Saame tuttavaks: 9 küsimust Leenule

Mul on blogi mustandites ikka kulda ma ütlen. Avastasin just siit need küsimused, millele vastamine on mul sajand tagasi pooleli jäänud. Aga kuna mul oli plaanis vähemalt pooled mustandid sel aastal ära lõpetada, siis alustagem :)

Kirjelda ennast kolme lausega:

Ma ei oska. Ma ei hakka ju kirjutama, et olen eneseleidmiskriisis alkohoolik, kellel on liiga palju kohustusi, sest ma ei suuda “ei” öelda kunagi.. Palusin seda Meelisel teha. Ta ütles, et sooviks täpsustavaid küsimusi. Ikka keeruline on see enesekirjeldamine. Meelis: sa oled väga impulsiivne aga samas väga loominguline. Sa oled kontrolliv, mis on vahest muidugi hea. Samas, sa oled liiga kontrolliv ja teed sellega endal elu raskemaks. Usalda rohkem teisi. Sõbrana oled sa väga hea sõber ja hoolitsed oma sõprade eest väga hästi. Kui sa teed midagi, mis sulle meeldib, siis sa teed seda super hästi. Välja arvatud magustoidud.

Haha, ja seda ütleb Meelis, kelle puhul esimene asi mida ma mäletan on: usalda ainult iseennast ja mitte kedagi teist! Aitäh, kallis :)

Mis tööd sa hetkel teed või millega tegeled?

Ma olen..

  • üheksa erineva sotsiaalmeediakonto haldur
  • ühe brändi projekti-brändi- ja turundusjuht
  • marimelli blogi ja sotsiaalmeediakontode blogija-turundaja-müügijuht-sekretär
  • jõuluvana assistent
  • ema, abikaasa, sõber, kolleeg

Kui kaua sa oled sellega tegelenud?

Millega? Need kõik asjad on jooksvalt tekkinud alatest aastast 2014. Sissetulekud on head ja ma veel jõuan, seepärast pole ka millestki loobunud, suures plaanis teen ma nagu kolme (kui mitte nelja) täiskohaga tööd kokku.

Kui sa ei teeks seda, mida sa hetkel teed, siis mida sa teeksid?

Ilmselt töötaksin mõnes köögis abikokana või oleksin kuskil büroojuht/assistent. Võimalik, et ka hotellinduses (olen seda õppinud).

Millised on su kõige suuremad saavutused tänaseks ja millised alles ees?

Ma ei saa salata, et ma olen tegelikult meie marimelli värgi üle väga uhke.

Millised on su tööalased eesmärgid järgmiseks aastaks?

Arvestades, et selle-aastased eesmärgid, kui peame silmas blogimist, säästuaastat ja ettevõtlust on täitnud 100%, siis järgmiseks aastaks tuleb ikka suuremad eesmärgid seada.

Mulle tegelikult ei meeldi eesmärke püstitada, sest ma kardan feilida ja lihtsam on kuidagi jooksvalt tegeleda ja saavutada, aga 20% võiks ju käive veel kasvada järgmisel aastal. Teise jõuluvana võiks ikkagi võtta ja säästuaasta kontol võiks septembriks olla 20K ja oma kodu võiksime ju ikkagi saada aasta lõpuks..

Aga nagu ma ütlesin, mulle ei meeldi need eesmärgid.. sest äkki ma ei saavuta ja siis ma olen pettunud ja solvunud ja.. Pealegi pole ma selle oma kodu suhtes teab mis motiveeritud, sest rääkisin mõni aeg tagasi pangaga ja pärast seda veel ühe tipp-maakleriga, kelle jutte arvestades.. Pole see oma kodu teab mis lihtne, ei piisa eesmärgi seadmisest.

Kui saaksid aega tagasi keerata, siis kas ja mida sa muudaksid?

Tahate ausalt teada? Mitte ühte sitta ka ei muudaks paremaks. Lotonumbreid ainult tahaks teada :D

Kaua sa oled olnud tegev sotsiaalmeedias?

Alustasin oma esimese blogiga aastal 2005. Elasin toona Saksamaal ning tundus lahe kirjutada ja teistega oma elu jagada. Tagasi tulles ei suutnud loobuda. Ja nii olen ma vahelduva eduga päris mitmel platvormil bloginud. Viimase kolme aastaga olen kasvatanud meie pereblogist marimell.eu, mis sai alguse koos rasedustesti triipudega, täiesti toimiva reklaamikanali agentuuridele ja firmadele ning ühtlasi endale mõnusa päevatöö, mis ei küsi aega ega kohta. Saaksin täna hakkama ka ainult blogimisega, aga teadagi, süües kasvab isu ja tööl käia on mõnus ja palka on veel mõnusam saada.

Kui sa peaksid valima ainult ühe sotsiaalmeedia platvormi, siis millise ja miks?

Blogi. Alustame sellest, et Google armastab sisu. Ja mida rohkem seda on, seda rohkem Google sind armastab ja mida rohkem Google sind armastab, seda rohkem sa esile tõused ja mida rohkem sa esile tõused, seda rohkem müüki sa saad jne.

Me oleme juba aastaid rääkinud (koolides, konverentsidel esinedes), et Instagram ja Facebook on justkui üürikorterid, kunagi ei tea, millal landlord teatab, et kuule, mul sugulased tahaks sisse kolida või ma mõtlesin, et sul läheb nii hästi, kuulsin, et said ametikõrgendust, tõstaks veidi hinda. Mulle tundub, et sul käib liiga tihti külalisi.. Ei meeldi mulle see, teeme nii, et maksad rohkem või.. koli minema.

Ma ei tea, kas te saate sellest võrdlusest aru, aga suures plaanis otsustab Instagramis ja Facebookis meie sisu leviku üle kaval algoritm, mitte see, mida meie seal tegelikult teeme. See on koht, kus meilt oodatakse küll heaperemehelikku käitumist, aga reeglid teeb keegi teine.

Blogis seevastu otsustame meie – milline on kujundus, kas me lisame blogipostitusele juurde tilulilu, mis näitaks selle lugevust, kommentaaride arvu, laike jne. Siin otsustame meie, kas me näitan seda esilehel või peidame hoopis parooli taha. Siin on meie reeglid.

Blogi on nagu meie kinnisvara, mille üle otsustame meie. Sama ei saa öelda Insta ja Facebooki kohta ja lõpptulemusena võimle palju sa tahad, ei lähe enam kaua, kui seal ei saa ühtki liigutust ilma maksmata teha. Seevastu blogis on meil aastamaks ja iga postituse lisamisega me tõmblema ei pea. Panen üles ja see on nähtav kellel soovi lugemiseks on. See on meie jälgijale tasuta ja kergesti kättesaadev. marimell.eu blogi on alati avatud, sul ei pea olema meie jälgimiseks kontot, sa ei pea kuskile sisse logima ja ennast autentima jne

Seepärast ei ole meil ka Instagramis ja Facebookis rohkem jälgijaid kui blogil lugejaid, me ei ole viimased kaks aastat (kui algoritmid võimust võtma hakkasid) kuidagi proovinud oma jälgijaskonda seal ka kasvatada. Meie koht on blogi, siin ei kirjuta meile keegi midagi ette. Instagram ja Facebook on kohad, kus on hulk toredaid kaasaelajaid, kellele me enda blogi nende kontode kaudu meelde tuletame ja nad siia kokku suuname, sest põhitegevus on siin :)

Ma tahaks paari aasta pärast öelda, et kui sind pole marimelli blogis, siis sind pole olemas!

Kui teil on lisaküsimusi, vastan meeleldi kommentaarides edasi. 

3 thoughts on “Saame tuttavaks: 9 küsimust Leenule

  1. Mind ajab tegelikult närvi see, kui blogija kirjutab, et “kui tahad loosis osaleda, mine mu Facebooki või Insta lehele”. Miks blogija oma lugejaid teise keskkonda viia tahab? Et kasvatada lugejaskonda mitmel rindel? Kas see pole mitte suur väärtus, et toksin sisse blogi nime ja tulen ekstra tema blogisse? Kui ma scrollin Facebookis või Instas, siis jääb blogija tekst või loos kogemata silma, lihtsalt muu info seas koperdan ta otsa, aga blogisse tulen ju ekstra tema sisu lugema… Võimalik, et mõtlen valesti, aga tekkisid sellised offtopic mõtted :)

    1. Üldiselt ongi meil kõige rohkem sisu blogis. Aga kui firma x soovib loosimist teha kindlas kanalis, siis tuleme vastu :)

  2. Kuus on 720 tundi kokku, kui magada keskmiselt 6-7 tundi iga öö, siis ärkveloleku aega on 525 tundi. 3 täiskohaga tööd tähendaks iga kuu 504 tundi tööd. Ja tavaliselt täiskohaga töö tähendab ikka produktiivset ja aktiivset töötegemist. Tundub, et veits ikka liialdad oma “teen kolme täiskohaga tööd kokku”. Kui sa juba räägid, et su kodukontor on selline, et “olen lihtsalt olemas, kui kellelgi midagi vaja”, siis see ei ole töö tegemine, kui hakkad kokku võtma, mitu tundi päevast sa tegelikult siis kodus tööd tegid. Reaalselt tean, millest räägin, kuna pean ise tööl täitma ajaaruandeid ja kõik oma tunnid kirja panema erinevate projektide vahel ja tegevuste lõikes. Tundub kuidagi jube eneseupituslik siin väita, kuidas 3-4 täiskohaga tööd teed igapäevaselt.

Comments are closed.