Ma olen nüüd “kiibistatud”

Täna kirjutan ma sellest, kuidas süsteem on ikka jumala pekkis – pane endale arstiaeg KAHE KUU pärast. Halloooo!

Esimene juhus – lastearst ütles 09.07, et ma võiksin minna Hedoniga füsioterapeudi juurde, andis saatekirja. Helistasin, esimene vaba aeg 27.09! Loobusin. Ausalt. Ütlesin, et ilmselgelt selleks ajaks ta juba roomab loomulikust intelligentsist. Noh, ja olgem ausad, nii ongi. Füsioterapeudi juures käisime siiski, tutvuste kaudu, kahepäevase ooteajaga.

Teine juhus – pärast sünnitust otsustasin, et kui jään rasedaks, siis jään… Kui maiks seda ei juhtu, võtan kasutusele rasestumisvastased meetmed. Mõeldud tehtud. Kleepisin endale mais peale juba tavaks saanud Evra plaastrid. Kasutasin neid enne rasedust kümme aastat. Ja mis juhtus… Viimased viis kuud on mul iga kahe nädala tagant päevad. Kui mitte tihedamini. Eriti häiriv!

Otsustasin siis, et panen selle implantaadi, natuke kergem ja ehk lööb siis tsükli paika. Helistan mina rõõmsalt naistenõuandlasse 1.10 ja mis selgub – esimene vaba aeg 27.11! Selle ajaga ma jõuan kaks last saada ja selle implantaadi ise endale sisse süstida. Kasutasin jälle tutvusi ja sain aja JÄRGMISEKS päevaks. Saate aru! Eile küsisin, täna sain. Täiesti vaba aeg olemas! Ei pandud mind kuskile lisaks, vaid oligi vaba aeg.

Ehk siis – kui teil on vaja arstile minna ja sobib suht “saan täna teada, et homme lähen”, siis helistage iga jumala päev sinna nõuandlasse ja nõudke esimest olemasolevat aega. Sest paljud canceldavad päev varem oma aja ära ja tegelikkuses jääb see vabaks. Ja teil ongi võimalus arstile pääseda varem kui kahe kuu pärast!

Täna, kui ma seal ukse taga ootasin, siis kümne minuti jooksul kutsuti kahte nime, keda polnud! Inimesed lampi ei ilmu kohale ja siis need, kellel on vaja, peavad kaks kuud ootama. See pole ju normaalne!

Aga asjast ka, kiibist siis. Implantaadist õigemini. Ma arvasin, et see võtab aega umbes minuti. Tegelikkuses umbes seitse. Nagu pisike operatsioon. Kõigepeal tuimestav süst ja siis implantaat sisse. Plaaster peale, rõhkside ümber ja keeld tõsta ja sportida nädal aega.

Arst ütles, et võib ka väike verevalum tulla… Aga keegi ei hoiatanud mind, et mul käsi kolm päeva valutab ja näeb välja nagu mind oleks vägistatud. 
Igaljuhul olen mina nüüd siis implantaadi võrra rikkam, kolmeks aastaks uuel lapsel kriips peal ja… ei pea meeles pidama, et millal seda plaastrit panna ja millal mitte. Loodetavasti lööb see ka tsükli paika. Kui ei, siis.. Ma ei tea. Spiraal?

PS! Implantaadi saab igal hetkel eemaldada, kui titeisu peaks peale tulema!

PPS! Implantaadi kirjutab välja ämmemand, naistearst või perearst. Mina sain -50% soodustusega ja maksin 52€, paigaldamine oli tasuta.

PPPS! Enne kui naistearsti vastuvõtule lähete, laske endale retsept kirjutada, ostke implantaat välja ja minge laske kohe paigaldada. Muidu on kaks käiku vaja teha :)

Lisaks: mul on vaja minna silmaarstile, ma reaalselt nägin seal livechati ajal, et ma ei näe ikka vapsee lugeda. Ma ei hakka kuskile helistamagi, et ou, millal saaks, tean niigi, kahe kuu pärast. Seega, kui seda loeb mõni silmaarst, või silmaarsti onu, õde, vend, tütar, siis palun mulle üks aeg :) Samas, ma kunagi olen käinud silmi kontrollimas ka prillipoes… Saab seda endiselt teha?

68 Comments

 1. Ma kasutan plaastreid.Enne rasedust kasutasin ja ka nüüd.Minu jaoks mugav. :-) Implantaat tundub hirmus ja spiraali ma ei tohi panna.
  Silmaarstist – Ajad on ulmeliselt täis kõik.Abikaasa käib mul tasulises.Sinna saab põhimõtteliselt kohe.
  Aga kui tahad lihtsalt nägemist kontrollima minna,siis Põhja-puiestee rimis on prillipood ja seal ka silmaarst.Silmade kontroll on tasuta isegi kui prille ei osta aga eelnevalt tuleb aeg kinni panna.Ma sain ise.aega valida,niiet ooteaeg pikk pole.Ostsin sealt ka kohe prillid.

  1. Minu jaoks oli plaaster liiga kange. Pidevalt esimestel päevadel nädala alguses kui peale panin, süda paha. Samuti ma paar korda jäin pealepanekuga natuke hiljaks ja see lõi väga sassi ka päevade tsükli.

 2. Kui silmadega haigustega seotud kaebusi pole siis on kõige mõistlikum seada sammud optometristi vastuvõtule. Nt Eesti Optikus pole Tlnas aega vaja kinni panna. Astu poodi, konsulteeri,vali raam, lase silmad kontrollida ha telli prillid :) Hetkel ka soodustused kuni -70%

 3. Silmarstile saab just nimelt ka prillipoes, mina käisin kristiines. Ja lõunaajal helistasin õhtuls sain juba aja. Aga see mulle ei sobinud siis sain järgmiseks päevaks. Ja kuna mul oligi prille vaja ja leidsin endale sealt samast poest siis marksin vaid prillide eest. Muidu kui prille poleks sealt leidnud siis oleks 9 eurtsi läinud. Kui oleks silma kontrolli läätsede jaoks tahtnud oleks 14 eurtsi välja pidand käima.
  Ps! Helistasin ka mustamäepolikliinikusse, et silmaarstile aga saada, siis registratuurist öeldi, et meil ei ole silmaarsti ja sealt soovitatigi prillipoodi.

 4. palju see “kiibistamine” maksab? olen ise ka selle peale mõelnud, aga pole veel julgenud.

  1. 52€, Pelgulinna naistenõuandlas. Aga enne tuleb see välja osta (reptsepti saab nt perearstilt), sest muidu lähed naistearsti juurde ja pead uuesti minema, koos sellega.. Ma tegin 2in1, võtsin kohe kaasa.

  2. Issand halasta ,
   Postituses “kiibi hind tehtud puust ja värvitud punaseks” ja
   Kaks kommenteerijat järjest küsivad – mis maksab !
   Kas tõesti hakataksegi kommenteerima postitust ennem,
   Kui tekst läbi loetud :) ?!

 5. Minul on hõbe-vask spiraal juba kolmandat aastat ja olen väga rahul. Mõni kurdab,et päevad on rasked ja vererohked jne aga minul seda muret pole. Enne sünnitust oli tsükkel ebaregulaarne jne aga spiraaliga on kõik nagu kellavärk, tsükkel paigas.
  Olen väga rahul kuna ma hormoonidega oma keha enam ei taha mürgitada.

 6. Panin minagi siis eelmisel aastal implantaadi, kuid võtsin nüüd välja. Lootsin ka, et lükkab tsükli paika aga ei kus sa sellega, asi läks nii hulluks, et mul olid päevad reaalselt kuu aega kui mitte kauem.
  Aga ega igale inimesele mõjub see erinevalt.
  Loodan, et sul siiski lükkab tsükli paika. :)

 7. Ma esimest korda kuulen sellest kiibistamisest. Väga huvitav süsteem,mis ta maksis?Ma muidugi isiklikult vist ei julgeks ja jään endiselt tabletide peale.Kas selle kiibistamisega pole mingit ohtu nagu tabletidega või plaastriga,et ajab südame pahaks või tekitab söögiisu?

  1. Ah, eks kõikidel asjadel on pikk “näidustuste” nimekiri. Kellele võib kaalu lisada, kellel maha võtta, kellel veritsust juurde tekitada, kellel päevad ära võtta jnejne
   Maksis 52€, kolme aasta peale suht soodne. Muidu kasutasin plaastreid, 12€/2kuud.

 8. Silmi saad kontrollida prillipoes ka, seda teevad optometristid. Silmi ravivad siiski silmaarstid.

 9. Optikapoes saab teha ikka. Eagle Visionis nt pühapäeval tulemas ka kliendipäev, mil köik tooted -30% ja päikeseprillid vist olid -50% isegi (päikeseprilli osas äkki eksin), prilliostjale silmakontroll tasuta kah veel. Aeg tuleb muidugi ette regada. Aga kôik salongid töötavad.

  Kiibi koht on kyll veits hull ju

 10. ikka saab prillipoodides ka, jah. tavaliselt siis, kui sealt prillid ostad, on see tasuta, muul juhul pead maksma väikse summa.

 11. Prillipoes saab käia kontrollis küll.iseasi kui spetsiifiliselt nad uurivad võrreldes silmaarstiga,kes peabki absull kõike kontrollima.
  Ma lasin ka kiibi panna,ei hoiatanud keegi mind et ma midagi nädal aega teha ei tohi.siniseks ka õnneks ei läinud aga siiamaani annab tunda.eriti kui söötmise ajal poiss jalaga sinna virutab.So nice :D

  1. Optometrist õpib kõrgkoolis 3.5 aastat prillide ja kontaktläätsede määramist ja nendega töötamist. Silamarstid õpivad haigusi ja ravimist.. Prillide määramist minimaalselt. Seega soovituslik minna haigustega silmaarstile ja muidu optometristile. Sellise suhtumisega tekivadki pikad järjekorrad.

 12. Nu mina nt eagle visioni salongi silmi kontrollima. Täpsemalt silmarõhku. Maksma läheb 15€ ja aja sain järgmiseks päevaks. Mina samuti ei viitsi kuu v kauem järtsis oodata. Mul pole reaalselt selleks käiguks nii kaua aegagi :D

 13. Mina panin peale lapse saamist spiraali Mirena ja 5ks aastaks olid päevad läinud – juhuuuu. Nüüd sai aeg täis ja võtsin välja – loodame uue lapse saada :-)

  1. Mul sama. Juba peaaegu 2 aastat pole päevi olnud. Elu muretu! :)
   Hormoonide pärast ma ka ei põe. Elu on liiga lühike kui igasugu jama pärast koguaeg põdeda.
   Mul kolm last ja juurde neid ei plaani aga päris kinni kraane ka keerata ei julge, sest äkki kunagi ikka võiks üks veel tulla. Vanust ka veel vähe :)

 14. Eestis võib ju tasuta arstiabi olla, aga pean nentima, et selle toimimisega on tõsiseid probleeme. Igal aastal tehakse melanoomi kontrolli kampaaniaid. Väga tore, läheks ja kontrolliks, aga järjekorrad on mitme kuu pikkused. Minu nö healoomuline melanoom sai enda lõpu erakliinikus. Kui oleks jäänud riiklikku erialaarsti vastuvõttu ootama, siis ei taha mõeldagi, kuhu asi oleks võinud edasi areneda. Ja see probleem tõesti paljude erialaarstidega.

 15. Saab küll endiselt ka prillipoes silmi kontrollida. Seda teeb küll optometrist, mitte silmaarst, kuid kui on lihtne + või – , pole vahet, optometrist saab sellega edukalt hakkama. Soovitan Instrumentaariumit, seal peaks hetkel ka hea sooduskampaania noortele olema :)

 16. Ma lasin panna spiraali.63 euri maksis.varem olid päevad ebaregulaarsed ja nüüd kõik paigas ja vähese verega.Ja saan ka varem eemaldada kui lapse soov on.Mulle ämmkas soovitas seda kõige rohkem.

  1. Minule naistearst ütles et võib küll, lihtsalt välja võtmisel olla veidi ettevaatlikum. Samas mul on spiraaliga nii õrnalt ainult määrinud, et piisab pesukaitsmest.

 17. Mul on sama värk gastroenteroloogiga. Käisin juuli algul perearstil. Ta andis saatekirja gastroenteroloogiasse. Aja sain 23. november. Ootan veel, sest mul tutvuseid ei ole.

  Kusjuures olen kindel, et ilma saatekirjata ja raha eest oleksin saanud palju varem aja. Aga kuna mul nii kiiret pole, siis ootan. Muidu automaatselt ütlesin ka telefonis, et “nalja teete või? pean pool aastat ootama, et siis teada saada, et äkki mu maol ongi midagi viga?” Tegelikult saadetakse veel kõigepealt konsultatsiooni. Ja kui tahetakse mingeid protseduure teha, siis arst paneb pärast seda veel omakorda uue aja.

  1. Jah, aga üldjuhul kui on vaja nö “mõõka neelata”, siis arst paneb sulle kohe selle aja sinna otsa ja lihtsalt lähed elavas järjekorras ja neelad ära… Kui sa oled söömata-joomata :)

 18. Mõtlesin ka selle panna aga appi.:D oli see väga valus? Niii hull näeb välja:D ja kuidas seda pandi..lõigati auk kätte?

  1. Mugavus nõuab ohvreid, nagu ilugi :)
   See pannakse nagu süstlaga, ei tehta auku :) Auk tehakse siis kui ära võetakse.
   Pannes polnud valus, pärast natuke oli tunda. Näeb hullem välja küll kui tegelik valu vms

 19. Nii palju kui ma kuulnud olen siis silmaarstile peab aega ootama isegi 6-kuud. :) Ja prillipoes saab vabalt optomeristi juurde minna, igas poes vist küll pole aga selle saab välja uurida, kus täpsemalt selline inimene vastu võtab. :)

 20. Näh ma just plaanin plaastrit proovida.. Loodan, et mulle ei mõju nii.
  Aga no see kiip(implatant) tekitas küll hirmu :D

 21. Mina käisin oma nägemist kontrollimas pro optika prillipoes, peale kontrolli kirjutati mulle välja lugemis-arvuti-teleka prillid, visiit oli 15€ aga, kui kohe prillid ostate maksate ainult raamide eest :)

 22. Kasutan viimased 6 aastat hormoonspiraali ja olen ülimalt rahul. Pole päevi, pole määrimist ja pole kaalutõusu. Sünnitada enam ei plaani ja ea poolest ei saakski vist aga noortel naistel on alati võimalus see eemaldada lasta ja ülehomme juba rasestuda. Loomulikult on alati oht, et see ei pruugi igaühele sobida.

 23. Igas prillipoes peab olema optometrist. Olen 15 aastat prillikandja olnud ja alati käin prillipoes. Soovitakski pigem seda, esiteks ei pea sada aastat ootama ja teiseks, optometristid ongi spetsialiseerunud silmanägemisele, silmaarstid ka lisaks kõigele muule, mis puudutab silma. Need aparaadid, mis prillipoodides on, kontrollivad väga täpselt su nägemise ära. Minul näiteks pole kunagi mingeid probleeme olnud. Seega kindlasti prillipood!

 24. tere silmaarstile saad sa minna suvalisse prillipoodi mina soovitaks näiteks lens optikat tondi selveris.
  Siin saad vaba aja suht kiiresti ja prilliraamid on ka siin soodsad.

 25. Instrus sai aja pmst 3 päeva pärast ja seal hetkel kampaania allahindlusprotsent=100%- Sinu vanus. Mees just käis ja sai korralikud Fossil firma raamid koos peegeldumis-jms kaitsetega klaasidega 70 euriga.

 26. Kas sa implantaadi infolehte ei küsinud? Arsti käest ei uurinud tsükli kohta? Pidasin suvel günekoloogiga nõu implantaadi osas ja selgus et see ei pane tsüklit paika, selle suurim miinus ongi see, et päevad on ebaregulaarsed. Mõni kuu ei tulegi ja kui tulevad siis täiesti suval ajal. Nii järgnevad kolm aastat kuni välja võtmiseni.

  1. Uurisin ja puurisin enne ja rääkisin ka arstiga – igal inimesel mõjub erinevalt – kellel jävad päevad ära, kes veritseb terve kuu, kellel läheb tsükkel paika, kellel muutub ebaregulaarseks, never know, kuidas keha vastu võtab. Kui ma 6 kuu pärast rahul pole, vaatame edasi :)

 27. Minul hormoon spiraal, maksis ka midagi 50-60€ kanti. Enne rasedust olid mu pãevad vãga vererohked ja valulikud. Peale spiraali paigaldust pmst 2 kuud koguaeg mäãris ja olin juba valmis sellest loobuma. Jumal tänatud, et ootasin. Nûûdseks mul ei olegi enam pãevi :) Tampoonid ja sidemed? Mis need veel on ?! :D Vahel ôrnalt mããrib aga siis on pesukaitsmest rohkem kui küll. Samuti pole enam neid kohutavaid kôhuvalusi. Mina olen sellega väga rahul :)

 28. Perearst saab pikendada retsepti, aga et ta nüüd kirjutab välja midagi, mis pigem naistearsti teema- nii ju kahtlane ja ohtlik. Ennem peab naistearst ikka sind igatepidi üle kontrollima sealt alt, jne :)

  1. No kui sa retsepti küsid, siis perearst helistab ja nõustab ja uurib kas oled ikka kindel, seejärel väljastab retsepti

  2. Olen Nexplanoni kasutanud juba 3 aastat, esimest korda pandi kaheks aastaks, eelmise aasta novembris vahetasin uue vastu. Ei mingeid päevi, ei mingeid probleeme. Kui vahetamas käisin, küsis ämmaemand, et “Millal viimati päevad olid?” ja siis ma pidin natuke aega mõtlema ja vastasin, et “Vist kolm aastat tagasi” :)
   Elan Rootsis ja siin maksab ta topelt niipalju, kui Eestis, mingit kontrolli ei eelnenud, keegi mid alt uurima-puurima ei hakanud (ei tehtud sda ka raseduse ajal näiteks, esimene n-ö. “seestpoolt uurimine” toimus vahetult enne sünnitama minekut…) ja üleüldse olen ma selle kiibiga väga rahul.
   Ja polnud see panek ega vahetus ka midagi nii hirmus, kui ta kõlab. Ma ajasin ämmaemandaga samal ajal juttu ja vaatasin teisele poole, oodates, millal ta mulle käe sisse augu lõikab ja verd purskama hakkab ja siis ta ütles, et “Valmis!” ja oligi kõik.

 29. Soovitan ka Instrumentaariumit. Tehakse väga põhjalik kontroll ja täiesti tasuta,ilma prille ostmata. Maksta tuleb siis,kui võtad retsepti kaasa sealt poest. :)

 30. No su käsi näeb küll välja nagu Meelis peksaks sind kodus hoopis:D!Nali. Igaljuhul ma ei usu sellesse väga aga loodan,et sul toimib. Samas ise lasin panna hormoon spiraali ja ma ei saaks rohkem rahul ollagi. Päevad on väga harva, juurde pole võtnud ja üldse elu on kohe ilusam. Oleneb muidugi kellele sobib ja kellele mitte aga ma soovitan! 5.aastat ilusat elu, 2 veel jäänud:)

 31. Ole õnnelik, et Sa Jõgeval ei ela ! :)
  Meil siin silmaarstile ooteaeg kolm kuud.
  Ja prillipoes on mingi kontrollimine küll aga ikka väga haruharva.

 32. Mul ka see ja kaks korda kuus päevad. Üks nädal päevad nagu ikka ,nädalase vahega uuesti aga siis määrib ainult. See käsi sureb ainult liiga kiiresti ära aga olen ikkagi igati rahul selle otsusega :) Kui arstile siis tulge Pärnusse,siin pole nii pikki järjekordi.

 33. Mul oli see implantaat umbes aasta aega. K6igile m6jub erinevalt, aga oma kogemusest ei soovitaks. P2evad olid konkreetselt igap2ev ja halb enesetunne. Ainukeseks plussiks oli kaalulangus. 6nneks siin Inglismaal rasestumisvastased vahendid tasuta, kahju oleks olnud sellise asja eest maksta.

 34. Lamp küsimus-kas näosaadet vaatad? Väga lahe oleks su arvamust lugeda kes, kui hästi jne :-)

  1. Vaatan, aga ma ei viitsi punnitada iga nädal mingit teksti, kui mingi arvamus mingil hetkel tekib, siis kirjutan :)

 35. Ma ei taha siin midagi maha teha v6i niisaa n6me olla, aga ma lasin Esperance-s endale ka implantaadi panna, kuna seal oli v6imatu endale oma arsti leida ja kui korra l88gile sain, siis l2ksingi seda teed, et siis 3 aastaks rahu majas.

  Oleks vaid keegi mulle 8elnud (tegelikult ytlesid), et k6igile see ei sobi. Mul olid p2evad 6 kuud j2rjest, muutusin tujukaks ja eriti emotsionaalseks, nutsin iga asja peale. Lahenduseks pakuti, et v6ivad mulle pillid kirjutada, et hormoonid tagasi tasakaalu viia. Nii ma siis olin oma implantaadi ja pillidega, topelt hormoone tuli igast otsast. Kui pill kasv6i yhekski p2evaks ununes, olid kohe p2evad. Seega minu jaoks t2iesti v2listatud variant see implantaat.

  K2isin vahepeal Eestis korra gynekoloogi juures ja ta imestas ka, et kuidas seal neid ikka veel kasutatakse, et need on liiga l6plikud ja igayhele ei sobi. Seega huvitav nyyd n2ha, et need Eestis kasutusele v6etud.

  Aga loodame, et Sa ei kuulu nende hulka, kellele see pigem peavalu valmistab. :)

 36. Pelgus on võimalik saada samal päeval valvearsti aeg (günekoloogist siis jutt). Aga selleks peab minema kohale registratuuri, telefoni teel ei saa, st need valveajad pole tavalises n-ö vabade aegade listis (absurd, aga nii on). Kui väga häda käes, tasub minna kohale u avamise ajaks (ei mäleta, kas kl 7 või kell 8), sest sama päeva valveaegu on jaopärast ja esimesed saavad. Aga kui veab, on ka päevasel ajal võimalik saada, korra on endal tarvis olnud ja sain (läksin lõuna paiku registratuuri ja sain aja paari tunni pärast). Lihtsalt tuleb siis arvestada, et saad X arsti juurde, valida ei saa.

 37. Spiraaliga saab küll tampoone kasutada. Vähemalt mina sain (mul oli minispiraal, sest ei ole sünnitanud), aga mul oli probleem selles, et päevad oli 3-4 nädala pikkused sellega ja väga vererohked. Nii et kui muidu enne spiraali sidemeid ei kasutanud, siis spiraali ajal ei aidanud ka maxitampoonid. Iga poole tunni tagant oleks olnud vaja vahetada ja tekkis tõsine aneemiaoht. Kolm kuud kannatasin ja siis lasin arstide soovitusel eemaldada. Kahetsen, sest ostsin kõige kallima kuldspiraali ja lasin paigaldada erakliinikus, et ikka kiiresti saada. Kokku läks koos eemaldusega ikka väga kalliks.

 38. Lasin paigaldada “kiibi” veebruari kuus. Esimese kuu jooksul olid päevad üle kahe nädala. Esimene nädal määris ja teine nädal nö olid õiged päevad. Teisel kuul samamoodi.. Hakkasin juba arvama, et ma ainult päevadega olengi. Suht ebamugav.
  Mai juuni polnud üldse päevi ja siis hakkas kusagil lambi ajal nädalane määrimine.. Ja nüüd on kujunenud suhteliselt nii, et kaks kuud pole päevi ja siis on u neli päeva määrimine ja viis päeva kerge veritsus ja siis jälle kaks kuud hooleta :)
  Enne kasutasin tablette, aga kuna olen suht tuulepea siis ei saanud nendega riskida.
  Kõhvalud olid ka meeletud, peale kiibistamist kaks kuud olid ikka samad valud.. Ja siis ükshetk nad kadusid ja olen hetkel selle otsusega rahul :)
  Aga käsi valutas küll u kuu aega. Paigaldamisel kukkusin peaaegu kokku kuna kardan süstlaid, aga valus see paigaldus polnud ja ma ei saanud arugi kui arst ütles juba et valmis.
  Pelgus on arst nimega Rebane, soovitan soojalt teda :)

 39. Kuna eespool oli tamoonidest juttu, siis soovitan kõigile naistele menstrualcupi. See on imelik, et paljud pole sellest asjast kuulnudki, kuid see on parim leiutis ever! 80% naistest, kes on regulaarselt kasutanud ja asja käppa saanud ei pöördu enam tampoonide/sidemete juurde tagasi. Supervahend..mul on nt yuukki oma. Kestab 3-4 a.

 40. Hää, esimene blogipostitus kuhu tahan ka kommentaari jätta :) Lasin ka jaanuaris selle implantaadi panna. Ja täpselt nagu iga teise rasedusvastase vahendiga, on ka sellel oma plussid ja miinused. Minagi panustasin sellele, et pole vaja pillide võtmist meeles pidada ja kuna kolisime siis Inglismaale, et ei peaks koduskäike selle järgi reguleerima hakkama, et millal uus pillide retsept on vaja saada ja millal välja osta. Ühesõnaga, väga mugav 3 aastat. Päevadega läks mul üldse nii, et neid praktiliselt polegi. Aga ma arvan, et olen kaalus tänu sellele rohkem juurde võtnud. Mõlemad asjad olid ka infolehel kirjas, nii et üllatus see polnud. Loodan, et toitumise korrigeerimise ja rohkem liikumisega saan kaalu jälle normi. Ja mul oli ka käsi väga väga sinine selle koha pealt alguses, täitsa ulme :P

 41. Minul on ka see implantaat, lasin paigaldada eelmise kuu 15. paiku, käsi oli imelik ainult paar tundi peale paigaldust umbes, mingit verevalumit ega midagi polnud, vaid üks pisike auguke :D Natuke ehmatas see, et kui küsisin arstilt eemalduse kohta, et kas see võib kinni kasvada vms, siis sain vastuseks, et eemaldatud neid veel pole :D

 42. Aastal 1999, kui olin sünnitanud teise lapse käisin oma naistearsti juures rasestumisvastaste vahendite nõustamisel, soovitas erinevaid variante kuid spiraaal Mirenat soovitas väga. Muidugi andis mulle inforaamatu Mirena kohta kus on nii plussid kui miinused kirjas. Miinused olid päris koledad ja ega ma kohe ei rutanud otsustama. Kuna tol ajal oli see spiraal väga kallis siis mehega tegime arvestuse, et palju läheb mul igast tampoonide ja sidemete ja muude jamade peale raha aastas ja siis veel need meeletud valud päevade ajal ning kuna meil meeldis reisida siis see oli ikka paras planeerimine, et reisi ajal ei oleks seda ebamugavust. Loomulikult jäi ilma igasuguse kahtluseta peale Mirena spiraal. Läksin arstile ja lasin ära panna (soovitus oli ,et mitte üle 5 aasta). Ma läksin 5 aasta pärast kontrolli ja kuna mul oli tervis hea siis arst veel ei kiirustanud välja võtmisega. Lõpuks kui oli 13 aastat möödas siis lasin välja võtta kuna tahtsin veel ühte last saada :) Loomulikult käisin ma aeg ajalt kontrollis aga kogu selle 13 aasta jooksul ei olnud mul kordagi päevi ja lihtsalt supper on kui ei pea muretsema nende pärast. Lasin aastakese või paar tervisel puhata ja siis hakkasime tegutsema :) Laps sündis selle aasta 16-ndal jaanuaril ja on väga kompu :). Tagantjärgi mõeldes hormoonspiraali negatiivsetele külgedele siis minu puhul lõi välja ainult üks asi mu käte ja jalgade karvkate läks veidike tihedamaks aga mitte nii, et mind oleks häirinud. Nüüd ootan kunas ma selgusele jõuan, kas teha veel üks tita jutti või mitte ning siis on kindel otsus jälle Mirena kasuks :)

 43. Ka meil
  võiks olla nagu Soomes, et kui jätad arstile minemata ilma teavitamata maksad trahvi. Soomes see umbes 30-35 eur. Minu meelest vägagi mõistlik lahendus ja distsiplineeriks inimesi kes teiste aega ei oska hinnata.

Comments are closed.