#elulineblogi

VIDEO: oh, kuusepuu, oh, kuusepuu…

… kui haljad on su oksad… Nii haljad, et Hedon kartis. Aga kõigest lähemalt.

Esmaspäeval kirjutasin jõulukuused.ee‘le ja uurisin, kas juba saaks üht nulukest, eelmisel aastal võtsime ka oma nulu sealt ja jäime rahule. Kuigi mõnele võib tunduda juba võrgus kuuske naljakas osta, siis meil on kaks aastat kas vedanud, või neil ongi väga ilusad puud. Igaljuhul mind ei häiri isegi see natukene kõver latv, teebki meie puu omapäraseks ja tegelikult silma ei riiva. Mina olen puuga väga rahul.

No ja kuna sai kohe, siis kohe ma ka tahtsin. Tõime kuuse tuppa “tahenema”, hea oleks kui nulg seisakski üle öö ja vajuks ise nö paika. Andsime Hedonile ühe oksakese, ta viskas selle kohe käest maha ja ei toppinudki suhu nagu me arvasime. Ja õhtu jooksul käis ta mitu korda nulgu katsumas, aga.. loobus siis viisakalt.

Järgmisel päeval asusime siis puud ehtima. Poolteisttundi panin kokku videosse, mis on kaks minutit. Kellel igav võib vaadata kuidas me nulg valmis. Eriti naljakas on selles videos aga Hedon, sest panin kiirenduse peale ja siis on nii naljakas vaadata, kuidas ta mööda Meelise säärt üles proovib ronida ja Meelis ta maha istuma potsatab… Vahepeal käis ta kaamerat ka väristamas… Ühesõnaga, nautige videot, nalja saab.

Ehtimise ajal andsin Hedonile kõiki asju näppida – kuule, karda, pärleid.. ja tuleb tunnistada, et puu pealt on ta ainult kahte alumist suurt muna proovinud maha saada ja nendega mänginud nagu kass. Seega, hirm, et ta puu endale kaela tõmbab – kadunud!

Ja kui me olime puu ära ehtinud, siis tegin mõned pildid ja avastasin, et mulle ikka ei meeldi. Timmisin mõned munad ringi ja lõpuks sai imeline jõulupuu :) meie oleme rahul. Nüüd võiks lumi ka maha tulla, siis tuleks ikka jõulutunne sisse ka!

marimellinulg2015
Üritasin sel aastal hoida valge-hõbe toone, aga kuna need ShiShi mustad ehted on nii ilusad, siis pidin need ka panema. Ja rohelised karvapallid ostsin sel aastal ShiShist. Ja lisaks on puul neli kuldset muna, mis on säilinud minu lapsepõlvest ja need lihtsalt on must have minu jõulupuul.

Millal teie kuuse toote? Ja mis värvi te ta sel aastal teete? Või olen ma mingi imelik, kes mingeid toone taga ajab ja kuhjate kõiki värve kuulikesi ja karda? Või panete ainult kümme muna ja aitab?

17 thoughts on “VIDEO: oh, kuusepuu, oh, kuusepuu…

 1. Ilmselt toome kuuse kuskil 3nda advendi paiku.
  Ja meie toonideks on punane ja hõbedane, juba 3 aastat samamoodi olnud.
  Väga mõnus ja hubane jääb :)
  Punased ja hõbedased kuulikesed ja hõbedane kard.
  Tulukesed on värvilised :P

 2. Täitsa vahva video, see natuke häiris et iga natukese aja tagant on video pausil. Oleks võinud sujuvalt minna:)

 3. Mu lapsele ei pakkunud kuusk esimesel päeval huvi, ta lausa kartis seda, enam kahjuks ei karda ja kuuselt on alumised pallid ära tiritud lapse poolt. :D

 4. Väga ilus puu, endal samad mõtted, aga kui hetkel tuua just nimelt nulg, kas tõepoolest ei lase okkaid, no saan aru, et mõned, aag ehk keegi annab inffi.

  1. Meil on juba mingi seitse aastat nulg olnud. Ajab ikka okkaid, aga mitte nii nagu kuusk. Kuusk kuivad nädalaga rootsuks mu meelest. Nulg on kuu aja pärast ka okei :)

  2. Tänud, ostan siis nulu, aga kas keegi teab, kui ma homme ni ehk naa päälinnas shoppan kuskandist tasub seda nulge vaadata üldse?

  3. Vaata kuskile aianduspoodi – Hoters, Ceres, meie vanasti käisime Harku järve ääres Juhani Puukoolis nt :)

 5. Mina olen rohkem selline, kellele meeldivad lihtsad asjad. Meil lihtsad valged tuled, mõned punased ja kuldsed kuulikesed ja lapse päkapikususs ripub ka kuuse küljes, et tal endal hea seal vaatamas käia ☺

  1. mulle sellised “vaesed” kuused ei meeldi. mõjuvad nii imelikult. kuusk peab ikka pilgeni täis olema :D

 6. Väga lahe video! Sellises stiilis kuusepuu ei ole küll minu maitse aga teile kuidagi kohe sobib! Ma ise armastan vähe vähem karda ja kulda ning fännan selliseid vanaaegseid ehteid, mis veel ema-isa ajast alles! Eriti meeldivad sellised lapsepõlvelemmikud nagu nt päkapikk, kiikhobune jms :D filmige rohkem!

 7. Praegu oleme kahe ahel, kas osta kunstkuusk või toome siiski päris kuuse. See aasta on plaan sinine ja valge, oleme ikka üritanud mingi tooni valida aga, et ehted järgmistel aastatel seisma ei jääks, siis kasutame teistes tubades neid toone ja muidugi on meil ka mõned ehted mida kindlasti kasutamata ei jäta (a’la “Aasta siis oli ’65”) :).

  1. See jäi mainimata, et oleme kasutanud siis ikka päris kuuske ning ise metsast mõned päevad enne jõule toonud :P Kunstkuusega kindlasti kaob palju võlu ära aga mugavam ning ilus kuusk iga aasta garanteeritud, siis ilmselt ehiks juba 1. advendil ära :D

 8. Väga lahe video ja ilus kuusk!
  Meil on paar aastat juba värvideks olnud nö jöuluvärvid ehk siis valge ja punane, ning et veidi särtsu juurde anda, siis kuldset ka, aga kuna kuule ja igast erinevaid kaunistusi on nii palju, siis karra jaoks ruumi pole, ei häiri ka :)

 9. Niiii ilus! Mõtlesin just see aasta osta hunniku uusi ehteid, muidu kuusk iga aasta sama nägu. Aga kuuse toome vahetult enne jõule, 20nda paiku.

 10. kas teil mingeid jõulutraditsioone ka on? või mida te nt 24 teete? olete omakeskis kodus või sõpradega kuskil?

Comments are closed.