Tõstke käed, kes fännavad õli?

Juhtusin mina mõni aeg tagasi kokku ühe inimesega, kellega jutu käigus selgus, et ta toob maale puhtaid oliiviõlisid ja öko-veine. Neid viimaseid ma teile täna ei tutvusta, aga nii palju kui ma neid oma elus joonud olen – ma ei ole vahest aru saanud, st et ma pole ilmselt piisavalt vegan ja öko. Seevastu olen ma aga ka suur õlipede ja neid mul ikka riiulisse jagub.

Kui tavaliselt tuuakse reisidelt kommi või viina, siis mulle tuuakse õli – pildidl tšilli-oliivõli, mille Sandra tõi Rhodoselt. Sidruniõli tõi Meelis Kiievist. Selle tšilliõli kinkis kunagi Meelis jõuluks ja olen jäänudki seda ostma, sest see on tõesti hea ja tšilline. Selle trühvliõli sain ma esimesel tööpäeval :)

Ma ise kasutan salatites ja kastemetes alati mingit õli ja igaks sajaks juhuks mul neid kodus ka alati olemas on. Nüüd on kaks uut pudelit.

Ma ei teadnudki varem, et oliiviõli on tervistava toimega ja selles on kokku üle 30 biofenooli. Aga ma ei tea üldse paljusid asju. Nüüd loen Biotag’i kodulehelt, et oliiviõli on parim südamele ja veresoonkonnale ja tegelikult piisab vaid kahest supilusikast päevas ja tervis hakkab paranema.

See sama naine, kes neid õlisid maale toob, rääkis kuidas ta toitus ka varem tervislikult, aga vererõhk oli kogu aeg kõrge, keegi midagi teha ei osanud, kuniks ta taipas, et see oli kookosõli söömise tagajärg. “Üsna loogiline, kuna kookosõli sisaldab küllastunud rasvhappeid rohkem kui 90% ning tõstab lõpuks kolesteroolitaset ja vererõhku,” teatas ta.

Ma ei ole kunagi uurinud mingite õlide koostist, aga tema seda tegi ja lõpuks jõudis ta oliiviõlini, mis on vahemere dieedi alus ja kõige tervislikum õli üldse oma antioksüdantide rohkuse poolest.

Oliveheart polüfenooliderikas oliiviõli sobib ideaalselt salatitesse kui ka röstsaiale, lisamiseks valmistoidule ning võib ka lihtsalt sisse võtta paar supilusikatäit. Aga praadimiseks see ei sobi!

Morello Extra Neitsi oliiviõli on täiesti mahetoode, olles filtreerimata. Sobib näiteks ka küpsetamiseks, praadimiseks. Sellel on hunnik sertifikaate, et tegemist on 100% ökotootega. Limiteeritud kogus seda hetkel ka saadaval on.

Lisaks andis ta mulle karbi Alyvium vegan toidulisandit vitamiinide ja oliiviõli biofenoolidega, mis aitab parandada immuunsüsteemi ja on suurepärane naha hooldamisel. Ma viisin selle karbi oma tädile, sest see pidavat ka psoriaasi vastu aitama ja see on suisa arstide poolt tõestatud. Kaks-Kolm kapslit päevas ja leevendab olukorda. Vaatame siis, kas toimib ka.

Alyvium on kombinatsioon looduslikest oliiviõli biofenoolidest, A- vitamiinist, biotiinist (H-vitamiin) ja riboflaviinist (B2- vitamiin). Sisaldab spetsiifilisi oliividest saadud antioksüdante: hüdroksütürosooli, oleuropeiini, türosooli ja verbaskosiide. Kaitseb veres sisalduvaid lipiide oksüdatiivsete kahjustuste vastu. Sobib veganitele ja taimetoitlastele. Ei sisalda GMO-sid.

Ja kes veini soovib, siis siin on valik täitsa olemas, aga neist ei oska ma hetkel midagi rääkida.

10 thoughts on “Tõstke käed, kes fännavad õli?

 1. Mina olen suur oliiviõli fänn. Maitsestatud variandid eriti ei meeldi, aga tugeva maitsega õlid on muidu lemmikud. Tõin ka Rhodoselt liitrise kaasa. Mees pidi tassima :)

 2. Milline õli/rasv on praadimisel kõige tervisesõbralikum? Läksin päevalilleõlilt kookosrasva peale üle aga nüüd sain siis teada, et see pole ka kasulik. Aga millega siis praadida?

 3. Mina kasutan enamasti oliivõli ja vahest ka kookose oma.
  Aga mind huvitavad need kapslid rohkem kas sa ehk viitsid mingi aja pärast jagada infot, et kas su tädil psoriaas on läinud ka paremaks nendega. Mul mehel on psoriaas ja no mul ei ole küll enam mingitesse kreemidesse ja asjadesse usku, et aitavad leevendada.

 4. Ei väsi kordamast, see maitseõli oli imehea mis Tartus supile lisasid. Selle retsepti tahaks(mis oli baasõlika ja millega maitsestasid).Ise ei oska head õli osta. Ükskõik kui tumeda klaasiga pudeli oliiviõli olen ostnud nende maitse oleks nagu rääsunud. Esimese kalli õlipudeli mille kunagi ostsin, panin koridori saabaste puhastamiseks kuna arvasin et liiga kaua poes seisnud. Aga jah ka jäegmised õlid ei maitsenud hästi. Salati rikkusid ära. Kasutan tavalist rapsiõli.

  1. Oliivõli võib tõesti kibedat mekki anda. See oleneb sordist. Minu meelest maitseõlidel pole kunagi seda kibedat mekki. Sellel uuel südamega pudelil ka pole.

   Aga kui ma päris aus olen, siis ma ei tea seda retsepti, mis ma lisasin Tartus, see oli nende õli, vaatasin, et ilus roheline, sobib lisada :)

 5. Olen mitmeid õlisid proovinud, aga oliiviõli on ikka see kõige parem! Pärast seda ei taha enam ei päevalille- ega rapsiõli.

Comments are closed.