünti-rabarberit, see vähese suhkruga segada ja peale panna.. Kellele mida ehk maitse asi.

Nagu näha, siis mõni mees ei kannatanud oodata, et pildidki tehtud saaks.

One thought on “RETSEPT: kaerakoorekorvikesed

Comments are closed.