Tagasi EBA lainel

Ma pole ligi kuu aega EBA asjadega rohkem tegelenud kui silmanurgast vaadanud osalejate arvu ja vaadanud lähenevat registreerumise lõpptähtaega. Lühidalt: aega on veel oma blogi kirja panna 54 päeva, see on ligi kaks kuud. Puudu on kuus sponsorit, tervitusjoogid, lavakujundus ja.. keegi kes teeks meile visuaalid, aga nendega ma olen veel kahevahel, kas mul on neid vaja.

Enne reisi palusin ma kaasblogijatelt vabandust, ilmselt võin ma oletada, et vabanduse võttis vastu ainult Pille ja Mallukas polnudki kuri. Aga tegelikkuses jõudsime me ka Pillega arutades ikka sinna, kus ma igal aastal olnud olen ehk et miks pole žüriid – seda on liiga keeruline teha.

Kui blogijad pole in žürii jaoks, siis kuidas selekteerida žürii jaoks välja 3 või 5 või 10 blogijat? Eelmised aastad näitavad, et 250 blogi ühe inimese silmapaar lihtsalt ei kannataks läbi vaadata. See poleks reaalne. Kui teha igale kategooriale oma žürii, nõuaks see jälle liiga palju inimesi.

Kui lugejad otsustaks kolm-viis-kümme, siis trooniks seal ikka need kellel on kõige rohkem jälgijaid, kes rohkem end promovad jne ja poleks suures plaanis objektiivne. Nii ongi aastaid olnud rahva hääletus, sest siis ongi rahva hääl see, mis loeb. Keeruline on see žürii loomine ja kaasamine. Mis ei tähenda seda, et seda ühel aastal tulla ei võiks, aga sel aastal ilmselt mitte. Tobe oleks hakata ka poole peal reegleid muutma. See selleks. Küll me ajaga selle EBA paremaks timmime ja sellest saab meelelahutusüritus kõikidele blogijatele, kes osa saada tahavad. Kõik head asjad võtavad aega :)

Juba sel aastal on plaanis sisukam programm enne auhindade jagamist, seega kõik kes te mõtlesite, et kui uksed avatakse kell 19 ja teie siis meigitooli istute ja kui üheksaks jõuate on hästi, siis soovitan sel aastal kell 19 hiljemalt kesklinnast liikuma hakata, sest programm algab juba 30 minutit pärast uste avamist ja on igale blogijale kasulik ja põnev.

Kui rääkida veel numbritest, siis hetkel on ennast kirja pannud 141 blogi 15s erinevas kategoorias. Kõige tihedam on konkurents loomulikult elulistes blogides, aga seevastu aiandus- ja taludeblogides, arvamusblogides, digiblogides ja remondi- ja sisustusblogides on kirjapandutel suur võimalus võita, sest konkurente on vähe. Väike soovitus: kui loed mõnd sellist blogi, anna neile märku, et nad end ikka kirja paneksid :)

Hetke seisuga on puudu kuus kategooria sponsorit, aga need on igal aastal olnud kõige keerulisemad leida – digiblogid, arvamusblogid, loomeblogid, kultuuriblogid ja remondi- ja sisustusblogid. Tahaks, et auhind sobiks kategooriaga, seepärast ilmselt veel polegi, et ma oma jonni ajan :) Ja no õhtu stiilseimale ootan ma ka mingit eripakkumist, mis taevast alla sajaks. Ei taha lihtsalt kinkekotti anda, tahaks, et see oleks midagi ägedat nagu eelmisel aastal –

Tema juuksed teeb korda Anett Laisaar, tema näo lööb ilusaks meikar Diana Aru, temast teeb pilte fotograaf Kristi Kullerkupp, kaasa saab ta koti Essence’ilt ja Pesumaailm.ee ootab teda pesu valima… Epicenter annab ära eriti eksklusiivse võimaluse pildistamiskoha näol…

Tervitusjooke-sööke pole ma ka veel uurinud, eile sain paika õhtujuhi ja koha, valgus ja heli, sisustus ja lava selgub lähipäevil. Üldiselt on kõik paigas, nagu ikka. See on sama, et ükski laps ei lähe kooli mähkmetes ja lutiga, nii ei juhtu ka EBAga, et mõni sponsor, jook, lamp või diplom jääb saamata.

Kui sa pole oma blogi veel kirja pannud, saad seda teha EBA lehel (link!). Pealegi võid oma sõbrannalt, kes blogib, küsida, kas ta on end juba kirja pannud :)

4 Comments

    1. By Meelis:
      Seda oli ka eelmisel aastal näha, et tegemist on pigem üritusega, mis on suunatud vanusegrupile 10-16 aastased. Aga selles ei ole midagi halba. Ka nendele on ju vaja üritusi. Mulle meeldis Brigitte ja Lauri omavaheline kooslus. Olid vabad, kuid samas ikkagi õhtujuhid. Kurb oli muidugi vaadata seda, et nii palju oli tühje istekohti. Esimesel aastal oli saal puupüsti täis ja inimesed istusid lausa vahekäikudes. Aga tubli, et inimesed teevad ja toimetavad selliste ürituste kallal. Ja nagu meiegi õpime iga üritusega, siis loodan, et ka playnupu korraldajad panevad omale nippe ja nõkse kõrva taha, mida siis järgmisel aastal paremini saaks teha.

  1. Aga miks ei võiks võitja välja kuulutada % põhjal? No oletame et blogija a ‘l on päevane/nädalane/kuine (u name it, aga peab olema tõestatav) lugejate arv 10 000, tema poolt hääletab aga 5000 seega tema osaleks loosimises 50%. Blogija b’ l on aga väiksemad lugejanr- 3000, kuid tema poolt hääletab 2500, seega 83%. Kas poleks ausam ning ka vähem tuntumad blogid saaks võita esikohti.

Comments are closed.