beebi 2 areng

Kuna Hedonist sai omal ajal tehtud selline arengupostitus, siis ei saa ka meie värske beebi olla kehvem. Ja tegelikult on see postitus rohkem mulle endale – hea vaatamas käia, millal ta mida tegi ja avastas.

20.12.2020 – sünnikaal 2520g ja pikkust 47cm, apgar 9/9

Koju saime 22.12 ja siis oli kaal langenud 2380 peale, mis tähendas, et nuumamine pidi algama. Piimakogused kasvasid iga päevaga ja kuuajaselt sööb ta korraga ca 100-120ml juba. Aga seda tingis ka karm iga kolme tunni tagant söötmine ja koguse tõstmine. Ja mis peamine, see tagas hea une. Kuus tundi ööund on emale-isale vaid õnnistuseks.

20.01.2021 – 1 kuu ülevaatus | kaal 3430 grammi, pikkus 50,2 sentimeetrit

23.02.2021 – 2 kuu ülevaatus | kaal 4750 grammi, pikkus 55 sentimeetrit

25.03.2021 – 3 kuu ülevaatus | 5860 grammi, pikkus 59 sentimeetrit

Hedelin sai vaktsiinid (riiklikust kavast – difteeria, teetanuse, atsellulaarse läkaköha, inaktiveeritud poliomüeliidi ja Haemophilus influenzae tüüp b vaktsiin + sai ta esimese doosi rotat – mida me 2 kuul teha ei lasknud).

13.05.2021 – 4,5 kuu ülevaatus | 7010 grammi, pikkus 63 sentimeetrit

Kui ta kõhuli panna, siis toetub kätele, tõstab pead, haarab enda ees olevaid asju. Veel ei keera, aga kuna ta on seda pool kogemata siiski teinud, siis kaugel see ilmselt ei ole. Diivanile ma teda üksinda naljalt ei jäta nii, et ta oleks diivaniga samas suunas, kui siis panen risti, et ala mähe tuua vms.

Istub sirge seljaga süles, hoiab kenasti pead, kaela, selga. Hullult meeldib kui panna ta selili, kätest kinni võtta – kohe tõstab end ülesse. Kui teda nö püsti tõsta, siis jalad on tugevalt vastu maad ja suudab end 10 sekundit kenasti hoida.

Naeratab maailma suurimat naeratust ja seda kõigile kes talle tähelepanu pööravad. Kõik maailma asjad lähevad suhu. Ila voolab nagu hambad tuleks, aga mida pole on hambad. Tean, ilastamine võibki hakata mitu kuud varem.

Saab aru kui temaga rääkida, talle asju tutvustada, suudab silmadega jälgida esemete liikumist ümber enda jne.

Minu meelest on ta justkui palju tublim kui Hedon tema vanuselt oli, aga ma kardan, et ma lihtsalt ei mäleta nii täpselt Hedoni beebi aega.

Hetkel saab püreed iga kahe-kolme päeva tagant üks kord päevas, 50grammi korraga. See on justkui tema üks söögikord ja sellele lisaks ma piima ei anna. Tavaliselt on see kord keset päeva. Oleme andnud talle pirnipüreed, bataadipüreed ja kõrvitsapüreed. Pigem rohkem ikkagi “soolast” kui magusat. Seda sel lihtsal põhjusel, et talle soolane ka meeldiks.

9.07.2021 – 6kuu ülevaatus | 7890grammi, pikkus 67 sentimeetrit

Kuna meil need arstiajad ei klappinud kuidagi ja vaktsiinide tõttu (tegime esimese rota hiljem), siis saime arstile 6,5 kuuselt alles. Aga kõik on normis, laps arenenud nii nagu peab ja täitsa keskmine beebi mõõtudelt. Järgmine ülevaatus üheksa kuu vanuselt ehk siis alles septembris.

24.07.2021 – roomamisest sai alguse (natuke üle 7 kuu vanune)

Seitsme kuu ja nelja päevaselt hakkas põlvenõksutamisest saama midagi enamat. Esimesed korralikud tõmbed tegi Hedelin Kärri juures, beebit vaatamas käies. Sellele järgnes suht kiirelt istesse minek ja kaheksa kuusel tõusis ta juba püsti.

15.09.2021 – viis päeva enne 9kuuseks saamist

Tuli esimene hambaots välja. Järgmiseks hommikuks oli pead tõstnud ka kõrvalt hammas. Seltsis segasem. Oskab öelda “aitäh”.

30.09.2021 – üheksa kuu ülevaatus | 72cm pikk, 8,88 kg

Hedelin tundub suht raamatulaps olevat, kõik tuleb ja on nii nagu kirjas. Liikumine, tõusmine, turnimine..

3.12.2012 – 2 nädalat enne aastaseks saamist

Kuigi ta natukene on seda seismist ja paari sammu tegemist harjutanud, siis pappkastiga mänguhoos astus ta juba kuus, seitse ja juba kümme sammu ilma toeta. Ehk siis võib öelda, et kõnnib vaikselt :)

Vahepeal on lisandunud kaks hammast, aga üllatuslikult ei tulnud alumistele vastu ülemised, vaid ülemised kihvad on väljas.