Uus kodu: eelarve

Teate, ma olen selline imelik inimene, et kui ma võtan endale mingi asja pähe, siis see peab teoks saama. No kasvõi see kodu. Võtsin pähe, et on kohe vaja ja saingi. Kui ma panen endale eesmärgiks, et mu perereisi eelarve on 2000€, siis nii peab see olema. Siis ei saa reis maksta 2023 eurot vaid peab maksma 1998 eurot. Nii ka selle uue koduga. Minu eelarve oli 140 tuhat kõik kokku ja nui neljaks, peab nii saama. Olen nõus eelarvest üle minema ainult maakleri- ja notaritasude arvelt.

Kuna saime korterit ostes küll 6000€ alla, siis sellest saigi eelarve.

Ja kuna ma üht-teist tahan muuta ja uuendada, näiteks põranda välja vahetada, valgusteid on vaja, magamistuppa voodit, Hedoni tuppa voodit ja lauda, diivani tahaks välja vahetada. Vannitoas mingi normaalsema kapisüsteemi teha.. Meeletult investeerida ei taha, sest.. plaan on ikkagi kunagi suuremasse edasi minna ja.. nojah, vajadusel saab asjad kaasa võtta, aga.. kui näiteks see välja üürida, siis ei hakka ju lampe maha kruvima ja kappe seinast kaasa võtma.

Kui ma kõik paberile panin, mida meil vaja on, siis on seis suht nutune (eeldatav kulu 7870€). Olenemata sellest, et ma panin kõik hinnad suht puusalt. Olin selleks hetkeks kergelt googeldanud ja hindu pannud selle järgi mis meeldis. Valikuid on nüüd kaks – kas tulla oma nõudmistes alla, googeldada ja otsida parimaid diile või proovida leida koostöövõimalusi, sest kui ma olen endale midagi pähe võtnud, et ei sentigi üle 6000 euro kulutada ei või, siis nii peab olema.

Siinkohal peame me tänama kõiki laivide sposoreid, kes meie oma kodu projektile kaasa aitasid ja sinna potti natuke raha juurde panid.

Esimeses laivis rääkisime üleüldiselt kodu ostust ja vastasime teie küsimustele:

Teises laivis pidime rääkima vannitoast, aga kuna Meelis läks õhtut juhtima ja ei jõudnud tagasi, siis ma igaks juhuks üksinda ei hakanud mingeid vannitoaplaane arutama ja tegin teile hoopis kiire kokteilikoolituse. Aitäh Cooler

Esimese asjana mida ma teha tahame on põranda välja vahetamine uues korteris. Siin on mitu aga, me ei ole keegi mingi suurem asi põrandapaigaldajad – soovitage julgelt meile kohti, kust saaks täislahenduse – materjal + paigaldus, mida oleks mõistlik paigaldada, mis ei maksaks miljon (kuigi mu eelarve on sellele hetkel pandud 1/3 eelarvest, sest ma saan aru, et see odav lõbu ei ole). Kui keegi teab kedagi, kes tahaks vana põrandamaterjali endale saada, siis las tuleb ja võtab üles ja viib minema.

Selle laivi sponsoriks oli Naked Label, kelle tooteid me avasime ja arvustasime. Seal on peamiselt juttu taaskasutatud materjalidest tehtud toodetest + sellest kui oluline teema (ja see ei ole üldse tabu!) on naiste jaoks päevad. Neil on hetkel käimas kampaania, kus iga 45€ ostuga saab üks naine endale menstruaalanuma ja sellest ma seal päris pikalt ka räägin (omal kogemus olemas ju).. PS! Koodiga marimell saab soodukat ka :)

Järgmisena jõudsime me köögini. Uue kodu köök on elatav. St see on selline, et koli sisse ja hakka elama, aga.. ta on minu jaoks liiga väike. Samas – olen elanud kordi väiksema köögiga. Aga köök on “minu tuba”, meie kodu süda, kõige olulisem koht kodust. Ma ei ole tänaseni otsustanud, mis me selle köögiga teeme. Kohe meil eelarvet köögi väljavahetamiseks ei ole, aga kui juba vahetada, siis koos kogu tehnikaga. Kui juba, siis teha suuremaks. Mis omakorda tähendab totaalset ümberehitust ja ringi tõstmist.. Sellele laivile pani õla alla Saku Läte – kes saatis meile Köögirüütli sööke (nii armas, kuigi kogus oli selline nagu me sureks kohe nälga). PS! kuni jaanideni saab marimelli koodiga soodukat ka!

Kuigi järgmise live’i fookus oli üldse ehetes ja WildWomaniks olemises, jõudsime me teemadega valgustuseni. Miks on nii, et need valgustid, mis mulle meeldivad, maksavad hingehinda? Soovitage palun mulle mingeid säästlikke variante, ma päris K-rautasse ei taha neid ka ostma minna.. | aitäh Wild Woman

Järgmine plaan oli rõdust rääkida, aga Wibo saatis nii suure hunniku meiki, et ma ei saanud mitte proovida ja nii läkski see laiv rohkem meikimise ja muude juttude tähe all, aga ega sest rõdust suurt rääkida polegi – üks mis kindel, ma tahan sinna seda ümmargust tooli kuhu sisse saab istuda.. kogu plaan :) | aitäh Wibo

Hedoni tuba on kõige suurem väljakutse. Tahaks, et ta saaks seda mida ta tahab, aga teisalt, peab endale aru andma, et… päris nii ikka ei saa ka. Näiteks ütles keegi päris hea poindi, et naris voodipesu vahetamine on räme teadus ja meie probleem on see, et Hedon jääb üsna tihti magama meie voodis või diivanil ja siis teda sinna tõsta on ilmselt paras peavalu. Samas tahaks nari just selle pärast, et sinna alla saaks tekitada kirjutuslaua koha.. Aga eks me näe, nagu me ka laivis ütlema, on vaja need võtmed kätte saada ja mõõtma asuda. Hedoni toa laivi sponsoriks oli Milda, kes saatis ülivingeid platiliine – päriselt, vaadake seda laivi ja te leiate oma lastele uue ülihea meisterdamismooduse. Me hakkasime ise meisterdama seal.. | aitäh Milda

No magamistoa teemade juures ei saa me üle ega ümber kire e-poest. Nii ka sel korral. Unboxisime vinge paki lahti ja ühtlasi tegime midagi, mida tavaliselt normaalsed inimesed vist ei tee – pakkusime sekslelusid staaridele – kas Elina Born vastas meile, kas Kristina Pärtelpoeg (sorry, Suuroja) vastas meie videokõnele, kuidas suhtus Seidi meie minivibra pakkumisse jne. Kindlalt üks meeleolukamaid laive selle ralli jooksul.  | aitäh kirg.ee

Vannitoaga selgus midagi, mida isegi Meelis ei teadnud. Ma olen tema teadmata joonistanud kõik toad paberile ja mõttes nendega mänginud. Laivis näeb ka seda, mis plaan mul vannitoaga on.. Küsimus on ainult selles, kes seda teeb, sest Meelisest ilmselgelt asja ei ole. See on kindlalt teisel kohal meeleolukuse poolest, sest leppisime kokku, et Meelis joob iga kord kui ma ütlen gogonano :D aitäh Go Go Nano

Ja lõpuks tegime kokkuvõtte, mida aitas teieni tuua Beautypro – koodiga marimell saab allahindlust suuremale osale toodetest ja näete kui palju kraami nad meile uue kodu tarbeks saatsid. Kuna selge on see, et kolida on lihtsam kui asju on vähe, loosime kindlasti ka teile üht-teist välja.

Kuidas teil on läinud, kas eelarve läheb alati lõhki sellistel puhkudel? Kas on pointi teha säästuhunti või pikemas perspektiivis tasuks osta kallimad asjad just? Mida teie soovitate? Ühtlasi, kui te ise või keegi tuttav töötab kuskil firmas, kust saaks hea hinnaga diivani, siis hea sooduka eest oleme kohe käpad. Ja tegelikult käib see kõige kohta, mida meil uues kodus vaja võiks minna. 

21 thoughts on “Uus kodu: eelarve

 1. Sõltubki, kui kindlameelsed olete. Meil oli eelarve 10t, praeguseks kulunud 20t ja pool maja veel vaja teha. AGA meie kavatseme aastateks siia jääda, kui mitte lõpuni, aga kuna te juba praegu kindlad, et ei jää väga kauaks, siis tehke mis VAJA või riivab kodutunnet ning mugavust! Raha hoiate kokku, kui muretsete ise materjali ja paigaldaja eraldi (äkki leidub kuldsete kätega tuttav, kellele maksate tööraha). Aga head googeldamist ja tundide viisi otsimist ning plaaneerimist (eks see olegi vist oma kodu omamise kirss)!

  1. See ongi see, mida ma ei taha – otsida ja planeerida. Tahan nii, et keegi minu eest mõtleks ja tehtud :D Kuigi ega ma viimased kuu aega suurt muud teinud polegi kui googeldanud. Aga mul on mingid omad asjad ja ideed, mida ma tahan ja ma tean, et kuna ma neid kohe ei saa, siis jäävadki mingit muud aega ootama, sest ma tahan kolida ja sisustada mis vaja ja elama hakata :D

 2. mis probleem muidu K-rautast lambi ostmisel on? müüakse väga korralikke lampe ja valik on väga suur, tihti on ka normaalseid allahindluseid, lambi eesmärk on sul tuba valgustada, ja ei tee mingi disainilamp lisaks peale makstud 100€ sul seda kuidagi paremini :)

  1. Sama mõte siin. Meie enda kodu valugstite otsingul käisime kõik võimatud ja võimalikud poed läbi ning sobiva elutoalabi leidsime just K-Rautast ja magamistuppa Bauhofist. Elutoa lambi saime veel -30%

  2. Sama siin saime lambid vaatasime Bauhofist ja lõpuks leidsin sama lambi soodsamalt on24st ja rahul oleme

 3. Õnne päris oma kodu puhul!

  Valgustite osas soovitan tõesti vaadata ehituspoodidesse, nt me saime ülinormaalse hinnaga laevalgusti, selline rippuv ja kaunis, tahaks pilti lisada, aga ei saaaa. Käisime enne läbi kõik igasugused valgustite poed, Lightconcept, Järve kesuses asuvad poed, Hektor lighting jne, no ei leidnud ligilähedastki, kuid siis ehituse ABCst, 70 eurot (-30% oli, nagu ikka nädalalõppudel) saime lõpuks – koht, kust ma iiiial ei arvanud, et midagi kaunist võiks leida. Ja ka põrandalambi leidsime Decorast, kuhu läksime hoopis muid asju vaatama.. Nii et kui neid poode niikuinii külastate, soovitan siiski visata pilk peale. Võib tõesti üllatada.

 4. Tead, laps oma toas niikuinii laua taga ei tegutse, tuleb ja õpib elutoas või köögis… seega ära mõtle üle, mingi väikese laua võib tuppa panna aga mu üks laps kasutab siiamaani lauda asjade hoidmiseks (nüüd ka arvuti jaoks) aga õpib ja joonistab jne põrandal või elutoas vms.

 5. Õnne koduostu puhul!
  Mul korteriostust nii mõned aastad möödas, kuid olin ka kohe alguses paika pannud summad, et mis millele kulutada võib (et kõik ostetud saab). Sain õige kiiresti selgeks, et see “üle a.la 500 euro ei kuluta valgustitele” ei saa siin motoks olla. Alguses oli jube kiire kõik asjad ära teha, aga nagu loodusseadus ikka – täpselt need esemed, mis mulle meeldisid – jäid kas eelarvest välja või lihtsalt polnud sel hetkel müügil või “moes” (polnud saadaval). Tegin siiski mõned järeleandmised mööbliesemetega (järgides seda eelarve “motot”), et sain a.la diivani ja kummuti, mis mahtus budget’isse, kuid mõne aja möödudes siiski kahetsesin, et ei pannud mõned eurot rohkem, et oleks saanud selle, mis päriselt meeldib. Ja nüüd peab ju nendest vanadest, mis enam koju ei sobi, ka lahti saama.
  Kõik, mis korterisse sisse jääb (kui ka edasi müüte), soovitan kvaliteetsed osta. Nii on ka korterit hiljem lihtne maha müüa, kui sisse ehitatud garderoobid/köök jne on kvaliteetselt tehtud.
  Ja ausalt öeldes kui see uuendamisprotsess kujunebki pikemaks (ja kallimaks) kui alguses planeeritud, siis sellest pole absoluutselt hullu. Kodu on ju enda oma ja kuhu kiiret kui elamiseks kõik tegelikult olemas on? :)

 6. Põranda vahetus kogu korteris on suur ja mahukas ja kallis projekt. Eriti kui pole sellist oma inimest kes tunduvalt odavamalt teeks. Raske töö see pole. Need tellitavad põranda tööd on hirmkallid. Lahti tuleb võtta köök ja absoluutselt kõik mis jääb eelmise parketi alla. Huvi pärast googeldasin ja vaatasin et palju on müügis/müüdud just 3 toalisi üle 70 m2 ja 4 toalisi kortereid Taludevahe 116. Ehitatud 2008a. Piltide peal tundub, neis müüdavates korterites on enamuses korralik ja hea parkett maas. Hinnad alates 119.000. Tundub et teil pole vedanud, kui 12 aastaga parkett käest lastud. Samas pole te maininud, kas teie uues kodus hetkel laminaat hoopis, kui tavaline odav laminaat, siis jah, arusaadav. Kuid üldjuhul puitparketti ikka nii ruttu välja ei vahetata, vaid lihvitakse ja töödeldakse uue sobivas toonis kaitsekihiga. Paar päeva tööd. Uue põranda puhul vaja ka uued puitliistud, mis maksvad päris hea kopika ja nende mõõtu lõikamine võtab piisavalt aega.

  1. Mis see Taludevahe 116 maja asjasse muidu puutub? :D
   Aga ma ei teagi, on seal maas parkett või laminaat, sellel on vahed vahel ja kuigi keegi soovitas meil need nö kokku toksida.. siis.. lõpuks tulevad need vahed ikkagi tagasi..

 7. Kuna te ei plaani sinna aastateks jääda, siis nt diivani soovitan hoopis järelturult osta. FB marketplace lahti ja sealt saab 300-500 väga korralikke isendeid ja põrandaga sõltub muidugi, mis materjali tahate. Lvt saab nt väga hõlpsasti ka juba olemasoleva põranda peale panna ning on ilmselt kõige lollikindlam põrand, mis laste ja koduloomadega võiks üldse kasutada(ja ei, see ei ole linoleumi laadne toode, vaid saab väga korralikke ning ise olen seda ka rasedana paigaldanud).

 8. Mu meelest lambipesa.ee kõige parem valik. Töötasin kunagi elektripoes ja antud tarnijaga alati Ok koostöö. Tihti seal soodukaid ka. ;)

 9. Ma kindlalt soovitan minna ja vaadata Depo ehituspoest laua-, seina – ja laelampe. Valik on suur ja hinnad ei tõmba hingest kinni + seal hästi palju selliseid eriilmelisi lahendusi. Vannituppa saab sealt ka kapisüsteemi, et see siis Leenul endal kokku panna. Ise panin köögimööbli niimoodi seal kokku ja kodus kruvisin plaadid kokku jne (lasin muidugi mõõtu lõigata). Lisaks müüb depo mahuhinnaga ehk siis mida suurem kogus, seda soodsam tükihind + kliendikaardi soodustus. Mul tuttav on teinud enamus nelja toalise remondist Depo’st ostetud materjaliga ja lammutusest ehituseni on kulunud ca 5000€ (seal sees ka konteiner ja prügi ära viimine) + köögitehnika. Kui oluline on mugavus ja ise üldse kuidagi teha ei taha, siis kahjuks 6000€ ja selle sisse ka köök arvestatult, vist kuidagi ei saa.
  Aga samas kui teha mõned asjad ise ning selle pealt raha kokku hoida, siis ehk tõesti.. vannituppa saab väga edukalt ise kapi meisterdada, paadiõliga üle ja kannatab niiskust ka. Parkett võtta ise üles, siis on eeltöö tehtud ja selle võrra uue paigaldamine soodsam. Eritellimusena valmistatud mööbel on ka päris suur kuluallikas. Mul köök 2m x1,5m ja hinnapakkumiseks tuli 2000€ (ilma tehnikata).

 10. Taludevahe 116 vs Hanijala tänav vs teie praegune elukoht puutub asjasse ainult nii palju, et panin suvalt googlesse 2008 aastal ehitatud kortermajad seal kandis kust antud hetkel elate ja ka “teie tulevane rajoon” Laivides mainisite et ca sadapluss meetrit jalgsi ja et maja ehitatud samuti aastal 2008 nagu ka antud maja kus praegu üüril olate. Lihtsalt huvi pärast googeldasin ja vaatasin maju mis ehitatud samal aastal ja müüdavates korterites oli korralik parkett maas, vähemalt piltide järgi tundus nii. Seda lihtsalt kommenteerisingi :)

  1. Tegelikult ei ole ju inimesel igav, vaid ta tahab teid aidata. Eriti kui sa ise ütlrsid, et sina ei viitsi otsida ja sebida. Ta tegi ju selle otsimistöö ehk kui palju sulle põrandavahetus maksma võiks minna, sinu eest ära. Ja sina vastad niimoodi nipsakalt :)

  2. No ju siis ma olen imelik ise, et mulle tundub see metsiku igavusena, stalkida meie ümberkaudseid maju, kuhu ostsime, mida ostsime, kas laminaat või parkett ja zoomida sisse xn korterite pilte, et aru saada, kas põrandad on korras või ei.

 11. “Kuigi järgmise live’i fookus oli üldse ehetes ja WildWomaniks olemises, jõudsime me teemadega valgustuseni. Miks on nii, et need valgustid, mis mulle meeldivad, maksavad hingehinda? Soovitage palun mulle mingeid säästlikke variante, ma päris K-rautasse ei taha neid ka ostma minna.. ”

  Minu esialgne mõte -Kuna viimasel ajal olete puudutanud positiivse suhtumise teemat, arvasin et mõeldud on vaimset valgustumist :D :D

  Aga ok, hoopis valgustid.. :D

 12. Mina olen ka alati olnud see, kes paneb eelarve lae ette ja pean selle hinnaga saama. Näiteks panen endale piiri ette, millest ma põhimõtteliselt rohkem ei maksa. Lihtsalt A-LA-TI saan selle peale teistelt (ja ka kodus kaaslaselt) silmapööritused ja ohkimise, et “selle hinna eest ei saa ju mit-te-kui-mi-da-gi!!!”
  Ja alati ma lõpuks saan. Lihtsalt viimasel ajal olen energiast nii tühi, et ei jõua sõdida oma eelarvega. Pigem ongi siis asjad ootel. Auto väljavahetamine. Kinnisvara soetamine. Sest ma ei jaksa sõdida selle eest, et ma ei ole asja eest nõus maksma kolmandiku rohkem kui asi minu arvates väärt on.

Comments are closed.