VING & HALA ehk Kanal2 sai 21 ehk glamuuripeost on saanud pubisimman

Natuke nihkes 21 ehk Kanal 2 sünnipäev, millest on netiavarustes tuhandeid pilte, mina suutsin läbi vaadata umbes 700. Viimased kuus aastat olen ma Kanal 2 sünnipäeval tänu tööle ka osalenud, sel aastal jäi vahele. Ja kui ma mõtlema hakkasin, siis võin kõlada praegu nagu “hapud viinamarjad”, aga tegelikult see nii ei ole.

Kuidas aastatega ei suuda inimesed ära õppida, mida tähendab PUNANE VAIP ja punase vaiba üritus. Ja natuke kahju on ka sellest, et Kanal 2 on aasta aastalt latti allapoole lasknud ja kunagisest sädelevast glamuuripeost on saanud mingi pubisimman.

Mäletan neid Kanal 2 pidusid, kui ma veel meedias ei töötanud, kui seal esinesid megastaarid ja ma õhkasin kodus Kroonikat lapates, oh, tahaks ka. Ja veel viis aastat tagasi olid laval staarid. Kolm aastat tagasi oli Jedward!!!

2011 (14)
me olime tookord koos Urmoga ainsad, kes Jedwardiga pilti said teha :) foto: Kanal2

Ühesõnaga, vaatasin neid tänavuse peo pilte (lahkujate galeriist ma ei räägigi) ja okei, ma saan aru, et dresscode’i sel aastal polnudki, aga kuna siiamaani on tegemist olnud ühe suurema punasevaiba peoga Eestis, siis võiks nagu ise loogiliselt mõelda, mida selga panna, mitte minna rändomilt kohale.

Kui sa ei tea, kuidas teha lipsusõlme, siis sa guugeldad, kui sa ei tea, kuidas lauda katta, siis sa guugeldad, miks te, inimesed, ei guugelda, et teada saada, mida selga panna punase vaiba üritusele. Ma just tegin seda.

Wikipedias on täiesti olemas “punase vaiba mood” ehk siis kui 90ndatel käidi punasevaiba üritustel veel teksades ja triiksärkides, siis 2000ndal aastal muutis kogu punasevaiba maailma Halle Berry, kes saabus Kuld Gloobuste jagamisele glamuurses valges Valentino kleidis ja kelle stilist ütles kuldsed sõnad: algas ajastu, kus kleit võib muuta sinu karjääri.

Teistpidi on see moeloojatele magus koht enese reklaamimiseks. Tänavusest Kanal 2st jääb mulle meelde vaid Anu Saagim ja tema Aldo Järvsoo kleit – mis oli tõeline punase vaiba hitt. Toon toonis, juurde sobivad kingad… Anu muidugi ei pane nende asjadega enam ammu mööda. Kui üldse on pannud, siis ka meelega!

anusaagim
Anu Saagim säramas Aldo Järvsoo kleidis. Foto: Elu24

Kusjuures, välismaal on nii, et mõnele suurele staarile teevad mitu moemaja kleidi, investeerides sinna sadu tuhandeid ja nad ei tea kuni viimse hetkeni, kas nende kleit läheb üldse käiku või ei, aga kui läheb, on meeletu, ja olgem ausad, mõõtmatu, reklaam garanteeritud.

Siinkohal meenub mulle Kerli Kõiv, ma ainult ei mäleta praegu, kes see oli, kes talle näkku pani, aga Kerli rääkis, et küsis mingilt Eesti moeloojalt kleiti mingi USA punase vaiba ürituseks ja oli nõus ise maksma ka saatmiskulud ja talle öeldi ära. Häbi-häbi! Eestlane ei taha olla kommerts ja müüdud, vaid omaette nokitseda ja diipi kunsti ajada. Milleks?

Veel enne kui ma hakkan kiitma või laitma, erilisi asju välja tooma, tahaks rõhutada, et Eesti on liiga väike selleks, et minna punase vaiba üritusele ala Montonist ostetud seeliku või särgiga, muidu võib juhtuda see:

seelikud

KIIDAN SAJAGA:

marisuusna
Maris Uusna ja Genka, AINSAD, kes punasel vaibal hetkeks peatusid ja poseerisid. Kusjuures, Marisele enda sõnul fotograafid üldse ei meeldi ja ta ei oska poseerida. Ometi oli ta selle õhtu nael! And 12 points goes to… Genka kingadele! Foto: Elu24
alla
Ajakirjanikud Heili Sibrits ja Hendrik Alla – kuna dresscode’i ei olnud, kiidan värvivalikut ja julgust värve kanda! 10 punkti! Foto: Elu24
elo
Taaskord vana tõde: less is more! Foto: Elu24

LAIDAN SAJAGA:

jukkum
Ei saa aru, kas ta tuli ratsutamast, või läheb ratsutama? Igastahes on ta natuke valede riietega natukene vales kohas. Vähemalt minu meelest. Ja arvestades antud tütarlapse tähelepanuvajaduse taset, võiks küll outfitiga natukene rohkem vaeva näha. Foto: Elu24
ader
Ma tean, et Argo suudab kordades mehelikum ja šikim välja näha, kui jubedas turistisallis ja T-särgis. Foto: Elu24
random
Ma salvestasin selle pildi selle naise pärast, et keegi ei tule punasevaiba üritusele nii lihtsate riietega ja alles praegu märkasin ma, et see naine on ju überpidulikult riides võrreldes Owe Peterselliga, kes paraku ainult oma häälega naisi võrgutada suudab – dressides punasele vaibale – no ikka siuke turn off, et anna minna. Aga noh, võibolla meestele läheb peale. Kuigi ma ei usu. Ühel normaalsel homomehel on ka maitset :) Foto: Elu24
edaliis
Õnneks on Eda-Liisi garderoobist kadunud Crocsid, kuid miks on ta need asendanud läikivate sukkadega, ma ei tea. Ma loodan, et ta parandab ka selle vea :) Muidu 5+ Foto: Elu24
susan
Muidu nii glamuurne, muidu nii šikk, muidu niiiiii-niiii-niiiii… Aga punasel vaibal teksades! Nojah! Foto: Elu24

RATTAGA PEOLE:

Saab saabuda šikilt:

3344823t151hbce8
Lauri Pedaja on alati olnud krutskeid täis, see, et ta saabub punasele vaibale rulaga, mind üldse ei üllata. Ja mind ei üllata ka see, et ta on sealjuures šikk ja seksikas! Foto: Elu24

Saab saabuda nagu kodutu:

stellakwadowsky
Tekib küsimus, et kas stilistile (nagu ta ise end armastab nimetada) mingid reeglid ei kehti? Või see ongi tema “natuke nihkes 21”?! Järgmisel päeval nägin teda kahjuks ka Kroonika peol, kus oli dresscode’iks “naised punases, mehed mustas”, aga ta nägi umbes samasugune välja. Kurb!

Ja saab saabuda glamuurselt:

tuuliroosma
Kui ma oleks lesbi, siis ma ilmselt armuks iga päev uuesti, kui ma Tuulit näeksin. Ta on kõige lihtsam staar keda ma tean ja ometi suudab ta alati näha välja niii hea, nii glamuurne. Ka püksid võivad olla pidulikud, tõestab Tuuli ideaalselt :) Foto: Elu24

ERIPREEMIA:

heiliklandorf
Eripreemia suurepärase promo eest. Heili juba teab, kuidas neid asju teha ja ajada! 12 punkti ja Kuldmuna ja Hõbelusikas meie poolt! :)

27 thoughts on “VING & HALA ehk Kanal2 sai 21 ehk glamuuripeost on saanud pubisimman

 1. Vau, Maris ja Genka näevad tõesti head välja!

  Kahjuks Stella jah paneb mööda enda stiiliga viimasel ajal :/

 2. Väga õige postitus. Eestis on niigi vähe selliseid…glamuurseid ja uhkeid pidusid, kus saaks nädiata viimase peal kleite, Eesti disainerite loomingut jne, aga ikka tullakse kohale teksastes ja üldse.. nagu oleks kuskile maale jaanitulele mindud.

  Kõige rohkem üllatas negatiivselt Stella, olen ta blogi jälginud ning tegelikult tal ju ON igasuguseid uhkeid ja pidulikke kleite, pea kõik, mis tal blogis figureerinud, sobiksid PALJU paremini, kui see.. asi, mis tal nüüd seljas oli :D

 3. Maris, Tuuli ja Elo- No vau!
  Muidu on Susan Luitsalu ju väga stiilne naine, kurb, et seekord nii…

 4. Kerttu Jukkum ei näe isegi mitte ratsutaja välja vaid pigem mingi Valga tibi, kes on oma new yorkeri pluusi selga pannud. ÕUDNE. Muidu on kena naine ja tõenäoliselt kannaks enamused riided välja… MIKS? Miks kardavad Eesti inimesed panna end uhkelt riide? Ja see “stilist”… ma arvan, et kui ta astuks nii ükskõik millisesse klubisse ei lastaks teda sisse. Kuidas puudub enesekriitika?

  1. Mis see Valga sulle ette jäi? Nagu Valgas elavad naisterahvad ei oskaks riides käia?

 5. Esimene sõna, mis mulle Stella “kostüümiga” ette tuli, oli samuti kodutu. Väga jube ikka. :-/

 6. Kui kutsel on kirjas, et pidu toimub õllekas ja dresscode’i pole, siis on selline riietus argipäeva õhtul täitsa asjakohane. Pole ju hullu.

  1. Njah, kogu see pidu oligi sel korral naljakas. Õlleka ette poleks pidanud sel juhul punast vaipa lahti rullima. Kogu see värk oli kentsakas!

 7. Pikad satsiseelikud ei ole Montoni kollektsioonist…need on mingi koduõmbleja omalooming, kes praegu Eestis ‘laineid lööb’

  1. Ma tõin lihtsalt näite, et kui ühest-samast kohast Eesti suuruses konnatiigis riideid osta, siis ilmselt sa pole ainuke, kes sellega peole satub.

   Olgu selleks Monton, Zara, H&M, Bless this mess või Embassy of fashion…

 8. Solvab see satsiseelikute kohta käiv kommentaar.
  Iga naine peaks praeguseks juba teadma, et Eestis on mitu inimest, kes selliseid seelikuid õmbleb ja mitte odavalt – nende hind on u 160 eurot.
  Facebooki kasutajad leiavad nad kasutajatena: Wow skirts, Mammu Couture, Bless this Mess ja mõni on veel.
  See, et üks neiu keeras meedias suure mulli nende ümber üles, on puhtalt tema isiklik probleem, aga tegijaid/õmblejaid on veel mitmeid, kes teevad oma tööd südamega ja väärivad kiitust.
  Juba see, et nii mitu naist seda seelikut sellel üritusel kanda otsustas, peaks ühtteist näitama.

  1. Lisan juurde, kes esimesena tegema hakkas, on Froufrou. Mainitud, hakkasid tegelema nende seelikutega hiljem.

  2. Täpsuse huvides: esimesena hakkas sarnaseid seelikuid tegema terve rida nimetuks jäävaid õmblejaid millalgi 18 sajandil.

  3. Siit kommentaarist tuleb esile ainukese olulise näitajana seeliku hind? 160 eurot ei jää just Montoni hindadele alla. Ammugi ei ole see mingi näitaja disainertööde seas.

 9. Marimell olles korduvalt erinevates galleriides näinud teie “punase vaiba” kostüüme … arvan, et ei tasu nii kõvasti haukuda! ;)

  1. No pole presidendivastuvõtul käinud ja teistel “punavaibaüritustel” kus on dresscode, oleme seda ka üldjuhul järginud, arvestades, kuhu oleme ka läinud, mis kella ajal ja mis on ürituse üldine konseptsioon :)

 10. Kuna antud üritus toimus ōllekas, mille eest oli valge välitelk ja selle ees punane vaip, siis ikkagi ei kujutaks ette, et peaks panema selga ülipeene kleidi vōi kostüümi, seda enam, et kutsel puudus dresscode!
  Kanal2-he sünnipäev ei tähenda automaatselt, et nüüd peaks disaineri peene ōhtukleidiga minema:).

 11. Sellist kriitikat endast viisakamate, edukamate ja stiilsemate pihta saab lennutada vaid äärmiselt “madal” inimene. Kui vaadata seda pilti, kus sina punasel vaibal oled (Jedward), siis johhaidi, ei olnud ju Räpina kultuurimaja 90ndate karneval??
  Siiamaani lugesin su blogi neutraalselt meelestatud ja ikka sa suudad üllatada

Comments are closed.