Heategevus – kust ma tean, kes päriselt abi vajab?

Panin mõni aeg tagasi Instagrami üleskutse – anna teada mulle perest, kus jõulud tulevad rasked ja las ma aitan nende jõululaua katta või lastele kingitusi teha. Teate kui kurb on esiteks neid kirju lugeda, aga teisalt, kui raske on selekteerida, kes on aus ja kes mitte. Kui inimene saadab mulle abipalve, et tal on raske ja järgmisel hetkel soovib Jõuluvana tellida, siis on selge.. Aga paljudel juhtudel võibki juhtuda, et saan üle. Aga olgu nende päev siis hea ja täis häid sööke ja toredaid kingitusi. Seepärast eelistan ma alati kirju teistelt, kes soovitavad kedagi kui neid kirju, kes küsivad endale. Aga samas, ma ei välista ühtki kirja, kõik oleneb kirjast ja situatsioonist ja teate, ka õigekirjast minu jaoks.

Ma olen juba aastaid kaasa löönud erinevates projektides jõulude ajal, kus saadan peredele kingitusi või täidan nende jõululaua hea ja paremaga. Mul koguneb alati jõulude ajal kõige rohkem PR pakke ja tooteid, mida ma reaalselt ei jõua ära tarbida, siis klassikaliste üllatuspakkide asemel, mida ma tavaliselt teile teen, pakendan ma need peredele, kus pole võimalik ehk jõulukinke teha.

Ma olen ise suur jõulude fänn ja mulle meeldib kui laud on kaetud hea ja paremaga, nii olengi ma alati pannud peredele kokku rikkaliku söögivaliku, et seal oleks nii liha kui kala, verivorste kui salateid. Tavaliselt lisan pakki ka juurviljad ja pastad, hakklihad jne mis säilivad kauem ja saavad ehk täita perede kõhtusid ka hiljem. Ära ei unusta ma ka puuvilju ja maiuseid, sest võib juhtuda, et peredel pole selliste asjade jaoks lihtsalt raha. Hea kui nad end elementaarse toiduga varustada saavad.

Kui ma varem olen abi palunud koostööpartneritelt kingituste tegemisel, siis sel aastal palusin ka toiduabi.

Minu sügav kummardus kõigile, kes appi tulid!

Ma tunnistan ausalt, et kui seapraad või verivorstid, siis mu valik on Maks ja Moorits, Salvesti tooteid söövad nii lapsed kui meie (anna ainult püree tuub kätte, ole sa 6kuune või 6aastane!). Leiburi idandatud rukkipalad on meie viimase aja lemmikud. Fitsepik – täielik hitt nii meie kui laste seas ja Leburi Röstid on ka alati olnud need, mida poest valime. Ja kamoon, me ei saa unustada Kirde saia. Mu lemmik on muidugi see lahti lõikamata variant otse tehase poest.

Lastele valis kingitused välja Sirena.ee kust ma olen ise palju tellinud ja ka kingituseks saanud. Neil on kraami igas vanuses lastele ja väga häid valikuid. Nt tellisin ma sealt Hedelinile puidust kohvimasina, mida ta Jõuluvanalt soovis ja Sirena ise on saatnud lastele väga palju erinevaid asju, kõige rohkem ilmselt Connetix magnetklotse. Ja ma ei valeta, kui ütlen, et need on meil suht igapäevases kasutuses. Praegu on need üles viidud ja kuna me üleval tubades käime rohkem magamas, siis kohe kui kuusk on läinud on klotsid jälle tagasi.

marimelli jõulupakkide oidulauda aitasid täita seega Maks ja Moorits, Salvest, Leibur ja Lidl, kust sain lisaks osta vajaminevaid tooteid ning nad saatsid ka kinkekaarte, et pered saaksid ise osta, millal ja mida vajalikuks peavad. Mu algne plaan, et valin viis peret päädis sellega, et pakke läks välja rohkem kui topelt ja üks lugu kripeldab mul ikka veel hingel. Ah, läksid pulgad, mingu ka trumm. Kirjutasin just sellele perele, et saatku oma aadress ja ma tellin lapsele kirjutuslaua kingituseks! Nagu Meelis just ütles: see on lihtsalt raha, miks mitte head teha!

Hea on head teha ja veel parem on siis kui tean, et need asjad lähevad õigesse kohta. Jagan siia lõppu veel üht üleskutset, mille peale ma ausalt ütlesin Meelisele, aga meil on ju ruumi ja aega.. Ma ausalt mõtlesin sellele variandile, aga teades Meelise  ja Hedelini oskust kiinduda (mitte, et ma ei kiinduks) ja tema emotsionaalset taset (mitte, et ma emotsionaalne ei oleks), siis see oleks me perele ilmselt täielik kaos, aga ma loodan südamest, et leidub keegi, kes saab aidata.

One thought on “Heategevus – kust ma tean, kes päriselt abi vajab?

  1. Aitäh Teile Mari-Leen ja Meelis, lapsed muidugi ka, et olete nii armsad! Aastaid tagasi olin ka ise üks abisaaja, kui endal veel korralikult jalgu all ei olnud ja need potid/pannid olid sel hetkel minu jaoks väga vajalikud! Olen tänaseni väga tänulik ja teenivad siiani !
    Imelist jõulu aega Teile!

Comments are closed.