SEB pangas käidud
Ütlen kohe ära, et meie sissetulekute ja väljaminekute juures ei saa me hetkel isegi mitte kümmet tuhandet laenu, aga seda SEB pangast. Paljud on soovitanud ka mujalt uurida ja seda me ilmselt teemegi. Ja, et ülevaade oleks endal olemas ja teil võibolla mingi väike abi sellest, siis hakkan kõiki pangakülastusi blogis lahkama.

Sellessuhtes, et päris pikalt meid ei saadetud ja meile joppas tõsiselt lahe laenuhaldur, kes viskas muuhulgas nalja, et otsige lisatööd ka ja noh, küll blogida jõuate :) Aga kui rääkida asjast, siis mis me teada saime.

Järelmaksud, laenud, krediitkaardid – parem kui neid ei oleks, aga samas ütles ta, et enne pole pointi neid ka hullult likvideerima hakata, kui konkreetsem ostusoov olemas on ja pank seda teha palub. Et üldiselt tehakse pakkumine ikkagi olemasolevaid kohustusi arvestades ja kui see muutus ilma nendeta oleks megasuur ja vajalik, siis nad soovitavad kuskilt otsast likvideerima hakata.Samas ütles ta, et laenu juures võib 10€ suurune järelmaks muuta laenusummat 3000-4000€, mis on tegelikkuses päris suur summa.

Kui meil ei oleks hetkel ühtki krdiitkaarti (mul nt on reisikindlustuse pärast; Meelisel pigem netis shoppamise jaoks), järelmaksu, laenu vms, saaksime Meelise palga juures 50 tuhat. Aga kuna mina olen ametlikult töötu, siis olen ma ülalpeetav. Samamoodi ka Hedon. See kõik tõmbab siis laenusummat alla.

Kohe, kui sissetulek kasvaks kasvõi 400€ võrra (nt ma saaksin mingi miinimumpalgaga töö) ja muid kohustusi poleks, kasvaks summa 80-90 tuhandeni.

Küsisime siis seda, et kui Meelis saaks 1000€ kätte ja kohustused oleksid nullis, saaks 70 tuhat; koos kohustustega, mis meil hetkel on, 55 tuhat.Keegi ütles, et pank arvestab üüri kohustuste alla, SEB vähemalt seda ei teinud ja ütleski, et see olekski ju hiljem teie laenumakse.

Kui meie palk oleks kahe peale 2400eurot (kalkuleerisime tund aega selle kutiga seal erinevaid variante) ja kohustused jääks samaks, saaks juba 100-125 tuhat. Kui kohustused likvideerida 170-180 tuhat.

SEB eelistab pigem uusehitisi laenu andmisel. Tagatiseks sobiks ainult isiklik või vanemate kinnisvara ja see päästaks meid nö sissemaksust. Selle raha eest saaks siis sisustada või remonti teha vms. Kredex tahab lisaks uusehitisele seda, et koht oleks elamiskõlbulik, seega kui osta tühi valge karp, peaks seal olema vähemalt köök ja madrats.

Intressid tehakse vastavalt obkjektile, keskmine on 2,6% hetkel, euribor on hetkel nullis ja jääb sinna ilmselt mõneks aastaks. Tallinna kinnisvarahinnad ilmselt lähiaastatel mingit metsikut muutust läbi ei tee.


Mis on meie võimalused, plussid ja miinused?

wb

a) Meelis küsib palka juurde või võtab lisatöö, mina olen töötu edasi ja kui kuus kuud on püsiv laekumine toimunud, seame sammud uuesti panka

b) Meelis teeb oma tööd edasi, Hedon läheb sunniviisiliselt lasteaeda kassima, mina tööle ja pärast kuut kuud lähme uuesti panka

B variandi miinuseks on siis see, et ma ei saa jätkata oma plaani läbi Töötukassa toetust saada ja oma asja ajama hakata.See konkreetne laenuhaldur soovitaski, et mingu siis Meelis lisatööle (miinuseks see, et oleme veel vähem koos) ja võtkugi laenu hiljem nö üksinda, et kuna oleme abielus, on nagunii meie oma. Aga siis ei puutu mina nö asjasse ja kõik järelmaksud, krediitkaardid jne mis meil on, tuleks minu nimele. Siis oleks Meelise sissetulekud panga silmis nö kohustustest puhtad ja laenusumma kohe suurem.

Ma tegelikult arvasin, et see pangas käik tõmbab moti maha, et me raha ei saa. Aga pigem innustaski genereerima, kuidas seda raha nüüd ikkagi saada, kust kokku hoida jne. Tegin endale mingi eelarve tabeli (minuraha.ee pakub sellist keskkonda, kus ise arvutab välja jne) ja hakkan seda nüüd usinalt täitma. Vaatame ilmselt paari kuu möödudes, kuidas ja kust annaks kokku hoida. Ja uuest aastast võtame siis plaani „marimell oma koju, muidu sureme 2017“.


51 thoughts on “SEB pangas käidud

 1. Väga positiivne ju! Võite ju aasta lõpuni kaaluda plaan A’d ja siis vaadata, kas saad oma asja käima tõmmata v mitte ja sellest lähtuvalt otsustada, kas lähed tööle või hakkad oma asjaga tegelema. Aga eks pead arvestama, et esialgu ei tule sealt isegi vb miinimumpalga suurust palka.

  Kuidas sissemaksuga on?

  Aga natukest aega võite ju vähem koos olla, et hiljem oma kodu nautida.

 2. Olime mehega Swedbankis aastaid kuldkliendid, kuid palju paremad tingimused, intressid ja suhtumise saime Nordeast :)

  1. Sama meil. Keerati meile selline käru, et kaotasime konkreetselt 2000eur sulli ja majast jäime ikka ilma. Võrdlesime pankasid ja kolisime põhiasjad kõik LHV-sse üle.

 3. Mu mehe kodupangaks on Swed ning minul oli SEB. Seoses beebiootusega oli soov oma kodu järele veelgi suurem. Kuna oleme mõlemad majainimesed, siis asusime kõigepealt maju vaatama. Pangas käisime samuti nõustamisel, selles osas siis Swedis. Majale laenu saada on hulga keerulisem ja nõudmised märksa suuremad. Selgus, et oleksime igakuiselt meie väljavaadatud majakandidaatide eest võimelised kenasti tasuma, kuid see sissemakse… no see käis tol hetkel üle jõu meie jaoks ning kuna lapseootus oli poole peal, siis sellise summa kokkukraapimiseks aega nappis. Matsime siis lähiaastateks majamõtted maha ning hakkasime kortereid vaatama. Tallinnas mina elada ei soovinud, seega lõpuks leidsime ideaalse korteri Jürisse, mis on linnale piisavalt lähedal ning samas on ka siin kõik eluks esmavajalik olemas. Ka lapsel on siis hea kasvada koos kenade lasteaedade ja heal tasemel kooli ja sportimisvõimalustega.
  Laenutaotluse esitasime nii Swedi kui SEBsse. SEB nõudis 20% sissemaksu ning swed 15%. Kui seda SEBle mainisin siis nähvati et erinevatel pankadel ongi erinevad tingimused. Ok, kõik arusaadav, kuid see haldur, kes meie taotlusele vastas ei tundnud isegi huvigi, et leida lahendusi vms. Koristasin oma rahad sealt pangast ära, kus olen terve elu olnud ning võtsimegi laenu Swedist, kus suhtuti väga abivalmilt ning kogu protsess oli kiire ja selge ja meeldiv.
  Eks see oleneb palju nendest halduritest ka, kelle peale satud, et mis tujus ja suhtumisega nad on.
  Meie aga elame rõõmsalt omas kodus alates suvest ning kuigi tol ajal, kui käis asjade ajamine ja pankades käimine, tundus see protsess nii tüütu ja never ending siis see kõik oli seda väärt. Siinkohal lisan et olime mõlemad töölkäijad ning oli ka mõlemal kohustusi järelmaksude näol.

  Jõudu ja jaksu ning küll leiate variandi, et see päris oma kodu saada! Kui tahta, leiab alati tee.

 4. See laenu saamine ja asjade ajamine on ikka jubedalt keeruline värk. Mehega tegime seda umbes poolteistaastat tagasi ja kogu see asjaajamine oli nii pikk ja ma vahepeal mõtlesin juba, et aitab küll jätame pooleli. Aga kõik oma kodu nimel.
  Meil oli jälle see, et tagatis oli olemas ja korter ka vlja valitud, aga üks suurimaid hirme oli see, et kuna pank tahtis ostetava korteri hindamisakti siis ei pruukind see olla sama, mis korteri omanik soovis. Sest pank annab ju niipalju laenu kui ostetav vara maksab. Meie õnneks hindas hindaja korteri 2000€ isegi üle omaniku soovist. Samuti kogu see pangavahelt jooksmine ja seda vaja ja toda vaja, siis oli mingi sitt hindaja ja sada muret veel.

  Aga nüüd. Naudin Omaaa! :D edu teile kaaa ja hoiame pöialt, et varsti naudite kodusoojust täiesti omas kodus !

 5. Kui teil krediitkaart ainult netišopingu ja reisimise pärast, siis seda on ju väga lihtne likvideerida- panete krediitkaardi kinni ja teete krediitkaardi omadustega deebetkaardi endale. Netis šopata jne. saab ikka, aga kasutada saab vaid seda raha, mis sul reaalselt kontol olemas ja panga silmis üks pluss juba kirjas.

 6. Pangad pedereerivad nui neljaks oma businessi ajajaid. Meie jäime sellega lõpuks täiesti kimpu. Ja paradoksaalne ongi asja juures see, et inimesed, kes on tavapalgal saavad laenu ja meie, kes omame oma firmasid ei saanud laenu (lõpuks siiski saime, aga läbi suurte punnituste).

  Seega soovitan sul kasvõi 6ks kuuks minna kuskile palgatööle ja teha pangale ilusad turvalised numbrid. Usu mind, kui teed oma äri, siis nad nokivad ja lahkavad su businessi pulkadeks (sealjuures võtavad arvesse, kui vana äri on – kui liiga noor, siis nende jaoks miinus, kui maksad liiga vähe palka endale – suur miinus, soovivad majandusaasta aruandeid ja üldjuhul on ka sealjuures komisjonil palju kobiseda). Aga eelkõige juhin tähelepanu, et kui oma äri on alla aasta vana, siis see pole neile mingi argument.

  Reaalsus on see, et tänapäeval pankadele meeldib kindel ühenumbriline sissetulek ja selles suunas soovitangi punnitada. Või kui on oma äri, mis on vähemalt kaks aastat vana, koos hea palgaga või ette näidata iga-aastane dividendide maksmine, siis vast läheb kaubaks, aga sinnani on teil pikem teekond. Kui oma pesa olemas, siis alustage oma äriga.

  1. Mõtlen sama :) aga peame veel aru, kuidas ja mis – uuel aastal siis teeme plaani a või b või c :)

  2. Ma soovitan ka teile LHV-d, hakkasid just ju kodulaenu pakkuma ja ilmselt nad on uutest klientidest väga huvitatud.

  3. Kui ma õigesti mäletan, siis pidi ametlikul töökohal olema töötanud vähemalt kuus kuud, et pank arvestaks seda kindla sissetulekuna. Meie võtsime laenu SEBst, käisime Swedis ja Nordeas ka, aga SEB oli üle mäe parim oma pakkumisega. Pluss kodukindlustus jne. Ja mina ka tööl ei käi, aga võtsime pangalaenu kahe peale, ses suhtes, et Joosep on see, kelle arvelt laen maha läheb, aga vastutame koos ja see variant sobis meile mõlemile, kuna siis notaris märgitakse samuti korteri omanikeks ikka mõlemad inimesed, mitte ainult mees.

 7. Kui krediitkaart on miinuseks, siis vähemasti Meelis saab sellest ju loobuda – seb tavalise mastercardiga ja swedi deebetkaart plussiga saab netis ka shopata. Väike sammuke aga midagi ikka :)

 8. Variant oleks ilmselt see, et oodake. Elage rahulikult üürikas edasi. Sa saad oma unistuse täide viia, staaži koguda. Meelis ei pea lisatööd võtma. Saate muid kohustusi likvideerida. Krediitkaarti saab Swedis vahetada sellise kaarti vastu, mis tavaline pangakaart, aga krediitkaarti võimalused: saab netis osta.
  Hedon ei pea sunniviisiliselt aeda minema. Teadlikult hakkate kodu jaoks raha kõrvale panema.
  Ma olen seda teie kodu ostu teemat pikalt jälginud ja ma ühest servast mõistan seda soovi. Ma soovisin ka oma kodu, aga ma pole mõistnud lugejate peale pressimist, miks sellega nii kiire on? Tublid olete, et olete eeltööd teinud. Te saate oma kodu millalgi, ma ei kahtle üldse. Ja mida rahulikult ringi vaadata, tööd teha ja sissemakset koguda annab lõpuks parema tulemuse.
  Ma soovitan pigem sissemakset koguda, lisatagatist kasutada. Sissemakse vähendab ju laenusummat kohe.
  Meil see teekond sai läbi natuke üle aasta tagasi. Kogusine raha, käisime pankades ja vaatasime ringi. Kui algul oli soov korter, siis liikusime hindade tõttu ridakateni ja lõpuks ostsime maja. Rahaliselt tuli odavam ja on odavam siiani. Palju tube, aed lapsele jne.
  Erinevatest pankadest saime erinevaid vastuseid. Kõige haigemad põhjused mitte anda: meil pole lisatagatist, meil pole varaseimaid laene ja järelmakse(siis tekkis mõte nagu wtf. Me oleme kõige puhtama taustaga ja sp ei sobi kodulaenu saama???), äkki kaotame töö(et seda võib kõigiga juhtuda) jne. Üks pank ütles, et kui meil oleks 2 last, siis me ei saaks enam laenu, mitte kunagi (mitte et pärast laenu võiks vabalt 10 last vorpida :D). Üks pank neist ütles, et me tohi lapsi teha juurde ja midagi järelmaksuga võtta ilma nende nõusolekuta :D
  Lõpuks kõige paremate tingimustega saime laenu Nordeast.

 9. Miks te ei asenda krediitkaarte debit Mastercardidega? Nendega saab netis šopata, lennupileteid ja kindlustusi tellida ja kõike muud, aga ainult selle raha ulatuses, mis arvel on. Selliseid kaarte pakub kindlasti LHV ja Swedbank. Usun, et SEB on ka selliseid kaarte väljastama hakkanud, mis netipangas aktiveerimise järel lubavad teha “krediitkaardimakseid”.

 10. Aga miks te oma teenuseid oma firma alt pakkuma ei hakka? Sina blogimist, promomist, ürituskorraldust ja -turundust jms, Meelis juurde pildistamist jms, mis tal hästi välja tuleb. Jah, tuludest kaotaks natuke, sest maksuamet tahab ka midagi, aga samas oleks ametlikku sissetulekut hoobilt rohkem, ise oleksite oma koormuse, aja ja graafikute peremehed ja võiks olla täitsa win-win situatsioon. Tundub täitsa mõte, eks? :)

  1. Kui kahene juba on, siis järelikult kõige rohkem aasta veel ja juba arvestataks ju, täna te nagunii ei hakka midagi ostma, ma sain aru. Seega edaspidi oleks väga õige toimida nii nagu Helen soovitab.

  2. No esiteks peaks aasta ootama, siis veel pool aastat. Eks vaatab jah, kuidas ja mis. Vb teised pangad pakuvad muid lahendusi :)

 11. Kas need näidissummad, nt et krediitkaarti pole ja meelis saab 50 000, on arvestatud koos mingi sissemaksu summa või tagatisega? A la 10 000 panen sisse ja 50 000 ulatuses finantseeritakse.

  1. No see on laenusumma, mis me saaksime. Kui tahame 60000 korterit, maksame 10000, kui 80000, siis peame 30000 ise sebima jne

 12. Super! Teile sattus väga hea laenuhaldur! Meile nt ei sobinud ei SEB ega Swedbank..Kuna meie soetasime oma korteri mitte Tallinnas, ja isegi mitte Tartus ( loe kapa-kohilas), siis neile ei sobi sellised kohad, üldjuhul nõuavad esimest sissemaksu vaata et 50%, või siis võrdväärset tagatist. Meie korter maksis nats üle 30.000, meil oli omalt poolt sissemakse 10.000 kogutud, aga seda oli vähe! Intressid samuti üle 3,5%. Mis kõige naljakam, pakkus Swedpanga teenindaja meile võtta väikelaenu, selleks, et me saaks esimeseks sissemaksuks suurema summa kokku. Stiilis, et a te pole abielus, et las mees võtab siis laenu enda nimele, ja mina (naine) võtan väikelaenu, et suurendada seda esimest sissemakset :D. Me ei uskunud oma kõrvu. Olime olnud nende kliendid üle 15 aasta, mees saab head palka ka ja selline jutt siis. Sulgesime kõik oma arved nende juures. Muide kõige parema laenupakkumise saime Nordeast. Super lihtsalt, intress oli 2%, sissemakset polnudki nii palju vaja kui kogusime, aga me ikka maksime, et makseperiood lüheneks jne.. Ma saan aru küll, et teie elamine on vb 100.000 kallim ja teie esimene sissemakse on kõrgem, aga point jääb ikka samaks.

  1. Ta mõtles, et tema ostis kapa kohilasse mitte tallinnasse või tartusse. Kehvasti üles ehitatud lause, lugesin algul samamoodi :), siis sain aru.

  2. pigem on mõeldud, et nemad soetasin just kapa-kohilas, mitte Tlns või Tartus))) Koma jäi vahele.

 13. Oh nii tuttav teema see pankadega asja ajamine. Hetkel on just käsil oma korteri müük ja paarismaja ost.
  Oleme 4st pangast saanud vastused. Asja ajamine on hetkel kestnud juba 5 nädalat ja nüüd on alles pilt selgem meie tuleviku osas.
  Meil siis korteri müügist jääb korralik vaheraha mille paneme sissemaksuks ja köögi jaoks.
  Kuna minu emapalk saab kohe läbi siis pank ei arvestanud mu emapalka vaid hakkas lahkama enne dekreeti mineku palkasid. Uuris edasiste plaanide osas jne. Lilvideerisin oma õppelaenu ja autoliisingu. Ja polnud mitte väike summa. Aga meil samuti 2 last ja pank küll takistust ei näinud. Hetkel on 4st pangast positiivsed vastused käes. Nordeas kõige madalam intress aga no ei tõmba sinna miski. Mõned tuttavad on ka valinud teise panga sest Nordea tingimused ei sobi. Ja üks pankadega tihedas seoses olev inimene ütles et et nordeal hea intress aga sellega on alati mingi AGA. Nt ei pakutud laenu nii, et maksame onavastutuse ja saame laenu. Vaid oli 2 varianti. Kas fikseeritud euriboriga (mis ajaks intressi niigi kõrgeks) või kredexi käendusega. Meil sissemakse raha olemas ja kredexit ei vaja, aga ainult sellist varianti pakuti. Kuidagi tekitas ebameeldivus ja seetõttu ka seda ei valinud. Oma kodupank ei sobi oma tingimuste tõttu ja siis jäigi swed ja lhv sõelale. Lhv uus tulija kuid laenuhaldur on tõeliselt tore ja tingumused tunduvad head. Nt lepingutasu 3 korda soodsam kui mujal.

  Teile aga edu ja et saaksite oma unistused teoks teha!

 14. no ega te üleöö omale sobivat kodu ei leia ju ka. Hoidke silmad lahti, jälgige kuulutusi, ja samal ajal tegutsege. Mina soovitan sul küll mingigi ametlik töö ja sissetulek leida, et panga jaoks ette näidata. Meelis võiks proovida palka juurde küsida, abiks ikka. Ja selle omafirma ma lükkaks natuke edasi, see teeb ilmselt panga silmis asjad veel keerulisemaks ja teile endale ka.

 15. Soovitan kindlasti ka nordeast uurida. Kui meil laenuhuvi oli, saime sealt just kõige parema pakkumise (ehk kõige suurema laenusumma) :)

  1. Paljud kiidavad Nordeat. Ajasime kevadel neid laenuasju ja olime ka Nordea suhtes suurt ootustega, samas ei saanud me sealt parimat pakkumist + igasugu konkse oli seal ka päris palju.

  1. Maja peab ju ikka ise lõpuni ehitama :D
   Selle raha eest saad need seinad ja projekti, et ise lõpuni teha.

   “Krundil on väljaehitamata vundament seinaga ja betoon bunker sauna jaoks Maja proekt (260 m2) valmis ja kõik load olemas”

  2. What, õpi lugema. See on ainult projekt ju, saad krundi selle raha eest, maja raha käid ikka lisaks veel välja.

  3. Mis asja, nalja teed või? Seda mitte ei ehitata ju, vaid see on seismajäänud ehitis, mis tuleb endal lõpuni ehitada. Peale seinte pole seal ju mitte midagi :D Lisaks sellele 50 000 eurole tuleb sinna ikka kõvasti pappi sisse taguda, et sellest karkassist maja saaks.
   Reklaami teed oma objektile või? :D

 16. Swedbanki miinuseks on see, et nad ei paku kredexi käendust sissemaksu puhul . Seega sissemaks 20-30% kui just mingi väga tutikas elamine ja hea sissetulek pole.

  1. Mis ajast see nii on? Minu korterilaen on Swedist ja Kredexi käendusel 10%lise sissemaksega.

 17. Omast kogemusest ütlen, et kui olla ettevõtte omanik, isegi natuke eduka ettevõtte omanik, siis laenu saamise võimalus nulli lähedane. Nagu keegi siin juba väga põhjalikult kommenteeris, pank tahab reatöötajat, sissetulekud võivad olla seejuures oluliselt väiksemad kui ettevõtjal, aga laenu antakse justkui riskivabamalt. Ära jumala eest enne firmat tee, kui laen käes, tõsiselt. Kuna te abielus, siis isegi kui meelis on taotleja ja sinul see firma näiteks, ikkagi sina kaasvastutaja ja su firma võetakse tükkeks lahti. Üldse nad alla 2a tegutsevaid ettevõtteid jutule ei võta. Üks kammajaa ainult.

  1. Meil soovitatigi, et Meelis üksinda võtaks laenu, siis mina ei puutu asjasse.

 18. Jep, uuri Nordeast, nad pakuvad mingit “collari” värki, ehk euribori kaitse ja seetõttu saate ka suurema summa (intress kõrgem).
  Meil suvel läbikäidud tee. Oma palkadega oli meil mehega 2peale ma summa Nordeast 165 000, collari kaitsega pakuti 210 000… kaalusime kõvasti, kuid valisime siiski esimese summa ja naudime nüüd paarismaja rõõme. Teile aga edu! Nordea on väga hea pank!

 19. Kõik pangad räägivad alguses seda juttu, et ala üks pool üksi võtab, teine ei puutu asjasse. Oota, kui asi konkreetsemaks läheb, näed ise, kuidas puutud :) te abielus ja st panga silmis siiski ühist vereringet.

 20. Jälgin huviga kõiki kodulaenuga seotud positusi! Väga hea teema, olen ise suht samas kohas, st kogun sissemakset ja ootan kuni olen sobilik laenukandidaat pangale. Jätka kindlasti neid postitusi kui uudiseid on. Klikin hoolega kõikidele banneritele mis Sul siin on et aidata koguda koduraha!

 21. Meil samuti kevadel sama teed läbi käidud ja mõtlesime, et issand me ei saagi kuskilt laenu ega kodu ostetud. Panga silmis niii vaesed, et anna minna :D Aga saime ja seda veel SEB-st. Sattus väga hea laenuhaldur, kes aitas nõu ja jõuga, oli toetav ja rääkis, et kui kohe ei saa või ei leia seda õiget kodu, siis otsige veel! Oleksime saanud kõvasti üle 100 000, aga võtsime vähem, sest hetkel tahaks veel reisida ja muid asju ka. 300€ kuus pole üldse palju 2016 ehitatud 3 toalise korteri eest . Seda muidugi Tartus.
  Aga Teile kindlasti palju jõudu ja küll te hakkama saate!

 22. Tõeliselt äge, et keegi blogimaastikul rohkem finantsteemadest kirjutab! Kogumine ja laenud on väga põnevad teemad, eriti veel kogumine.

  Hetkel endal ka kodulaenu taotlemine käsil. :)

 23. “Meelis juurde pildistamist jms, mis tal hästi välja tuleb.”

  Noh, ütleks nii, et maitsed on erinevad, aga okei.

  Mari-Leen, kas ma olen millestki ilma jäänud, aga vähemalt paar kuud tagasi tagusid küll rusikatega rinnale, et teie üldse ei tahagi oma kodu ja mida need lugejad üldse muretsevad teie reisimise ja raha mitte-kogumise pärast, et teile totally meeldib ja sobib see 1-toaline üürikas.

  Kust nüüd järsku selline totaalne meelemuutus?

  1. Ei tea :) kuskil käis klikk vist. kuigi nagu ma juba kuskil kommetaaris mainisin, et in general oleme oma kodu alati tahtnud. aga üürikas ongi mugav :)

Comments are closed.