#elulineblogi

Silk’n Glide Xpress 1. protseduur: läksin megakettasse

Nagu te teate, siis saatis Hairfree mulle kingituseks Silk’n Glide Xpress 300.000 fotoepilaatori, et ma seda testiks ja oma kogemusi teiega jagaks. Pärast 20 minutilist pusimist, ma ausalt mõtlesin, et ma saadan selle tagasi ja tõstan käed üles ja ütlen, et ma ei oska!

Ma ei suutnud kuskilt leida infot, kuidas seda kasutada. Okei, sain aru, et raseeri pind ära enne, mida “laserdama” hakkad. Aga mitu korda ma seda ühte kohta laserdama pean? Kas üks kord või kümme korda pean laskma plinkida sellel asjal? Kuidas ma saan seda kasutada nii, et ma lihtsalt lasen sellega mööda jalga ja ta plingib, teen paar tiiru ja valmis?

Kõigepealt lugesin läbi nagu loll, umbes kolm korda selle KKK nende kodukalt, ei saand ikka muhvigi targemaks. Võtsin siis selle manuaali pihku, lugesin – sain teada, et pean tegema 1-4 kord iga kahe nädala tagant ja siis 5-7 kord nelja nädala tagant ja alates 8ndast korras nii tihti kui ise vajalikuks pean. Ala siis 1-2x aastas, et tulemust hoida.

Aga KUIDAS????? Tehke lollile selgeks, mismoodi? Kust nupust ma mida vajutama pean??? No mitte kuskil pole kirjas. Vaatasin siis YouTube’ist videoid – kõik olid sellised, kus see masin juba töötas. Seda ma saan isegi aru, et ma kas käin samm-sammu haaval pinna üle, või libistan ja ta lihtsalt plingib. Aga mis tugevusega? Mitu ringi? No nahhui, ma läksin ausalt nii kettasse, et ma juba viskasin selle juraka nurka ja mõtlesin, et mulle aitab.

Hakkasin sööma ja juutuubisin edasi, kuniks leidsin selle video, millest reaalselt oli mingit kasu ja abi:

Sealt sain siis aru, et ma ei saa seda normaalselt mööda jalga libistada nagu nad väidavad, sest tegelikult peab kogu see “laseri ala” olema nö kaetud, ehk ta peab suht tihkelt vastu pinda olema, et see üks tuluke seal plinkima hakkaks, et nüüd võin vajutada mingit suurt nuppu seal peal ja käib plõks.


Okei, finally sain aru, kuidas seda teha ja ideaalis hoiaks ma seda laiupidi mööda säärt – võimatu, ta ei tunnista pinda seal taga, sest kõrvalt jääb nö pind katmata. Ja mul on suht suured sääred. Pidin siis tegema nö pikkupidi selle masinaga. Einoh, lõpuks sain tehtud ja iseenesest käib see kiirelt. Tõesti, 20 minutit ehk, nagu karp lubab.

Mis on positiivne, on see, et see äpp on räigelt normaalne :) Seal saad kohe märkida, millal alustasid, ta paneb kirja, millal uuesti pead tegema, mis tugevusega jne. Seda osa kiidan eriti! 

Nojah, eks siis nüüd näha ole, mis saama hakkab… Järgmiseks protseduuriks peaksid jalakarvad olema maha kukkunud. Eksperiment missugune. Ma tahaks jalgu mitte raseerida kaks nädalat, et näha, mis saab… Ja iseenesest on “talv” ja ma kannan pikki pükse, aga.. Kui ma trenni lähen, on veits räme, mingid karvased jalad… Aga no vaatame jooksvalt :)

Igaljuhul, üle kivide ja kändude sai see esimene protseduur tehtud. Kohe näha, et pole ikka ilublogija, ei tea muhvigi sellistest masinatest ja nende hingeelust.

Okei, lõpuks kui ma olin sada korda nende kodukal ka käinud, siis leidsin sealt variandi, et ma saaksin klienditeendusest ka infot, aga noh, internet on suur ja lai ja kes viitsiks helistada ja tunnistada, et ta loll on. Aga vähemalt võimalus on olemas.

Järgmise korrani… Millal te tahate, et ma aru annaks? Kahe nädala pärast peaks olema uus protseduur ja karvad maha kukkunud… Või kirjutan pärast kolmandat protseduuri?

12 thoughts on “Silk’n Glide Xpress 1. protseduur: läksin megakettasse

 1. Kuna teen ise IPL protseduure salongis, jagan mõned oma kogemused. Märgin siinkohal ära, et koduste aparaatidega pole tööd teinud aga isun, et põhimõte on sama.
  Niisiis raseerimist soovitan teha enne protseduuri ca 2-3 päeva. Valgusaparaadi kasutamise hetkel peaks karv olema juba taas nähtaval. Raseerimist soovitatakse sellepärast, et mõju on kõige suurem kasvufaasis karvale. Kui karva näha pole, ei saa ka tulemust tulla- valgus neeldub siiski karva pigmendi peale.
  Karv kukub ära ca 10- 14päeva jooksul. Pärast seda, kui on hakanud kasvama uued karvad, võib neile teha ka uue protseduuri.
  Valgusimpulsi peaks laskma järjest, ühtegi kohta vahele jätmata. Ja kordama nii ühe protseduuri ajal ca 2-3x
  Loodan, et oli abiks.

 2. mul selline kusimus et kui need 300000 laseli valku on tehtud, kas siis tuleb uus masin osta voi saab neid laseri ‘lampe’ vahetada ka?
  ja kui kaua nende 300000 valguga hakkama saab ( nt kui jalgadelt ja kanela alt karvu eemaldada?)

 3. Mind huvitaks kui selgub kas tõesti fotokaga peab harvemini tegema kui raseerijaga, sest kõigi karvakasv on erinev ja muidugi ei saa lähtuda sellest kui keegi ütleb, et laserdab korra kuus aga zilettist piisaks tal ka korra kuus ja kõik tormavad ostma ja kiitma :)

 4. Kirjuta siis kui märkad, et nüüd karvad enam ei kasvagi :-)
  Minu karvad on nagu metslasel ja ammu olen otsinud inimest, kes reaalselt räägiks selle aparaadi tulemusest.
  Niisama kallist iluvidinat ei raatsi ju endale osta :P

 5. Salongi fotoepilatsiooni puhul ei tohtinud seda raseduse ja ka imetamise ajal teha. Kuidas selle vidinaga on? Lisaks mind huvitaks jubedalt bikiini piirkond kas sellega on mugav seal “all” :D toimetada? Käe ja jala karvadega mind eriti õnnistatud pole aga…

  1. Minu jaoks bikiinipiirkond suht rändom, ma pigem raseerin seda.. Testi teen jalgade ja kaenlaalustega, kui toimib, ehk ronin alla ka :)

 6. Tahaks uut updeiti 2n pärast :D ise olen mõelnud minna ka karvu laseriga kaotama aga salongi kuhugi..

 7. Ma ostsin ka eile omale. Soomes see praegu väga hea hinnaga. Homme teen esimest korda

  1. Kui saladus pole siis mis on masina hinnaks Soomes?
   Ja update tahaks kahe nädala pärast kui karvad ehk juba maha kukkunud :)

Comments are closed.