Säästuaasta | mille peale kulub kuus kõige rohkem raha?
Nagu ma aru saan, siis meie säästuaasta on kõigil hingel, rohkem kui meil endil. “Aina reisite, pidite ostma ainult asju mida päriselt vaja on ja niuniuniu”. Jah, oleme reisinud rohkem kui plaanisime, aga algne eesmärk oli kümme tonni kõrvale panna, mitte reise lugeda. Eks ole vana teada tõde, et teise rahakotti on alati põnevam vaadata. Ahastada, imestada, parastada.

Mis on siis lõppkokkuvõttes olulisem? Kas priske säästukonto või blogilugejate heameeleks mitte reisimine? Ma arvan, et kui 10K eesmärk saab reiside kõrvalt täidetud, on igati kordaläinud aasta. Ei? Jah, kui sõnu ei sööks ja ei reisiks, saaks 20K kõrvale panna. Ainult see vahe ongi :) aga eesmärk oli 10, mitte 20.

Asja juurde ka..

Mäletate, otsustasin, et aprillis süüa ei osta.. Noh, ütleme nii, et ma proovisin võimalikult palju kappidest asju vähemaks saada, aga saame mais seda projekti edukalt jätkata. Sel korral mõtlesin vaadata, millele meil kõige rohkem suures plaanis kulub ja kust veel kokku hoida saaks. Ja ei, see pole reisimine. Ilmselgelt :DMul on äraütlemata hea meel, et meil riietele niiiii vähe raha on kulunud sel aastal. Veebruaris kui alustasin Monefy kasutamist, kulus riietele 0% sissetulekutest, märtsis 3% (kolm litterkleiti mis ma Saaremaa kaltsukast leidsin ja pidžaama Pepcost), aprillis jälle 0. See 3% on sama palju kui kulus kinos käigule või pangakuludeks :D Suht olematu summa.

Kõige rohkem kulub..

Jätkuvalt mitte reisimisele, see on täiesti eelarve väline ja ma ei ole üldse reisikulusid kirja pannud. Olen enam kui kindel, et aastalõpus teeb mõni blogilugeja selle töö minu eest ära nagu ühel aastal. Keegi konkreetselt võttis vaevaks, kammis blogi läbi ja lõi kõik reisid kokku. Aitäh. Ootan sama agarat raamatupidamist ka tänavu.

Taramtaraa..

Hedonile kulub kõige rohkem. See kuu jälle 17% tema peale läinud. Aga noh, lasteaed, trennid, inglise keel, jalkariided, tossud, kummikud jne – ma ei saa ju öelda, et meil säästuaasta, kannata ära, trenniriideid ei saa ja kummik las pigistab :)Ja kuigi me otsustasime osta süüa vähem, siis kulus ka sinna 17%, samas on see 3% vähem kui eelmistel kuudel. Seega ikkagi win. Aga megalt tuli külaskäimisi ette nende ilusate ilmadega ja ikka haarad poest grillivärki, veini ja lähed.. Siis ikka kulub rohkem kui kodus salatit tehes või kapist jääke kasutades.

Suve eesmärk: ära osta ühtki kastet

Nagu ma aru olen saanud, pean ma võtma väikseid eesmärke, mitte suuri “ei osta midagi ebavajalikku ja ostan seda, mida päriselt vaja on..” ajavad lugeja kettasse, et ma vassin.

Vassin jah, ma olen ka inimene. Meeldib reisida. Kohe kui kopikas üle jääb, tšekin lennupileteid. Siia sobib hästi see “kade oled vä?”

Aga asjast…

Ma koristasin ükspäev oma maitseaineriiulit ja mul on meeletutes kogustes igast kastmeid, õlisid, erinevaid meepurke, maitseaineid kuivatatult (nii enda kuivatatud kui ostetud), mu külmutuskapis on erinevaid valmiskastmeid, pestosid, sinepeid, määrdeid – millest kõigest saab ise teha sobivaid kastmeid. Meie pere lemmikud on näiteks mingi maitsesinep hapukoorega või pesto hapukoorega, saab ülihea dipi näiteks pelmeenide jaoks. Aga neid me ei osta (hetkel), sest plaan on sügavkülm tühjaks süüa vahelduseks :)Aga plaan on siis proovida suvel mitte kastmeid osta, et olemasolevast kraamist vabaneda. Hahaha, ma juba tean kuidas nüüd kõik külla tulles mingi kastme toovad :) Palun ärge tooge, ma ei taha neid ülesuhkrustatud kastmeid. Teen ise olemasolevast kraamist, et natukenegi vähendada neid koguseid riiulites.

Hetkel siin Türgis olles ma võtan erinevat salatimanti ja mingi õlise-magusa thousand islandi asemel kasutan konkreetselt tšillide juures olevat vedelikku, et salatile vürtsikust lisada.

Aga palju siis koos on seda raha?

Kõige põletavam teema ilmselt. Isegi põnevam kui Tanel Padari lapse sugu või kes EBA võidab? Kas Paksuke paneb kõigile pika puuga ära? Kas Mallukas võidab nagunii? Palju marimellil kogutud on?Kui me räägime meie säästukontost, kuhu ma aasta lõpuks tahtsin kokku saada..

Kui sel aastal kulus keskmiselt 950€ kuus ja sel aastal on plaanis ainult üks reis, siis.. paneme märgi maha: 8000 peaks vähemalt 2019 detsembris kontolt otsa vaatama. See teeb koos riietelt säästetud rahaga 10 620€! Algne eesmärk oligi.. 10 000. Kui 10 620 saab, oleme vapsee edukad olnud.

Ütleme nii, et aega veel on.. koguda. Aga hetkel näitab, et 36% eesmärgist on koos! Wuhhuuu! Ei ole nagu paha tulemus :)

Hakake nüüd kõik arvutama, et kui nelja kuuga ligi 40%, siis aasta lõpuks.. mul jumala suva. Kümpsi saame vast ikka kokku nagu lubatud, sest..

Pasiivne tulu

Paljudel blogijatel on igasuguseid koostöid ja linke ja asju, mis teenivad neile lisakopika. Näiteks Bonusway kaudu saame me mingi kopika ise ja ka teile linki soovitades, teie saate kohe mingid eurod (3 peaks olema) arvele ja saate ka hakata boonust koguma ja oma linki jagama. No näiteks, broneerite reisi läbi Booking.com’i, saate ise ka mingi % tagasi pärast.Mul on airbnb link ka, millega te saate olenevalt summast, vähemalt 21€ soodukat. Mulle koguneb sealt mingi 8-13€ mingi aja tagant, kasutan seda tavaliselt ise reisides.

Nii nagu ma näiteks Bonuswayst ei võta seda raha välja, toimin ma mitme kohaga – võtan raha sealt välja 1x aastas ja kasutan tavaliselt reisimiseks – näiteks Promoty pakub instagramihuvilistele koostöid. Võtan vastu, teen ära, aga raha välja ei võta, las tiksub seal ja koguneb. Teie saate läbi minu lingi liitudes mingit vahendustasu vms nende aasta mingist sissetulekust, aga ma ei ole sellele poindile pihta saanud.Küll aga soovitan ma teil Promotyga liituda, sest seal on nüüd uus süsteem ja koostöid saavad teha kõik. On avalikud pakkumised, kuhu saab oma ideedega kandideerida ja kui firma teid välja valib, teete alles postituse ja saate selle eest tasu. Mu meelest väga hea taskuraha teenimise võimalus. Liitu siin!

Siis saab Fitlapis enda linki jagades soodushinna teile pakkuda ja mulle tiksub mingi %, mida ma korjan näiteks Hedonile :)

Oh, hea blogiteema aasta lõpuks! Tegelt oleks ülipõnev teada, kui palju blogijad kõikide selliste affiliate asjadega kokku teenivad. Ma peaks kokku lööma ka selle summa, mis ma kokku hoian tänu koostöödele. Oleks huvi?Siis need bännerid, mida te siin näete, need lihtsalt tiksuvad mul. Kui te klikite neid, loogiline, et mu virtuaalne rahakott hakkab kohe kõlisema, aga.. Ma olen teistest blogijatest aru saanud, et nad teenivad sadu eurosid päevas. Vat, mina aru ei saa, kuidas. Kui ma vaatan kasvõi similarwebi numbrite järgi, siis meie lugejatearvu vahet arvestades, ei saaks meie erinevused nii üüratud olla, et üks teenib 10€ päevas, teine 200, kolmas veelgi rohkem.  Aga noh, võib-olla ma ei oska seadistada nagu nende IT kutid. Vahet polegi. Peaasi, et vaikselt koguneb. Seda raha mis seal kontol on me ei puutu. Las koguneb.

Seega pisikene palve ka teile on see, et kui bännerit näete, siis klikkige sellele. Teie jaoks on see väike tegu, kuid meie jaoks aasta lõppedes kindlasti oluline. Üheskoos ikka selle 10K poole :)Aga nüüd siis lõpetuseks, mis on kõige põletavam asi, mis teid huvitab seoses meie säästuaastaga? Kas see kui palju me blogiga kokku hoiame või teenime? Kas see kuidas me kirjeldame erinevaid kokkuhoiu nippe? Nii palju kui meil neid on… Või soovite lihtsalt sellist üleüldist ülevaadet, et kuidas meil läheb ja kus oleme kokku hoidnud ning kus pisut priisanud? Muud ideed ja mõtted on samuti teretulnud. 


13 thoughts on “Säästuaasta | mille peale kulub kuus kõige rohkem raha?

 1. Mind ei huvita niivõrd kui palju te kulutate ja kuhu raha kulub, vaid pigem hoian pöidlaid, et 10k kokku tiksub, siis saate kõigile inisejatele keelt näidata!
  Ja olgem ausad see on päris suur summa, millega miskit korda saata.

  Ja tegelt samas näitate, et kogudes ei pea nuudleid sööma ja kopikat veeretama, vaid saab ka reisida jms.

 2. Kui see 10 000 nüüd suhteliselt kergesti ka reiside ja väljas käimistega kokku tuleb, siis kas varem elasite nii, et polnud eesmärki koguda ja lõitegi kõik suvalt laiaks – kui raha oli, siis lihtsalt pidite selle ära kulutama (e-poed jne)? Lihtsalt uudishimulik, et mis võrreldes eelmiste aastatega ja sellega siis muutunud.

  1. No just, ma ju olen kirjutanud nendes säästuaasta postitustes, et riietele, reisidele, väljassöömistele jne kulus igakuiselt keskmiselt 1000€. 950€ kui ma täpselt mäletan ja sellest tuligi, et kui 10K suudaks kõrvale panna, hoides nende asjade pealt kokku, siis peaks ju asi toimima.

   Mul polnud jah, eesmärki koguda, raha tuli, raha läks, häid pakkumisi kasutasin alati ära, mitte ei mõelnud nagu sel aastal, et POLE VAJA! Ja ma arvan, et kuna mul praegu ka otseselt pole (rohkem kui see, et lubasin 10K kokku saada), siis seepärast ongi see kogumine pigem selline yolo ja ikka luban üht-teist rohkem kui peaks.

   Kui mul oleks kindel siht silme ees – vaja 34674€ kokku saada, sest selle eest saab maamaja või korteri või ma ei tea mille, siis istukski hambad ristis kodus ja koguks, nosiks nuudleid ja ei ostaks kasti maasikaid päevas.

  2. See pole siis sul säästuaasta nüüd, vaid normaalse ja mõistliku inimese elu Hullumeelsus 1000 eurot kuus tilu-lilule raisata.

 3. Mul on ka säästuaasta veits lappama läinud. Aga mulle hirmsasti meeldis sinu ytlus, et parem yks reis kui paar psyhiaatri ( issand, kuidas see söna kirjutada, yhe vöi kahe h-ga?!). Kavatsen selle kaaperdada…

 4. Mind huvitab see, et mis on teie säästuaasta eesmärk? Alguses jäi mulje, et ostlemiskäitumise muutmine käis ka selle paketi juurde, aga ikka vist ei käinud? Riiulite tühjakssöömine on samas väga hea mõte, nii et mingeid nippe ikka on.

  No ja siis huvitab lõpptulemus. Suuremat ei kahtlegi, et kokku saate selle summa, aga mis saab pärast? Kas lööte lihtlabaselt kohe laiaks või suudate hoida ja juurdegi koguda?
  Arusaadav, et koduteema ei ole teil praegu aktuaalne, aga kui äkki juhtub ühel hetkel, et see aktuaalseks muutub, siis oleks ju päris vahva, kui mingi 20000-30000 arvelt vastu jõllitaks. Või rohkemgi, kui aega laialt käes.
  Olete mõlemad rääkinud, kuidas käite kodus põhimõtteliselt ainult magamas ja siis ei tundu tõesti suurem pind vajalik. Aga kas seda ohtu pole, et see soodne üürikodu ühel hetkel alt ära kukub?
  Ja omast kogemusest ütlen, et kui sul on päris oma kodu, igatepidi sobiv ja oma maitse järgi, siis ei käi enam kodus ainult magamas. Siis muudkui kiirustad koju ja ei saa ega saa isu täis seal olemisest. Õige kodu pole teieni veel jõudnud ja teil pole veel ettekujutustki, mis tunne on ise pärisperemees olla. Nii, et ükski naabrimutt ei köhi ja piparmünte üles ei kitku.

  1. Ma kopisin su kommentaari endale drafti, hea blogiposti teema, kui ma to do listis selleni jõuan, siis saad vastused :) #natukekannatust

 5. Imetlen, et jagub selliseid sissetulekuid ja ka priiskamist ning ikka 10k kokku korjata. Oskaks ise ka nii füüri liigutada.

  1. Meelis töötab kahel kohal, mul põhitöö + blogi + lugematul hulgal väiksemaid projekte, millega seotud oleme :)

 6. Mulle tõi blogi eelmisel aastal 3 tonni. Reklaamile on läinud algusest peale nelja aasta jooksul 0€. Google ads’e mul pole, teeb lehe inetuks. Kõik kasv on orgaaniline. Ei varja. Ja kõik on teretulnud mu rahasid lugema mu lehele. Ma olen rahamaailma paljas porgand pmst! Aga kraami mulle ikka veel ei saadeta, vat see teeb morniks, kurat.
  Ps. Eba võidan mina. Mis siis?

 7. Mind ei huvita rahateema.
  Mulle meeldib lugeda huvitavaid mõtteid, teistsuguseid mõtteid. Laps ka huvitab kuna olen ise ka ema.

Comments are closed.