Alkoholist ja maovähendusoperatsioonist

Alkohol on üks asi, mida soovitatakse mitte tarbida vähemalt aasta pärast operatsiooni. Nii palju kui ma lugenud olen või omasuguste foorumis ringi vaadanud – kõik joovad. Mina tegin esimese alkoholikatsetuse Sharmi reisil kuu pärast operatsiooni.

Kuna mulliga joogid on esimestel kuudel absoluutselt vastunäidustatud (karastusjoogid, siider, šampanja, õlu…), siis alustatakse ikka veiniga. Mulle mõjub klaas veini nagu vanasti pudel veini. Hakkab jube kiirelt pähe. Samas on kaks varianti ja kunagi ei tea, kumb toimib.
Variant a) joon klaasikese veini, see hakkab pähe, joon teisegi, olen veel rohkem täis, joon kolmanda ja see tunne püsib…
Variant b) joon klaasikese veini, see hakkab pähe, joon teisegi ja saan plaks! kaineks, võin juua pudeli veini ja see ei hakka enam pähe…
Olin vanasti suur kokteilisõber – maasika daiquiri oli mu lemmik, seda ma enam juua ei saa – ajab lihtsalt iiveldama, liiga magus. Isegi viinakokteil mahlaga, on liiga magus ja pärast kaht jooki süda läigib. Nii ongi mu armsaks sõbraks saanud vein, eriti kuivvein, mis mulle enne üldse ei meeldinud, aga magus vein ei lähe lihtsalt alla.
Mida ma proovinud ei ole, on Martini Bianco, pean seda testima, see oli mu teine lemmik vanasti, aga seegi on magus, seega ma eriti ei looda, et ma seda juua saan.
Näidake mulle naist, kellele šampanja ei meeldi… Mulle meeldib hea magus šampanja, kuiv on rõve ja suured mullid ei sobinud mulle juba vanasti… Törley’t ma näiteks juua ei saanud – mul hakkas kohe sees „elu käima“, kõht läks punni ja hakkas korisema, mullitama… Martini Asti sobib mulle praegu kõige paremini, see pole liiga magus ja sellel on imepisikesed mullid.
Mullidega jookidest veel – karastusjoogid, nagu kokakoola ja Fanta, on mulle alati meeldinud, aga nüüd on nii, et kui neid joon ja mulle välja ei sega või loksuta, siis on kõht kahest lonksust punnis ja kohe tunned, kuidas see on täis. RedBull on hea, sellel on väikesed mullid ja see on mu vana lemmik :)
Puhast viina pitsist ma ka veel proovinud pole, kardan, et see niidab juba pitsiga mind. Aga suvi on ees, rabarberi panin kasvama ja õige viinavõtt on alles ees.
Tänase seisuga on kaalu kadunud 39 kilogrammi!