AASTA AEGA OZEMPI PEAL ehk kui vaevarikkalt see -21,7kg tuli?

Avapildil mina aasta tagasi – nagu te teate, pole kaalunumber mu jaoks olnud kunagi mingi teema, küll aga pole ma pime ja mul on kodus peegel ja ma näen, et ma näen täna parem välja kui aasta tagasi. Kui muidugi perekooli kägusid uskuda, siis ma kujutan endale ette, et ma kõhna olen ja mul on veel pikk tee ees minna, sest ega jah, sünnikaaluni on oma 50kg veel tõesti!

Alustame sellest, et ma sain Ozempicu endale jalakrampide ja veresuhkru tõttu, mitte kaalu alanduseks, kuigi lisaks muule langes ka kaal korralikult. Langeb siiani ja mul juba tekib küsimus, kust kohast tal veel langeda on, kui ma olen ravast nii tühjaks imetud, et ma kannan jälle suurust 36 ja saan riideid osta laste osakonnast. Ma kaalusin sama palju umbes üheksandas klassis. Ma ei ole Meelisega koos oldud aja jooksul (15a) nii vähe veel kaalunud.

Mul sai täna aasta täis Ozempicu kasutamisest ja mõtlesin, et kirjutan sellest pikemalt, et kuidas mul süda paha oli, kuidas dooside muutused kogu elu muutsid, kuidas kaal kuude lõikes langes ja milliseid nippe ja soovitusi mul teile jagada oleks.

15 thoughts on “AASTA AEGA OZEMPI PEAL ehk kui vaevarikkalt see -21,7kg tuli?

  1. Ostsin täishinnaga, sest mul pole ametlikult diabeeti määratud. Ja loodetavasti ei määrata ka, kuna veresuhkur hetkel kontrolli all, muud näidud ka enamvähem korras, paar asja on veel vaja lappida, aga suures plaanis terve nagu purikas :)

 1. Arusaamatu, miks ükski arst ei soovitanud sulle 24/7 veresuhkru jälgimise monitori, mis oleks kohe kõikumised fikseerinud.
  Ilmselt elu lõpuni Ozempicu peale jääda pole mõistlik, seega oleks edaspidi lahendus vähendada süsivesikuid oma toidus ja see elustiilimuutus peaks ka tagama stabiilsema insuliinitaseme veres ja seeläbi ka suhkur stabiilsem.

  1. No just seda minagi imestasin, seda enam, et ma küsisin ja ütlesin korduvalt, et mu emal oli sama mure ja ma näen ennast täiesti tema koopiana.

 2. Olime nädalavahetusel samal üritusel ja võin öelda, et ma poleks elusees arvanud, et sa nii pisike oled! Nagu väike plikatirts ja nägid ikka väga hea välja! :) perekooli käod on kadedad, sest mingit rasva sul küll kuskil alles pole.

 3. Loomulikult oled Sa kõhnem, aga kõhnusel ja kõhnusel on vahe. Normaalne inimene toitub tervislikult ja liigutab ennast. Sedasi võetakse alla tervislikult. Mingit jama sisse süstimiseks peab kuskil ikka midagi väga katki olema. Lisaks ei ole kõhnem tingimata ilusam. Selline megakiire kaalukaotus on teinud Su vanaks, nägu on allavajunud, käsivarred lötendavad. Jah, tean, saab ju joosta ja juba jooksid süstima Ise elus midagi sellist ei teeks. Söön kvaliteetset toitu, teen trenni, ei süsti mitte midagi mitte kuhugi ja näen kordades parem välja ausaltöeldes. Mis perekooli kägusid puudutab, siis sale ongi ju palju öeldud Sinu kohta, saledam kui varem, see on küll õige. Mina näiteks olen 174 cm ja 57 kg, mina olen sale, näiteks ka 160 cm ja 45 kg inimene on sale. Sina sale ei ole.

  1. Kas sul on mingi enesehinnangu probleem, et ennast võrdlema oma paraneetritega tulid? Get help päriselt! Kaalu saab alla võtta a vat seda kõrvade vahel asja ei saa alati parandada, ole nii sale ja endameelest teistest parem kui tahad :D

 4. @Mer minul on isiklikult kõik üsna ok, aga ma tõesti ei pea õigeks, et propageeritakse kaalulangetamist sellisel viisil. Tee mis tahad endaga, aga kui tuled sellist nõmedust propageerima, siis see on tegelikult lausa veidi kuritegelik. Noored ja rumalad arvavadki, et see on ok ja leiavad võimalused, et samamoodi teha ja sellist eeskuju anda on ikka väga vale ja nõme.

  1. Kui inimesel on organismis mingi aine puudus, siis on vägagi okei, kui arst talle mingid rohud määrab. Millegipärast ei õienda keegi nendega, kes võtavad kasvõi aastaläbi D-vitamiini, aga semaglutiidi tarbijatega aina õiendatakse. Semaglutiid on kehaomane hormoon ja kui seda on organismis vajaka, siis ei anna aju õigel ajal signaali, et kõht on täis ja paljudel ei saagi kõht kunagi täis, kogu aeg on tunne, et peab sööma. Need, kes on Ozempicu peal, saavad lõpuks ometi kogeda, mis tunne on, kui saad toidusse suhtuda normaalselt. See hormoon aitab ülekaalulistel dieeti pidada, mitte ei tekita iseenesest kaalulangust. Kes oma kaaluga kimpus, saavad nüüd dieedi pidamisega hakkama, sest tänu semaglutiidile ei ole pidevat näljatunnet ja kõht püsib kauem täis. Kui dieeti ei peaks, et langeks ka kaal. On muidugi ka neid, kellel Ozempic võtab söögiisu täiesti ära ja siis on oluline jälgida, et toit oleks mitmekesine ja midagi ikka söödaks, et baasainevahetus oleks täidetud.
   On suur õnn, et teadus on nii palju arenenud, et on avastatud, milline hormoon meie ainevahetust mõjutab ja et selle süstide või tablettide kujul sisse võtmine aitab inimesed välja eluaegsest jojo-dieeditamisest. Me ei kritiseeri ju neid, kes terve elu peavad vererõhualandajat võtma või insuliini süstima, me saame aru, et need on keoonilised haigused, mis tuleb kontrolli all hoida. Miks siis kritiseerida neid, kes võtavad semaglutiidi? Inimene on leidnud oma kaaluprobleemile lahenduse ja tänu sellele pääseb vanemas eas paljudest rasvumisega kaasuvatest haigustest.
   Lisan veel, et mis noortesse puutub, siis palju ohtlikum on avalikult oma minimaalseid parameetreid veebis ette laduda ja naeruvääristada neid, kes pole nii saledad. Just sellise kommentaariga, mis ütleb, et 174 cm ja 57 kg on normaalne, sisendatakse noortele, et kui nad pole piitspeenikesed, siis on neil midagi viga.
   Lõpetuseks ütlen veel, et paksukesed saavad nüüd semaglutiidist abi, aga need, kellel kõrvade vahel ulub tuul ja kel puudub igasugune empaatiavõime, nende jaoks pole kahjuks veel rohtu leiutatud. Paksud saavad saledaks, aga sina jääd paraku sama lolliks edasi, kui sa oma ülbet ja kitsarinnalist suhtumist ei muuda.

  2. Ma arvan, et ainus rumal (ja väga kibestunud) oled Sa ise. Loe palun hoolikalt. Kuskil pole juttugi propageerimisest ega sellest, et ta seda ravimit just nimelt kaalu langetamiseks tarbis. Paraku oli see talle tervislikel põhjustel määratud. Lausa halb sellist kurjust täis olevat kommentaari lugeda. Alati enne kui sappi pritsida, tuleb mõelda. Leian, et Mari-Leen näeb suurepärane välja.

  3. Aitäh toetuse eest :)
   Ma olen aru saanud, et need kes tahavad mõelda, et ma seda kuskilt mustalt turult kokku kraabin, arvavad seda nagunii, suva mida ma räägin :)

 5. Mind huvitab, kuidas sa jalad tagasi normaalseks said? Mul kaal on normis, aga jalgadega on mul sama häda, mis sinul. Kas tundub, et on vahe, kuidas kaalu kaotada, et ka jalad üleliigsest rasvast lahti saaks?

Comments are closed.