Seljavalu, nägemist!

Kui ma oma seljavaludest kirjutasin, siis soovitasid paljud mulle minna ja selg ära teipida. Mõeldud-tehtud!

Tegelikult oli teipimisele eelneval õhtul valu juba üsna väljakannatamatu, aga kuna ma ikkagi ühtki ravimit võtta ei tahtnud, siis ütles Meelis, et äkki aitab ka magneesiumiõli määrimine ja tuleb tunnistada, et umbes poole tunniga kadus valu ja ma sain magada. Kella kolme-nelja asemel ärkasin kell seitse! Ma ei mäletagi, millal ma viimati nii kaua magada sain!

Aga sellegipoolest helistasin reedel mingisse füsioterapeudi kabinetti ja sebisin endale teipimise aja. Nii nunnu, sain sinised teibid :) “No me ikka küsime, kas poiss või tüdruk tulemas, paneme vastavat värvi teibi…” rõõmustas terapeut.

Kuna ma lasin teipida nii selja kui kõhu, siis läks see kokku maksma 18€ – teibid peaksid püsima nädala. Kui nad nädala tõesti püsivad, siis on see suht sama raha, mis mul vanasti suitsudele kulus ja kuna ma ei näe mitte kuskilt, et mul mingit raha alles jääks tänu sellele, et ma ei ole 55 päeva ühtki pakki suitsu ostnud… (Oot, mul tekib ikkagi küsimus, kus on see 181,50 eurot???)

No mu point on see, et kui see teip reaalselt aitab mul magada, siis mul pole kahju nendest eurodest. Ja kui ma õigesti aru sain, siis pideva teipimise korral läheb see iga korraga nõksa soodsamaks. Ja no kolme kuu pärast peaks mu piinad enivei lõppema :)

PS. mida ütles terapeut, et mul võib olla seljavalu tingitud ka sellest maovähendusoperatsioonist, sest kui kõht on lahti lõigatud, nagu mul, siis kõhulihased on nagu vähem tugevamad ja kõht toetub juba eos seljale ja nüüd kui ma veel rase ka olen, siis võtab seljast viimast… Vot nii!

Aga ilusate siniste teipidega ma olen ja kui ma saaks, ma teeks pilti ka, aga neid peegliselfisid ma vihkan ja Meelis pole veel töölt tulnud :)

UPD: 24 tundi hiljem olen ma umbes 20% oma teipidest kaotanud. Ma ekstra ei kreemitanud end eile, et nahk oleks kuiv ja teibid hästi kinni jääksid, aga ikkagi tulevad nad natuke lahti. Ja öösel ärkasin ma selle peale, et tundsin kuidas teip jäi lina külge kinni ja kärrrr… Osaliselt maha tuli. Oleks ma mingis pidžaamas, oleks teine asi, see võibolla kaitseks…

Aga üldkokkuvõttes – teip toimib! Magneesiumi õli toimib! Esmaspäeval läen sebin selle bandaaži ka igaks juhuks :) Topelt ei kärise!

2 thoughts on “Seljavalu, nägemist!

  1. Teipimise kannatab ise ka ära õppida ja ostad mõnest spordipoest teibid. Mina oma spordivigastuste puhul kasutan tihti. Osaliselt olen youtube´i videote järgi õppinud, osaliselt on füsioterapeudist vennanaine õpetanud :)

    Sina muidugi selja puhul väga ise hakkama ei saa, aga ehk Meelis on nõus õppima :)

    1. No ega seal midagi rasket väga polnud, ta seletas ka mulle, kuidas ta paneb ja milliseid pinguldab ja milliseid mitte :) Saame vast hakkama. Proovin järgmine nädal pilatest ka :)

Comments are closed.