Tasuta nodi

Vaatasin, mis kell täna apteek lahti on ja nägin nende koduleheküljel viidet tasuta beebipakile. See viis mu mõtte omakorda edasi ringlema teemal, mida saab värske ema tasuta. Hakkasin üldse uurima, mida ma siis 2015. aasta jaanuaris saama hakkan :)

1. riiklik sünnitoetus – 320€ (mitmikute (alates kolmikutest) korral 1000€)

2. linna/valla sünnitoetus – Tallinnas 320€ (makstakse kahes osas, esimene osa sünni järgselt, teine lapse aastaseks saamisel)

3. igakuine lapsetoetus – 45€ (igakuine toetus, mida makstakse lapse sündimisest kuni tema 16-aastaseks saamiseni. Lapse õppimisel põhikoolis, gümnaasiumis või keskhariduseta lapse õppimisel kutseõppe tasemeõppes makstakse toetust kuni lapse 19-aastaseks saamiseni. Kui laps saab jooksval õppeaastal 19-aastaseks, siis makstakse toetust õppeaasta lõpuni.)

4. sünnituspuhkuse tasu ehk dekreediraha – arvutamiseks tuleb maksuametist saadud sotsiaalmaksu alusel välja arvutada ühe kalendripäeva töötasu ja korrutada see 140ga (just nii mitme päeva eest seda makstakse). Sealjuures ei lahutata kalendripäevadest maha haiguslehel oldud aega ja dekreetpuhkuse raha võib seega olla väiksem harjumuspärasest sissetulekust. Kui sa pole eelneval aastal Eestis töötanud või oled töötanud alla keskmise miinimumpalga, arvestatakse sulle dekreediraha miinimumi järgi. 2013. aasta miinimum 320€, 2014. aastal 355€.

5. vanemahüvitis – arvutatakse eelneva aasta ühe kalendrikuu keskmise tulu põhjal. Mittetöötavatele vanematele (töötud, õpilased, üliõpilased), kellel ei olnud eelneval kalendriaastal töist tulu, makstakse vanemahüvitist alates lapse sünnist kuni lapse 18kuuseks saamiseni (435 päeva) alates 2015. aastast miinimumi 390€ järgi, vanemahüvitise maksimumpiir on 2015. aastal 2548,95€.

6. Apotheka tasuta beebipakkvaata siit!

7. BENU apteegi ja Apteek1 beebipakkvaata siit!

8. Tallinna linna hoolduspakk imikulevaata siit!

9. 2012-2014. aasta lastele teeb kingituse teki ja padja näol ka Wendre (vaata siit!), kuid minu tähtaeg on jaanuaris 2015, nii et jään vist ilma. Õnneks on mul tekk ja padi juba olemas :)

Samal teemal

2 Comments

  1. Ma vist tõsiselt puruloll, aga minul tekkis küsimus seoses dekreedirahaga, tsiteerin lause mis segaseks jäi: “Kui sa pole eelneval aastal Eestis töötanud või oled töötanud alla keskmise miinimumpalga, arvestatakse sulle dekreediraha miinimumi järgi. 2013. aasta miinimum 320€, 2014. aastal 355€.” Kas siin lauses on mõeldud, et pole üldse töötanud või pole töötanud Eestis vaid välismaal ja eestis arvelevõtnud raseduse?

    Tänan ette kui oskate vastata.

    1. Kui sul Eestis sotsmaksu makstud pole ehk pole millegi järgi sulle dekteetiraha arvestada, siis saad miinimumi järgi.
      Pidasin eelkõige selle lausega silmas seda, et 2013.a. ma pmst Eestis tööd ei teinud ja seetõttu oleksin 2014.a. dekreetrahasid saanud miinimumi järgi..

Comments are closed.