Mis selgus viimases ultrahelis?

Ma käisin vahetult enne reisi uuesti dr Šoisi juures (115€, varajane looteanatoomia) ja ma iga korraga aina vähem saan nendest tema siunajatest aru, et ta on nii vaikne ja midagi ei räägi ja pilte ei paku :D Ma ei tea, kas see tuleb sellest, et ma olen seal juba nii palju käinud ja ma olen harjunud, aga me reaalselt olime kõik kolmekesti kõhud kõveras seal (jaaaa, mehed ja lapsed olid lubatud).

No näiteks kui Meelis avastas, et seina peal on pea jaoks padi, siis Šois ütles, et see on selleks, et kui ta teatab, et kaksikud tulevad, siis isa pead ära ei lööks. Jaa, muidugi tuli ka klassikat “hea meel tõdeda, et isa oskab ka tüdrukuid teha” jne, aga ma ei tea, meil oli megafun ta juures ja ma ei vahetaks neid kogemusi ja käike mitte millegi vastu. Neid ei anna ikka üldse selle Pelguga võrrelda.

Aaa, aasta nali oli ju – kui ämmakas mulle viimane kord helistas, siis küsis, et kas soovin üldse looteanatoomia aega Pelgus, et vaatan, et käite Šoisi juures ka.. Ma ütlesin, et kui teie saate mulle näiduks ühe sajale ja Šois 20x parema tulemuse, siis jah, ma kasutan võimalust ja küsin erinevate arstide arvamust, aga jah, ma soovin ka tasuta looteanatoomiasse tulla, sest see on ette nähtud.

Miks Šois ja miks nii vara?
Tegelikult on mul Pelgus looteanatoomia kirjas 6. augustil ja Šoisi juures oli 11. augustil, aga kuna neil oli seal mingi plaanimuutus, siis nad helistasid, et kas ma saaksin minna hoopis augusti lõpus ja ma siis pakkusin, et tulen pigem enne reisi, et olla kindel, et kõik on ok ja on okei lennata ja et Hedoniga käisin samuti kahe riikliku ultraheli vahepeal ja süda oli kohe rahul.

Seda enam, et hetkel olen ma oma ämmakat näinud ainult korra, siis kui ma end arvele võtsin. Kõik visiidid on telefoni teel. Jumal tänatud, et ma endale ettenägelikult doppleri tellisin, sest vastasel juhul istuks ma ilmselt üle nädala emos, et teada saada, kas kõik on korras.

Jälle! Platsenta previa!
Loode vastab natukene suuremale (nagu alati..), tähtaeg 23.12 – mitte, et see oluliselt parem oleks – jõululaps enivei kui päris paar nädalat enne/hiljem ei sünni. Kaalub ühe pulgajäätise jagu (Hedonile tegi see väljend küll nalja), olles ise 11cm pikkune. Ja teate, Šois sai megahea pildi, või noh, preili saatis meile korralikult südameid kõhust:

Vana hea Leenu – ma ei osta midagi, ma ei taha roosamannat.. ometigi-ometigi on meie majja saabunud Ted Bakeri roosa kombe..

Ja vana hea – platsenta previa marginalis (platsenta eesasetus) ehk siis veidi parem kui Hedoniga, st on lähedal, mitte päris emaka suudmes, aga ikkagi eesasetus. Seepärast ma ilmselt ei tunne veel liigutusi ka nii palju, kuigi teise rasedusega peaks neid rohkem ja varem tundma. Aga muul juhul on kõik korras nagu Norras ja Šois soovis head reisi.

Järgmine kord siis ametlik looteanatoomia, 6. augustil Pelgus. Kuulsin, et seal ka nüüd võib juba ilma maskita minna, aga kraadima ja tervisedeklaratsiooni peab ikka täitma. Meie beebigrupis selgus üldse huvitav fenomen – kõigil ei olegi ämmaka visiidid telefoni teel, maskikandmine ja tervisedeklaratsioonid jne olid osade jaoks totaalne üllatus. Pelguliste jaoks igapäev :D8 thoughts on “Mis selgus viimases ultrahelis?

  1. Palju õnne! Mul oli tähtaeg 23.12.2019 ja preili sündis 26.12.2019. jõulud sain ilusti ära peeta koos hapukapsaga.

  2. Mul neli last Ja ausalt kõigi neljaga ma peaaegu ei tundnudki liigutusi. Nii et see võib olla ka lihtsalt sinu keha eripära nagu arst mulle seletas.
    Aga edu roosamanna mitte ostmisel. Olin ise samasugune aga lõpuks oli kodus uputus tibiasjadest. Aga mõnus on tütardega koos käia iluprotseduuridel ja teha muid tüdrukute asju.

  3. Mina täna hoiaks platsenta eesasetusega tagasihoidlikku joont, sest mul lõppes see väga halvasti.
    Aga kuna sul on see korra juba olnud, siis sa tõenäoliselt oskad ohte hinnata.

  4. Platsenta previa on ülitavaline sellises raseduse faasis ja peaaegu alati liigub eest ära emaka venides. Mul on kahe lapsega olnud täielik platsenta previa st kattis ideaalselt emakasuudme ära, aga sünnitamise ajaks oli kõik ideaalses korras ja polnud isegi kodus sünnitamiseks ühtki vastunäidustust Šoisi sõnul.

Comments are closed.