Uus kodu: vannituba aka kuidas ebameeldivast sai parim

Kas te tahate ausat või ilusat teksti? Ei ole koostöö. Ise ostsime, maksime, aga ei paigaldanud.

Alustame sellest, et mul oli eelmisel aastal super hea kogemus dušikabiini vahetusel SanSan.ee lehega. Kirjutasin, nad reageerisid, sebisid paigaldaja ja kõik toimis. Kui me sel korral uuest korterist otsustasime vanni välja visata ja selle dušikabiiniga asendada, siis läksin otsejoones SanSani lehele ja valisin täpselt sama mudeli mis meil vanas kohas oli ja lisaks vaatasime, et kui juba siis juba, vahetame välja ka WC-poti.

Jah, me käisime ka Depos neid asju vaatamas, mida sõbranna soovitas, sealne valik oli tõesti soodne, aga megaiblakas. Ma ei julgeks selliseid asju endale koju panna, sest ma reaalselt kardaks, et need lagunevad kuu ajaga ära. Või siis ei ole näidised korralikult kokku pandud. Noh, võiks, sest vastasel juhul ma jätan ostmata kui see ausõna peal koos seisab.

SanSani lehel läksime seda teed, et otsisime lisaks kitsast WC-potti, ilma mingite kumerusteta, mis tolmu koguks. Parasjagu oli sooduses Villeroy & Bochi pott ja see ka valituks sai. Tooted olid mõlemad laos olemas ja tarneks lubas 1-5 päeva ja see kõik toimiski tõrgeteta, aga edasi läks asi.. nagu need asjad paigaldajatega ikka lähevad.

SanSan ütles, et dušikabiini paigalduse saaks pakkuda 6.07 ja poti vahetuse juba 28.06 – kas sobiks? Neid tulid paigaldama kaks erinevat inimest, ma ei saanud kohe aru, miks.. Aga mis mul üle jäi kui nõustuda.

28ndal ei tulnud keegi. 29ndal ei tulnud keegi.. Ühesõnaga, oli juba viies kuupäev ja vend siis teatab, et ta täna tuleks, paari tunni pärast. Paari tunni pärast tahtsime me juba linna minna, aga keda polnud, oli paigaldaja. Helistab siis Meelis, et kus ta on.. ma lähen lattu ja võtan poti ja tulen paari tunni pärast. No hästi, käime siis linnas ära. Tuleme tagasi, ootame, ei midagi.. Kell 18:30 siis vend helistab, et ladu oli kinni ja ta täna ei jõua. Hea, et meil vana pott oli ja päris ämbrisse s*ttuma ei pidanud.

Arvake korra, kas ma olin kettas?

Ma kirjutasin SanSani, et ma ühelt poolt saan aru, et see pole nende süü, aga kui kaua võib tulla Tallinna linnas üks paigaldaja. Nagu näha, siis viie päevaga ta kohale ei jõua ja kui homme hommikul kell 9 see vend siin ei ole ja kui homme mingil xn põhjusel ei peaks toimuma dušikabiini paigaldust (kas hakkasin ise ära sõnuma juba?), siis ma soovin raha tagasi olematu teenuse eest.

Kell 8:55 järgmisel hommikul oli WCpoti paigaldaja kohal, kes oli hämmeldunud, et.. miks tema mõlemat asja siis ei paigalda kui saatelehel on ka dušikabiin ja kui ta paneb poti, siis on teisel vennal keerulisem.. No just, minu mõte, eks?

Selgus, et teine vend pidi olema spetsialiseerunud Duschy kabiinidele. No jumal, kui raske on santehniku jaoks mingi vee ühendamine. Nagu minu jaoks pole probleemi blogiposti kirjutada, ei ole ühe santehniku jaoks mingi asja ühendamine, mis sisaldab vett, eks?

9:15 helistab see dušikabiinipaigaldaja, et.. millal tema siis tulla võiks, et lepime aja kokku. Kui ma juba olin kettas, siis te võite ette kujutada, mis ma siis veel tegin, kui ta teatas, et misasja, täna tema küll ei tule, temal olla aega pakkuda ALATES 6.07 – kuigi mul on konkreetselt postkastis kiri, mis ütleb, et paigaldus toimub 6.07. Helistasin SanSani, et päriselt, mulle hakkab aitama. Ma olen oma elu planeerinud selle järgi, et mul on 6ndast pesemisvõimalus. Käisime naabrite juures pesus nädalavahetusel, nemad sõitsid pühapäeva hommikul reisile ja küsisid kas jätavad võtme, me ütlesime, et pole vaja, 1,5 päeva vaja üle elada, kannatame selle pesuga..

WCpoti paigaldaja ütleb siis, et temal täna õhtu vaba ja saaks paigaldada. Ma pakun SanSanile välja, et likvideerige kaos ja andke siis sellele vennale see dušikabiinipaigaldus ka. Nemad jahuvad mingist eriandelisest Duschy eksperdist, kes kabiine paigaldab. Ma räägin, et mul on jumala kama kui andekas ta on, kui ta kokkulepitud ajal tulla ei saa, siis organiseerigu mulle kes tahes seda paigaldust täna tegema, aga täna olgu see tehtud.

WCpoti paigaldaja jõudis vahepeal solvuda, et teda nii andekaks ei peeta ja ütles, et ei noh, kui teisele lubatud, siis tema ei hakka midagi siin vahel sebima. Ma pakkusin talle vahepeal juba haltuuraotsa, et meil oleks vaja kraanikauss ka paika panna, et kui tal nagunii päev vaba, tehku siis seegi ära, et maksame sulas eraldi juurde. Ta oli nõus, aga tal oli vaja midagi poest tuua..

Siis helistas tagasi SanSan, kes vabandas ette taha (ma päriselt ka usun, et nende vabandused olid siirad ja kõik lihtsalt ongi lappesse jooksnud, aga andke andeks, ma vabandusega ei saa end pesta!), juhtus nii ja naa ja mida teha ja see praegune paigaldaja ikka pole hea kabiini paigaldaja ja.. Meelis ütles konkreetselt – organiseerige meile esimesel võimalusel see paigaldus ja kõik, mida me kirjutame ja helistame ja aega venitame.

Läks siis mööda tundi kaks kui helistas WCpotipaigaldaja, et ta tuleb paneb meile selle kabiini ka. Läks mööda veel tund ja ta teatas, et kabiin ei mahu talle autosse.. Mis siis ikka, tõi pooled jupid ja siis teise jupi. Aga mida ta ei toonud, oli abimees.

Ma saan aru, see oli minu huvi, et me selle kabiini püsti saaksime ja Meelisel polnud probleemi teda aidata, aga.. oletame, et ma oleksin üksikema, imikuga kodus või liikumispuudega inimene kes tellib endale dušikabiini KOOS paigaldusega ja siis vend teataks, et ta ei saagi seda üksi taritud. Mis siis saaks? Mille eest ma maksan?

Kusjuures, vahemärkusena, eelmisel aastal kui me dušikabiini vahetasime, siis tuli alguses kaks venda, kes asjad üles vedasid ja üks vend jäi paigaldama.. Aga see selleks.

Igal sajal juhul, see paigaldaja oli ülitore ja sõbralik ja mul oli temast kahju, et ta kell kaheksa õhtul veel meil siin olema pidi. Aga dušikabiin check. WCpott check!

Haltuurast ka

Kuna ta juba oli nõus meile selle valamukapi ja segisti ka paigaldama, siis vaatasime igaks juhuks õhtul üle, et kõik asjad on homseks olemas kui ta paigaldama tuleb ja et kui ongi midagi vaja, siis saab osta. Ja mis selgus. IKEA (vana hea!) valamukapil on kaasas küll segisti, aga mingeid ühenduskohti ja juppe pole.

Käigupealt tekkis meil idee, et kui juba paigaldamiseks läheb, siis kas oleks võimalik panna ka bideedušš. Muidugi on. Ta pakkus siis, et lihtsam oleks osta uus segisti kui hakata seda ümber monteerima.. Meelis, ISEGI MEELIS, ütles, tead – mine ja osta mis vaja, too arve, maksame kinni.

Ja ta tuli järgmisel päeval ja paigaldas selle ära. Check!

Siis jäi veel peegelkapp paigaldada. Kuna minu ideaalis olid peegelkapi kõrval lamps4makeup lambid, siis tuli siia tagasi minu eks, kes ütles, et.. kappi ühendada oleks lihtsam. Aga selleks, et kappi ühendada, on vaja see saada seina, aga tema ei julge plaate puurida. Helistasime siis halturtsivennale, et kuule, oleks jälle abi vaja.. Selgus, et ta on vana elektrik ja pakkus, et tuleb teeb kõik ära järgmisel nädalal. Peegelkapp check!

See mees osutus maailma kõige vingemaks töömeheks keda ma näinud olen, kes tuli ja tegi ja viskas nalja ja mõtles kaasa. Nagu for real. Salvestasin ta numbri ära, sest kunagi ma jõuan ka köögisegisti vahetuseni.

Lõpp hea, kõik hea. Puudu on veel ühed kapiuksed, siis saab vannitoa lõppenuks lugeda.

 

4 thoughts on “Uus kodu: vannituba aka kuidas ebameeldivast sai parim

  1. Tere. Milline mudel dušikabiin? Tundub asjalik ja plaanis endal ka vahetus teha :).

  2. Tere!
    Kust Teie peegelkapp pärit on? Mulle nii väga meeldib ja olen just vannitoas remondiga alustamas…

    Ilusat suve jätku!

Comments are closed.