Hedon ja päkapikutamine

Kui me haiglas olime, siis selleks, et uni kiiremini tuleks, palusin endalt küsimusi küsida. Uni saabus enne kui ma kõikidele küsimustele vastata jõudsin, seega mõne teema tõin blogisse üle.

Kas Hedon teab, et jõuluvana ja päkapikke pole olemas või on veel saladus? Noh, kui Meelis teeb jõuluvana?

Meelis sellest Jõuluvana värgist juba kirjutas: Hedon ja Jõuluvana – usub või ei usu?

Aga päkapikutamisest rääkides, siis.. isegi mina usun, rääkimata Hedonist. Mina küll kuulen kuidas nad õhtuti voodi äärel krõbistades üles ronivad. Te ei ole tähele pannud? Me oleme õhtuti hästi tasa ja kuulame voodis kuniks Hedon ütleb.. kuulsid, krõbistaski. Ja ma ei ole pidanud selleks küünega vastu seina kraapima, vaid krõbistaski.

Ta teab, et nad on väiksed ja väga suuri asju tassida ei jõua, selle jaoks on jõuluvana, seega, päkapikud toovad väikseid toredaid asju, millega saab mängida, mis teevad suu magusaks või mis on niisama toredad. Kõige suurem asi, mida päkapikk vinnata jõuab on superlennukite lennuk. No nii, et üks on akna all, teine krõbistab end aknalauale, poeb läbi aknaklaasi ääre (ta suudab väga kitsastest kohtadest läbi tulla) ja siis vinnab nööriga üllatuse üles, paneb sussi sisse ja laseb end kiirelt mööda nööri alla, sest teised lapsed ootavad ka üllatusi.

Mida päkapikk siis toob?

Ma kuulan, mida mu laps tahab. Ehk päkapikk ei too suvalist jura, vaid seda, mida laps tahab. Ükspäev ütles ta, et tahaks veel neid templeid. Selle “need” all peab ta silmas Lore Stamps puust templeid.

Avastasin nad paar aastat tagasi Ilumessilt ja toona tellisin Hedoni nimelise templi, et lasteaia riietele sisse lüüa ja veel paar tükki, kuigi valik on päris suur.

Igasugused eripiltidega templid, millega saab edukalt särkidel näiteks väikeseid plekke peita ja kunsti luua, tee milliseid kujundeid tahes või siis nagu ma ütlesin, need mugavad nimetemplid.

Templid ise on sellessuhtes head, et nad on piisavalt suured lapse käes, mustrid ja pildid on lahedad ja kaasas on värv, mida saab väikse švammiga peale panna.

Need olid totaalne hitt Hedoni meisterdamiskarbis kuniks värv sai otsa ja nii ta jäi. Nüüd ta ütleski mingi päev, et tahaks jälle templeid teha. Ma panin selle info kõrva taha. Tellisin erinevaid värve ja templeid, aga ta ei teagi, et need tema riidekastis hetkel oma aega ootavad.

Nädalavahetusel küsis Hedoni eluaegne koostööpartner Poole hinnaga, et kas mul päkapikutamise asjad kõik olemas. Ütlesin, et mingi osa on, mingi osa on veel puudu, aga mandariin meeldib talle alati.

Ta ütles, et neil on hetkel suur hulk metallist roboteid ja Transformerite autosid, et täpselt selline kraam, mida poisile sussi sisse panna, et võib saata. Mis mul saab selle vastu olla kui keegi mu elu lihtsamaks teeb. “Panen helendavaid vurre ka!” Hästi.

Issand, pühapäeval tulevadki juba päkapikud ju?!

Mida toob jõuluvana?

Esiteks, me saame nii palju asju enne jõule, mida promoda, et mulle tundub lollus talle kingitusi osta lihtsalt selle pärast et peab. Kuna Hedon on juba piisavalt nutikas ja ta saab aru, et me vist oleme mingid internetitegijad (pole talle tõesti seletanud, et kes ja mis on blogija), sest alati kui mingi pakk tuleb, siis ta küsib, et.. “Seda peab pildistama jah? Tee Instasse video ka!”

Ma ise tellisin talle lisaks kaks veepliiatsitega raamatut, mingid uued – suured. Ja ma eeldan, et kõik kes meile külla tulevad, toovad nagunii midagi ja õhtu lõpuks on tal nagunii pakimeri. Ja pealegi tuleb kohe sünnipäev otsa niiet ei pea hulluks minema selle ostmisega.

Mis teie päkapikud ja jõuluvana toovad?

3 thoughts on “Hedon ja päkapikutamine

  1. Mina usun ka päkapikke ehkki tean, et sageli peavad isad-emad neid pisut aitama :-) Imesid usun – neid on igal sammul ja kogu aeg. Soovid lähevad täide ja asjad juhtuvad õigetel hetkedel.

    Ent siiski…Kui kuuleksin une-eeli, kuidas keegi mööda mu voodijalga krõbinal üles ronima asuks ja kassi mul pole, ehmataksin illmselt kõhu lahti :-D

  2. Meil päkapikud toovad enamasti autosid aga jõuludeks leppisime perega kokku et ostame talle mõnguköögi. Ja teised pereliikmed saavad kinkida nõusid ja asju kööki. Ei taha suvalist nodi.

  3. Me ostsime tütrele Playmobil advendikalendri. Päkapikk toobki sealt iga päev ühe jubina. Jõuluks paar suuremat komplekti ka. Igapäevast kommisöömist ei taha promoda ja niisama väikseid jubinad ka ei taha. Igasugu kunstitarbeid ostame jooksvalt nagunii.

Comments are closed.