ÜLESKUTSE: Hakkame õppima ehk jagame tasuta koolituste infot!

Paljud inimesed on kodus ja tegelevad nii töö-, kui ka loomulikult lastega ja muude jooksvate küsimustega. Kuid et selles kõiges mitte “pead kaotada” või uudiseid lugedes tunda lootusetust, siis mõtlesime, et teeme väikese üleskutse teemal, mis meile endale väga korda läheb. Selleks on eneseareng.

Meie oleme inimesed, kes tahavad pidevalt midagi õppida ja aina uusi teadmisi omandada. Isegi siis kui see teadmine meile midagi ei paku, oleme me sellest tegelikult õppinud. Näiteks käisin huljuti ühel koolitusel, kus ma ei saanud mitte midagi uut teada. Aga ka see oli kogemus ja õppetund, sest ma ei oleks ju ilma sinna minemata teada saanud, kas see koolitus on temale või mitte. Igas olukorras on võimalik leida mingigi positiivne noot. Isegi kui see kohe nii ei paista siis ehk hiljem.

Mitmed firmad on õnneks abivalmid ja tahavad ka päriselt inimeste aega kodus kasulikult sisustada. Mina muidugi haaran sellistest võimalustest kohe kinni ja kasutan neid hea meelega. Seega miks mitte kõik koos midagi õppida või oma teadmisi laiendada või muul moel inspiratsiooni koguda.

Teen üleskutse ka meie lugejatele ja teistele, kelleni see postitus jõuab, et kommenteerige all ja jagage linke tasuta koolitustest ja webinaridest, mis on just hariva ja õpetava sisuga. Kui teie tunnete, et teil seda vaja ei ole, siis äkki leidub keegi, kes just millegi sellise järgi on janunenud. Või leidub siin mõni ettevõte, kes sooviks sellise asja teha. Ka sina võid kommentaarides endast märku anda.

Kuna ise alustasime, siis..

Meie poolt ka paar koolitust, mis me siiani leidnud oleme.

Kindlasti on üks silmiavardav koolitus “Elements of AI”, mille eestikeelse versiooni on meieni toonud TalTech. „Elements of AI“ on tasuta veebikursus, mille on loonud tehnoloogiaettevõtte Reaktor ja Helsingi Ülikool. Osalemiseks ei ole vaja teadmisi matemaatikast ega programmeerimisest.

Kindlasti ei tasu unustada ka YouTube’i, kus on väga palju kasulikke ning õpelikke videosid vägagi erinevatel teemadel. Näiteks saad seal õppida kudumist, kuid soovi korral ka pisut süveneda programmeerimisse. Valikuid on sadu, kui mitte kümneid tuhandeid (sõltub mis keelt kuulda tahad). Sisesta sinna vaid märksõna ning selle järele juba kas tutorial või webinar. Näiteks: knitting tutorial; programming tutorials, make up for beginners, public speaking webinar jne. See nimekiri on tegelikult pikk. Seega tasub sul vaid enda jaoks sobilik teema mõelda ning seejärel see otsingusse sisestada. Ja nii saadki kodus olemist kerge vaevaga sisutada. Teate, mis Leenu lemmik tegevus on – seadusi lugeda. Nagu päriselt, ta võib tundide viisi seadusi lugeda..

Udemy.com on online koolitusi pakkuv platvorm ning sealtki võib leida tegelikult palju tasuta koolitusi. Väga paslik oleks kodus olles läbida kiire kursus selle kohta, kuidas oma aega ja töid planeerida: “A Mini Course on Time Management”

Kes aga haldab näiteks enda firma või mõne teise ettevõtte Facebooki lehte, siis ka sotsiaalmeedia turunduse teemal võib leida mitmeid tasuta koolitusi. Näiteks sellise: “Grow Your Business With Facebook Marketing”

Kes on aktiivne liige ka LinkdeIn’s, siis sealgi on väga palju koolitusi LinkedIn Learning keskonnas. Trikk on selles, et kuuks ajaks saad sa Premium sisule tasuta ligi. Aga ära unusta omale kalendrisse märget panna, et mõni päev enne tasuta perioodi lõppu pead sa selle ise käsitsi eemaldama, sest muidu võetakse uue kuu raha automaatselt sul arvelt maha. Selle kuu aja jooksul peaksid sa aga nii mõnegi kasuliku koolituse leidma. Näiteks “Small Business Photography for Non-Photographers” Või kui oled juurelnud selle üles, et kuidas töövestlusel parim kandidaat olla, siis sobiks sulle äkki koolitus: “How to Rock an Interview”

Kindlasti ei pea sa otseselt läbima neid kursusi, mille linke me panime, vaid sul on võimalus valida. Lõplik otsus on siiski sinu enda teha, aga meie soovitus on see, et kui teil on vähegi võimalik, siis kasutage kodus veedetud aega ka enesearenguks.

Tulge marimelli koolitustele

Oleme ka ise mõelnud kahele veebiülekandele, millest üks on suunatud ettevõtetele ja teine tegelikult kõikide perede noorematele liikmetele. Aga mis siin mõelda, teeme ära.

30.03 kell 12:00 teeme Facebookis live’i: mõjuisikute koostööde telgitagused ehk suures plaanis sama mida oleme käinud rääkimas Majanduskoolis (liitu üritusega siin!)

31.03 kell 12:00 teen mina (Meelis) noortele suunatud YouTube’i koolituse: noortele, kes tahavad saada juutuuberiks (liitu üritusega siin!)

Teie aga jagage palun kommentaarides erinevaid linke TASUTA koolitustest ja veebiseminaridest, mille puhul te leiate, et need võiksid olla inimestele kasulikud ehk siis hariva sisuga.

Jagage kindlasti ka seda postitust, et info jõuaks võimalikult paljude inimesteni. 

 

 

2 thoughts on “ÜLESKUTSE: Hakkame õppima ehk jagame tasuta koolituste infot!

Comments are closed.