#elulineblogi #meeliskirjutab

Meelis testis: Kia Cee’d GT – väike, aga väga vihane

Tegelikult pärineb see postitus juba suvest, aga noh, nagu ikka, kõik head asjad võtavad aega, nii ka see postitus. Meelis sai üheks nädalavahetuseks kasutada järjekordse Kia. Mina isiklikult ütlen, et minu jaoks oli see liiga kiire auto. Ma pole mingi autopede ka. Ma selline, tahan, et kõik oleks rahulik ja mõnus. Mingid parakad on peal viimasel ajal üldse autoga sõites. Aga Meelis räägib ise:

Seekord avanes mul võimalus katsetada sellist vahvat sportlikku sõiduautot nagu Kia Cee’d GT

2S8A3416

Välimus on ju päris kena, mis?

Tegemist on tegelikult väikse, kuid vägagi vihase autoga. Auto tehniliste andmetega saab tutvuda Kia Ceed GT lehel siin!

Minu käsutuses oli 150kw ja nelja/viie uksega, bensiinimootori ja manuaalkäigukastiga auto. Ilmselt ainus, mis siin kellelegi midagi ütleb on bensiin, manuaalkäik ja viis ust. See 150kw jääb ilmselt paljudele ebamääraseks, et mis see kW nüüd täpselt tähendab. Proovin selle kuidagi sõnadesse panna.

Võtad sõbrad peale ja plaanid minna linnast välja põllu peale piknikule. Kuid nagu ikka on maanteel alati neid uimerdajaid. Kui su autol on näiteks 77kw, siis pead sa alati hakkama mõtlema ja kaaluma, et nii, kas ma saaksin mööda ja kui pikalt ma hoogu peaks võtma. Ma usun paljud on sellise situatsiooniga tuttavad. Aga kui sul on Kia Cee’d GT ja 150kW siis sellist üleliigset mõtlemist enam ei toimu.

Vaatad kui kaugel vastutulev auto on, käik madalamaks ja vajutad hästi natukene gaasi. Kolme sekundiga oled uimerdajast möödas ja saad rahulikult oma teekonda jätkata. See kõik käib lihtsalt nii kiiresti, et tihtipeale ei saa kõrvalistuga arugi, et sa just möödasõitu tegid.

Ma ütleks, et just see äkk-kiirendus on sellel autol lihtsalt super. Ei teki mingeid liiklusohtlikke olukordi ja tekibki tunne, et sa võid vabalt selle masinaga minna ka maailma tasemel rallidele ning viimaseks sa seal kohe kindlasti ei jää. Isegi kui sa varem rallit sõitnud ei ole.
2S8A3407

Siinkohal olgu siiski ära oeldud, et tegemist ei ole pereautoga, ehkki… asi saab aetud. Panin auto proovile. Otsustasime siis minna perega Käsmu ja Võsule. Võsul niisama ilus päev ja õhtul Käsmus kontsert. Meie perele lisandus veel üks sõber, kes tuli kohvriga. Seega mina roolis, Leenu kõrval, beebi oma tooliga taga ning ka sõber taga.

cia3

Kui sa reisid lapsega, siis on ilmselgelt kaasas mitu erinevat kotti. Esimese hooga kartsin küll, et oi kurja – me ei mahu ära, kuid ometigi-ometigi. Salongis oli ruumi küllaga, seega keegi kitsakuse üle ei kurtnud. Pagasnikus oli kõige suuremaks ruumivõtjaks meie kollane käru.

Aga minu kartused olid asjatud. Kõik mahtus ära. Nii meie kollane käru, sõbra kohver kui ka muud kotikesed ja ninn-nänn, mis me kaasa ostsime. Seega esmamulje oli kindlasti petlik ja tegelikult mahtusid asjad kenasti ära. Lihtsalt tuleb läbi mõelda, mida sa kaasa vead. Pakkimises on Leenu meister! Kuigi mulle võib tihti tunduda, et meil polegi nagu midagi kaasas, siis kohale jõudes on alati kõik vajalik olemas. Ma ei tea, kuidas ta oskab niimoodi pakkida!

Üks veider asi juhtus ka. Nimelt kui ma Võsu linnapiirist sisse sain ja inimesed seal jalutasid, siis kõva 70% neist vaatasid seda autot pikalt ja põhjalikult. Selline tunne oli nagu ma oleks mingi Lamborginiga kohale vuranud. Oli asi nendes reklaamsiltides või valges värvis, aru ma ei saanud, aga kindel oli see, et päid pani see auto pöörama küll.

Linnapildis nägin ma ühte samasugust Kia Cee’d GT´d veel, mille roolis noormees, kes mulle miskipärast salapäraselt naeratas :) Ju kiitis sellel moel mu auto valikut – vähemalt ma mõtlen sedasi. Aga taaskord tõendus selle kohta, et inimesed märkavad seda autot ja seega ka seda, kes roolis on. Vallalised naised, midagi teile ehk?

Loomulikult on autol tagurdamiseks kaamera, mis tuli mulle eriti appi just keskturu juures. Seal käib nimelt mingi suuremat sorti teede ehitus ja remont või jumal teab mis ja autoga on sinna raske üldse ligi saada, rääkimata parkimisest. Siiski leidsin ma mingi ebamäärase koha, kuhu parkida. Aga no kuna kõik on nii üles kaevatud ja igal pool on mingid piirded, siis sellel korral oli küll kaamera täiesti asendamatu. Kaamera võimaldas mulle täiesti selge ülevaate, mis kuskil toimub ja ega ma kuhugi piirdesse, müstilisse auku või mutikesele otsa ei tagurda.

Loomulikult on autol puutetundlik ekraan, navigatsioon ehk TomTom nagu mina ikka ütlen, minu lemmik lisa roolisoojendus, ehkki jah, suvel seda vaja ei lähe, aga see lihtsalt on nii vägev asi.

2S8A3499

Veel üks vahva lisavidin (kaunistus), mis mulle meeletult meeldis. Olete harjunud, et need spidomeetrid on kõik alati täpselt ühesugused. Aga Kia Cee’d GT’l saad sa seda vahetada. Valikus on siis see tavaline ehk klassikaline ja sportlik versioon. Seda saad kõigest ühe vajutusega muuta ja see sportlikum versioon näeb ikka ülivinge välja. Ainuüksi selle pärast tahaks juba seda autot.

2S8A3515
Tavaline versioon
2S8A3518
Sportlik versioon

2S8A3469

Aga kuna keegi pikka juttu ei viitsi väga lugeda ja seda tehnilist juttu pole ka mõtet kirjutada, siis palun vaadake parem pilte, sest pilt ütleb ju rohkem kui tuhat sõna.

cia2

2S8A3541
Recaro istmetest polnud ma ennist midagi kuulnud – aga vahet pole, sest need olid mugavad.
2S8A3536
Ja et sa ära ei unustaks, mis autoga sa sõidad, siis võid sellist tikandit mitmeski kohas näha
2S8A3524
Kuus käiku võrdub minu jaoks öko-pilliga ehk siis kütuse säästlik

2S8A3380

2S8A3489

2S8A3475

2S8A3547

cia1

2S8A3527

2S8A3520

Kui ka sulle auto meeldima hakkas, siis ma siiralt soovitan sul selle autoga väike proovisõit teha, mille saad broneerida siit! ja kindlasti võta müügikonsultant kõrvale kaasa, kes sulle sellest autost paremini oskab rääkida, sest ilmselgelt ei suutnud ka mina kõiki omadusi ja eripärasid kasutada.

Seega, milleks sulle valge Lamborgini, kui on olemas valge Kia Cee’d GT.

Sõitmiseni!

9 thoughts on “Meelis testis: Kia Cee’d GT – väike, aga väga vihane

 1. Ausalt, kui mul see raha hetkel olemas oleks (ahjaa ja load ka), siis ma tormaks seda autot poodi ostma.

 2. Sa küll autodest midagi ei jaga, kui kiad super autoks pead ja veel lamboga võrdled :D. Kia eluiga on mingi 7 aastat maksimaalselt, siis hakkab kõik lagunema, seega on välimus üli petlik :D.

  1. Mind tegi ettevaatlikuks lause: “Recaro istmetest polnud ma ennist midagi kuulnud” :D
   isegi mina, kes ma tunnistan, et ma autodest mitte midagi ei tea, olen nendest istmetest ja turvatoolidest kuulnud :)
   Ma arvan, et see on hea kaubanduslik (reklaami)nipp lasta ilusat ja tavakasutajale ka kiiret autot hinnata suht autokaugele inimesele, nii on ju tagasiside pigem positiivne :) tavakasutajana ka mina hindaks kauneid, uusi ja kiireid autosid positiivselt :P

  2. Ilmselgelt ei ole Sul eelarvamuste tõttu elus mitte ühtegi Kia-t olnud. Meie peres on üks isend aastast 2003 ja teine 2009. Ka sellel 12 aastat vanal autol on vahetatud üksnes kuluvaid osasid nagu piduriklotsid jms. Lagunemist ei ole veel esinema hakanud isegi mitte kere osas. Ka see teine kestab siiani laitmatult. Arvan, et kui mõni Kiadest tõesti laguneb, siis vanemad mahtuniversaalid…arvan nii, sest endal kogemus puudub nendega :D

  3. Ma vaatan ka, et autost räägib inimene, kes ilmselt autodest väga ei tea :) Mees ja valiks auto mingi spido näidiku pärast?

   No anna abi…

 3. Aga kirja pandud emotsioonid ongi lihtsa inimese arvamus mingist tootest ja ei pretendeerigi autoajakirjaniku tasemele. Ongi ju nii, või mis? Vastuväiteks et kõik peaksid teadma mis on Recaro istmed, siis 20 aastat autosid müünuna võin väita et 40% meesklientidest pole neist kuulnud. Brembo piduritest aga 60% :) Kusjuures pigem naised teavad Recarot, sest nad on puutunud kokku laste turvaistmetega samalt firmalt. Autoajakirjanikud ajavad teinekord ikak sellist mulli, et anna abi. Neile küll ei saa andestada ilmselgeid vigu ja kallutatud artikleid. Antud juhul ei näe küll probleemi väikeste liialdustega.

Comments are closed.