Kas kõigil saab teine laps vähem tähelepanu?

Ma hakkasin ükspäev mõtlema, et kas see on kõigil nii, et esimene laps on nagu A ja O ja iga järgnev on nagu suva. Ma ei pea silmas, et ma oma lapsest ei hooliks, aga et kas näiteks igakuised sünnipäevad on esimesega traditsioon ja teise puhul ootad ikka aasta täitumist.

Ma mäletan, et Hedoniga tähistasime me iga kuu mini sünnipäevi, tordid, söögid, kingid, värgid. Eile avastasime, et täna saab Hedelin kuuajaseks ja.. meil polnudki veel pidu organiseeritud. Täna käis kuller ja tõi Lilledest ja paberitest poolt lilled ja plahvatava kingikarbi.

Hedoni esimese kuu pidu (okei, me ühendasime selle katsikutega) oli ikka korralik pralle – tort ja sinine sushi, minimuffinid tema pildiga ja külalised jne.

Ma nagu üldse ei viitsi pidada neid igakuiseid pidusid enam. Tundub mulle nii lamp. Samas tahaks nagu pidu pidada ja ei taha, et laps nüüd vähemtähtsam oleks, või on asi selles, et see koroonajura on igasuguse moti midagi korraldada ära võtnud.

Näiteks, ma mõtlesin mõni aeg tagasi, et ma peaks enda sünnal mingi vinge naisteka tegema, mingi hea söögi ja šampanjaga. Kaalusin üht ja teist kohta ja siis tuli, et kõik restod pandi kinni. Nüüd võivad nad kella seitsmeni lahti olla, aga ega ma kell üks päeval pidu siis ei tee. Ja jumal teab, mida nad esimesel veebruaril otsustavad.

See korooniaidiootsus on tõesti juba ajudele hakanud. Lõpetage see testide tegemine ja iga haiguse diagnoosiks covid panemine ja elu oleks ammu vanas rütmis tagasi. Ma lihtsalt ei saa aru, miks ja kui kaua see jant kestab. Kas reaalselt poliitikud on mingi ajupestud või ära hüpnotiseeritud või tõsimeeli ise ka usuvad seda jama, mida nad rahvale edastavad. Iga mõistusega inimene on ammu aru saanud, et ilmselgelt alluvad nad mingile kõrgemale jõule, kellel oli seda majanduslanguse pauku vaja tekitada. Aga nagu kaua võib, kas neil endal ei hakka juba aitama. Kas keegi ähvardab neid relvaga, tuumapommiga või millega, et sellist soga on vaja kuude viisi toota. Kohe on aasta. Äkki aitaks!

Mulle meeldis täna üks kommentaar, mida ma feissis nägin, ma tsiteerin ilma nimeta:

Muidugi ärge reisige (no tegelikult kuhu sa reisid, kui palka ei saa, sest kovid keelud ja piirangud), ärge käige kuskil, ärge suhelge… Manduge ja minge hulluks, pankrotti ja meeleheitesse… Meie poliitikud ikka saame palka edasi, teeme showd, reisime, naudime, mõtleme uusi piiranguid välja, mis oma ebaloogilisusega annavad rahvale vähemalt ajutegevust. Pole poliitikutel vaja kartagi, et mõni maks jääb saamata, kui enamus pankrotti lähevad ja töötuks jäävad, virelevad, sest suured poeketid toovad ikka pappi sisse ja enne võtame ikka rahad lastelt, pensionäridelt, haridussüsteemist, haigekassast jne ära, kui enda palkasid kärbime, sest no keegi peab ju tööl käima 🙈🤣 Reps tahab ka ju palka saada, issandjumal.

Ja siis ma nägin, et reisid hakkavad jälle toimuma, või noh, plaan on.. Alates 13.02 lähevad lennud Egiptusesse ja Tenerifele. Malluka storys jäi silma, et ta mõtleb Kanaaridele lennata.. Tenekale ma läheks küll, aga pigem ilma lasteta. Egiptus seevastu – why not. Kui minna Rixosesse, kus eelmisel aastal käisime.. Hedon saab suuresti juba ise hakkama ja titega päikest võtta oleks ju lebo.

Ma hea meelega tõmbaks paariks kuuks üldse Taisse, aga.. tundub korteri sissemaksuna. Seal on suht karmid piirangud riiki sisenemiseks – peab karantiinis istuma mingis kindlas hotellis, karantiin tähendabki esimest nädalat ainult toas, teisel nädalal võib hotelli alal juba ringi patseerida.. Aga Phuket ise tundub nii tühi ja trööstitu, et selle eest 5-6000€ maksta tundub nats palju.

Vaatasin, et tervele perele oleks Egiptusesse minnes hind 2528€ st mingi ca 600€ nägu, mis on selle hotelli eest ikka enam kui hea hind. Ja arvestades, et tegemist on Rixosega, siis ei saa nad oma standardeid olenemata sellest palju rahvast on või ei ole, alla lasta. Ega seal eelmise aasta jaanuaris ka metsikuid masse polnud, aga kõik töötas, süüa oli, juua anti, tube koristati..

Kas te julgeksite hetkel reisile minna või ei? Ma pean silmas just seda, et me kõik ju saame aru, et see pandeemiajutt on tegelikkuses täielik mull, aga kas “raskendatud reisimine” (testi tegemine, hiljem karantiin jne) korvab selle, et saaks kuskilegi, korrakski patareisid laadima, sooja ja päikest..

35 thoughts on “Kas kõigil saab teine laps vähem tähelepanu?

 1. Meil 3 last. Kõigiga olen teinud nii, et esimese eluaasta iga kuu minisünnal peresisene väike kook/tort vms. Ja lapsest pilti, küünlad koogil või õhupallid vms. Ei midagi erilist aga siiski mingisugune meenutus.
  Külalistega tähistamist ausalt ei viitsiks iga kuu korraldada

 2. Mul kaks last ja pole iialgi aru saanud sellest fenomenist, et mu titt saab teatud kuu vanuseks ja siis vaja kindlasti kook osta või lausa tellida.
  Sa ise ei tähista ju, et ou ma sain just 32-aastaseks ja kolme kuuseks.

  Esimesega oled õhinas ja loed kuid/arengut, teisega ei pane tähelegi kui juba keerab, roomab, istub.

 3. Postitus algas laste teemal, aga lõppes ikka a la läheks reisile Ja sinu väljatoodid Rixose pakettmaksumus ei tule kuidagi ca 600€ inimene- beebi eest ei maksa veel midagi ning suurem laps ka nö soodsam. Kummaline postitus, muud midagi….

 4. Lihtsalt huvi pärast küsin, et millest teil seekord selline lähenemine, et beebi nägu ei näita? Hedoniga näitasite algusest peale, mis muutus?

 5. Minisünnipäevasid olen kõigi kolme lapsega “tähistanud”. See tähistamine on tähendanud mingi koogi söömist või lihtsalt kodust, aga sätitud/lavastatud pildisessiooni. Kogu muusika. Ma küll jah iga lapsega seda tegin, aga ei saa öelda, et iga kord õhina või elevusega. Pigem vga paljudel kordadel tuli end kokku võtta et okk, teen ära. Samas kahju oli ka niisama mööda lasta. Tagantjärgi väga äge neid igakuiseid pilte vaadata :) Neid igasuguseid beebipäevikuid pole ka suutnud regulaarselt pidada ja täita. Olen küll igaühega veidi alustanud, aga alati soiku jäänud. Teise lapsega märkisin vist üldse kõige vähem asju üles. Samas kolmandaga olen ses osas kõige tublim olnud. Mu meelest vastab tõele see, et kui esimese lapsega hekseldatakse tuttavatega või kellegaiganes läbi iga pisemgi arenguline edasiminek, päevakava, uinumistrikid-probleemid, toitumine, kakamine, riietumine jnejnejne, siis edasiste lastega taolist asja enam pole :D Vähemalt mul nii olnud. Keegi küsib, kuna ta juba roomama/torni laduma/ise sööma/jms hakkas, siis ma reaalselt ei tea. Ei huvita ka, sest mida see teadmine mulle ikka annab. Teiste lastega ongi rahulikum, sest tead, et igaüks areneb omas tempos ja lõpuks jooksevad, hüppavad, räägivad nad kõik. Teistega ei võrdle, muude asjade pärast ka üleliia ei põe ja saab nö lihtsalt teekonda nautida.
  Palju ünne esimese kuu täitumise puhul :) Tehke ikka iga kuu täitudes vähemalt pilte. Neid ON kunagi veel väga tore vaadata :))

 6. Tahaks küll reisile, aga praegu tundub see minek ikka paras k*pp, testid/karantiin jne, kokkuvõttes ei viitsi jamada. Panustaks pigem kevadepoole Türgi nt, äkki siis olukord veidigi normaalsemaks muutunud. Loota võib.

  Minisünnadest nii palju, et ei olnud esimesega mingit erilist tähistamist ega ka nüüd…see on ainult kindel traditsioon, et pilte teeme sel päeval.

 7. Ma kindlalt läheks reisile praegu kui rase ei oleks. Juba mõtlen, kuhu sügisel minna beebiga.

 8. Miks on vaja ülemaailmset pandeemiat pisendada ja maha teha inimesi, kes võtavad seda tõsiselt? Minul on ikka mitu tuttavat seda haigust kogenud, kes kergemalt, kes raskemalt. Tõsi, surnud ei ole aga see ei tee seda haigust mittetõsiseks. Miks peab sellist jura suust välja ajama nagu teie? Teie tahate reisida ja pidutseda ja oma tuttavatest keegi pole seda raskelt läbi põdenud, siis järelikult pole olemas ja need, kes usuvad ja tõsiselt võtavad asja, on ajupestud, mõistusevabad inimesed?? Krt küll, vahepeal ajate nii normaalset juttu ja siis sülitate niimoodi tervishoiutöötajate pingutustele Kui niiväga kisub reisile ja lennud käivad, siis milles asi- minge! Ei pea sellist vastutegevust tegema, kui seda praegu tõsiselt ei võta, võib vabalt juhtuda, et need piirangud- mis ei meeldi ka nendele, kes seda tõsiselt võtavad- kestavad veel kaks aastat.

  1. On tutvusringkonnas ka neid, kellel covid tuvastatud, kes on olnud raskemalt, kes kergemalt. Gripp toob ka köha, nohu, viib maitsemeele jne. Ega ma sel teemal väga jahuda ei taha ega viitsi, aga.. mitmel inimesel sel hooajal gripp on?

  2. See “tervisehoiutöötajate jutt”, mille taha viimasel ajal üha sagedamini poetakse on ülimalt taktitundetu. Olen ka tulevane tervisehoiutöötaja, kes annab juba praegu oma praktilise panuse ja olen oma vabast tahtest selle valiku teinud. Ei tunne, et kõik teised nüüd selle pärast roomama peavad hakkama, et minul töö juures omad ülesanded ja reeglid on. See jääb alati minu, kui tervisehoiutöötaja tööks, ka siis, kui epideemia on kauge minevik. Ei kujuta ette, et hakkaks patsiente sõimama, et kuidas nad küll nii ettevaatamatud on, kui meie päevad läbi vaeva näeme… Miks siis praegune olukord kuidagi erineb? Inimeste vabat tahet ei tohiks piirata, veel enam, inimesi ei tohiks hinnangutega rünnata pugedes ise “tervisehoiutöötajate” sildi taha. See ei ole tervisehoiutöötaja jaoks mingi toetus, vaid ülemuslikkus nende suhtes.

 9. Mul kohe järgmine kuu saab suurem poiss 8aastaseks ja väiksem sai 18.jaanuar kahe kuuseks. Kusjuures – meil vastupidi. Vanem poiss sai aind 1kuuselt, 6kuuselt,1 aastaselt jne sünnasid. Aga beebsu saab küll torti, rohkem tähelepanu, külalised, kinke… Ütlen küll et järgmine pidu tuleb 6kuuselt, nagu suuremal vennal. Kuid keegi kuula mind ‍♀️‍♀️

  Aga samas suurem poiss on hetkel emme tähelepanuta ka, siin kui aega saab beebi kõrvalt, siis võtan kaissu ja musutan ja kallistan. Eile just rääkisime ja vabandasin, et emme nii vähe aega veedab lapsega. Aga õnneks issi on meil tegus – tegeleb, müravad, käivad igalpool. ☺️

  Raske ja kahju. Suurem poiss kasvab ja kaugeneb ju.

 10. Me ikka teisel ka tähistame :)
  Aga reisimisest, siis salaja oleme juba 2x käinud Aqua spas, mainida kusagil muidugi ei julge, mine tea mis pidalitõbiseks peetakse :D
  Sooja tahaks küll, kuigi praegune talv ka hea. Vähemalt pole selline +1 läbrakas.

 11. Enne oma last alati mõtlesin, et no miks need minisünnad. Pidi piinlikult sõbrannade laste minisünnasid meeles pidma. Nüüd on endal ka väikseke ja ikka ma ei mõista seda. Jaa kui keegi, kellel endal ka veel alla aastane põnn kodus on, õnne soovib minisünna puhul, siis tuleb nõme tunne peale, et nüüd pean ju talle ka õnne soovima. Mitte, et mul raske teistele head soovida on, lihtsalt on tobe sellist asja kohustusena tunda.

 12. Reisima ei läheks sest sisuliselt jookseb vihma käest räästa alla – piirangud on jätkuvalt igal pool…. Ok mujal päike tõesti on aga inimesi ja atmosfääri pole kuskil ja hotellideski sööma minnes maskid peas ja katsu sa kuskil kuumas maskiga higistada….. Tundub tüütu ja mõttetu…. Tuleta meelde eelmise aasta reisi kus pidite liivatormi pärast hotellis passima – – kaudselt on praegu sama see reisimine: et ok kohale saad aga kui midagi nautida ei saa ja peab nööri mööda jooksma siis kas on mõtet. Elame-ootame veel ja jõuab reisida nii nagu “vanasti”…. PS ei tee siin kellegile etteheiteid kes teisiti arvavad, lihtsalt seletan enda tundeid seoses reisimisega ja uskuge mind ma olen väga suur ringirändaja ja käin aastas 4 korda kuskil reisil aga praegu jah ootan et olukord endiseks muutuks….. Viimane reis oli Veebruaris kui olin kuu aega Balis nii et kohe saab aasta täis viimasest reisist ja juuuuuubbbe raske on järgmist seiklust oodata!

  1. Eelmisel aastal kui Rixoses olime, siis me praktiliselt kuskil väljas ei käinudki. Polnud huvi ega vajadust. Sel korral kipuks ma veel vähem kuskile väikse titega, aga hotellialas basseini ääres tundub nagu hea ideena.. Aga noh, hetkel midagi kindlat nende reiside osas nagunii pole..

 13. Hakkad nagu lastest rääkima, alguses räägibki ja lõpp läheb reisimise peale ära

  1. No kui teema kerib selliselt, mis ma teha saan. Ma jäin poole peal nagu seisma seda posti kirjutades, ja kahte lõiki poleks ka tahtnud postitada ja siis Meelis ütles, et aga äkki koroona pärsib meie pidude korraldamist ja orgunni ja hakkasin kirjutama..

 14. Mis puudutab arvamusi pandeemiast, siis need on nii rumalad, et ei jaksa enam seletada. Mõnele lihtsalt pole antud, et suudaks loetust päriselt ka aru saada.

  Reisimise kohapealt – ise veel ei läheks, sest tundub tüütu ja kohapeal suurt midagi teha nagunii ei saa. Ma ikka tahaks seda riiki näha ka, kus ma lähen ning meeldib lisaks vedelemisele ikka ringi ka liikuda. Marimellide moodi lambi hotellialal passida ja mingit hotelli pläusti süüa hommikust/õhtuni. Seda saaks muidugi ka praegu ja selle tarvis pole otseselt vahet, mis riigis ollakse või mis parasjagu maailmas toimub. Lihtsalt seda ei sooviks ma ka peale makstes :D

  1. Vaat kui tore, et erinevus rikastab ja sul meie mõttetust blogist ikka abi on. Saad käia end välja elamas, kuidas sa meie moodi kindlasti ei teeks. Hea teada. Ma ainult ei saa aru, et mida sa siit blogist kogu aeg otsid? Endale tõestust kui normaalne sina oled võrreldes meiega?

 15. Oot, aga milleks piirduda ainult poliitikute süüdistamisega?
  Sest ilmselgelt, kõik maailma arstid, kõik maailma teadlased, kõik vähegi haritud inimesed on ju ajupestud! Aaa ja need ka, kes pole haritud aga tunnistavad, et kui mina ei saa aru, siis ei tähenda, et asi on vale. Või siis need, kes ei arva, et nende loogika on parem, kui kõikide maailma teadlaste, arstide jne. oma.
  Ja kui ma ütlen “kõik”, siis ma utreerin (mitte järgnevas lõigus, seal ma tõesti mõtlen “kõik”, ehk 100%).
  Kutsun üles kõiki, kes tundsid ennast ära fraasis “täiemõistusega inimene” (või nagu eelnevalt oli “meie kõik”), täiendama seda eelnevat nimekirja inimestest, keda ähvardatakse tuumapommiga! Sest noh, why stop there.
  PS! Täitsa huvitav oleks lugeda mõnda Meelise kirjatükki koroona teemal.

  1. Praegu meenus seoses sellega – liigume ajas tagasi eelmise aasta märtsi, kus terviseamet ja valitsus kutsus üles MITTE MASKE KANDMA kui sa pole haige, mingi maskide võrdlus ja efektiivsuse mõõtmine käis – maske kandku vaid need kellel on sūmptomid ja kindlasti meditsiinilisi jne igasugused “ilumaskid” olid välistatud, ei kõlba need kuskile, ei kaitse midagi..

   Paar kuud tagasi selgus, et ah, sitta kah, maske kandku ikka kõik, sobib suvaline sall ka nina ette. Peaasi, et kõik “käsule” alluks, ainult nii saame viirust piirata..

   Reaalsus? Numbrid kasvavad iga päevaga. Kas see ei tundu sulle veidi ajuvaba?

 16. Jah, reisimise vastu poleks midagi, aga esiteks on hetkel (jah, ei tea, mis homseks saab, aga…) Eestiski väga mõnus aeg – mõnus lumine talv. Mulle meeldiks minna soojale maale siis, kui Eestis on pime aeg ja s……halb suusailm.
  Ja teine asi – pea 3000 eurot kulutada…kui pikale… 7-10 päevasele reisile…mulle on olulisem oma igapäevast elukeskkonda parandada ja seetõttu sellist raha nii lühikese perioodi eest kindlasti ei kulutaks.
  Aga eks igaüks teeb ikka nii nagu soovib.

 17. Mina olen peres teine laps.
  Minu vend sai kõik mis tahtis, tähistada lahedaid sünnipäevasid (tol ajal oli cool sünnipäevasid pidada bowlingus). Kingitusteks tavaliselt 500 krooni, lahedaid firmariideid, autojuhiload maksti tal kinni, kruiis Soome näiteks oma sõpradega.
  Mina sain igaks sünnipäevaks 100 krooni ja terve päeva, kus ma pidin kokkama igasuguseid salateid ja näkse, sest ema tahtis ENDALE külalised kutsuda. Vähemalt sain torditükikese :)
  Tundub nagu emal oli samamoodi, et esimese lapsega on kõik äge ära tehtud ja et tal on nüüd igav teisele lapsele sama pakkuda.
  Nüüd aastaid hiljem mõtlen endiselt selle peale aga lohutan ennast, et äkki seepärast ma olengi natuke iseseisvam. Aga lapsena olin kurb..
  Võiksite siiski tähistada ka minisünnipäevasid, et tal oleks suurena pilte vaadata. VÕite ju perekeskis teha. :)

 18. Kuna ma olin ise selle viirusega 3 nädalat rivist väljas ja siiani ravin ennast, sest tekkinud tüsistused ei ole mitte kuskile kadunud. Lõhna tunnen väga minimaalselt, maitsed kohati on ja pole. Ja kuna olen elus 2 korda olnud gripis, jah reaalselt saanud gripi diagnoosi, siis ei suuda ega ei soovi ma seda lihtsalt gripiga võrrelda. Kui arvestada seda, et gripiga kui hakkad ennast hästi tundma, siis ongi hästi ja palavik alaneb ning sümptomid kaovad. Ei ole nii, et hommikul on täiega hea olla ning õhtuks on kõik sümptomid 3x hullemalt tagasi.. jah need piirangud on tüütud ja majandus on pekkis aga ma hoolin enda ja ka teiste tervisest ning seetõttu ma kuskile reisile ei kipu..
  muidugi tahaksin ma minna kuskile sooja.. eelmine aasta jäi ära, sest just algasid piirangud.. ja see aasta jääb ka vahele, sest ma tõesti soovin, et olukord paremaks läheks ennem..

 19. Mina reisile praegu ei läheks, üldse olen pigem kodune ja väldin kontakte. Jah, on väsitav ja muserdav ja tahaks juba rohkem piirangutevaba elu….. aga samas hetkel ikkagi pingutan selle viimase jupi veel. Kui rohkem inimesi kodus püsib, siis ehk taandub see koroona ka kiiremini.
  Minul esimene laps saab kohe aastakseks ja ka ei ole neid minisünnipäevasid jõudnud tähistada korralikult. Vahepeal korraks olin päris õnnetu. Sest noh, ma ju ka ikka kujutasin ette, kuidas ma iga kuu tellin / teen koogikese ja vähemalt pere või mõned head sõbrad külla kutsun. Ja siis…..siis tuli koroona. Esimesed kuud läksid täielikult koroonatähe all, kusagil ei käinud ja külalisi ei kutsunud. Edasi siis ise ka väsinud ja noh, kuidagi iga kuu tuli see sünnipäev nii ootamatult. Mõnel kuul tabasin paar päeva varem ikka ära, et sünnipäev tuleb – aga kui siis kahel korral proovisin torti tellida ja sain sellise “MISMÕTTES sa tahad ÜLEHOMSEKS saada? Ikka KUU AEGA ETTE tuleb tellida!!!!” vastuse, siis loobusin. Ja noh, siis veel sattus mõnel korral nii ka, et sünnipäeva päeval oli laps ekstra pahur (mul on mingi isetehtud pilt, kus ta konkreetselt röögib selle õige kuu numbriga kleepeka kõrval :D ), oli lausa hea meel, et sel päeval mingeid külalisi ei olnud. Siis kui vahepeal oli (koroona)vabam hingamine, siis tundus juba veits tobe äkki lambist öelda, et “kuulge, mu titt saab nüüd 7-kuuseks, peame pidu.” Ja nüüd siis ongi nii, et kohe saab see minisünnipäevade aeg läbi ka. Vist olen aastase sünnipäeva tordi tellimisega juba hiljaks jäänud :D

 20. Covid-19 ei ole tegelikult nii tühine, kui kirjeldad. Minu pojad on 37 ja 29 ja 29, kaksikud olid haiged, ka üks minia. Ei olnud naljakas, meie abikaasaga olime ka kontaktsed. Kas soovid oma poja ja tütre puhul sama tunda?
  Ära viska saatusele kinnast, alles Sul vedas sünnitusel, kõik läks hästi.
  Sina mind lugejana ei vaja, kui selline suhtumine jätkub, ei ole ma ka enam Sinu lugeja.

 21. Mul lapsed küll juba pm teismelised aga minisünnasid ei pidanud kummalgi lapsel. Vb 6 kuu tähistamiseks kodune tort oli aga väga ei mäleta . Kuna beebieas oli esimene laps palju virilam siis sai tõesti tema alguses rohkem tähelepanu. Kui teine laps sai u aastaseks siis hakkas tema rohkem tähelepanu saama kuna rahulikust beebist hakkas kangekaelne diiva välja kooruma ja lihtsalt nõudis rohkem.
  Ja alati pole see positiivne tähelepanu kuna enamik pahandusi kodus on see noor neiu genereerinud .
  Tundub nüüd, et vanem laps on tagasihoidliku vaeslapse rollis aga õnneks päris nii ei ole. Kuna tal suurepärased saavutused nii koolis kui ka spordis siis saab tänu sellele piisavalt tähelepanu nii kodus kui koduväliselt.
  Tegelikult on siiski mõlemad tublid ja üritame mõlemale võrdselt tähelepanu jagada niipalju kui võimalik on.

  Reisida tahaks küll. Kuna piirangute ja viiruse tõttu tõenäoliselt on lennujaamad, lennukid, muu transport ja hotellid eriti üledesinfitseeritud ja ilma neg testita nagunii ei lasta siis arvan, et enne saad tallinnas ühistranspordis nakkuse kui reisil.
  Aga majanduslikus mõttes pole mõeldav kuhugi sõitmine ning ega see piirangute tõttu poleks ka kultuuriliselt midagi pakkuv reisimine kuna tõenäoliselt oleks kinni enamik kohti, mida näha tahaks.

Comments are closed.