Avalik rahapäevik | nipp #2- kuidas koguda kiiremini rohkem

Ma annan teile igal nädalal ühe nipi, kuidas säästukonto kiiremini paisuks. Ma kordan veelkord, need on minu isiklikud mõtted ja ideed, mitte mingi tunnustatud rahanõu, mida järgima peaks. Kes tahab, hüppab minuga paati ja vaatame, palju meil esimeseks novembriks raha on tänu nendele nippidele.

Nipp nr 2 – said planeeritust soodsamalt

Ma ei pea silmas siin seda, et tahtsid hapukoort ja poes selgus, et see oli sooduses ja säästsid 30 senti. Küll aga pean ma silmas seda, et.. planeerid näiteks sõpradele õhtusööki ja arvestad, et sellele kulub 80 eurot, aga tegelikult saad hakkama 62 euroga või vajad parasjagu uut parkat ja selle eelarveks on sul mõeldud 235 eurot, aga poes selgub, et oli sooduses või andis mõni kaart lisaallahindlust. Või on su selle kuu to do listis osta lastele jõulukingitused ära ja eelarve selleks on 50€ aga ootamatult saad sisse logides allahindlust ja säästad nii kaheksa eurot.. Või mis iganes muu sarnane juhtum, kus planeeritust kulub vähem..

Pane see kõrvale!

Miks sa küsid? Sest sa planeerisid raisata rohkem kui sul kulus, seega, sa olid juba arvestanud selle kuluga. Pane see kogu summa siis “kuludesse” ehk säästukontole.