#elulineblogi

Võrkturundusest: same same but different

Ma arvan, et poleks inimest, kellele poleks „osalust“ ja „kiiret pappi“ mõnes võrkturundusprogrammis pakutud. Kõik nad raiuvad kui ühest suust, et tegemist ei ole võrkturundusega, vaid see on hoopis midagi muud… Aga nagu Tais on kombeks öelda – same same but different.

Eile oli „Radaris“ pikk lugu sellest, kuidas Lyoness värbas hunniku kurte ja nüüd on kõik hädas, et ei teenigi piimajõgesid ja pudrumägesid. Mõni olla suisa kiirlaenu võtnud, sest paari päevaga pidi rikkus tulema…

Uus moodne väljend on „soovitusturundus – inimeselt inimesele“ – aga skeem on ikka üks – sina liidad kedagi enda alla ja teenid selle pealt (kas tema liitumistasult või tema tulevastelt ostudelt ja tema all olevate inimeste ostudelt jnejne – üks püramiid kõik, kokku võrkturundus, ei?)

Nagu siingi ülihästi näha, siis mida rohkem rahvast, seda vähemaks jääb raha... need kes on tipus (ehk esimeste alustajate seas, teenivadki rohkem)
Nagu siingi ülihästi näha, siis mida rohkem rahvast, seda vähemaks jääb raha… need kes on tipus (ehk esimeste alustajate seas, teenivadki rohkem)

Mis firmad mul kohe paugust meelde tulevad lisaks Lyonessile… Amway, Kyäni, Zinzino, GNDL, Herbalife, Tupperware, kunagi üritas kanda kinnitada ka mingi aqai marja mahla teema, nime enam ei mäleta, tean, et jõin seda mahla. Siis mingid villapadjad ja tekid, mis õhtusööke korraldavad ja vanainimestelt raha ära võtavad. Siis mingid „Hispaania“ hotelliosakud jne

Pooled neist firmadest, praegu guugeldades leidsin, on Eesti Otsemüügi Assotsiatsiooni liikmed ja see oleks justkui hea märk.

Võrkturundus on otseturunduse erivorm, mis töötab põhimõttel, et inimesed, kellele toode või teenus meeldib, soovitavad seda edasi oma sõpradele või tuttavatele. Kui müügivõrguga liitunud inimene kutsub omakorda kedagi müügivõrku toodete müüjaks, võib ta teenida ka enda kaasatud inimeste toodete müügilt. Võrkturunduses ei kasutata toodete või teenuste reklaamiks tavapäraseid reklaamikanaleid nagu televisioon, raadio, internet või välireklaam.

Selleks, et ei tekiks kahtlust, millised on ausad võrkturundusettevõtted, on loodud ülemaailmne organisatsioon DSA (Direct Selling Association) ehk otsemüügi assotsiatsioon.
Eesti otsemüügisektoris tegutsevaid ettevõtteid ja nendega seotud otsemüüjaid ühendab aastal 2000 asutatud Eesti Otsemüügi Assotsiatsioon (EDSA).

Balti otsemüügiettevõtete liidu esindaja Gintautas Zaleckas selgitab Postimehe majandusküljel, mille poolest erinevad otsemüügifirmad püramiidiärist.

Otsemüügiettevõtted ja püramiidärid erinevad üksteisest oluliselt. Kui püramiidskeemid teenivad raha inimeste arvelt ja võimalikult kiiresti, siis otsemüügifirmad teenivad raha toodete müügist, selleks inimesi kaasates. Oluline on mõista, et kuigi ka otsemüügiäriga liitujad võivad üles ehitada oma müügivõrgustiku ja seda laiendada, teenitakse tulu siiski reaalseid tooteid või teenuseid müües. Nii on võrkturunduse mudelit kasutavad otsemüügiettevõtted oma olemuselt legaalsed.

Püramiidskeemid lubavad aga rahateenimise võimalust just uusi liikmeid värvates ehk nende arvelt. Püramiidide skeem on lihtne – mida rohkem inimesi võrgustikuga liituma saad, seda rohkem raha teenid ja sinu arvelt teenitakse. Sellise skeemi kasutamine on aga Eestis illegaalne.

Seega: kuna raha teenimise põhimõte on nendel kahel ettevõtte tüübil väga erinev, ei ole õige liigitada otsemüügiettevõtteid püramiidskeemina toimivate organisatsioonide alla.

Eesti Otsemüügi Assotsiatsioon (EDSA) koos sinna kuuluvate otsemüügiettevõtetega soovivad, et inimeste kogemused otsemüügiettevõtetega oleks positiivsed ning tarbijaid ei langeks illegaalsete püramiidskeemide lõksu. Kõik EDSA-sse kuuluvad ettevõtted on kohustatud järgima EDSA eetikakoodeksit ning tegutsema legaalselt.

Lõppkokkuvõttes on tegemist ju ikkagi samasuguse skeemiga, vahet pole, mille pealt sa otseselt teenid, sa teenid enda värvatud klientide pealt. Kas siis nende liitumistasudelt või nende ostudelt. Same same but different!

Paar näidet elust enesest, nimesid nimetamata.

Üks mu tuttav, tegelikult mitu, tegelesid Kyäniga ja proovisid ka mind sinna värvata. Ma olen väga skeptiline selliste asjade suhtes. Mind ei innustanud ka see, kui ma nägin, kuidas nemad oma tasemetel aga tõusid ja kindlaks kuupalgaks sai tuhat, siis juba kaks tuhat eurot, siis juba preemiaks auto jne

Tänaseks, ma ei tea, et kellelgi neist oleks see auto alles, selline kuupalk, mis varem…

Teenivad ilmselt mõnda aega need, kes suht esimestena on asunud asjaga tegelema ja kui firma maine pole veel nö kahjustada saanud või ei tundu veel rahvale võrkturundusena.

Zinzinoga ma saan aru (on ka mulle pakutud) on erinevad tasemed, liitumistasu otseselt pole – ostad endale hunniku kraami, tarbi ise või soovita sõpradele ja leia kliente, kes ostaks ja teeni nende pealt. Mu sõbranna ostis kunagi vist a 1500€ eest kraami, praeguseks on ta tagasi teeninud umbes pool sellest. No kus on ometi piimajõed ja pudrumäed?

Muuseas, kas teadsite, et masin ja padjakesed, mida Zinzino müüb on firma Rombouts-Malongo toodang, mida saab netipoest (www.kohvitellimus.ee) soetada vastavalt 300% ja 80% odavamalt, ilma siduva lepinguta.

Lyonessi pakuti mulle ka siis kui ma Austraalias olin. “Rahvusvaheline tegutsemisluba” maksis 2500€. Ka seal oli hulk poode, kes väidetavalt olid sellega seotud, kui ma mõnest kohast uurisin, selgus, et nad ei tea asjast midagi. Nii see katki jäigi. Või noh, ma ilmselt poleks raha peale ikka nii vihane olnud, et 2500€ mingi rändom kaardi peale kulutada.

Huvitav, Alari Kivisaar tegeles ka sellega, kas ta teenib ka räigelt?

Just uurisin ühelt sõbrannalt, kes ka ühega neist seotud ja ta kinnitas, et teenitakse klientide ostudelt, “ja no reaalselt, sa teenid ka siis kui sa igapäevaselt sellega ei tegele!”

Ehk siis, tegelikkuses pakuvadki ju kõik need firmad metsikut rahateenimisevõimalust, lisades, et algul näed vaeva, siis jääd loorberitele puhkama ja teised teenivad sinu eest ja see on juba eos petuskeem… Olgu ta siis nimetatud kas võrkturundus, otseturundus, soovitusturundus…

Samas iga täie mõistusega inimene saab aru, et mitte midagi tehes ei ole võimalik teenida räigelt plekki. Okei, Mark Zukerberg teenib tõesti praegu loorberitel jalgu puhates, aga in general, see pole väga võimalik. Või?

Kas teie olete kunagi millegagi liitunud, müünud, kaubelnud ja vahendanud? Kas kahetsete otsust? Kas teate mõnda eriti head edulugu, mis kestaks? Kui skeptiline te olete erinevate selliste pakkumiste osas, kui keegi tuleb teile mingit kohvi, puhastusvahendit, mahla pähe määrima, see tähendab, soovitama :)

36 thoughts on “Võrkturundusest: same same but different

 1. Minul oli ka kunagi kursusekaaslane, kes lausa kooli pooleli jättis, et sellist tööd teha. Teenis hästi, käis palju reisimas- tundus ahvatlev. Mingist hetkest aga hakkasid tema toredad ürituste ja reiside postitused üha harvemaks jääma. Hetkel teenib täitsa “ausa tööga” raha ja paistab, et uutesse skeemidesse ei ole sukeldunud.
  Usun, et jah, mõnda aega tõsti saabki sellega hästi teenida, aga mitte püsivalt. Kes ei tahaks kasvõi mõned kuud kuni aasta sellist head palka saada? Aga kas see on ka riski väärt..? Igaühe enda otsus :)

 2. Ma olen väga skeptiline, ei usu absoluutselt sellist pläma. Olen zinzino esitlusel käinud, sõbranna liitus ja tahtis nn. minu peal proovida seda “pähe määrimist”. Teadsin kohe, et ei liitu nagunii, et lähen ja aitan siis sõbrannal enda peal praktiseerida. No tal oli seal kõrval õpetajaks siis üks meesterahvas. Õudne mis juttu ta suust välja ajas, nad üritavadki täielikku ajupesu teha. See oli ikka nii koomiline minu jaoks :D Pm. see meesterahvas olevat ise nüüd nii rikas, et ei tea kuhu raha pannagi, autod kõik olemas,vägev kuupalk, oma maja…Mulle lubas, et sõidan viie aasta pärast roosa ferrariga kui sellega tegelema hakkan :D No täielik tsirkus lihtsalt. Minu küsimustele ei osanud ta absull vastata, isegi sellele mitte, et kas haigekassa ka sellega tegeledes on :D Siiani ajab naerma, kui mõtlen mis jutt selle mehe suust tuli ja nii paljud ju lähevadki selle õnge. Sõbranna tegeles sellega ainult paar kuud, natuke miinustesse jäi ja vähemalt sai õppetunni.

 3. Mind on ikka üksjagu üritatud nendesse skeemidesse tõmmata. Kõigi nende “ürituste” puhul jääb ühiseks nimetajaks vist öudne salapärasus. Esimene oli Amway. Olin veel alaealine, kui sellest kuulsin. Kui 18 sain, helistas mulle vana tuttav ja ütles, et tahaks korraldada meie vana seltskonnaga väikse kokkusaamise, lihtsalt niisama, pole ammu näinud. Kohvikusse jöudes oli tal juba arvutist presentatsioon lahti.. :D
  Üks teine firma, mille nimi mul kuidagi meelde ei taha tulla, otsis “töötajaid” tööotsimisportaalide kaudu. Pakkumises polnud midagi eriti kirjutatud, pakuti mugavat kodusteenimisvõimalust. “Töövestlus” toimus Patrickus, kus mind kohe hakati moosima et ainult mingi 200 tuleb endal maksta ja siis hakkab raha tulema. Vist tegeles mingite tervisetoodete müügiga. Seletasid mulle seal üle tunni, kui hea võimalus see on, kuigi ma ütlesin kohe et halloo, ma just lõpetasin gümna ja tööl ei käi, kust ma võtan selle raha? Zinzino otsa koperdasin ka vist cv-online kaudu. Ilusad kutid “töövestlusel” lubasid jälle ilusat elu, et keskmiselt teenivad seal inimesed umbes 1500 euri kuus, ise peab ainult selle masina ostma ja selle teenib kiiresti tagasi. Et peab käima kuskil sellega esitlusi tegemas vms. Selle peale, et mul autot ega lube polnud, ütlesid nad et pole hullu, bussiga saab ju ka :D
  Kyänit ja Lyonessi on ka üritatud peale suruda. Tupperwaret samuti. Viimasel on tegelikult väga head tooted, aga absurdselt kallid minu meelest.

  1. Mina ütleks jällegi, et hinda täiesti väärt. Kvaliteet parem kui nt Fiskarsil, tooted peavad vastu reaalselt kümnid ja kümneid aastaid..

  2. No ma ei tea, mul on Fiskarsi noad aastast… 1999 äkki? Paar tükki on küll nii vanad ja lõikavad kenasti :)

 4. ma liitusin. Selline firma nagu LR. Tegeleb erinevate Aloe Vera toodete myymiseks, mineraalkosmeetika jne.
  Liitumiseks tuli teha esimene tellimus (mingi 140eur vist oli). Aga ma ise ei kasuta seda sel eesmärk ilmselt, et endale hullu tiimi teha. Ostan tooteid perele ja saan ise siis soodsamalt kui muidu kataloogis hind on.
  Eks need,kes viitsivad,teenivad hästi. Samamoodi erinevad boonused jne.
  Ma ise ei ole lihtsalt müüginimene ja vihkan,kui keegi mulme agressiivselt midagi peale surub.

 5. Kas mitte seesama Kyän ei olnudki seesama aqai marja mahl, mis pidi energiat andma ja mida kõike head veel tegema? :D ja parandaks ka: GNLD, mitte GNDL :)

  1. Ei, mahl oli liitrises pudelis. Mingi muu teema.. Vb oli siis gojimarjamahl. Ei mäleta. Jumal temaga :)

  2. Mahl oli MonaVie, üritati mulle ja teistele ühistele tuttvatele sõbra poolt pähe määrida. Ilgelt salatsedes ja mitte midagi öeldes palus “koolitusele” tulla. Aimasin kohe, et mingi jama sellega on aga arupärimise peale tuli kindel EI, jumala eest ei ole võrkturundus! :D Poole “koolituse” pealt viskas mul üle ja lahkusin. Oi kui tige sõber oli, et kuidas ma võisin nii teha, et tähtis üritus, saad rikkaks, tervisliku mahla ka jne. Ühe sõbra sai ära räägitud, panid mõlemad vähemalt 1000€ sinna alla. Esimesed pool a muud ei kuulnudki, kui nende äri ja bisnes ja kuidas nad varsti rahahinnikus suplevad. Nüüdseks paar a möödas, viimased pudelid mahla sain tasuta endale ja pärast seda pole MonaVie’d sõnagagi mainitud. Ühe korra küsisin, et kuidas läheb, vastuseks sain tapva pilgu :D

 6. Minu endine kolleeg on tulihingeline Amway patrioot. Hirmus, kui tüütu ta oma iganädalaste koosviibimiste propageerimisega oli. Suvel üritas ta mind Viral Angelsiga liituma meelitada.

  PS! “Rändom” riivab väga silma. Kasuta mingit korrektsemat sõna. Kui nii väga kasutama pead, siis võiks olla ikka “random”.

  1. mindu silmariivab näiteks sõna “korrektne” kohutavalt. kasuta mingit chillimat sõna. kui nii väga kasutama pead, siis võiks olla ikka “pohhui”.

 7. Hah. Just täna üritasin ühest tüübist lahti saada, kes üritas mind nö töövestlusele saada. Tegemist oli selle Eqology toodete müügiga. Üritas hullult mind kohale saada “sul pole ju midagi kaotada, selle tunni ajaga on sul võimalus ainult targemaks saada”. Vastasin, et kaotan ju sel juhul oma elust tervelt tunni jagu väärtuslikku aega mingi jama kuulamiseks, mida ma enam kunagi tagasi ei saa. Lõpuks lihtsalt loobusin talle vastamast, kuna rahule ikka ei jätnud. :D

 8. Mind on ka enamikku äridesse püütud ühtede või teiste inimeste poolt saada- alustades juttu ala mul on sulle üks projekt pakkuda, millega saaksid sina ka liituda..:D Kõikidest nendest otsustasin lõpuks ZinZinoga proovida.. Sellega on reaalselt tõesti võimalik teenida kui ise vaeva näha ja pingutada. Lisaks on seal ka hea meeskond, kes sind palju motiveerib. Tänaseks olen omadega seal maal, et aktiivselt ei tegele aga nö partner olen senini. Tooted mida nad edasimüüvad mulle meeldivad ja siiani ei saa öelda, et ma miinustesse jäänud oleksin.

 9. Mul ühe sõbranna mees maksis Lyonessile selle 2500€ ja siis üritas minu abikaasat ka sinna meelitada. Me kumbki õnneks nii kergeusklik pole. Aga too oli väga sillas, oli kindel, et sellega SAABKI reaalselt rikkaks. Jee rait, näha on :) sellest on tänaseks juba paar aastat möödas ja ma isegi ei tea kas ta enam sellega tegeleb. Väga vähe tõenäoline, pudrumäed jäid ju tulemata siiski :D

  1. Lyonessiga ei teenigi :D
   Turg pole veel valmiski, ei saagi “räigelt” teenida.
   Makstes sisse 2500€(mida sa ei anna Lyonessile, vaid see jääb sulle endale ostudeks) ja jääda ootama, et nüüd järgmine kuu olen miljonär, on puhas lollus!
   Kui liidad liikmeid, siis liitmise pealt sa ei teeni! Samuti ei saa mitte keegi öelda ette konkreetseid summasi, mida nö “teenid”.
   Kõik oleneb sellest, kui palju sa tööd teed ja kui palju inimesed tarbivad.

   Radaril kodutöö tegemata. Häbi, häbi …

  2. haha, kohe näha, et sinu näol samasuguse ajupestga tegu. jube, mis juttu suust välja ajad. “turg pole valmis”, kammoon :D

 10. Need, kes midagi “pähe määrida” üritavad on ebaproffessionaalseld müügiinimesed :D Ja need, kes loodavad kerge vaevaga pudrumäed ja piimajõed endale kohale võluda võrguturundusega…Paraku nõuab heale järjele jõudmine siiski äriplaani, sihikindlust ja esialgu ka väga palju tööd. Facebooki looja ei jäänud ju niisama loorberitele puhkama…

  1. Ma pidasin silmas piltilikult, et Mark kõigutab jalgu, ei tee midagi ja FB lihtsalt toodab…

 11. Mina tegelen hetkel põhiliselt ostjana FM Grupiga. Alternatiivlõhnad ja kosmeetika ja kohvi jms. Kunagi olin päris tegija, aga tööd ja aega nõudis palju.
  Lyonessiga võib muidugi teenida. Eriti kui viitsid ja oskad. Sellega liitumiseks ei pea maksma midagi. Sõbranna annab sulle tasuta kaardi. Sina kasutad. Annad veel mõnele kaarte ja teenid aastas tsipake lisaraha. Võimalusi on, aga siis pead natsa mõtlema, et mis ja kus.
  Üldiselt tuleb mõistusega võtta. Rikkaks saab tööd tehes ja oma reaalseid võimalusi ja oskusi hinnates. Natuke sõltub ka vedamisest.

  1. Et ise kaarte jagada ja teenida, pead enne ka pappi välja käima, vaid see nn lõppkasutaja saab kliendikaardi tasuta!
   Ja et teenida, siis pead päris palju kasutajaid värbama, kuskil oli ka arvutus, et kuus u 200eur teenida, peaks mingi päris suur osa (kahjuks nr ei mäleta, aga sinna 100 kanti või rohkem) sinu jagatud kaardikasutajatest Lyonessiga kuus 700eur eest oste sooritama, kui mõni ostab midagi suuremat, siis asi lihtne, aga kes meist ikka igapäevaste ostude korral 700 kuus ära kulutab? Ja see ju ka vaid firmades, kes on nn partnerettevõtted.

 12. Mul on ka paar inimest üritand neid asju pähe määrida. Kaks tk tegelesid selle kohviteemaga, mind ajas naerma kuidas üritati mulle, kui pesuehtsale kohvikarsklasele, kohvi pähe määrida. Kui ma lõpuks tuletasin meelde, et õu kuule ma ju ei joo kohvi?! siis sain vastuseks a ee… tead nad teevad teed ka. Jah muidugi, ma ostan omale hirmkalli kohvimasina, et osta teabkustehtud ulmekalleid “tablette” või kudaiganes nad neid nimetavad ja teha samas masinas, kus kohvi tehakse, teed. Teine sõbranna üritas jätta muljet, et ta lihtsalt proovib, et no huvi pärast noh! et kas tõesti tuleb rikkus. EI tulnud aga neid topsikuid ostavad siiamaani, ilmselt noid samu millele lingi andsid, ma ei julge aint neile seda edasi saata…pärast mina paha :P Mingite pesuvahenditega oli samamoodi, üritati seletada ja ma viisakusest kuulan ära aga noh… ma vahest mingil määral pettun inimestes, kes sellega tegelema hakkavad, sest mul on tunne, et ma pidasin neid targemaks…Lyonessiga on ka kogemus, pakuti aga õnneks peale ei käidud. Ei ole see ratsa rikkaks saamine minu teema, vaesena on palju lihtsam :)

  1. Nii nagu ütlus “Laena sõbrale raha ja oled temast ilma”, peab paika ka see, et liitu mingi juraga ja kaota oma sõbrad… Sest lõppkokkuvõttes käid sa kõikidele nii ajudele, et keegi ei viitsi enam kuulata. Ma isegi ei kujuta ette, kellel peaks olema niiiii suur tutvuringkond, et saada enda alla mingi hea tiim, kes siis toodaks ja teeks ja genereeriks jne. Noh, eks ilmselt mõni esimene liituja jah teenib, nt Kyäniga oli see, et mida alguse poole sa olid, seda rohkem teenisid. Naljakas on aga see, et need kes veel viis aastat tagasi mersudega kimasid, uhked Kyäni logod peal ja teenisid ma ei tea mitu tuhat, siis täna on nad ikka palgatööl tagasi ja autosid ka ei kuskil. See ei saa kesta igavesti. Mingil hetkel tuleb inimestel piir ette, seda enam, et suurem osa selliseid tooteid on megakallid.

 13. Mulle seda Lyonessi kaarti ka pakutud, ütlesin ei. Tuttav siis ostis selle nn kuldkaardi ja seal koosolekutel, mis vist Europa hotellis toimuvad, on neil ikka nii palju kärbseid pähe aetud, paha kohe kõrvalt vaadata, jutu järgi on kohe rikkus majja tulemas. Lyoness esindajad olid rääkinud midagi sellist, et hetkel veel asi salajane ja valitud isikud siis saavad selle tasulise kaardi soetada ja kohe-kohe tehakse asi avalikuks ja siis nad hakkavad alles teenima! Jeah right- seda juttu aetakse juba aastaid 10+ vist?
  Lyonessi põhimõte ongi see, et alguses on võimalik midagi teenida, kogudes hulgaliselt kliente (määrides seda kaarti kõigile vastutulijatele pähe), kes peavad muidugi kaarti ka kasutama, aga kui piirkonnas on n-ö ring peal, siis tõmmatakse otsad kokku ja bye-bye pudrumäed.
  No uurisin siis ka mina Lyonessi lehelt nende firmade kohta ja seal ikka päris mitmeid, mille kodulehel kliendikaartide nimistus pole Lyonessi sõnagagi mainitud, pakun, et seesama Maxima teema, kus osteti lihtsalt kliendikaarte ja kohe kuulutati partneriks?!? Väidetavalt selle Maxima kinkekaardiga ka teenib mingit boonust, aga ma ikka päris hästi aru ei saa, et kui Maxima väidab, et ei tea asjast midagi, siis kuidas peaks see lisaboonus sealt ostu sooritades välja tulema?
  Lisaks kui vaadata neid nn partnerfirmasid, siis et kaarti kasutada, peaksin sõitma terve Eesti läbi, et oma ostukorv täita ja teenida sellele nn kuldkaardi omanikule boonust?!
  Ja öelge mulle, miks peaks üks aus äri valetama oma ärimudeli ja partnerite kohta, korraldama koosolekuid eraisikute nime all?
  Noh, ühesõnaga segane see teema ja kõik sellised kahtlaselt keeruliseks genereeritud ettevõtmised tähendavad minu jaoks punast tuld!
  AINUS positiivne asja juures on see, et lõppkasutajale on kaart tasuta, vähemalt ei pea rahakoti vahel hoidmise eest maksma (esialgu vähemalt mitte), kuigi arvestada, palju neid kliendikaarte seal juba on, siis ühte kasutut lisaks ei soovi sellegi poolest ;)

  1. Olen üsna kindel, et Maximal võib tulla ka kohtukeiss seoses sellega, et ütlesid, et koostööd ei tee. Teevad nii et vähe pole.

 14. Ma arvan, et väga vähe on inimesi, kellele pole üritatud, midagi äärmiselt geniaalset pähe määrida.
  Mina olen selliste asjade täielik vastane. Mind vedas ükskord hea sõbranna kohtumisele rääkides, et tule ainult kaasa, et mingit kohustust ei teki. Tegemist siis sellise firma toodangu müümisega nagu Eqology. Kogunenud oli umbes 7 naist. Kutsuti Radissoni fuajees olevasse kohvikusse. Näidati tooteid ja räägiti kui uskumatult need ikka mõjuvad näiteks pidi üks imejook isegi ravima psoriaasi. Kes teab, mis haigus on psoriaas see saab aru, et selline väide on jama. Ühesõnaga tipptasemel tegijad pidid ikka megaraha teenima jne jne. Minul kinnistus peale antud kohtumist veel enam see põhimõte, et mina millegi sellisega ennast 100% ei seo.

 15. Mina isiklikult arvan, et selle soovutusturunduse/otsemüügiga on võimalik teenida kui panustada sinna oma aega ja raha. Olen vägagi kursis nende skeemide ja süsteemiga. Ja no ma ei tea ühtegi otsemüügiga tegelevat firmat kus sa sellega tegelemiseks ei peaks mingitki raha sinna alla panema. Pmst on see sama et kui hakkad ise ettevõtlusega tegelema – et saada midagi pead ka vastu andma. Nimetage üks inimene kes oma firma tegemisel ei ole pidanud panustama raha selle alla? Samamoodi on see et kui sa sellega aktiivselt ei tegele siis sinu firma ei teeni. Ja et korralikult teenida on vaja enne suur töö ära teha ja meeletu aeg sinna panustada. Think outside box !! Ise jahvatate siin et lubatakse pudrumägesid.. kui sa midagi ei tee siis rahapada teieni ka niisama ei tule!

  1. Aga sa ikka tead, et püramiidskeem on Eestis ja ka mujal Euroopas keelatud? Et alustame siis ikkagi äri seaduslikkusest! Ebaseaduslike äridega teenib tihtipeale paremini, aga kas see ikka on õige? Ja ükskõik, kui palju skeemitatakse ja väidetakse, et tegu pole püramiidiga, siis mis see on? Tunnused äril ju 1:1 püramiidskeemile.
   Ja no need on tõepoolest eriti lollid, kes arvavad, et käivad papi välja ja jäävad jalg üle põlve ootama ning rikkus tuleb. Selle kohta on ilus ütlus- loll saab kirikus ka peksa :)
   Aga et teenida, peab kõvasti vaeva ja aega kulutama, et värvata sadu inimesi, tuleb läbi viia ka hulgaliselt värbamisjutlusi, see aga võrdub täistööajaga. Minule küll ei tundu ahvatlev ettepanek 24/7 rakkes olemise eest miinimumpalka teenida, sest kui teenida tahad, siis ega sul täikohaga tööl käimiseks kuskil mujal küll aega üle ei jää. Vot see ongi thinking outside the box, sest see nn box ehk maailm on tõepoolest suurem kui mingi pisike skeemitamine.

  2. Eesti maksuamet on ise kinnitanud, et Lyoness ei ole püramiidskeem. Samuti oli Austrias seoses sellega 4 kohust ja ülemkohtus leiti, et tegu ei ole püramiidskeemiga. :P

 16. Jah, ses mõttes pole võrkturundus ja püramiid samad asjad. Võrkturundus on see, et tee meile müügitööd ja siis leia veel inimesi, kes teevad meile müügitööd. Püramiidiskeem on see, kus toodet kui sellist polegi, müüakse sulle, liikmele, mingi kogus sitta ja öeldakse justkui, et müü see 50-eurine mahl maha (või maksa mingi muu “liitumistasu” ja rikkus tuleb. Firma ise tegelikult teenib sinusuguste pealt, mitte toodete müügist (Avonid ja Amwayd teenivad ikkagi toodete müügist).

 17. Ma kunagi 9 aastat tagasi lasin Herbalife koolitusel, (kuhu mu õde mind kaasa tiris) rääkida ennast pehmeks. Mäletan, et maksin liitumistasu 2500 krooni, lubati, et teenima hakkan oioi kui palju. Toona 18 aastasena olin üsna sillas ja põnevil. Minu töö seisnes klientuuri leidmisel ning herbalife kosmeetika toodetega hoolduse pakkumine( kusjuures näohooldus oli ainult poolele nöole, et tulemus ikka näha oleks :D) edasi pidin juba rääkima ka imepulbritest, mida süües salened jne. Mäletan et mul oli isegi mentor (kes arvatavasti teenis minu pealt). Igatahes tegelesin sellega mingi 3 kuud ja sain oma 2500 kroonist 70 krooni tagasi. JEE!

  Millegi pärast lasin mingi kuu aega tagasi ühel töökaaslasel endale ka selle Lyonessi kaardi teha, pidin ka räigelt soodustusi saama. Siiani seisab kuskil rahakotis, pole nagu kuskil saanud seda kasutada :D Töökaaslane küsis veel, et kas ise sooviksin sellega tegelema hakata, ma ütlesin kohe ära, et no thanks, aitab mulle sellest! :D

 18. Tervitused kõigile siin viibijatele!
  Räägin siis ka oma lookese mis algas umbes 10a tagasi kui esmakordselt sattusin võrkturundusega kokku. Nimelt see oli Amwei ja koolitus selgitas vaid kuidas püramiidi skeem toimib. Kui rikkaks saad jne….siis kui rahvas tahtis teada ka toodetest, pakkisid koolitajad kiiresti oma kola kokku ja kadusid. Siis tunduski, et tooted polegi olulised vaid hoopis inimesed kes enda alla teisi inimesi toovad ja teenivad inimeste liitumistasude pealt. Kuna olen suhtleja siis on mind nii tänavatelt kinni püütud kui ka helistatud. Algul on kõik nii salapärane, et kas tuleksid mingil kellaajal ainult tunniks kuskile vestlusele, ei taheta öelda mis ettevõttega on tegu. Tõstatasin aasta tagasi Fbookis selle sama teema üles,et mis s__a magnet mina olen, et kõik võrkturundused sooviksid, et ühineksin nendega. Olen öelnud,et püüan oma kätega rikkaks saada(olen juukur) ja ma ei ole müügi inimene. Olen ka öelnud,et ma ei taha kaotada oma sõpru ja kliente, sest need organisatsioonid on nagu Jehoovakate usulahk. Astu sinna siis kõik tuttavad su ümbert kaovad vaikselt ära. Minul on jätkuvasti kindel EI…….
  Tänud tähelepanemast!

 19. Olen liitunud Avoni ja Tupperwarega. Ei kahetse kumbagi otsust. Liitusin ainult selle eesmärgiga, et saan endale ja oma perele tooteid soodsamalt. Lisaboonusena muidugi teenin tuttavate pealt, kes ka aeg-ajalt midagi soovivad. Aktiivset müügitööd pole siiani eriti teinud.

 20. Huvitav, mul on feedreaderis ühe sinu vana blogi postitused, kus sa mitu korda kyäni toodetest räägid, ühes ka mainid, et sul suured varud kodus. Et jah :)

Comments are closed.