Teeme palun nii, et ei targuta

Ma tean, ma olen ise samasugune, ma tean, mis on mu sõbranna lapsele parim – milline käru oleks hea valida talve- või milline suvebeebile, milline voodi on pikas perspektiivis mõislik, milline lutt on hambumusele parem, millal oleks õige hakata lisa andma, milline tekk oleks hea valida, millised mähkmed on loodussõbralikumad, kui palju riideid ja milliseid oleks mõistlik ette varuda ja milliseid osta jooksvalt jne

Ma olen aga loobunud soovitamast, sest iga ema teeb oma valiku lõpuks ise ja kui ta leiab, et kolmerattaga plastmassjunn on tema lapsele parim käru (ta ei mõtle, et see kõrisev junn ei meeldi lõpuks ei talle ega lapsele) või et järelturult ostetud turvahäll on parim valik (mina never ei julgeks osta!) või et ta ostab suvalise kombe lasteaeda aga “linnas käimiseks” midagi kallist, et hiljem hea hinnaga maha müüa (suva, et ta lasteaias on 10x rohkem väljas ja vajab sooja ja vettpidavat kombet), siis mul ei ole mõtet oma ressurssi raisata. Päriselt ka.

Ma olen aastaid proovinud noori emasid harida teemal “ära kata käru kinni lina/teki/fliisiga” ja mida ma ikka näen, ka reisil olles.. froteerätikuga kaetud kärusid. Ma facepalmin omaette ja elan edasi, sest seal kärus pole õnneks minu laps.

Mina andsin Hedonile neljakuuselt paar ampsu kõrvitsapüreed ja kuuekuuselt paar spagetti pläkerdamiseks, suhu jõudis sellest ilmselt ainult mingi maitse.. Perekool kihas, et ma olen hulluks läinud ja pole ime, et titt nii paks on.

Hedelin sai reisil enne kui kolmekuuseks sai arbuusi lutsutada. Mõni ema blenderdab McDonaldsi eineid beebidele, tehke mis tahate, teie laps. Nagu minu lapsed on minu omad ja kui mina leian, et paar limpsatust arbuusitükilt on okei, siis ongi.

Mulle ei meeldi basseini ääres ja rannas paljad lapsed. Ei meeldi kui nad on paljalt kahekuuselt ega kuueselt. See on lihtsalt.. ma ei saa öelda rõve, aga kohatu? Ebameeldiv? Ja ma ei pea siin üldse silmas seda, et jumal, kuskil on raudselt pedofiil (neil on muud kanalid!) või kõik praod on liiva täis (vesi on olemas kodus, et puhtaks pesta ja trikoo/ujukatega saab ka liivaseks. No näete, kohe üldse ei meeldi, aga kellelegi ütlema ka ei lähe, et pane laps riidesse. Ma lihtsalt enda omad panen, sest mulle meeldib nii.

Jah, te näete õigesti, ta on ilma mähkmeta. Õhuvannid Egiptuse moodi :)

Ma ei saa aru neist emadest, kes lapsi päev läbi päikese käes valgeks kreemitavad. Ma ei ole läbi närinud, mis selle kihi point on? Ja miks seda iga poole tunni tagant tehakse? Ma panen Hedonile kreemi hommikul enne ujuma minekut ja paar korda päeva jooksul ehk veel (st vahemikus 9-17, millest ta 90% on vees). Kasuta korralikku kreemi ja ta ei põle ära!

Samamoodi ei saa ma aru sellest, miks lapsed peaksid magama vaikuses või pimedas, miks lapsed üle riietatakse (kevadel sulejope, talvel kaheksa kihti kombe alla jne), miks osad vanemad ei kontrolli oma laste YouTube’is vaadatavat sisu, miks osad panevad üles pilte paistes vastsündinutest, miks osad emad tulevad mänguväljakule ja laps on riides nagu läheks presidendivastuvõtule ja ta ei tohi ronida, liivakasti minna ega mängida, miks osad emad ei luba porilombis hüpata, miks lapsed basseinis karjuvad jnejnejne

Seega, palun ärge tulge mulle ka ütlema, kuidas ma pean lapsi kasvatama. Ma talitan enda sisetunde järgi ja ma olen enam kui kindel, et mu emasüda ei vea mind alt. Elage ise ja laske teistel elada. Iga kord kui tahate mulle kirjutada, mida ma lastega seoses teie meelest valesti teen, mõelge sellele postitusele ja öelge endale “ma meeldin endale!” Pikas perspektiivis teie vaimule kasulikum :)

Aga seda Bugaboo Ant käru soovitan küll sajaga! #notsponsored – ise ostsin (Beebikeskusesse jäi minust üks alles) ja absoluutselt iga senti väärt juba selle kahenädalase reisiga! See käib kokku väiksemaks kui käsipagasikohver, st et sellega saab reisida kuni lennukini ja lennukisse kaasagi võtta.

13 thoughts on “Teeme palun nii, et ei targuta

  1. Jah, ma müüngi maha või annan kellelegi sõpradest, kes seda vajab. Aga mu sõbrad teavad ka, et see pole avariiline. Aga mina isiklikult teiselt ringilt ei ostaks.

 1. Amen selle peale!!! Jah, võib jagada oma arvamust teistega, kui seda küsitaks, aga ise ei pea tõesti oma vaateid teiste laste kasvatuse kohta peale suruma.

 2. Hei,võid kõike seda vabameelselt võtta lubada ja kõike ja inimene ja blaa blaa blaa omad vitsad saad kui puberteet on kodus ma ei uskunud eales seda et mu oma tütar mulle teeks haiget aga meil oli kõik korras,kodu,taskuraha,öues käigud,riided ,kallistused,hellitused,ja siis kontroll läks ”söbrad” ja nüüd kahetsen ja mötlen mida V”””u olen valesti teinud ,austus null.

 3. Mina küsiks küsimuse emmaljunga vankri kohta. See super ilus valge, mis teil on. Kas see talvel, halvasti lükatud teede peal ka edasi liigub? Mulle nii meeldib teie vanker. Aga ei tea kas maksab seda osta ikka

  1. Emmaljunga on toodetud Rootsis, see arvestab justnimelt lume, tuule jms ilmastikuoludega. Minul pole vanker veel kuskil kinni jäänud ja käisime talvel ka halvasti lükatud teedel sellega.

 4. Noh, arvestades, et siin oli alles hiljuti teema, kuidas ainuõige vanker on valge nahast emmaljunga, siis tundub see postitus praegu küll veidi out of place.

 5. Taiesti nous ja 90% nous sinu motetega.
  Tehke tapselt nii kuis tunne on :)

 6. Kas ma sain õigesti aru, et laps peab magama valguses ja käras?
  Kas sa mõtled kodus valitsevates tingimustes või mingites väljas käikudest tulenevaid asjaolusi, kus paratamatult ei saa välist kära reguleerida?
  Kodus peaks küll lapsele pakkuma vaikust ja rahu magamiseks, ka ise ei kujutaks ma ette mingi lärmi sees magamist. Lapsele see küll kuidagi kasuks ei tule, kui pideva taustamüraga magama peab (kui on tõestatud vastupidist, ootan huviga näiteid:)) . Siinkohal arvan ka, et iga laps on erinev, aga kindlasti ei ole seee iseenesest mõistetav, et laps peakski magama nii et kisa-kära taustal käib.
  Jäi arusaamatuks ja kui sain mõttest valesti aru, siis vabandust.

  1. Kui laps on väsinud, siis ta magab. Nagu ka sina. Ka käras kui uni peale tuleb. See ei tähenda, et ta vaikuses magada ei saaks. Loogiline, et pigem magab vaikuses kui käras, aga ma ei harjuta teda sellega, et kui laps magab peavad kõik teised kikivarvukil käima ja sosistama. Ma ei taha, et ta harjuks iga krõbina peale ärkama. Hedon kavas nii üles ja praegu magab ta suvalt ka siis kui meie teises toas telekat vaatame ja teda ei sega mingi suvaline heli kui ta magada tahab.

 7. Tead olen sinuga nõus. Igasüks elab nii nagu tahab kasvatab lapsi nii nagu tema arvab et õige on. Olen ise 6 lapse ema ja ütleme et targutajaid jagub. Ma olen õppinud eirama- kuulan viisalalt ära ja teen nii nagu minu südametunnistus ütleb et õige on. Jah vahel on ka väärt nippe jagatud ja siis pole seda tehtud nn pealetungivalt ja selle info sa kuidagi omastad ja saad sealt vb sellel hetkel olulise info.

Comments are closed.