Mari-Leen Albers

hinnatud sisulooja ja majaväline turundaja, reisihunt ja kokkamisentusiast

Meelis kirjutab: kui avastad lapse WCst peldikuvahendiga mängimas…

Osad teist on juba sellega kursis, kes mitte, siis kiire ülestunnistus – mulle meeldib koristada. Kui me kohtume, siis võib juhtuda, et ma tutvustan ennast, tere, mina olen Meelis ja mulle meeldib koristada. Nagu ikka kohe meeldib meeldib. Kunagi oli mul nii igav, et kui kõik toad olid koristatud, siis hakkasin ma korteri seinu pesema.

Ma ostan korra kvartalis kõik puhastusvahendid korraga – igast nuustikud, harjad, geelid, pastad… selle aasta oktoobris tegin ma avastuse ja kannapöörde, millesse ma isegi veel ei usu.

Nagu ikka, asjad juhtuvad põhjusega. Just siis, kui mu riiulites olid puhastusvahendid otsakorral ja ma mõtlesin, et kohe kui näen, et kuskil mingi soodukas on, lähen haaran uued pudelid… Siis kirjutas meie blogile Ecorun, kes pakkus, kas tahaksime nende uue generatsiooni Enzypin puhastusvahendeid proovida. Kuna Leenu meil teatavasti ei korista, siis suunas ta selle meili mulle edasi.

Tegelikult ma jubedalt vihkan neid poes müüdavaid kemikaale. Okei, jah nad teevad oma töö ära, aga milline hais. Olgu lõhnastatud või mitte, haiseb ikka vastikult. Seega olen ma tihti teinud ise kodus sellist möginat nagu: sidrun, äädikas ja sooda. Noh, pole mis teab loodussõbralik (veits loodussõbralikum, kui tavakeemia, aga jah, pindade suhtes ebasõbralik, sest äädikat ja soodat toodetakse tänapäeval tööstuslikult kes veel ei teadnud ja seega on tegemist täiesti sünteetiliste materjalidega), aga vähemalt ei haise nagu suvaline Cillit Bäng.

Ma mäletan, et ma pesin mõni aeg tagasi kodus vetsu. Olgugi, et ventikas käis, siis no ilgelt rõve oli seal haisu sees olla. Tegin oma pesud ära ja panin ukse kinni. Mingi hetk avastasin, et fakk, laps on vetsus. Kõige selle kemikaalide auru ja haisu sees. Ma lihtsalt jooksin vetsu ja krabasin ta sealt ära. Sellel hetkel ma taipasin kui mürgised need puhastusvahendid on. Kas sina lubaksid oma lapsel neid aroome sisse hingata? Jah, peldik saab küll puhtaks, aga mis hinnaga?

Enzypin on väga hea alternatiiv. Ma ei ole kunagi olnud eriline “öko” inimene ehk siis igast vegan staff ja öko vidinad jäävad minust niiöelda kaugele ja ma pigem ei suuna oma pilku nende poole. Minu jaoks tähendab sõna öko automaatselt midagi kallist. Ehk siis kui sa ütled, et see on öko, siis minu jaoks on see kallis ja ma jalutan minema. Ometigi ei jalutanud ma nende puhastusvahendite peale minema, kuigi on ju ka öko. Tuleb aru saada, et ökoloogilisus, ohutus, jätkusuutlikkus ja looduslikus on uue generatsiooni puhul standardiks – heaks teeb selle sarja ikkagi toodete efektiivsus. No näiteks vanasti pidi isegi selle eest juurde maksma, et autos soojendus või parkimisandurid oleks, täna on see üsna loogiliselt juba autoga kaasas, eks. Maailm areneb, nii ka puhastusvahendid.

Meil on stardikomplekt (link), kuhu kuulub kuus erinevat vahendit – nõudepesuvahend, üldpuhastusvahend, WC puhastusgeel, vannitoa puhastusvahend, puhastusvahend läikivatele pindadele ja rasvapõletaja (ma ise panin sellele sellise nime – see lagundab efektiivselt rasvmustuse köögi kõigil pindadel, seega rasvapõletaja).

Aga kui ma nüüd aus olen, siis ma olin neid totsikuid vaadates päris skeptiline. Kas need päriselt toimivad? Mingi männiekstrakt teeb kõik puhtaks? Ma nüüd reaalselt ootasin, et mu kraan jälle mustaks saaks, et ma saaks teha enne/pärast pilti.

Enzypin tooteid annan hea meelega ka Hedonile kasutamiseks, sest need on 99% looduslikud :)

Kuna ma kohe saades tooteid kiirtestisin, ja imestunult kraani pealt oma peegelpilti vaatasin, siis ei õnnestunud mul oodata, et see jälle nii mustaks saaks (mitte, et me kodune kraanikauss üldse nii mustaks lähekski), et enne/pärast pilti teha.. Õnneks on mu sõbral ladu, mille kraanikauss vajas hädast puhastamist, nii ma sinna koristama läksingi, et pilte teha.

Kui paljud teist üldse loevad neid silte, mis nende poes müüdavate kemikaalide taga on? Mina mitte. Vaatan pilti ja ahah, köök – sobib. Pilt vannituba – sobib. Pilt aken – sobib, pluss veel lavendli lõhanile, mmmm…mõnus… Veider oli see, et sellel uue generatsiooni seerial ma ilgelt uurisin ja puurisin neid sildikesi. Huvitav miks?

Kodus kraamisin laupäeval kõik pinnad läikima. Leenu testis toodet ka Hedoni kummikutel. Toimib!

PS! Ka õues määrdunud jalanõud saavad kerge vaevaga puhtaks. Leenu testis.

Enzypin toodete puhul sul ei ole põhjust silte ja sealseid ohumärke uurida, sest neid ei olegi seal. Antud seeria valmistamisel on kasutatud Vahemere männi vaigust eraldatud toorainet, mille välja töötamiseks ning mõistliku hinnaga tootmiseks on kulunud üle 20 aasta. Sellel lihtsalt igasugused ohumärgid puuduvad – seega on täiesti ohutu nii tarbijale, kui ka keskkonnale. Cillit Bängil aga vahtis mulle tagant vastu suur punane hüümärk. Miks ma seda alles nüüd nägin?

Ja kui lõhnast rääkida, õigemini haisust, siis tuleb rääkida ikkagi lõhnast. Loodan, et saite mõttest aru. Eeldad, et haiseb, aga tegelikult lõhab. Selline tunne nagu oleks männimetsas, kuigi jah, see lõhn on männimetsast tiba intensiivem. Aga ei mingit sirelit, lavendlit või sidrunit. Mulle meenub selle männilõhnaga just üks vana “Ärapanija” video :)

Kusjuures antud sarjale pole mingeid lõhnaaineid lisatud, ongi tooraine enda lõhn. Või siis nagu “Ärapanija” ütleb.. hahaha.

Kuigi mul oli veel natukene alles mõningasi vanu kodukeemia pudeleid, siis tunnistan ausalt – ma viskasin need minema.

Kas teadsite, et keskmine perekond kasutab 40 liitrit puhastusvahendeid aastas? Lisaks sellele, et selle 40 liitri keemia asemel võiks valida keskkonnasõbralikumat kraami, tuleks valida ka õiged puhastusvõtted. Nende koosluses suureneb puhastamise efektiivsus ja väheneb oluliselt ajakulu, toodetele kuluv raha ning ökoloogiline jalajälg.

Vajalikku oskusteavet jagab Ecorun tasuta. Parim viis kõigega kursis olla on liituda nende uudiskirjaga, kus nad jagavad häid nippe ja soovitusi, kuidas kokkuhoidlikumalt koristada.

Teate, ma nimetaks neid puhastusvahendeid automaailmaga võrreldes Tesladeks. Kuigi jah, igaüks endale Teslat lubada ei saa, aga kui võtta aluseks liitrihind, siis pole need tooted oluliselt kallimad kui Chillit Bäng või mistahes muu poeriiulitelt haaratav toode. Pealegi, nagu ma ütlesin, kulub neid viis korda vähem.

Sellest meie kombost, peaks jaguma vähemalt neljaks kuuks, rasvapõletajat ja vannitoa vahendit isegi kauemaks. Isegi kui küürida nagu hull, nagu mina. Lihtsalt ei tohi doseerida sama palju kui olete harjunud tavakraami laskma, sest see on kordades kontsentreeritum, selles pole nii palju vett :D. Kui jagada siis näiteks see komplekti hind kuude peale ära, tulebki 10kas kuus. Ma arvan, et mul kulus varem rohkem, isegi kui soodukate ajal keemiat kokku ostsin.

PS! Kõikide toodete kohta on võimalik vaadata eraldi kasutusnippe Ecorun kodulehelt.

Kas olete neid tooteid juba proovinud? marimell lööks templi peale küll, et soovitame. PS! kood „marimell“ annab Ecorun e-poes -10%. 

Kategooria:#elulineblogi
EELMINE
Kingiidee: 10 kella mehele ja üks naistele
JÄRGMINE
Nüüd saavad kõik Instagramis raha teenida

17 Kommentaari

  • 2. november 2017 at 23:09
    Karmen

    Milline see rasvapõletaja on? Ja huvitav, kas see võtab ka paksu seisnud rasvakihi maha?

  • 3. november 2017 at 15:10
    Küsimus

    Kas mõne sellisega saab maha pesta ka kuivanud veeplekid dušinurga klaasseinal? Nii et klaas jälle läigiks?

    • 3. november 2017 at 15:29

      Abosluutselt :)

  • 3. november 2017 at 15:33
    Leah

    Looduslik ei tähenda automaatselt ohutu, on küllalt tõhusalt tapvaid looduslikke vahendeid.

    • 6. november 2017 at 15:05

      See ongi ENZYPINI sarja üks unikaalsustest – proffessionaalidele disainitud efektiivsus, samas tavatarbijale mõeldud kasutussõbralikkus. Toodetel pole ühtegi ohumärki ehk täiesti ohutu nii tarbijale, kui ka keskkonnale.

  • 3. november 2017 at 15:48
    Anonüümne

    Kui Meeliseld meeldib väga koristada oleks hea mõte koristajana lisaraha teenida Koristajad teenivad päris hästi ja Tallinnas vast kliente ka vähe ei oleks.

  • 3. november 2017 at 22:23
    Helin

    Ma pole varem teie blogi põhjal midagi ostnud, aga nüüd tellisin kohe! Parem oleks, et on head asjad

  • 4. november 2017 at 13:37
    Imbi

    “Selline tunne nagu oleks männimetsas, kuigi jah, see lõhn on männimetsast tiba intensiivem. Aga ei mingit sirelit, lavendlit või sidrunit. ”
    Jääb mulje, et sidruni- ja lavendlilõhn on kuidagi halvamaigulised. Mina nt kasutan juba mõnda aega ökoloogilisi puhastusvahendeid ning nt pesupulber on lavendli lõhnaga, wc-puhastusvahend eukalüptilõhnaga, üldpuhastusvahend männilõhnaga.

    Seega – lavendli- ja sidrunilõhn ei tähenda automaatselt jõhkrat keemiat. :)

    • 6. november 2017 at 15:09

      nn. ökoloogilistele puhastusvahenditele lisatavad eeterlikud õlid on väga tõsised allergeenid ja võimalusel peaks neid igal juhul vältima. Eeterlike õlide allergilisuse kohta leidub teavet rohkelt internetis.

  • 5. november 2017 at 21:30
    A

    Mind huvitab köögivahendite puhul alati sobivus loodusgraniidiga, kui ei sobi siis kahjuks ma vahendit ei osta.

    • 6. november 2017 at 15:13

      Enzypini tooted ei ole ei tugevalt leeliselised, ega happelised. Vahendi eesmärgipärane kasutamine tagab ohutuse ja erinevaid pindu ei riku. Üldpuhastusvahend on ideaalne nii graniidi, kui ka õrnade puitpõrandate puhastamiseks.

  • 6. november 2017 at 15:31
    Evelyn

    Kui see on täiesti öko ja puhas loodus, palun videot, kus te seda sööte terve perega … Jään ootama! Kui ei, siis järelikult ju ikka päris nii ohutu ei ole ikka ükski puhastusvahend. Valik on üks korralik mikrof. lapp ja puhas vesi. Siis ei pelga vähemalt mina ühegi aine ladestumist või õhku sattumist. Seni aga ei usu ma mitte ühegi toote ümardatult 100% looduslikkust. Veel enam 99,9…??? Mis see 0,01 siis on? Selline mürk, et ei kannata mainimistki. Ning kordan ebd- kui keegi väidab 100% looduslikkust ja ohutust siis palun, ootan videot, kus seda ka süüakse. Kui ei, siis jätke see “uue usalduse” jutt. Nagu öeldakse- tibusid loetakse sügisel! Nii mõnigi uus asi, mis algul hiigelhea, on mõne aja pärast ikka kahjulik või isegi mürgine. Ja siis jälle lihtsalt “teadus arenes” . Puhtalt minu isiklik arvamus ja emotsioon, ei pea meeltmööda olema kellelegi teisele!

    • 6. november 2017 at 16:57

      Ma ei tea, põlevkivi tuleb ka loodusest, ometigi inimesed ei krõhvi seda kahe suupoolega. Ma ei näe põhjust, miks ma peaks puhastusvahendeid jooma :)

    • 8. november 2017 at 01:24
      Kristiina

      Kas looduses on kõik söödav ? No mina näiteks kärbseseent ei söö, mis sest, et 100% looduslik.

      • 13. november 2017 at 20:04
        Evelyn

        Sa ei määri seda ka kodu seintele…

  • 12. november 2017 at 20:38
    säästlik

    Ei ole proovinud ja ei plaani proovida ka, hind röögatu.
    Ise kasutan Kärcheri aurutit(ostetud 4 a tagasi seega siiani “aastahinnaks” tulnud 20 eur, eks näis kaua vastu peab.) ja samuti kulub aastas 1 pdl smell-neti(liitrine konsentraat apteegist 6 eur.)
    sellega saan puhastada kogu kodu ära, ka rasvased pliidid ja koleda wc.

15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://marimell.eu 300 0