Ebatraditsioonilised retseptid

Kui Leibur uuris, kas tahaksin neile sisuloomet teha, siis hea meelega hüppasin pardale, aga ütlesin ka kohe, et kuigi leivaga ei mängita, siis mina kavatsen hullu panna ja tavalist hot dogi ja burksi minult ei saa. Mis neil üle jäi kui nõustuda, kuigi ma ei teadnud veel täpselt isegi, mida ma kokku kokkama hakkan. Videod tulevad ajapikku meie sotsiaalmeediakanalisse üles, aga retseptid panen kohe teile üles, et saaksite juba katsetama hakata.

Hommikune hot dog

Valmista mõnus ports peekonit. Mina tegin terve paki, lõikasin tükkideks ja ladusin kuumaõhufritüüri küpsema, köök on rasvavaba ja samal ajal saad muud teha. Prae muna või kaks, aga sega seda kogu aeg.  Segasin kokku ka kerge kastme – majoneesi tšillikastmega, lisasin nats soola ja sidrunimahla, aga sa võid kasutada ju mida iganes kastet sa eelistad. Lisasin hot dogi vahele kastme, salatilehed, muna ja kuhjaga peekonit.

Lõhe ja kreveti hot dog

Küpseta lõhe (mina kasutasin jälle kuumaõhufritüüri, et rasva- ja lõhnavabalt kokata) või kasuta eelmise päeva ahjulõhe jääke. Sega omavahel purustatud lõhe, sobilikud maitseained, sidrunimahl ja majonees, et kreemisust anda. Lisa see mass hot dogi vahele, lisa jällegi endale sobivaid salatilehti ja natuke veel lõhemöksi. Kui sul on kodus krevette, lisa neid kõige peale ja pane sobivaid maitseaineid. Minu viimase aja lemmik on Santa Maria kimchi maitseaine, see sobib nii paljudesse kohtadesse. Lõhe naha võid veel krõbedamaks teha ja kasutada samuti serveerimisel. Naudi!

LASTE LEMMIK: magus hot dog

Näidake mulle last, kellele ei meeldiks hot dog. Näidake mulle last, kellele ei meeldi jäätis. Näidake mulle last, kellele ei meeldi värsked marjad. Näidake mulle last, kellele ei meeldi kommid. Ja nüüd näidake mulle last, kellele kogu see kombo ei meeldiks. Nii lihtne see ongi, lisa kõik eelnev hot dogi saia vahele ja olete kõikide (küla)laste südamed võitnud.

Leivaga ei mängita ehk Tegin leivast magustoidu

Kui aus olla, näppasin idee oma emalt, kes tegi sellist magustoitu minu lapsepõlves ja kasutas vahukoort. Aga kuna mulle endale vahukoor ei meeldi, siis.. Esmalt – pane jäätis sulama. Riivi leib ja pane pannile või ja suhkruga krõbenema. Kogu aeg segades. Pane leiva krõbe puru jahtuma.  Tükelda maasikad. Nüüd lao leivakrõbinad, jäätis, maasikad kihiti kas suurde kaussi või kohe portsjonite kaupa purkidesse või klaasidesse. Eriti hea tulemuse saad kui ei lase magustoidul eriti seista ja serveerid vahetult enne söömist, siis jääb leib krõbe ja mõnusa tekstuuriga, aga ei ole ka häda kui see pehmeks läheb. Hea on ikka.

Kumba burgerit eelistad – retrot või vürtsikat?

Burgereid polnud mul üldse alguses plaanis teha, aga kuna ma need pihvid juba poest haarasin, siis kasutasin ka Leiburi kartulihelvestega burgerikukleid ja tegin kaks burgerit – endale retroka – segasingi hapukoore ketšupiga ja panin ohtralt kapsa-porgandisalatit. Meelisele tegin tzaitziki ja jalapenodega variandi, lisasin veel tomatit ja punast sibulat ja vürtsikat ketšupit ja sai megahea ja mahlane ja mõnus burger.

Head isu!