Vannitamine ehk Millega pesta beebi pead?

marimell

Sünnitusel soovitatakse vanni valude leevendamiseks. Hotellitubades on vann romantika tegemiseks ja lõõgastumiseks. Veekeskuste mullivannid on alati ülerahvastatud ja mõeldud minu meelest enda soojendamiseks, sest basseinides on vesi alati megakülm. Täna tahan ma kirjutada aga beebide vannitamisest.

Ma mäletan kuidas ma noorena endale vanniga korterit tahtsin ja kui ma selle lõpuks sain, siis kadus igasugune võlu – ma leidsin vannis passimiseks aja aastate jooksul vaid paar korda.

Kuna meile beebivann ei mahu, tegime me NaguUues valiku vannialuse kasuks ja no mõnusam ei saaks “vannitamine” olla.

pg-bath-time-fun-bust-out-the-bubbles


Beebile väga meeldib seal istuda ja vee all tšillida. Kohe näha, et vees olemisega harjunud :) ta võib suurest näljast nutta nagu ratta peal, aga kohe kui paned vee jooksma (mähet vahetades näiteks) või “vanni minekuks”, on nutt unustatud ja õnnis nägu ees.
Kunagi keegi kommenteeris mul mingit postitust, et lapsed on erinevad – ühed jäävad pärast vanni magama, teised muutuvad ärksaks. Meie oma on see, kellel vesi une viib. Oleme nüüd testinud siin mõned õhtud, proovinud siis vannitamist varasemaks panna.. No ei maga laps. Mul on tunne, et ma pean hakkama talle hommikuti pesu tegema.

Algul vannitasime teda 21 paiku, siis ta passis kella kaheni öösel üleval. Tõime vannitmise kella kuue peale, siis ta tšillis umbes kella üheteistkümneni (mis on okei), aga kuna söögiaeg on tal südaööl, siis see tunnike und oli jällegi halb, sest ta ei jäänud uuesti magama. Nüüd vannitab teda Meelis kohe pärast tööd ja enne kuuest sööki, kui ma ei ole jõudnud seda juba päeval teha. Gaasivaludega võitleb ta meil enne südaööd, nii et on üleval nagunii. Südaööl sööb kõhu täis ja keerab magama. Äratab mu alles kella kolme-poole nelja ajal, siis puugib jälle kõhu täis ja magab kuueni. Mõnikord isegi kauem – poole kaheksani kuni Meelis tööle läheb. Nii et hetkel on meil ööd rahulikud (ptüi-ptüi-ptüi) ja Meeliski saab normaalselt magada, oma neoonoranžide kõrvatroppidega :D

Mul on aga küsimus – beebisid soovitatakse pesta lihtsalt palja veega. Ma olen ikka mingi juuksepesufriik – ma pean ise iga päev pead pesema, muidu ma ei suuda olla, ja sama on lapsega. Ma näen, et ta on selle ära higistanud/maganud ja paljast veest justkui ei piisa, olen kasutanud siiani haiglapakist saadud “baby wash” geeli, see ei vahuta väga ja näib talle meeldivat. Millega teie beebi pead pesete? Mida soovitate?

22 arvamust postitusest “Vannitamine ehk Millega pesta beebi pead?

  1. Oma tütrel imikueas pesin johnson baby kollase sampooniga( jään vastuse võlgu kas see oli original või kummel ) . Meeletult hea ja see lõhn on vapustav minu arust :)

 1. Puhta veega pesen, beebijuuksed saavad nii kenasti puhtaks. Viimase 1a 5k jooksul olen poisi pead šampooniga pesnud nii 2-3 korda, siis kui ta mingit jama endale pähe on määrinud. Jätkuvalt saavad juuksed puhta veega puhtaks.

 2. Kuna minu beebil tekkis mingi aeg (no 4-5 kuuselt) beebikõõm, siis hakkasin pesema BABE cradle cap shampooniga (saadaval apteekides) ja mulle see väga meeldib. Juuksed on pärast mõnusalt pehmed ja puhtad, lõhnab hästi jne. Samas pesen selle shampooniga lapse juukseid 1 korra nädalas, muul ajal loputan lihstalt puhta veega.

 3. Esimene aasta ei pesnud mitte millegagi beebi pead, kuigi tal on hiiglama võimas juuksepahmakas. Juuksed olid pehmed ja puhtad ikkagi. Lihtsalt ei näinud vajadust beebi nahale mingit möga peale määrida. Nüüd, kui poiss on pooleteise aastane, pesen mingi orgaanilise beebišampooniga (tellisin feelunique.com-st). Juuksed on ikka mõnusad pehmed :) Olen ise sama šampooniga mõned korrad juukseid pesnud, teeb ka enda juuksed mõnusaks :) Kuigi, olgem ausad, ei vajaks ta ka praegu seda šampooni, aga tundus tore seda kasutada :P

 4. Minul tundub ka, et tavaline vesi ei ole piisav, sest ka beebid higistavad ja tavalisest veest ikka jäävad juuksed nagu natuke rasused. Alguses kasutasin Sebamed titashampooni mille testrid haiglast kaasa vedasin ja siis ostsin Johnson’s Baby selle kollase shampooni. See teeb nagu vee pehmemaks ka kuidagi nagu niisutaks nahka. Lavendliga on ka sellist shamooni olemas ja see siis peaks beebile rahustavalt mõjuma, et ta jääb peale vanni magama. Meile tita jääb magama peale vanni kui sööb veel kõhu ka täis ;)

 5. looduskosmeetika.ee lehelt ehk leiad midagi. Mina imikul pesin ainult veega ja samuti kasutasin Babe titekōõma shampooni. ~ alates 2 eluaastast kasutan tal Urtekrami lasteshampooni. (Öko)

 6. Mina pesen poisi pead Johnson baby 2 in 1 ja algusest peale pestnud sellega ja kui tuli beebi kõõm siis pesin Babè sampooniga :)

 7. Meile haiglas öeldi et kord nädalas seepi kasutada ja üldiselt nii ka toiminud. Minu preili hetkel 9 kuud. Kasutan Hipp beebisampooni, meile meeldib. :)

 8. Meie oma 2 kuuse beebi pead peseme ülepäeva Babe shampooniga, sest tal pikad juuksed ja titekööm ka juba, seda võib juba kööma ennetamiseks kasutada.. Aga kui vajadust pole siis peks puhta veega

 9. Ma pesen ka selle Johnsons Baby kollase shampooniga (laps praegu peatselt kolmeseks saamas). Päris vastsündinuna vannitasime ainult veega, siis hakkasime kasutama ühte beebide ökoshampooni (Earth Friendly Baby vist oli selle nimi). Johnsonsi tooteid kirutakse palju, kuid olen nende hulgast avastanud nii mõnegi vägagi ok asja, nt bedtime vannivaht on meil käigus juba päris ammu, see on niiiii mõnusa lavendilõhnaga. Samuti kehakreem samast sarjast, mis on ka parabeeni- ja mineraalõlivaba.
  Sellest Eestis levinud trendist, et isegi suuri lapsi pestakse ainult palja veega, mina isiklikult väga aru ei saa, aga eks igaühele oma :) Üldiselt soovitavad isegi ämmaemandad umbes korra nädalas kasutada mingit leebet beebidele mõeldud pesuvahendit.

 10. See tegelikult ainult alguses nii, et tundub nagu beebi pea oleks pidevalt must jne. Jah, beebid higistavad aga higi peseb vesi küll edukalt maha :) ma alguses kasutasin Babe mingit vanni geeli? Seda panin vanni, veidi vahutas ja seda õrnalt panin vahest pähe ka (spetsiaalselt ei hõõrunud isegi keha mingite vahenditega kokku, ainult see vahuke siis ulpis vannis nö :D ) aga spets beebi shampoonil ei näinud mõtet :)

 11. Paar esimest aastat pesin ainult veega, sai puhtaks küll. Nüüd (4-aastane suure juuksepahmakuga preili) peseme Johnsonsi kollase šampooniga nii korra kuus, vahepealsed vanniskäigud vannivahu veega, kui ta seal sees sulistab (seat vahtu peab olema ja palju, siis on äge ja ta võib tunde seal mängida). Siiamaani pea mustaks pole jäänud ja lõhnab ka siis hästi, kui ta lihtsalt seal vannivahu vees sulistab.

 12. Johnsoni tooted sisaldavad palju naftajaake. Pigem vali apteegist Babe sarja vms.
  Kui meil tuli titak66m, siis enne vanni maarisin pea oliivioliga sisse ja pesime vannis pea ära. Muudel juhtudel ma midagi ei kasutaks. :)

 13. Meie kasutame ka Johnson’s Baby shampooni. Pesus käime ülepäeviti, vahel juhtub ka et igapäev. Oleneb kui palju ennast siis mäkerdab.(laps 1a3k) Ja shampooniga pead pesen. kuidas kunagi nädalas vb 2 v 1 korra. Kui ma näen et pole veel shampooni vaja siis loputan lihtsalt veega.

 14. Meil soovitati juba haiglast koju tulles, et kuna ikka nunnutad last enda vastu ja nii, siis nühid ka oma higi ja rasu beebile niivõrd kuivõrd..et ikka shampooni vaja..mingist apteegipakist oli meil johnsson&johnsson, aga sellel oli liiga tugev lõhn. Oleme ostnud weleda pesugeeli apteegist ja praegu on kõige tavalisemast selverist ostetud neutrali beebi pesugeel-vannivaht.

 15. Mina lisasin vannivette Linola vanniõli, pesin selle veega nii lapse pead kui ka keha. Juuksed lõhnasid hästi ja nahk oli siidine. Kasutasin ka enda jaoks, kui käisin vannis. :)

 16. Kasutan siiani Johnsons šampooni ja duššigeeli lapsel, saab kohe 3. Beebina oli see suur pumbaga duššigeel ja pesin sellega ka pead, pisipisikene piisk. Päris esimestel päevadel pesin lillatera veega ainult, kuid kui poiss oli juba 2 nädalat vana ja üle, siis tuli Johnsons. Hetkel lavendliga kasutuses.

 17. BABE pesugeel beebile on THE Best! Soovitan! Ostsin apteegis ühte umbes 15.- maksab ja kasutasime rohkem kui pool aasta ja peseme kôik keha ja juuksed ka! Ta on lihtsalt suurepärane, kôige parem! Aga muidu alguses proovisime: Töfter, Weleda, Chicco, Bübhen, Jonson Baby, Neutral… Aga BABE on meie beebile parem, soovitan!

 18. Johnsonsi tooted sisaldavad minu teada ka liiga palju igasugust sodi, naftajääkidest rääkimata. Mina oma lapsel kasutan sünnist saati, nüüdseks 3 .a ka peapesuks Nurme Seebi lasteseepi. selle puhul ma ei pea kartma kui lapsele vannivesi suhu satub, kuna sisaldab ainult looduslikku kraami.

 19. SebaMedi pesugeeli kasutame nii keha kui juuste pesuks. Vahendiga peseme enamasti vaid korra nädalas, igapäevaselt vaid vesi. Vee pehmendamiseks kasutame Aquapantenoli tablette.

Comments are closed.