RETSEPT: piparkoogi magustoit

Nagu paljud minu instagramist ja Facebookist nägid, tegin ma jõululauale magusaks piparkoogi magustoitu, see on väga sarnane sellele kuulsale küpsisemagustoidule, mida siiani kõik sööjad kiitnud on. Asendasin küpsised lihtsalt piparkookidega.

Kōige paremini sobiksid need ümmargused nö vanakooli piparkoogid, need imevad kõige paremini, aga kuna neid sai poest ainult kolmekilose pakiga, siis võtsin hoopis mingeid õhukesi piparkooke.

300g piparkooke
tops Alma piparkoogi kohupiimakreemi
üks tuub Alma vanilje kohupiima pastat
üks suur pakk vanilje jäätist
endale sobivaid marju

Purusta piparkoogid; sega omavahel kohupiimad ja jäätis. Nüüd haara purgid, klaasid või endale sobilikud anumad. Pane põhja piparkoogi puru. Lisa peale marjad ja vala kõige peale kohupiimajäätise segu. Lase natukene seista, nad vajuvad. Võid korra ka nt kahvli või lusika sabaga keskelt läbi vajutada. Lisa ülejäänud kohupiimajäätise segu. Pane külmkappi seisma. Hea, kui mingi kaheksa tundi seal imbuda saaks.

PS! Võid teha ka mitmekihiliselt; võid teha ka tavaliste küpsistega; võid teha endale sobiliku kohupiimakreemiga; võid marjade asemel moosi kasutada.

Head isu :)

4 thoughts on “RETSEPT: piparkoogi magustoit

  1. Kas alumine osa ka läbi imbub? Ma ise olen küpsistega teinud ja kihiti pannud..Niiiii nämma ja ilusam kui lihtsalt küpsisetort. Väga lahe idee piparkookidega teha!

    1. No kui kahvliga korra sudida, siis imub jah. Mulle isegi meeldis, et piparkook natuke krõbises :)

  2. Küsin, et kas see segu liiga vedel ei jää, kuna jäätis sulab ju üles? Muidu täitsa ahvatlev magustoit, teen aastavahetuseks :)

    1. kui sa sulatad jäätise üles ja siis segad kohupiimad sisse, siis ta jääb täpselt paras, et peale valada. kui külmikust võtad, on ta tänu jäätisele tahenenud. ideaalne :)

Comments are closed.