#elulineblogi

Aususest – mina ei või, aga teised võivad?!

Hakkasin ükspäev mõtlema, et kui ma olen aus ja kirjutan mida ma mõtlen, siis tembeldatakse mind kohe mingiks hulluks kriituks ja tropiks. Keegi kommenteeris just, et mul polegi varsti lugejaid ja jumal tänatud, et olemas on Mallukas.

Noh, minu meelest on Mallu üsna minu masti mutt – aus, ei karda välja öelda, mida ta mõtleb ja tema on arvamusliider; kui tema on aus, siis on tore, kui mina olen aus, siis ma olen m***. Okei!

Esiteks, käisin eile Butterfly lounge sünnipäeval, nägin seal väga mitut inimest, keda ma blogis “kritiseerisin”, keegi ei pannud mulle molli või ei mölisenud, et ma olen tropp isehakanud stiiliguru. Inimesi tegelt ei koti see, mida neist arvatakse. Ja suurem osa inimesi on sellega juba arvestanud, et kõigile ei saa meeldida nende riietus. Mõni tuli ja kiitis mind hoopis selle postituse eest, et lõpuks ometi keegi julgeb välja öelda, et mõnel pole maitset.

Foto: Kalev Lilleorg
Foto: Kalev Lilleorg

Üleüldse, ma ei olnud kriitilinegi. Ma lihtsalt avaldasin natukene oma arvamust. Ma olin väga tagasihoidlik, just seetõttu, et väga paljud inimesed, ei saa minu aususest aru. Nagu ka meie naljadest.

Mõnikord ütlevad meie uuemad sõbrad, issand, mis te vaidlete/tülitsete/kaklete, kui meil Meelisega on ah, misasja? Me suhtlemegi nii! Nöögime teineteise kallal, teeme lollakaid kommentaare ja ei solvu sellepärast. Meil on hoopis teisel tasandil huumorimeel kui inimesed harjunud on. Meie pikaajalised sõbrad on selle juba ära tabanud ja teevad neid nalju meiega kaasa.

Näide elust enesest: poisid rääkisid suurustest… Meelis: kui võtta entsüklopeediast lahti sõna “gigantne”, siis sealt leiab minu pildi… Matu: vööümbermõõdust? Muhhahhaa, kõigil nalja kui palju, keegi ei solvunud.

Näide kaks elust enesest: eile õhtul panin selga minikleidi, küsin siis Meeliselt, et kuidas mu jalad on, et mulle tunduvad üsna saledad. Meelis: no arvestades seda veini, mida sa sisse larbid, peaks sul jah vaadid all olema… Thats it, elu läks edasi, keksisin minikleidis peole.

Praegu alles hakkasin seda situatsiooni meenutama ja tuli meelde, et ta üldse nii ütles. Täiesti rändom. Aga kujutan ette, et kui siin oleks olnud mõni võõram inimene, oleks ta šokis, et mees nii ütleb. Või mõni naine solvukski hingepõhjani.

Aga tulles nüüd tagasi korraks selle „skandaali tekitanud galerii“ juurde, siis ausalt, mulle on veidi arusaamatu, kas inimestel pole kodus peeglit või mitte ainsatki sõpra, kes võiks öelda, et kuule, nii ei sobi minna! Kui keegi minult arvamust küsib, et kuule, kas minna nii.. Siis kui see ikka on kole ja kandjat ei kaunista, ma nii ka ütlen.

Või on tõesti siis hulk inimesi, kes lasevad sõbrannal selga venitada kaks numbrit väiksema kleidi, ise tulla ideaalses vormis ja riietuses, et parem välja näha? No ilmselt on ka selliseid kahepalgelisi naisi olemas, aga üldiselt ma ikka loodan, et sõbrannale ei kardeta välja öelda, mis sobib ja mis mitte.

Meenub kohe ka superstaarisaade  – me kõik oleme näinud seal inimesi, kes ei oska laulda, kuidas nad sinna satuvad? Kas neil pole sõpru, pereliikmeid, tuttavaid kes ütleks, palun ära mine ennast lolliks tegema. Okei, mõnel polegi, ja mõni ei räägigi kellelegi, et läheb ja mõni arvabki, et ta oskab laulda, aga neid on liiga palju selleks. Mis sõbrad need sellised on, kes kiidavad sitta takka?

Ma mäletan, kuidas kunagi Jõhvis, oli üks 16aastane tüdruk, tal oli sünnipäev sel samal päeval, ta istus seal oma sõpradega, ootas oma järjekorda… TERVE PÄEVA! Lasin tal endale kaamerasse laulda, sõbrad itsitasid kõrval.. Halloo, miks te olete nii tropid ja lasete tal oma sünnipäeval end lolliks teha, terve päeva kuskil kultuurikeskuses maha molutada, et ta saaks teada, et ta ei oska laulda. Milleks teie olemas olete? Oli fun ta üle naerda? Nõme!!!

Aga tuleme tagasi selle riietuse juurde. Näiteks ma ei osta üldiselt poest ühtki asja, ilma, et ma Meelisel ei laseks seda kommenteerida. Kuigi mulle võib asi väga meeldida, ei pruugi see kõrvaltvaadates mind kaunistada. Meelis ütleb konkreetselt – selle kleidiga on jalad liiga paksud, või see toob kõhu esile, või kaotab rinnad ära, või pikkus on halb… Otse ja omadega, mida siin keerutada, et noh, kui sulle nii väga meeldib, siis osta muidugi. Milleks raha raisata, et ma selle selga paneks, välja läheks, kole oleks ja pärast pilte vaataks, et issand, mida ma endale selga ajasin.

PS! Palun ärge tooge jälle võrdluseks neid pilte, kui ma olin megasuur ja mul oli suht võimatu midagi selga leida. PPS! Ma ei ole mitte kedagi kommenteerinud ka kaalu pärast seal galeriis! Keegi pole kaalu pärast sattunud minu „tulistamise“ alla!

Ühesõnaga, kuidas teil on? Kui sõbranna ütleb, et see kleit ikka ei kaunista, siis solvute? Valite midagi muud või jääte endale kindlaks? Kas olete tundnud või ise seda taktikat kasutanud, et teie kaaslane oleks koledam, et teie ilusam paistaks? Mille peale te solvute?

Muuseas, mulle just meenus, et ma ei solvu vist vapsee kunagi. Ma ei tea, ma ei oska solvuda. See on nii imelik „tunne“. Ma võin olla vihane või kurb, aga solvunud, ma ei tea, see on veider sõna, kuidas see solvumine käib? Ma ei tea, ma ei oska. Pole kunagi solvunud või patja nutnud, et keegi kuskil halvasti ütleb. Ma ju ise tean, et olen ilus :) ja et mina ja mu valikud ei saa kõigile meeldida.

Mille peale ma solvun? Et perekoolis mingi kägu kirjutab, et Hedontsik on NIIIII PAKS JA KOLE LAPS!? Ise oled. Hedontsik on maailma nummim! Või et mul on räigelt paksud sääred? On jah, geenidega kaasa antud, ei lähe need mul peeneks ka siis kui ma alla võtan. Sääremari on ikka jämmu. Mis teha. Ja noh, mul on endiselt savi, mida keegi arvab, sest nagu ma ütlesin, ma ei saa nagunii tervele ilmale meeldida. See on sama, et on naisi, kes jumaldavad Kim Kardashiani, ja lasevad endale tema nina, pepu, huuled lõigata, samas on naisi, kes teda jälestavad. Pole olemas mingit ideaalset inimest, kes kõigile meeldiks.

PPS! Hedontsik sai täna üheksakuuseks ja siia on hea lisada pilt – issiga kahekuuselt ja üheksakuuselt. Jumal, kus ta alles kasvab!

25 thoughts on “Aususest – mina ei või, aga teised võivad?!

 1. Mulle meeldib teie avameelsus Mallukaga..ei olegi vaja keerutada ega midagi..ma olen ise enda suhtes mega kriitik. Panen midagi selga ja seisan peegli ees ja vaatan et no krt pole ju seljas ilus ja ei kanna välja aga sõbranna ytleb et junala ilus või sobib kyll seega sellistes olukordades jään ma sõbrannasid kuulama :D aga öeldud veel pole et ei sobi aga mine tea, äkki kardavad öelda ja käingi ringi nagu kaltsakas :D
  PS hedontsik on ikka yliiiiarmasssss

 2. Paks laps-ilus laps! See kehtib küll, muidugi mingi vanuseni :)))

  Minule meeldivad seal kaalu keskmisest veidi pontsakamad tited. Niii nunnnu! Ja Hedon on kaaa nii armas, mõnusalt pehmeke. Minu esimene laps oli kõhna. Koguaeg öeldi seda. Nii nõme. Ja siis teine laps oli pontsik ja kaa öeldi seda. Nagu WTF!! Need on ju beebikilod! Kui lapsega haiglast koju sain, kaalusin iga toidukorra alguses ja lõpus last! Ja milline rõõm, kui mu alakaalus sündinud laps kosus! MINU OMA RINNAPIIMAGA TOIDETUD! Gramm grammi haaval “nuumatud” beebi. Ja minu arust oli ta mul niii armas, kui oli pontsik. Nüüd 2,5 aastane ja täiesti tavaline laps. Kaalukõveras keskmine.

  Peale kõndima hakkamist jooksevad nad oma beebikilod kohe maha.

  1. kui jalad alla saab võtab alla- enne kui ei kõnni on kõik tited pehmekesed :) aga “paks” ta nüüd küll pole

 3. Väga lahedalt kirjutatud postitus!
  Tõega tuld neile, kes ütlevad et Hedon paks ja kole laps on! :D Ja see riide postitus, igati aus oli minu meelest.

  Minu arust ei anna Sind ja Malluka postitusi võrrelda, teil ikka väga erinev stiil.. Aga see on minu arvamus.

 4. Mulle tundub, et kõik arvamused, mis sinu enda omaga ei ühti saavad kohe “räigeks kriitikaks ja sõimuks”.
  Ise ju ütled ka, et igalühel on õigus oma arvamusele. Milleks siis plärtsuda ….käisin ja siis?….tegin ja siis?…saame nüüd üle jne jne
  Et teisi kritiseerida peab suutma ise kriitikat kannatada. ;)

  1. Ma ju kannatangi.. Ma lihtsalt elan sellega, et ma kõigile ei meeldi. Aga kui ma kellelegi ei meeldi, pole vaja tulla mu blogisse turtsuma :)

 5. Hedon on sul väga kena poiss.
  Olen nõus, kõrvaltvaatajale polegi kõik beebid ilusad ja nunnud aga teie poeg on küll väga armas tegelane!

 6. Midaperset? Kus otsast Hedontsik paks on? Normaalne armas beebs! Need kes sellist paska suust välja ajavad, vaevlevad vist küll mingite probleemide käes. Musipai Hedontsikule!

 7. Mingile minu ammusele, täiesti mitte kritiseerivale, vaid nõuandvale kommentaarile nähvasid küll nii ebaviisakalt vastu, et oli selge, et nüüd sa millegipärast solvusid.

  1. Hm, see oli kindlasti iroonia või minu huumorimeel, millest sa aru ei saanud ja nagu ma ütlesin, ma ei solvu. Ma olen liiga kaua selleks meedias olnud, et mingeid anoneid südamesse võtta

 8. Võib-olla on asi selles, kuidas ja mis tooniga sa oma arvamust avaldad. Jah, malluka teksti on palju parem lugeda, sest tema ei plärtsu ja ropenda oma postituses.. ja kui ta seda teebki, siis üli mahlaselt ja ägedalt serveerib seda oma lausetes. Õpi ka!

 9. Teie vahe Malluga – Mallu võib olla aus, aga ta ei vasta (heatahtlikele) kommentaaridele/küsimustele kunagi tooniga, et a’la “ah tropp oled vä, otsi” nagu too armastuse lugu, kus oli pärast küsimust ka kohe märkus, et loll ajakirjanik, miks oma tööd ei tee ja ei teagi, et ma olen abielus?! No ja sama kommentaariumis.

 10. 1. Heldon on ülicool nimi ja pealegi väga armas pisipõnn.
  2.Mhhh…arvasin, et meil kodus vaid need nn.”vürtsikad killud” omavahel, millest mõni jah ei pruugi aru saada, aga need annavad elule värvi ja toovad värskust.. Aga ega kõik jahimeged ka pihta saa.
  Igatahes-anna minna, mulle meeldib.

 11. “Mis teha. Ja noh, mul on endiselt savi, mida keegi arvab, sest nagu ma ütlesin, ma ei saa nagunii tervele ilmale meeldida.”

  Ja ometigi viitsid kirjutada terve postituse enda kaitseks nendele inimestele, kelle arvamus sulle väidetavalt korda ei lähe.

 12. Like,like,like…see on Hedontsikule mõeldud,…ok Sulle ja Meelisele kaHedon on kasvanud ,kui ma teda nägin oli ikka pisem,aga nunnupall on ikkagiNii kommenteerivad väikelast need kelle beebid pole läinud pontsaks v kui on ,siis ei oska nad näha lapses seda loomulikkust ,mida enam kusagil ei näe,eriti täiskasvanutes,…seda ehedust ja õnnelikkust…väikelastes on see kõik aga olemas ja muide,kui beebsud kõndima hakkavad kaob see nagunii
  Kui ma mehega ,või üldse välja lähen,küsin ka mehe arvamust ja kui juhtub midagi lühemat kogemata selga ,siis arvab ta,et natuke parem kui rabakonnal,kas ma solvun..Ei,kindlasti mitte.Sõbrannasid mul 2,ma ei kogu neid,kuid need kes on,on minuga 100% ausad,ja kui midagi ei sobi ,siis nii ka öeldakse ja ütlen isegi

 13. Tere, kas pidu oli kutsetega või võisid kõik, kes tahtsid minna. Tänan vastamast.

  1. Kella 20st kutsetega, alates kella 22st kõigile. Meie läksime kella 20 ajal :)

 14. See pole küll selle postituse teema, aga kuna Meelisel kaelas sünnipäevaks saadud vahva puidust lips, siis sooviks teada, kas sellest sünnipäevaks saadud raseerijast on ka postitus tulemas? Mulle nagu jäi meelde, et peale katsetamist pidi siin olema oodata Meelise arvamust sellest. Kuna oma mehel varsti sünnipäev, siis ootaks huviga enne Meelise kogemust.

  1. Tõesti jah, Meelis pole saanud mahti seda posti kirjutada. Aga kui sa küsid, kas oma mehele osta, siis jah ;)

 15. Hedon on imearmas ja tundub et ka rõõmus laps, nautige see aeg on nii üürike, minu oma juba pea 1,3 a ja ma ei saa aru kuhu see aeg kadus :)

  Mis puudutab ausust, siis see on iseenesest tervitatav.
  Kuid ma pean tunnistama et olen sedasorti “nõrganärviline” kellele meeldib nö “pehmelt” edastatud info. Samas on tõsi see, et kui ei meeldi ära loe. Seega loen, sest on ju põnev ka, aga libisen üle sellest mida on raske “seedida”, sest mõtte saab ju ikka selgeks.
  Ja alati saan ise otsutada, kas nõustuda või mitte!

Comments are closed.