TEOORIA: Jarmo Ader ei julgenud isale öelda, et sai puurivõitluses peksa?

marimell

Tegemist ei ole kindlate faktidega, vaid inimeste oletuste, spekulatsioonide ja võimalike variantidega. Vabandan juba eos ette Argo Aderi ees, kui ükski rida siin loos tõele ei vasta, aga seni kuni ta ise kommentaare ei jaga, tahavad inimesed selgitusi. Mina ei ole kellegi poolt või vastu, ma lihtsalt leian, et kuskil midagi ei klapi.

Kui ma kolmapäeva hommikul avaldasin postituse Argo Aderi peredraamast (Aderi poeg oli hoopis narkoosi all, pere arvas, et koomas?), mis kisub iga hetkega aina kummalisemaks, siis mu Facebook täitus kirjade, kommentaaride ja vihjetega – Jarmo olla hoopis Taisse poksima läinud, seal haledalt peksa saanud, seepärast vajas ka nägu õmblemist. Mingit rolleriõnnetust ei olnud, aga isale puurimängus kaotatud rahast ka rääkida ei julgenud.

„Tema instagrami pilte vaadates võib oletada, et ta läks sinna raha peale kaklema ja kaotas. Võibolla on sellepärast just tal ka näopiirkonnas nii palju operatsioone,“ spekuleerib üks minu Facebooki sõber.

Pakutakse sedagi, et Jarmo ei julgenud isale öelda, et mängus pähe sai ja valetas, et tegi õnnetuse. Ader aga postitas juba abipalve Facebooki ja Taisse kohale jõudes selgus tõde, kuid annetused olid juba tehtud, kindlustus oli tegelikult olemas… Ja siis hakkas see imelik vassimine ja keerutamine, kus oleme tänases päevas.

“Oh, kuidas tahaks kommenteerida kõike seda, mida sa kirja oled pannud…,” lisab teine. “Miks pole ühtegi pilti ei rollerist, ei Jarmost? Kahjuks/õnneks tegin ka mina annetuse!”

“Ma palusin Argolt pilti pojast, seda ma ei saanud,” kurdab järgmine.

“See Ader on üks paras soperdis, samas ega sa väga ei mõtle, kui laps haiglas on,” arvab kolmas. “Loodame ikka parimat ja kui ta mingi sita ka kokku keeras, siis no eestlane on piisavalt kade, et sellest ka kõigile teada anda.”

“Samas võib ka olla Aderil see teema… Äkki on Sparta hoopis rahahädas ja selle katteks leitakse väljundeid,” pakub neljas.

“Ma olen täiesti kindel, et Ader tuleb Taist megapruunina tagasi ja siis ütleb, et seal voodi kõrval kätt hoides saab alati kõige rohkem päikest ja tema ka ei tea, kuidas see juhtus,” parastab järgmine. “Kurat, ma seda petturit ei usu! Ise ehitab maja ja ostab džiipe, ei tohiks olla see ravi eest maksmine nii üle jõu käiv, et kerjama peaks.”

Kui vastan sõbrale, et kuskilt loost käis läbi, et Ader ise olla lennukis, kui tema Facebooki seinale abipalve tuli, et keegi pereliige oli hoopis tema paroolidega sisse loginud ja abi palunud…

“Ja need Delfi videod? Seal osales ka keegi tema näoga ainult kordades kurvem eks?”

Pikem vestlus tekib ühe teise ajakirjanikuga, kes põrutab otse, et Ader ei tea isegi, kus aju asub. “Ma üldse ei imestaks, kui ta lõpuks ei tulekski sealt tagasi! Äkki tal on mingi jama soolas, mis pole veel välja tulnud. Kurat teab, on mingitele kantidele võlgu või mingid rahad kuskilt tuuri pannud,” pakub ka tema, nagu üks teinegi sõber.

Ometi on kümned inimesed teinud annetuse, ja kuigi Ader neid juba tagasi pakub, on inimeste meelest alatu, et ta nüüd kommentaaridest keeldub. “Ta sai 20 tonni ja nüüd on vait – ma tahaks teada, kuidas Jarmol läheb!?” küsib üks annetanu nördinult. Lisaks vihjatakse sellele, et Argo Facebooki uuenduste kommentaaridest on kadunud kõik negatiivse alatooniga kommentaarid ning üks Jarmo sõber kirjutab mulle, et ka meediaväljaannete kommentaaridest kaovad justkui imeväel kõik kommentaarid, mis vihjavad oletatavale taiboxi matšile ja kere peale saamisele.

“Meedia on asja nii hulluks ajanud! Ta sõitis vastu posti, 50% ajust ei tööta, tasakaal puudub, lühimälu puudub!” kinnitab järgmine lähedalseisev isik. Kuidas ta siis kodusel ravil on, uurin ma vastu. “Ehk ajavadki meediale jama ja ei taha tõtt rääkida,” pakub Jarmo sõber. “Pole veel kindel, aga arvatavasti nädala pärast võivad nad lennata.”

Selge on see, et kui inimesele tehakse mitu rasket operatsiooni, ta on koomas, ajukahjustusega – siis ei lasta teda kodusele ravile. Seda eriti Tais, kus valge inimene tähendab raha ja kus väljas on soe ja räpane, kus infektsioonid tekivad minutitega. Kui tegemist olnuks rolleriõnnetusega, peaks katki olema ka midagi muud kui pea, või ei? Midagi on siin loos mäda, aga mis, seda teavad vaid Aderid palmi all!

Muuseas, soovitan lugeda ka eelmise loo kommentaare, kus on sõna võtnud nii Jarmo sõbrad kui Taist hoomavad inimesed. Ühte jagan kohe teiega siin:

Mul on Phuketil üsna mitu venelasest tuttavat, kes seal enam-vähem permanentselt resideeruvad ja muay-thai asjas sees on.

Nemad rääkisid, et pole esimene kord, kui turistile, kes puuris saadud hoopidest koha peal enam ei ärka, lavastatakse mingi “õnnetusjuhtum”. Kohalikud on vägagi kursis sellega, et taoliste vigastuste tekitamine puuris mitte-Tai kodanikule võib lõppeda väga pahasti – kriminaalasjad jm ebameeldivused. Kellegi koomasse tagumine ei ole päris 100% legaalne tegevus ning kui mängus on suured rahad ja must mäng, ei taha keegi võimudega mingeid sekeldusi, eriti kui välisriikide saatkonnad mängu võivad tulla – siis ei saa ka kohalik politsei enam silma nii lihtsalt kinni pigistada.

Lihtsam on nokauti löödud tüüp kusagile eemale toimetada ja “õnnetus” või “peksa saamine röövimise eesmärgil” lavastada.

Selge on see, et trauma noorel Aderil oli – seda ei hakka keegi lambist vassima. Trauma ulatus ja päritolu on aga suure tõenäosusega midagi muud kui vana Ader seda serveerinud on.
Mina isiklikult aitaks inimest ka siis, kui tegu oleks reaalselt muay thai nokaudist saadud traumaga – õnnetus on õnnetus. Aga eeldaksin siiski ausat infojagamist.

Praegu tundub asi kärbeste pähe ajamisena ning selline kahtlus on hingele väga häiriv. Saan aru, et alguses ei saanud vana Ader infot mitte otseallikast, vaid pidi uskuma seda, mida kolmandad või neljandad inimesed talle rääkisid. Aga pärast poja teadvuseletulekut sai ta ju ometi ülevaate, mis tegelikult toimus. Kui just poissi juba spetsiaalselt hirmutamas ja ajuloputamas pole käidud – neid ringkondi teades pole seegi päris ulmeline oletus – siis võiks ikkagi selgitusi anda, mis tegelikult juhtus.

Karmavõlg tekib ka kolossaalne, kui sellist asja valetada ning inimeste headusele apelleerides valetamisega süüdimatult pappi kokku anuda.

UPD 14.11.2014 Postimees uuris asja – Aderite haiglaarve Tais oli 3400 eurot

44 arvamust postitusest “TEOORIA: Jarmo Ader ei julgenud isale öelda, et sai puurivõitluses peksa?

 1. Naljakas, et kõik paluvad annetusi, saavad raha kätte ja siis paluvad privaatsust. Praegu on Aderi teema õhus, mõni aeg tagasi oli pisikese Emily teema õhus…Neid juhtumeid on veel. Ei tekita usaldust ega tahtmist aidata, kui inimeste suhtumine oma abistajatesse nii ükskõikne on.

 2. Hommik.
  Ja mind on Argo Ader üldse ära blokeerinud, sest eile lisasin selle siinse lingi ta lehele. Kui kõik oleks aus, siis oleks seal all ju selgitus, või ma eksin? Väga kummaline!
  Ps. Emily lugu ei ripu õhus.

 3. Eks see lugu nii ongi nagu siin kirjas, mis muu. Kui asjad poleks nii, siis mina ei kustutaks küsivaid ja kriitilisi kommentaare ära ning ei blokeeriks oma Facebookis neid inimesi, kes ei saada ülistavaid soove , vaid julgevad olla kriitilised. Mina astuks vastu ja tōestaksin inimestele vastupidist kui olen rääkinud algusest peale tōtt. Kui aga olen ajanud paska, siis ma ilmselt ka tōmbaks tagasi ja peidaks end Tais mōnda apartmenti ning kustutaks Facebookis salaja kommentaare ja blokeeriks inimesi. Hale kuju on ikka mōni mees…. , see vastab ikka tōele, et mōni oli trennis kui mōistust jagati

 4. Aga ei tea kuidas välja peilida, mis tegelikult juhtus? Tavaliselt on ju reetureid lähikondlaste seas.

  1. Kohe vōiks see välja tulla. Ei jōua ära oodata, et see farss avalikustatakse ning need suure poolehoidjad tunnistaks oma rumalust.

  2. Arvan sama. See on ainult aja küsimus.
   Ju nad lihtsalt üritavad aega võita, lootes, et asi sumbub ja rahva huvi vaibub. Rumal lootus, teades kui verejanulised mõned juba nende peale on.

 5. Ma ei usu, et see nüüd pettus oli. Usun, et argo saigi algul sinfot et pojaga juvtus rolleri õnnetus. Nüüd kui poeg teadvusel sai päris tõe teada ja ta ei julge enam seda eesti rahvale öelda. Vaadake ise mis purejad siin koos on. Tal on häbi öelda et aa et ei juhtunudki rolleri õnnetus. Hoopis poeg läks suurt raha kokku ajama ja läks boksima ja sai räigelt peksa.
  Eesti rahvas on väga õel ja kade. Kui see välja tuleks siis küik parastaksid ja tulevad niivõinaa need süüdistused mis praegugi. Ma arvan et õnnetus on õnnetus ja vanemad pole lapse tegudes süüdi. Nemad ikka tahavad oma lapsele kõike head. Ja selle nimel et neil hea oleks siis teevad selleks kõike. Nagu näha siis ka argo, kes ei teadnud asjast tõtt ja nüüd lihtsalt hirmust ei julge tõtt rääkida.

  1. No mind ei segaks absoluutselt kui ta räägiks tõtt, et kas siis sai arstidest valesti aru või et poja sõbrad ajasid jama või poeg ei julgenud tunnistada… Nagu keegi siin kommenteeris, õnnetus on õnnetus ja need kes teda aitasid, aitasid heast südamest. Ja vaevalt, et neid väga huvitab, kas nad andsid raha ninaoperatsiooniks või kolju lahti lõikamiseks. Nad aitasid, sest nad tahtsid aidata. Aga need inimesed, kes annetasid on väärt tõde, mitte pea liiva alla peitmist. (tean inimesi, kes saatsid talle raha oma niigi väikesest palgast, sest ta ütles, et iga euro on abiks..)

  2. Täiesti õige jutt Marimell.

   Minuteada Eesti väljaanded ongi ainult kirjutanud sellest mis ette söödeti: õnnetus, Argo abipalve ja muud jutud kuid nüüd enam midagi. Tänan, et paned inimesed veidi reaalsemalt mõtlema. Isegi annetasin kuna nii ilusti paluti ja tean, et oleksin samas olukorras samamoodi käitnud. Paanikas ei suuda inimene reaalselt mõelda ja see on hea kui abi palutakse.

   Kahjuks see lugu on tõesti tobe. Ma arvan ka, et Argol poleks vaja midagi karta kui ta tõesti asjast midagi ei teadnud. Me kõik teeme vigu. Ja ühel päeval võime ise või meie lapsed “raha nimel” kokku keerata. See ei ole põhjus, et aitajaid eirata.

   PS! Selle nädala Hellos on Argo Ader oma kaaslasega ajakirja peo üritusel. Kes teab millal see üritus oli tehku ise omad järeldused.

  3. Suurem mure oleks ilmselgelt see, et poksimatšil saadud vigastuste eest ei maksa kindlustus sentigi – avarii korral on aga lugu hoopis teine!

  4. Tundub nagu see oleks mingi eelfabritseeritud vabandus mōne lähikondlase poolt. Vale on vale! Kui ta ka algul ei teadnud, siis hiljem oleks kohalejōudnuna oleks ikkagi saanud veel asja parandada ja olla aus. Nüüd on see nii jaburaks leelotatud ja inimesed vihale aetud, et seda juba ei andestata.

  5. Kõige hämmastavamaks minu jaoks oli see, kui Argo Ader ise oma facebookis kirjutas, et ka 10 eurot annetust piisab. Mis kuradi 10 eurot? Sa peaksid iga sendi eest tänulik olema, kui küsimus on sinu poja elus. Väga jultumatu tegu sellist asja öelda.

 6. Nagu ma näen, siis Argo on praegu facebookis, kriitilised kommentaarid kaovad imeväel. Tuttav just ütles, et sai bloki peale. Kas siis sellises inimeses ei peaks kahtlema? Olgu mees ja kaitsku siis end vähemalt, praegu aga vingerdab kui pōrsas pasas. Ei tea mis uusi asju seal apartmendis nüüd kokku mōeldakse – raudselt uusi valesid! Kurat, ma olen ikka nii ülesköetud:@

 7. Kellel on lapsed-poisslapsed ja vanuses 18-… kuni mõistus pähe tuleb … See suudab silma kinni pigistada ja keskendub noore inimese tervisele..oli ,mis oli ..
  Kas vanemadki kogu tõde teada saavad…on omaette küsimus ja eks ole seal tais ka seda ametnikke vassimist piisavalt, et turistilt iga hinna eest raha kätte saada.
  Kui keegi on kellegi headust ära kasutanud-Igal oinal on oma Mihklipäev…mitte midagi ei jää olemata´´ tulemata aga teadmatuses igasugu negat. üles kütta ei ole ka päris õige.. Me ei tea ju millises seisus on see noormees hetkel.. on ta tervenemas, on ta ajukahjustusest ,omas maailmas´..Hullemat tunnet kui teadmatus ei ole aga miski pole igavene
  On kulde vanasõna- Ennem kui hukka mõistad , püüa mõista…Parimat ja positiivset meelt ka raskemates olukordades…
  Viha endas kanda on sama,mis ise mürki juua ja oodata,et vaenlane sellesse sureb – Dalai Laama…

  1. Mina isiklikult ei mõista kedagi hukka. Ma proovin just mõista, selgust tuua, et mis siis võis ikkagi juhtuda, miks nüüd vait ollakse, miks enam põhjendusi ei jagata… Ma lihtsalt tahaks teada, et mis tegelikult juhtus. Ja ma ütlen veelkord, et juhtus, mis juhtus, õnnetus on õnnetus!

  2. Oma laste probleeme lahendaks ikka pereringis,mitte avalikult raha valjapressimisega,lihtsaim lahendus tundus olevat,sest vara nagu muua ei tahaks,hiljem vaitis et annab annetusena mis ule jaab..Imelik mees,kes nimetab end hoolivaks isaks??Normaalne lapsevanem ikka poega Taisse poksima ei saada,oli rahaahnus kova..

 8. Õnnetusi juhtub oh kui palju. On äärmiselt ebaeetiline kerjata jõukal inimesel ja hakata kerjama enne tegeliku vajaduse teadasaamist. Imestan annetajate heldust sellise tüübi nagu Argo Ader puhul. Muidu veel talusin tema lõusta, mis vaatas vastu telekast mingilt
  rikaste ürituselt, kuid nüüd lausa jälestan. Inimesel puudub igasugune häbitunne.

  1. Argo Ader ei ole rikas :D Kõik pole kuld ,mis hiilgab :D Enamus inimesi elab ju laenuga kodus ja kasutab panga ´autot-liising ., Milles siin seisneb rikkus :D
   See, et kellegi töö otsest enda promomist nõuab ,siin-seal nn. VIP üritustel- mis teha , valikud on sellised ,tuleb neid kasutada, muidu on oht üldse hambad varna visata …

 9. Ader ju teatas, et kõik kes tahavad raha tagasi, seda ka saavad. Ainult küsigu. Inimestel on suu peas, et kuulujutte rääkida, aga suud ei ole peas, et oma raha tagasi küsida.

  1. Et paska ennetada, siis hakaku oma nime puhastamiseks ise raha tagasi kandma. Müügu oma vara maha ja tōestagu kui hea isa ta ōigupoolest siis ikka on!

 10. Ei tea kas antud juhtum vōib olla seotud? Tai pole Filipiinidest eriti kaugel ju! See oleks usutav versioon :)

  Copypaste ELU24

  Tiigerhai seest leiti inimpea ja -jalg
  Filipiinide kalurid said möödunud kuul kätte tiigerhai (Galeocerdo cuvier), kelle sisikonnast leiti inimjäänused.

  Hai sees olnud inimpea ja -jalg olid vaid osaliselt lagunenud, edastab Yahoo News.

  «See, mis me leidsime, oli kohutav. Lagunemisega kaasnenud lehk oli väljakannatamatu,» lausus üks kaluritest hiljem meediale.

  Kalurid viskasid surnud looma koos inimjäänustega tagasi merre, jättes alles vaid saba, pea ja uimed.

  «Inimkeha jäänused võivad tähendada halba õnne. Kui oleksime hai endale jätnud, võinuks see tähendada, et surnud inimene võib meid kummitama tulla,» lisas ühe kaluri naine.

  Kalurid mõõtsid ära, et hai lõugade laius oli 42 sentimeetrit. See lubab oletada, et hai võis kaaluda umbes 500 kilogrammi.

  1. Marileen said vaata, et pärast sulle mingid lihamäed kuskil nurgataga puuris tappa ei anna! :) Ahjaa….ma pean ka vaatama, et tappa ei saa

 11. Tädi, tegele oma beebiga mitte kellegi muuga, sul lähikonnas on inimesi küll, kes tähelepanu vajavad. Ja kirjuta siis sisurikkam arvamus vms.

 12. Tere head Eesti inimesed

  Kui Te soovite aidata, siis aidake lähedasi enda ümber, peale mõningast mõtlemist kindlasti leiate sobiva abivajaja

  hea Eesti inimene :)

 13. Iga vähekenegi meditsiinist natukenegi jagav inimene saab aru, et tegemist on vassimisega… Kui kõigepealt räägiti, et on koomas, siis räägiti, et on kunstlikus koomas ja siis õeldi, et tuli koomast välja ja tegi silmad lahti. Kunstlikust koomast tuuakse välja, mitte ei ärgata ise…

  Lisaks on veel päris mitmeid vasturääkivusi. Mingi jama seal on ja kahju, et Ader ei ole piisavalt mees, et astuda Eesti rahva ette, kes tõttasid suuresüdamega talle appi ja tunnistada, et jah juhtus – kõigil juhtub.
  Nüüd aga on tal juba raskem ennast sellest jamast välja tuua…

 14. Ōnnitlen, sinu blogi on nüüd siis juba tsiteeritud Delfis ja Postimehes . Ometi oli aeg, et inimesed arutama hakkaks.

 15. Eks vana aderil on neid karmavõlgu juba ammu soolas… Minul ei teki kysimusi tema aususes, tal pole seda soolikat.. Aa teil, kallitel annetajatel, võinuks see kysimus enne annetamist pähe popsata…

 16. Kui meenutada, siis liiklusõnnetus näis kohe kummaline ka Argo Aderile endale – kusagil ta kirjeldas, et väidetavalt sõitis poeg sirgel teel vastu posti. Kaasosalisi polnud. Mitte et see nüüd midagi tõestaks, lihtsalt üks pusletükk …

 17. Et kui ma õigesti mäletan, siis seadis vana Ader ka ise rolleriga juhtunud õnnetuse esialgu kahtluse alla. Et õnnetuspaigas oli sirge tee ja kuidas seal ikka saab sedasi vastu posti või oli see aed, sõita. Kõike on vaja uurida ja asi on kahtlane. Et midagi ei klappinud ka isa Aderi jaoks.

 18. vott. ja sellepärast mina ei anneta kellegile raha. olgu see teie surev poeg vöi kass. elus saadakse ise hakkama. pole vaja kohe kerjama hakata. inimene tahab tuleb ise toime. miski pole vöimatu. mitte
  et ma õel oleks aga mulle need annetused ei istu. Ma annetan aind siis kui näen kuhu raha läheb. samamoodi loomadevarjupaigale , ma viin need vajalikud asjad aga mitte mingit raha ei tee üle!

  1. Kahju sinusugustest inimestest. Kibestunud oled, muud midagi :)
   Ma annetan iga aasta ca 500-1000eurot abivajajatele. See on loomulik.

  2. seekord ei olnud juttu ilmselt sinust, vaid eelmise kommentaari autorist ;)
   kõik ei räägi ainult sinust! :)

 19. “Nad aitasid, sest nad tahtsid aidata. Aga need inimesed, kes annetasid on väärt tõde, mitte pea liiva alla peitmist”

  Sellest jutust loeb välja, et inimesed annetavad raha, et hiljem rusikaga vastu lauda lüüa ja mingit tõde teada saada. Ja kui ei saa, siis hakatakse asju välja mõtlema ja spekuleerima erinevaid versioone. Võiks rahulikult oodata ja küll teada antakse kui õige aeg.

  Hetkel tundub küll, et need oletused ja inimeste versioonid ei ole eriti õiged kuna arst kinnitas, et tegemist oli rolleriõnnetusega.

 20. Sa peaks lehtedelt ja portaalidelt hakkama raha sisse kasseerima. Andsid neile 2 päevaks klikatuimad ja komenteerituimad lood.

 21. Lp. Austraaliast
  millal on olnud Argo Ader aus? Ole hea ja too üks näidegi?
  Täiesti loomulik on ju see, et inimesed, kes aitasid soovivad ka teavet, et mis, kuidas.
  Olen ise tegelenud heategevuseda pool oma elust, aga enamus aega läheb hoopiski kontrollimisele, et kas Lp. inimene x on üldse see, kes vajab abi. Ja tea, et meie hulgas on kelme rohkem, kui oskad arvata.
  Vabandan, et veidi teemast mööda, aga kui kuulsin täna ise haigla arve numbri, siis ….

 22. Enne seda õnnetust polnud ma Argo Aderist midagi kuulnud. Täiesti võõras nimi seega ei oska tema aususe kohta midagi öelda.
  Jah, ilmselt inimene liialdas kui meedias väitis, et kõik annetatud raha + kindlustuse raha kulub ära aga väga kahtlen, et ta samal ajal mõtles” oi kurat, siit ma panen küll korralikult pappi kõrvale hehehe” Pigem ikka teadmatuses kui suured või väiksed haiglaarved välismaal võivad olla. Ja kui ta lubas, et ülejäänud raha paneb ta fondi, mis samasuguseid inimesi aitab, nagu ta poeg siis ehk ta teeb ka seda. Andke aega ja ärge olge nii kuradi kannatamatud.
  Kui taastusravi lõpeb siis võiks alles asja uurima hakata.

 23. Tsitaat: ..ja kui ta lubas, et ülejäänud raha paneb ta fondi, mis samasuguseid inimesi aitab, nagu ta poeg siis ehk ta teeb ka seda.
  Nali naljaks.. uus skeem jälle või.. tehakse mõnele “tuttavale” samasugune õnnetus.. siis on ju kohe raha fondist võtta :D :D
  Võiksin olla vabatahtlik mingis Tai aktsioonis :P

Comments are closed.