Säästuaasta #2: reisiplaanid

Järgmisel aastal on plaanis teha veel tugevam säästuaasta kui sel aastal oli. See tähendab, et kõige enam tuleb reiside osas kokku tõmmata. Üks raskemaid otsuseid oli Tai reisist loobumine. Kahenädalase Tai asemel lähme nädalaks hoopis Tenerifele. Jaanuaris on perereis Egiptusesse ja suvereisi osas pole üldse veel jõudnud mõelda. Berliini sutsakad on alati jooksvalt tekkinud ja neid me otseselt ei planeerigi.

Tenerife sai valituks.. tegelikult polnudki ju väga muud valikut. Me kaalusime kas Tai (ca 4000€ eelarvega), korraks mõtlesime Mehhikot (mis oleks tulnud veel kallim), Vietnam ei kõnetanud nii väga ja Egiptuse välistasime me kohe, sest sinna lähme jaanuaris perega ja.. Kuhu sa talvel veel lähed? No kui me välistame kõik need kauged ja kallid kohad.

Meie tingimus oli soe ilm (Tenerife ca 20kraadi on kindlalt parem kui Eesti veebruarikuine pakane), odav ja hea söök, kogukuludelt mõistlik. Juba vana teada tõde, et paljud eestlased (ja mitte ainult) Tenerifel talvitumas käivad.

Omal käel Tenerifele

Vahelduseks paketikatele lähme Tenerifele nö omal käel. Lennupiletid ostsin GoTravelist, lähme otselennuga, sest nädalasest reisist kolm päeva veeta lennujaamades passides ja lennates ei tundunud just kuigi mõistlik. Mugavus maksabki. Nii on ta alati olnud. Teiseks olin ma nõus maksma lennu eest veidi rohkem kuna elamise saime soodsalt. Me sõpradel on seal korter, mida saame selle nädala jooksul kasutada. Nädala hind 400€.

Meie korter asub Tenerife lõunaosas, kus ilm on veidi soojem ja päikselisem, siis vastavalt sellele on ka hotellide hinnad nõks kõrgemad. Kusjuures vaatasin ka hotelle, nädal ca 700-1000€ 4* hotellis. Tenerife puhul on üsna tavapärane, et majutust pakutakse ilma hommikusöögita.

Villad ja airbnb’d on mõnevõrra odavamad. Eriti kui suurema seltskonnaga minna, siis tuleb see kindlasti soodsam. Meie valikuks jäi ka korter just seetõttu, et saad ise majandada, sellel on parkimiskoht, mis on Tenerifel luksus, sest parkimine pidi pain in the ass olema.

Ma pole nii palju vist eeltööd varem teinud, kui nüüd Tenerife kohta uurides. Veider on uude kohta minna :)

Elamist valides jälgige kindlasti seda, et see ei asuks mägedes, sest kui nö all on sooja 20-25kraadi, siis mida kõrgemal sa oled, seda jahedamaks läheb. 17kraadi on küll soojem kui meie pakane, aga päikest sellega naljalt ikka ei võta. Seega, just jaanuaris-veebruaris majutust bronnides jälgige kus teie majutusasutus asub.

Kui keegi jõuludeks-aastavahetuseks plaanib minna, siis see on ainuke aeg, mis vaba on sellel meie korteril. Ilmselt üks magusamaid aegu, vaatasin just bookingus alla 1686€ ei ole midagi sellel perioodil (4* hotell samas asukohas), see konkreetne korter on saadaval 655€ eest nädal. Vaata lähemalt siit – Casa Tenerife!

Me ei ole Tenerifel enne käinud, seega kõik täiskasvanutele suunatud meelelahutusideed ja soovitused on teretulnud. Kuna minek on kahekesti, siis tahaks sellest maksimumi võtta, jumal teab millal jälle saab.. Millist klubi te soovitaksi külastada, millist shoppingmalli? Kus on kindlalt parimad mereannid? Kus on.. Ühesõnaga, soovitage julgelt, mida kahekesti Tenerifel teha ja milliseid meelelahutuslikke asju nautida :)

12 thoughts on “Säästuaasta #2: reisiplaanid

 1. Olete mõelnud mallukaga koos svingerdada. Kuna te mõlemad blogijad, siis äkki saaksite ka nii lugejaid mõlemad juurde. Nad ka ju tenerifele minemas

  1. Ei ole mõelnud Malluga svingerdada. Nad ei ole siis Tenerifel kui meie minu meelest. Nad jaanuaris, me veebruari lõpus.

  1. Lennata küll odav pole :) Me vaatasime paljusid variante, ei olnud head pakkumist peale Tai lennupiletite väga kuskile.

 2. Ei hakka Facebookis kirjutama aga soovitan samuti soojalt kapten Kristo Kööp Wesipruuliga sõitu ookeanil ,kus suur võimalus on näha Piloot-Vaalasid. Tema puhul on positiivne see, et ta läheb pea igal ajal ookeanile ( suure tuulega mitte) aga näiteks Saaretuur ( mida Eike fb.s pakkus) on kindlal päeval. Mina isiklikult soovitaks uurida hoopis Tenerife Kompassi lehekülge.( Eestlane Olavi Antons veab seda ja väga muheda jutuga vana on :) ( ja kuna säästuaasta teil siis tema hinnad on ka märksa soodsamad , kuigi võib arvata, et Eike viib teid vast tasuta saaretuurile ( reklaami on vaja).
  Kuigi, kui võtta arvesse, et nädal aega olete ( Reedest reedeni või kolmapäevast kolmapäevani ) siis selle ajaga väga palju ei jõua ( puhata ja mängida tahaks ka, võib eeldada. ) .
  Ja autorent on üsna soodne. Mina hiljuti tulin sealt- olin 10 päeva kohapeal. Terve selle aja peale läks autorent maksma 150 euri.
  Facebookis soovitas keegi Playa Abama randa( tõesti väga rahulik ja ilus koht, samas sinna saab kergemini rendiautoga ja siis tuleb ka auto üsna kaugele jätta . Aga kohapeal on kõik kallis seal rannas ( võib ka enda rätiku peal päevitada ) . Rannatoolid 13 eur/ tk , vesi 1.5l – 5 eur, jne
  Sai käidud San Eugenio shoping Centeris ( mitte just väga suur aga palju poekesi ja saab kohati isegi kaubelda) ja lõhnapoest soovitaks Fundgrube ketti .

 3. Tenerifel tasub kindlasti külastada Siam Park veeparki, see oli üks minu Tenerife reisi tippelamusi. Järgmisel korral minnes tahaks ka Teide vulkaani otsa kaabelautoga jõuda ning paraglaidingut proovida. Jookidest oli väga maitsev leid Tenerife kohalik kohv Barraquito – mitmekihiline alkoholiga kohvijook serveeritud sidruni/laimi viilu ja kaneeliga. Njämmm.

 4. Ei hakka Facebookis kirjutama aga soovitan samuti soojalt kapten Kristo Kööp Wesipruuliga sõitu ookeanil ,kus suur võimalus on näha Piloot-Vaalasid. Tema puhul on positiivne see, et ta läheb pea igal ajal ookeanile ( suure tuulega mitte) aga näiteks Saaretuur ( mida Eike fb.s pakkus) on kindlal päeval. Mina isiklikult soovitaks uurida hoopis Tenerife Kompassi lehekülge.( Eestlane Olavi Antons veab seda ja väga muheda jutuga vana on :) ( ja kuna säästuaasta teil siis tema hinnad on ka märksa soodsamad , kuigi võib arvata, et Eike viib teid vast tasuta saaretuurile ( reklaami on vaja).
  Kuigi, kui võtta arvesse, et nädal aega olete ( Reedest reedeni või kolmapäevast kolmapäevani ) siis selle ajaga väga palju ei jõua ( puhata ja mängida tahaks ka, võib eeldada. ) .
  Ja autorent on üsna soodne. Mina hiljuti tulin sealt- olin 10 päeva kohapeal. Terve selle aja peale läks autorent maksma 150 euri.
  Facebookis soovitas keegi Playa Abama randa( tõesti väga rahulik ja ilus koht, samas sinna saab kergemini rendiautoga ja siis tuleb ka auto üsna kaugele jätta . Aga kohapeal on kõik kallis seal rannas ( võib ka enda rätiku peal päevitada ) . Rannatoolid 13 eur/ tk , vesi 1.5l – 5 eur, jne

 5. Arvan et tulevikus võiksite siiski Vietnami peale mõelda. IMELINE! Kordades parem kui ntks Tai, Bali või Filipiinid. Inimesed ei ole tüütud nagu näiteks Tais ja toit on lihtsalt parim! Olime just 2 nädalat, ei ütleks et rahaga just kokku oleksime hoidnud, eelarve oli kohapealseteks kuludeks ca 2000 euri, peatusime imeilusates resortides, jõime pudelite viisi õlut, reisisime ühest riigi otsast teise külastades nii mägesid, suurlinna kui ka paradiisisaart ja käisime iga õhtu väljas pralletamas. Kogukulud per face ca 760 euri ja lennupiletid 575 euri. Tasub kaaluda :)

Comments are closed.