Paaripildistamine Berliinis

Kui me talvel Tais käisime, siis katsetasime ka sealset fotograafi, mis muuseas tuletab meelde, et me teise fotosessiooni pilte polegi jaganud, aga see selleks. Ka Berliinis otsustasin ma otsida fotograafi, kellega selliseid koduseid paaripilte teha.

Kõigepealt otsisin ma fotograafi, kes mulle hinnalt sobis. Kõik olid üle 250 euro, kelle ma leidsin. Roberta hind oli 140 eurot tunni eest kui ta võib pilte enda sotsiaalmeedias kasutada. Kuna ma teadsin, et ma ise kasutan neid nagunii blogis, siis tundus üsna aus diil, et luban tal sama teha. Mõeldud-tehtud ehk kokku lepitud.

Ma olen sellessuhtes hinnatundlik, et ma võin maksta 250€ sellele fotograafile, kelle tulemusega ma olen varem korduvalt rahul olnud, aga mitte esimesel korral.

Seejärel tuli leida ööbimiseks koht, mis oleks kodune, et ei peaks hakkama eraldi raha raiskama sellele, et oleks mõnus atmosfäär. Siin tuli appi vana hea Airbnb kust me ikka ööbimisi võtame. Valikus oli kaks kohta, mis tundusid kodused.

Kesklinna variant (link) ja mitte kesklinnas variant (link) – lõpuks otsustasime ikkagi kesklinna kasuks, sest see oli selline heledam ja hubasem.

Muuseas, kui teil ei ole veel Airbnbs kontot, siis läbi meie lingi liitudes saate 21€ krediiti esimeseks broneeringuks.

Mu üks tingimus kohale oli see, et peab olema avatud köögiosa, sest mul oli konkreetselt sellise pildi idee peas.

Mustvalgena tundub see küll veits nagu ma oleks alasti ja me seksiks, aga.. värvilistena jälle pole nii head kaadrit.

Kui elamisest üldiselt rääkida, siis absoluutselt ideaalne koht, soovitame soojalt. Kaugus linnast kümme minutit (kannatab isegi käredama ilmaga jalutada), toa suurus täpselt paras, on eraldi ala istumiseks-söömiseks, rõdu! Suht suur vannituba ja lisaks koos hommikusöögiga. Mida me küll kasutasime vaid korra, aga siiski.

Aga fotograafist rääkides

Ma teadsin milliseid pilte ta teeb ja mulle see stiil meeldis. Ehk siis tema stiiliks on “ära vaata kaamerasse” ja ma mõtlesin, et meil on tuhandeid poseeritud pilte, tahaks just selliseid koduseid, nunnukaid paari pilte.

Meil on Eestis sellessuhtes vedanud, et oleme alati saanud fotograafidega kaubale, et saame musta materjali, kust ise välja sortida töötluse jaoks pildid. Me lihtsalt oleme üsna kriitilised ja fotograafil ei ole mõtet näha vaeva piltide töötlusega mis meile ei meeldi. Berliinis meil seda valikut ei olnud ja ma ei küsinud ka ja tulemus on see, et mul on hunnik pilte, mis mulle ei meeldi. Päris nii hull asi ei ole, et ma 71st ainult ühega rahul olen, aga ikkagi. Aga keda siin ikka süüdistada, ise ma näen selline välja, eksole. Või siis olen enese suhtes liiga kriitiline.

Samas nagu Roberta ise ütles, tahab ta anda töödeldud piltidega edasi story ja see tuli hästi välja. No näiteks ma kutsuks järgmist sarja piltidest “hommik Berliinis”.

Siit saaks isegi veel ühe eraldi loo jutustada:

Natuke nalja tegime ikka ka. Kuna Meelisel oli räige KFC isu, siis ütlesin, et tavai, võta see ämber (mulle üldse KFC ei meeldi), et saame homme pilte ka teha. Ja selle ämbriga on meil veel üks oma inside joke – kunagi käisime suure kambaga Egiptuses, all ink nagu ikka ja siis kaks tšikki käisid öösel salaja KFCs, kõhud olid megatühjad ja võtsid endale need megaämbrid. Mis selgus viimasel päeval – nad olid söönud sealt umbes kaks tükki ja siis pannud külmutuskappi – need olid konkreetselt jääs seal juba ja kõik alles, see oli põhiline.

No ja siia otsa tuli hunnik voodipilte, mida ma vast eraldi jagama ei hakka, küll ma postitustes kasutan tulevikus. Vaadake kui peened jalad mul on.

Kas ma läheks uuesti? Jah, iga kell!

32 thoughts on “Paaripildistamine Berliinis

 1. Mulle meeldivad need pildid vägavääga.
  Tòesti jutustavad loo ning on vahetud, siirad ja emotsiooniga.
  Ausalt minu maitse järgi pildiseeria (poseeritud pildid on minu jaoks üsna meeh… eks maitse asi eksole)’
  Väga kaunid ja väga mõnusad!
  5+++

 2. Nii mõnusad hetked! Ja see sinise taevaga vatitupsu pilvede pilt…lihtsalt ülihea feelinguga.

 3. Sellest portsust on 2 ilusat pilti. Esimene rõdupilt ja esimene voodipilt(megailus punane pesu). Kõige jubedamad pildid: See töötasapinnal aelemise pilt, pool kehadest ära lõigatud ja teine pilt rõdult, kes teeb selliseid alt pilte?! Igatahes järgmine kord võtke mõni sõbranna kaasa ja saate ka paremad pildid.
  Üldiselt on teie teemad nii igavaks läinud. See hakkas vist sellest kui Tais mingi kannipildi tegite ja saite followere juurde ja avastasite, et seks müüb. Mingi napsie voodipildid, swingeri jutud, seksitripid, poolalasti fotoshuudid. Ükskõik millest kirjutate siis poolpaljad pildid on kaasatud. Lihtsalt pole minu maitse:)

  1. Ma kirjutaks ka tagasihoidlikult Uma kommentaarile alla.
   Samas on see vist muidugi paratamatus, olenemata valdkonnast, et kui sa juba kord kihutad komeedina üles, siis pole võimalik aina paremaks ja paremaks, kõrgemale ja kõrgemal ja ühel hetkel tuleb piir ette ja sellest hetkest lähebki käest. siis hakkab tulema kärsahaisu ja kuulajatele/vaatajatele/kaasaelajatele kaob see … vabadus?, sundimatus?, kergus?…ühesõnaga, see miski.
   Mille peale siis nö too”pakkuja” läheb veel enam krampi ja hakab lahmima, mis on iseenesest inimlik ja arusaadav, aga ikkagi kurb ja natue nagu hale.

  2. Hm.. Ma ei tea, me oleme seksiteemadel kirjutanud ka viis aastat tagasi. Samas praegu on seda tõesti rohkem kuidagi pildis, aga see ei ole kuidagi eesmärk meil omaette, et seks müüb ja nüüd ratsutame selle najal. Lihtsalt hetkel on teemad sellised me elus, rohkem nagu pildis, siis sellest kirjutame :)

 4. Jah, maitse asi. Ma nende piltide põhjal seda fotograafi ei palkaks. Aga nagu ka kommidest näha, mõnele väga meeldivad.

  1. mulle tundub, et nagu elus laiemalt, on ka pikemat aega pildis olnud blogidel oma tõusu- ja mõõnaperioodid. suht loogiline. ja ma julgen arvata, et teie olete hetkel, ütleme siis langusfaasis. ma mõistan, et olete seksist kirjutanud, aga nagu Beatrice kunagi ammu ühes intervjuus ütles, et vähem on rohkem, ehk kurguni kinninööbituna oled sageli oluliselt seksikam, kui (pooleldi) alasti.
   ma lihtsalt mõtlen, et kuhu siit edasi? isiklikult mulle paistab nagu nagu pisut meeleheitlik, aga tõesti-tõesti, seda ma tean ka, et nii palju, kui inimesi, nii palju ka erinevaid maitseid ja meeldimisi.

 5. Viimasel pildid jaaa sääred täitsa okid, aga nendel esimestel nii riivas silma, et muidu seks pilt aga need jalad nagu pakud seal (sry). See punasetäpiline nahk tekitab ka judinaid aga ega see pole enda teha kahjuks..viimane pilt on lemmik :)

  1. Punasetäpiline? Sa pead silmas mind või Meelise tedertäppe? Tedretäpid on mu meelest maailma kõige seksikaimad asjad!

 6. Ma alati selle jutu peale, et te ISE soovite töödelda/valida pilte, mõtlen mõrult kuidas sain Teilt nähvava vastuse, et Teie olete fotograafid ja valite pildid ja mis õigusega ma midagi üldse kobisen

  1. Esiteks, me ei taha töödelda teiste töid, tahame valida vaid välja pilte, kus me endaga rahul oleme. Töötlus ongi see, mis teeb fotograafid teineteisest erinevaks. Ma ei kujuta ette, et oleks sulle nii vastanud. See teeb fotograafi töö alati lihtsamaks ja mul on tunne, et sa ajad meid kellegagi segi :)

 7. No tavaliselt teeb fotogaaf oma valiku ja alles jääb mingi hulk pilte..On fotograafi valik, olgu nad siis mis töötluses tahes ja nii on. Sinu enda sõnad, ei aja ma siin sassi midagi! #silmakirjalikkusemaxtase

  1. No tavaliselt teebki ju fotograaf valiku ja töötleb neid mis alles jäävad, sest 150st pildist enivei on osad kordavad, osadel fookus paigast, osadel silmad kinni, suu lahti vms. Aga ma ei usu, et kui sa oleksid küsinud, et tahad ise pilte sortida ja valiku teha, et ma oleks su pikalt saatnud.

 8. Viimasel pildil.. Kas Meelisel on varbaküüned värvitud..? Muidu on pildid ilusad kõik, aga ükski endast lugupidav fotograaf ei vali pildistamiseks nurka, kus naisel kõhuvoldid niimoodi silma hüppavad (punases pesus voodipilt)! Leenul on nii armas nägu :)

  1. Haaha, ei tal ei ole varbaküüned lakitud :D (ma isegi ei saa aru kuidas sa seda näha saad :D) Ja selle fotograafi point ongi – naturaalsus ja ehedus. Mulle ka need pildid ei meeldi, aga teistpidi – see olengi mina.

 9. Pean tunnistama et vaid 2-3 pilti mulle meeldivad ja samas ühtin teiste arvamustega, minu jaoks on mõningad pildid täiesti eemaletõukavad. Tõesti vabandan ette ära, aga Eriti see kõhuvoldipilt punases pesus ja need töötasapinna aelemispildid. Kuidas on võimalik et palgatud fotograaf ei suuda suunata, kuidas jalgu hoida, jalad on pildil nagu kaks maakera, seksikusest on asi valgusaastate kaugusel. Fotograaf saaks ju pöörata õiget nurka, paluda asendit veidi muuta, jne. Lisaks mõned pildid on sedavõrd udused, et silmast tuleb vett.

  Veelkord pardon. Eriti see pilt, kus rasvast kana süüakse ja punases pesus Leenu pekid ja voldid on laiali laotud, tekitas minus sellise emotsiooni et pildil on juba vanem pensionieas saksa seksturist vallatlemas gigologa.

  Pean nentima et nõustun eelnevate kommenteerijatega, allamäge veereb see sisutootmine teil hetkel. Teil on lainetustena need teemad; eelnevalt jaurasite oma kodu teemal oksendamiseni, nüüd olete otsustanud “seksikad” suunamudijad olla, keda orgiaid külmaks ei jäta. Tuletan meelde, eelnevalt olite te endi sõnul, mitte ainult tavalised blogijad vaid lausa -Eesti Kuulsused-

  1. Sisutootmine veereb allamäge..? Sest? Kirjutame seksist? Paneme üles mitte kõige apetiitsemaid pilte?

   Nagu ma ka ise mainisin, näitan teile lihsalt pilte, mis ma sain ja ütlesin ka ise, et pole neist ülemäära vaimustunud.

   Aga jah, suures plaanis ma ei saa aru.. mis allamäge jutt see käib. Ma ise pigem tunnen, et seisame paigal blogiga. Endale tundub igav sisu toota vingujatele, kellele tegelt nagu näha, ükski asi ei sobi – liiga palju seksi, liiga palju oma kodu juttu (kurb, et 2020 te saate sellest veel palju lugeda), liiga palju reisijutte, liiga palju reklaami. Kas tohib küsida, milline see ideaalne blogi siis on? :D

 10. EI. Sisutootmine ei veere sellepärast allamäge et kirjutate viimasel ajal vaid seksist, vaid jätab teist mulje, et olete tõsiselt meeleheitel. Ja just sellepärast, sest te saete ühte ja sama teemat oksendamiseni.
  Võtmesõna on – pidage pausi.

  A la tegite reisi teemal Berliini, see on ok. Kohe otsa
  tegite laivi ja kajastasite messiüritust, see on ka VEEL ok.
  Vot siis oleks pidanud pausile panema selle pilditeema siin. Oleksite oodanud nende piltidega vähemalt 3 nädalat ja siis teinud selle teema, ala tegime Berliinis pilte, näitan teile ka, ise väga rahul pole, jne ja mingi jutuke juurde, mis haakuks mingi muu teemaga. Aga te ei malda oodata, panete kohe otsa, kõik mis teil on ja kõik teemad järjest ühesugused.

  Mina isiklikult tajun siin sisemist meeleheidet. Eelmisel suvel ühtäkki täiesti lambist hakkas see -käest kinni – musi püksi -miilustamine- pildi seeria näol. Juurde laused; nii igatsen/nii ootan/nii armastan blaaaaah

  Sotsiaalmeedias tähendab selline käitumine, et kui pidevalt tõestad kui palju armastad ja kui hea on meie suhe ja kui hästi meil kõik on, siis tegelikkus pidavat ju hoopis vastupidine olema.

  1. Olen ka kuulnud, et sotsmeedias armastuse eksponeerimine näitab, et tegelt pekkis. Meil pole kunagi pekkis olnud ja pole ka praegu. Lihtne arvutus näitab, et see müüb. Seepärast ka postitame, inimestele meeldib see, et me teineteist armastame ja julgeme seda ka jagada.

   Suht mõttetu on kolme nädala pärast mingeid vanu pilte näidata või siis kirjutada asjadest mis kuu tagasi toimus. Keda kotib? Kui ma käin Berliinis, siis kirjutan sellest ikka nüüd – käisin, tegin seda, nägin seda.. Mida ma viis kuud hiljem neist asjadest enam heietan?

   Üldiselt olen ma sama meelt, et kui ei meeldi, ära loe. Statistika näitab seda, et neid asju on hetkel loetud poole rohkem kui teisi postitusi, siis järelikult jah, seks müüb :D Aga ei, me ei kirjuta sellepärast, et me meeleheitel oleks, vaid sest see on hetkel teemas.

   Blogi ongi meie elust, kui mu elus on hetkel rohkem seksi kui oma kodu jutte, siis pole parata kui seksist rohkem kirjutan.

  2. Aaa.. võib-olla on asi selles, et sa oled nii suur seksihuviline, et aint seepärast siia satud. Meil on kõiki teemasid segamini ikkagi. Just vaatasin :)

  1. Ryanairi või Easyjeti (saime viimase EJ lennu, nad lõpetasid Tallinn-Berliin suuna, millest on megakahju, sest RyanAir lendab sittadel päevadel. EJ neljap-pühapäev oli superhea aeg)

 11. Reisid ja fotoshoodid ja.. pole küll püsilugeja aga kas teil ei kurtnud, et pole finantse eluaseme jaoks..

  1. Mul ei ole tõesti 100K võtta kuskilt hetkel, et osta korter/maja välja. Panga silmis pole mu sissetulek aga piisav, et laenu saada.

 12. Väga lahedad pildid.
  Aga ma tahaks teada rohkem kus kohast sa need kõrvarõngad leidsid? Olen just selliseid otsinud ja no ei ole leidnud. Pakuti nn mitte väärismetallist aga kindlasti peab hõbe olema.

  1. Haha, nendega hea nali. Kunagi ostsin endale ühe paari. Kaotasin ära ühe. Siis läksin, et kas saaksin ühe uue osta. Ei saanud. Ostsin terve uue paari. Kaks nädalat hiljem leidsin auto mati alt vana kadunud kõrvarõnga ka üles :D

   Aga tegemist Marmara kõrvarõngastega, vaatasin, hetkel sooduses ka :) https://www.marmara-sterling.com/et/soodushinnaga/fancy-stone-earrings-715.html

   Lihtsalt lisan, et superhästi vastu pidanud. Viis aastat suht tihedalt kandnud neid. Pesen muuseas Fairy ja švammiga aegajalt neid ja lähevad imeliselt jälle läikima :)

Comments are closed.