Vahetame kodu

Kes meid sotsiaalmeedias jälgivad, need juba teavad – vahetame paari nädala pärast kodu. Nimelt avanes meil detsembris võimalus soetada eriti hea diiliga ridaelamuboks üsna meie lähedale. Piirkond on meile ammu meeldinud, tõele au andes, elasin ma 25 aastat siit paari kilomeetri kaugusel ja kuigi vahepeal nautisime kesklinna võlusid, siis siin on ikka palju mõnusam, eriti lastel kasvada.

Ja kuigi neli valget seina oleks kordades lihtsam sisustada kui juba olemasoleva köögi ja valitud parketiga elutuba-kööki, siis arvestades hetke kinnisvarahindu, tundus mõistlikum osta veidi valmis olev lahendus kui oodata valgeid seinu ja maksta nende eest lõppkokkuvõttes sada tuhat rohkem. Ainuüksi köök mis mulle meeldiks ja mille ma sinna nelja seina juurde teha laseks, maksaks ca 8-10 tuhat, niiet.. sinna on veel aega.

Ehk siis, meil on hetkel 3,6m nurgaköök. TUMEHALLIDE kappidega. No üldse ei meeldi. Minu meelest ei sobi need ka tumepruuni tammeparketiga. Veel suurem häda on selles, milline võiks olla meie uus söögilaud ja toolid – mulle tundub raiskamisena osta uus söögilaud ja toolid kui meil on täitsa kobedad ja täispuidust olemas, mis me suvel Unolikist tellisime. Aga kuidas panna need sobima tumeda põranda ja köögiga, selleni pole ma veel jõudnud.

Köögiga on selles suhtes lihtne – kapiuksi saab värvida, kiletada vms – samas puiduvärvi nagu praeguses kodus, ma neid ei tahaks. Ilmselt mis iganes hele toon sobiks paremini, et põranda tumedat tooni nö neutraliseerida.

Ma ei saa ju õlitada tumepruuni tammeparketti heledamaks? Või saab?

Siis mul on dilemma, kas võtta kaasa Hedoni toa mööbel või osta uus. See mahuks sinna uude tuppa ära, aga vaba ruumi jääks vähem kui tal praegu on. Tuba on veidi kitsam ja siis kui panna ühte seina voodi ja teise seina kapimajandus, siis jääb keskele mingi meetrine koridor kus tšillida, see tundub mulle lapse tuppa veidi vähevõitu. Kui mööblit muuta, st osta mingid kitsamad ja pikemad ja paremad lahendused, siis mahuks sinna normaalselt tšillima. See on veel küsimuse koht me jaoks, mis me selle Hedoni toaga teeme, aga 22ni on aega, eks ma mõtlen selleks ajaks välja.

Hedelini toast teeme hetkel kontori, sest mulle tundub lihtsam magamistoas tõusta ja kaks sammu teha kui teise koridori otsa tema tuppa joosta tekikest kohendama. Ja nagunii magab ta veel mõnda aega meiega ja kõik need lapsed ronivad hommikuks kaissu. Nii et selle tarbeks tellime me suurema voodi, sest meie magamistoas õnneks ruumi jagub.

Hetkel möllab maja peal maaler, kes siis kõik tumehallid seinad meile sobivalt valgeks teeb.

Lõpetuseks küsimus – kas te ostaksite uue mööbli – pean silmas söögilauda ja toole või prooviksite saada üldmuljet (põranda ja köögimööbli näol) heledamaks. Ala värvida kapid üle heledamaks või kas seda põrandat saab heledamaks õlitada?

13 thoughts on “Vahetame kodu

 1. Vàga ilus elamine tundub, millegi prast see ylemine koridor seinad trepp jne meeldib niiväga, kuigi jah, valguat tahaks rohkem, et sis mõistlik heledamax teha. Ja muidugi proovi söögilaud ja toolid sobima panna, kõige muuga saa mängida ju, ei pea uusi ostma kohe

  1. Jaa, ta ongi toonidelt kokku ilus, aga seal üleval on nii pime ja sünge nii. Ma loodan, et valged seinad annavad avarust ja valgust juurde ja mu mõte hetkel liigub jah seal suunas, et köögikappe kiletada ja tuua natuke heledamaid toone teistmoodi sisse, et kõik klappima saada :) Meil on 11 päeva aega :D

 2. kui tööpind haakub söögilaua jms, siis võid kapid teha mis iganes värvi, vaata lihtsalt et selle tööpinna tooniga klapiks. st võib-olla on mõtet tööpind vahetada, et oleks sarnane? ja variant on ülemised kapid valgeks ja alumised tumedaks jätta, siis on ka kohe palju helgem. aga mind häirib kui mööblis on mitu erinevat aga mitte piisavalt kontrastselt erinevat puidutooni, st kask ja saar või mänd ja tamm korraga vms, samas kui põrand on kontrastne vms, siis see on jällegi hea. aga see on minu kiiks ja arvamus

 3. Ma ostaks esialgu nt mingi suure heleda vaiba köögilaua alla. Eks tulevikus aega ju kas siia põrand vahetada või uus laud osta.

 4. Mis materjalist köögi kapiuksed on,tundub mdf? Ilmselt on Tallinnas ka mõni firma kes need korra üle lihvib ja siis uue värvi peale laseb. Ma kasutaks igatahes seda varianti enne kui kiletamist,kuigi oma valik aga ma ei tea,see kiletamine tundub köögi rikkumine,eriti kui eritellimusega tehtud köök. Ja siis valiks sellise tooni mis neutraliseeriks üldmuljet. Hetkel ülipopp must,õrn helehall(kumab valge pealt nagu halli),hall,valge.

 5. Tegelen ka ise sisekujundusega
  Kuna põrand tume ja söögilaud hele,siis soovitan panna laua ja toolide alla heleda beežika vaiba,mis seob nad kenasti üheks tervikuks…siis ei teki tugevat kontrasti põrandaga,kui omavahel koos kaks puidu eri tooni

  1. kaks erinevat puidutooni on koos ilus, kaks sarnast aga kentsakas, seda enam, et tavaliselt on ikka mingid minimaalsed erinevused sees.
   koolis sisekujunduse loengutes õnneks küll selliseid teooriaid ei õpetatatud, et tume ja hele puit ei käi kokku :)

 6. Kui vähegi kannatab, siis võtaksin kõik vajamineva mööbli kaasa ja hiljem kui tekib vaba raha rohkem, siis vaikselt soetaks uued asemele. Muidugi kui vaba raha on kohe olemas, siis jah ehk kaalumise variant. Kui kodu vahetasime, siis oli kulusid alguses ikka üsna palju ja olemasolevad asjad kulusid marjaks ära. Saime kauem vaagida, mis ja kuidas ja otsida kõige paremaid lahendusi. :)

Comments are closed.