Nüüd saavad kõik Instagramis raha teenida

Jäi mulle ükspäev Facebookis silma mingi reklaam – Promoty – mis lubas mu Instagrami raha teenima panna. Loogish, kohe liitusin. Sina saad liituda siin!

Põhipoint on siis selles, et see “äpp” hakkab sulle ette viskama firmasid, kes reklaami soovivad, ala keegi tahab, et sa paneks üles nende pildi mingi hastagiga või teeksid nende tootest pilti vms – ja kõik kes seda teevad, teenivad sellega väikese kopika.

No oleneb muidugi firma suurusest ja eelarvest, samuti sinu jälgijaskonnast ja sinu sõprade jälgijaskonnast.

Diil iseenesest on lihtne, saad koostöid ise vastu võtta, või kui kutsud sõpru liituma ja nemad teevad mõne koostöö, maksab Promoty sulle 20% oma aasta vahendustasudest. See tähendab, et kutsutud inimesed teenivad ikka sama palju kui nad muidu teeniks ning brändid maksavad ikka sama palju nagu nad muidu maksaks. Nad lihtsalt annavad oma vahendustasust osa sulle. 

Kuigi see kõlab nagu mingi skeem ja juba oli kuskil grupis ka arutelu, et üks õige värk see olla ei saa, siis õige pea jagas ka looja ise kommentaare ja selgus, et.. Kui asja tööle saaks, oleks igati väärt kraam. Minu meelest on äraütlemata lahe, et sotsiaalmeediakanalites nähakse koostöövõimalusi ja neid vaikselt arendama hakatakse.

Kolm aastat tagasi ma vingusin, kuidas turundajaid influencer’eid (blogijaid, vlogijaid, instagrammereid ehk mõjuliidreid) ei märka ja tunnusta, täna saan ma öelda, et kõik areneb ja turundajad saavad üha enam aru, et telereklaame ei vahi keegi, kõik istuvad telefonis. Kes oskab ära kasutada, saab head diilid, pole midagi öelda. Ka BLOGIT sai just sel põhjusel loodud, et olla turundajatele abiks kirjutavate blogijate leidmisel ja enda ettevõtmistesse kaasamisel. Äge, et maailm nii kiirelt areneb.

Kolme aasta pärast teenib ilmselt iga blogiauhindadel osalev blogija märkimisväärse summa oma sissetulekust just blogiga. Kui ta seda vaid ise tahab. Ega magavale kassile hiir naljalt suhu ei jookse. Suu tuleb vähemalt lahti teha :)

2 thoughts on “Nüüd saavad kõik Instagramis raha teenida

  1. Ja kui Promoty liituda ja see ei lase? Häire koht on sünnikuupäev ja ükski variant kuidas seda kuupäeva kirjutad – ei sobi. Milline see korrektne sünnikuupäev siis olema peab?

Comments are closed.