#elulineblogi

19. päev “pesemata”

Esimene osa dušinurga ja vannitoaremondi saagast on leitav/loetav siit – Dušinurk aka küll meil oli hea mõte.. NOOOT!

Kus ma pooleli jäingi, ah, seal, et kõik mis sai läks valesti. Alates 16.06 oleme me pesemisvõimaluseta, sest siis viidi vana dušikabiin meie vannitoast välja. Eesmärk oli uus dušinurk klaasseinte, ilusa segisti, mustade riiulitega jne. Lõpptulemusena saime aga aru, et kuna vannitoal puudub igasugune kalle, on seisud suht nigelad. Uut põrandat me valama ei hakka; aluse, seinte, äärise ehitamine/uuesti valamine tundus samuti liiga kulukana. Kõige kiirem ja odavam – dušikabiin.

Ma ütlen, see oli viimane asi, mida me tahtsime. Mu ainus tingimus oli – vaba põrandapind, dušisegisti ja klaassein kui sedagi. Ei mingit alust, ei mingit kabiini.. Kindlalt mitte mingit kõrge äärega (poolvannilaadset) dušikabiini.. Aga proovi sa vaid soovida, mis?


Ma olin nõus minema poodi, ostma, maksma, et saaks kohe!

Aga.. see ei olnud nii lihtne, et mine poodi ja osta. Käisime läbi reaalselt 90% Tallinna ehituspoodidest ja otsisime dušikabiini, mille äravool oleks keskel, sest ma ei tea, kes meie maja on ehitanud ja miks on äravool keset vannituba, mille ümber vesi lihtsalt ringe teeb.. Kas see on mõeldud ainult vanni paigaldamiseks? Sest vana dušikabiin oli paigaldatud samamoodi nurga äravooluga ja ühendatud äravool sinna keskele. Seepärast see meile ei meeldinudki, et see vesi ei voolanud minema, vaid duši all olles olid kogu aeg jalad vees nagu seisaksid kausis. Hedonile jah meeldis seal end selili visata ja ette kujutada, et ta on Maldiividel rannal, aga.. meile see ei meeldinud. Seega – vaja oli dušikabiini äravooluga keskel.

Siis olid vahepeal jaanid, mis tähendas, et mitte keegi ei tööta, keegi mitte midagi ei tee. Poes võivad ju lahti olla, aga kes mul seda kupatust paigaldaks, pole ikka olemas.

Võtsime siis reedel pärast jaane ette ja käisime kõik poed läbi. Me leidsime poodidest umbes  täpselt kaks sobivat. Üks maksis ca 2000€ ja teine 600€ (see, millel oli see kõrge alus, mida me välistada tahtsime, mäletate?).

Tulime siis koju, mõõtsime, proovisime, arutasime (et ikka enne üheksa korda mõõdaks kui lõikama hakkame..) ja helistasime siis sinna poodi, et tavai, kas te pakute ka transporti ja paigaldust.. Eee.. sellega on nüüd nii, et meil ei ole seda, see tuleb tellida, läheb 1-2 nädalat. No kuulge, minge pekki ausalt! Me olime juba ca 2 nädalat elanud minimaalse pesuga, olnud pigem kodust ära ja sõprade juures pesus käinud.. Kraanikausis pea pesemine on mul käpas nagu leivale või määrimine. Kasvõi kinnisilmi.


Kuna me ei olnud nõus tellima ja ootama, hakkasime lihtsalt seda konkreetset mudelit googeldama ja helistama, et kas see on kohe kuskil olemas. SanSan lehel oli kirjas tarne 1-3 tööpäeva. Aga obvsl olid nad nädalavahetusel kinni, helista või ära helista. Mis siis muud, võtsime riski ja ootasime esmaspäevani. Ütlesingi Meelisele, et kas oodata 7 päeva (minimaalselt kui tellida) või 3 päeva, et selgub, et 1-3 päevaga tarnet ei tehta.. Pole enam vahet. Pekkis on nagunii.

Seda enam, et pidime 1-5.07 olema Aegnal ehk et siis poleks ikka saand midagi paigaldada ja teha.. Esmaspäeval selgus, et tõesti, SanSan saab meile selle ööpäevaga organiseerida, aga tehnikud, kes selle kokku paneks ja veega ühendaks.. neil on vaba aeg järgmisel esmaspäeval. Noh, ütleme nii, et suures plaanis polegi ju vahet, kui meid viis päeva nagunii pole..

Aga.. meile tuli külla üks Hedoni sõber nädalaks, pluss mu õelaps tuli Eestisse.. Mis tähendas seda, et meid oli juba viis pesuhuvilist.. Ilm keeras vihmaseks, Aegnal lihtsalt räästa all vihma vaadata tundus masendav, seega lükkasime mineku kaks päeva edasi..

Meelisel küpses geniaalne idee – ta viis naise ja “lapsed” kohtingule – perepäev Kalev Spas!

https://www.facebook.com/marimellPR/photos/a.766731010007551/4544959972184617/?type=3&theater

To be continued.. 


2 thoughts on “19. päev “pesemata”

  1. Kuidas korteriomanik seda kõike võttis? Kas pidite igat sammu temaga kinnitama või andis teile vabad käed?

    1. Me leppisimegi kokku, et tema järgneva kahe aasta jooksul meie üürihinda ei tõsta, aga teeme oma kulude ja kirjadega vahetused, mis meile ei meeldi. Ainus, mida ta nö keelas, oli köögimööbli laialilammutamine, mida oleks vb suurem külmik eeldanud. Sinna me veel jõuame!

Comments are closed.