Beebi ei saanudki M-tähega nime!

Juba septembris kirjutasin ma, et tahaks midagi lihtsat ja eestipärast, soovitavalt M-tähega algusest, samas midagi rahvusvahelist, et ta ei oleks välismaal kohustatud teist nime kasutama, nagu meie (Miilis ja Märilin).

Saime ka lugejatelt sadu erinevaid nimesoovitusi ja koostasime mitmeid nimekirju. Tõmbasime siis maha ja kirjutasime juurde ja arutasime omavahel ja sõpradega ja… Siis otsustasime, et M-tähega nimede hulgast me ilmselt seda sobivat ei leia. Sest mulle jäid sõelale Miram ja Maru, Meelisele Mairon – meile aga ei meeldinud teineteise lemmikud. Keegi soovitas loosi tõmmata. Otsustasime, et need kolm nime jäävad selleks hetkeks, kui beebs sündinud on ja talle otsa vaatame, et kas on tema nägu või ei.

Aga tekkis ta teiste tähtedega nimekiri – Trevor, Robin, Hans, Johan, Karl (Carl), Noel, Kent, Kaspar (Caspar), Rocco, Rico, Jens, Tom, Sten, Sander…

Ükski neist ei olnud ikka see, see midagi erilist, midagi meie lapsele sobivat.

Ja siis tuli meelde üks nimi, mille Meelis välja käis, kui me erinevate nimede tähendusi vaatasime. Rääkisime kunagi, et kui tüdrukut ootaks, paneks nimeks Hedone (kreeka keeles “nauding”), aga miks mitte siis poisile Hedon? Nimi, mis mulle meeldis, aga alati olin selles M-algustähes kinni. Kusjuures see nimi kummitas mind sügisel sedavõrd, et ma tegin nimeseaduse päringu, et kas selline nimi üldse kvalifitseerub, sest tegemist on meie enda väljamõeldisega. Paari päeva pärast sain kinnituse, et selline nimi on täiesti okei :) Aga sinna see kuidagi jäi. Sünnitamagi suundusime ilma konkreetse nimeta.

Esimesed küsimused pärast “kuidas enesetunne on?” olid – “kas nimi on valitud?”; “mis nimeks saab?”; “oli Mirami nägu?” – haiglas vaatasime oma imenunnut beebit ja proovisime kutsuda teda erinevate nimedega. Proovisime Marcust ja Robinit ja Trevorit ja Sandrit… No polnud see. Hedon sobis küll. Poiss tegi isegi korraks silma lahti. Otsustatud!

Jaja, ma tean, see kõlab nagu Hedon SPA, kuid meie jaoks tuleneb see siiski sõnast hedone (nauding). Paris Hilton saaks sellise nime paneku eest ilmselt eluaegse Hedon SPA tasuta kasutamise õiguse või vähemalt omanimelise sviidi :D Eestis sellised asjad (veel) ei toimi ja noh, ega me oma lapsele sellepärast sellist nime ei pannud, et Pärnus tasuta ööbida. Lõuna hostel sobib meile ka ;)

Saage tuttavaks – Hedon! :)

_MG_0119 copy

25 thoughts on “Beebi ei saanudki M-tähega nime!

 1. Mulle täitsa meeldib see nimi :)
  AGA issand jumal kui nunnu ja ilus beebi!!! Oehhhhh :)))

 2. Ma ei mõtle oma kommentaari kuidagi pahasti, aga kui olen natukene teie beebit piltidelt saanud piiluda, siis tundub kuidagi nii ebareaalne – nii ilus ja nii väikseke! oooeeh.. :))))

 3. Suurepärane! Nimi on uhke ja nimekandjaga harmoonias. Paistab, et olete oma maimukese ära tundnud:): Palju õnne!
  Ka mina usun nimedesse. Ja äratundmisse. Minu viimatisündinule tuli nimi juba siis kui ta veel kõhus oli. Sofia. Pärast tuli veel Isolde- Keldi jumalanna energiast.
  Vanad eestlased kandsid uskumust, et nime valib kas ema või isa suguvõsa. Kui nimi oli teada, hoiti seda teise poole eest vaikuses seni kuni nimi sai ristimärgiga kaitstud. Et kurjad vaimud ligi ei pääseks nime ja tulevast nimekandjat nõrgestama. Ristimärk ristimärgiks…., aga nimel saab olla vägi sees küll…
  Ilusat elu, Hedon!

 4. Niiiiiiii armas väikene ilmaime!
  Meie esimene laps kaalus ka haiglast koju tulles 2500g. Nüüd ligi 3,5-aastat hiljem vaatan ja mõtlen, et kuidas see võimalik oli, et ta sündides issile kahe peo peale ära mahtus.. Nii kiiresti kasvavad. Liiga kiiresti! Tuleb sisse ahmida seda kõike iga päev, sest homme on ta juba natukene suurem, kui täna ja märkamatult ongi 3 ja varastab kell 7 hommikul sajala sügavkülmast jäätist.. :)
  Palju õnne vanematele!

 5. Väga eriline ja tõesti lihte ilus nimi ! Ja Beebi Hedon on nii nii nii armas ! Soovin Teile kõike kaunist ! :)

 6. Minu arust väga lahe nimi. Vähemalt pole karta, et lasteaias v koolis on kõik Hedonid. Nagu viimasel ajal kipub olema nt Robinitega :) Kuigi nimi ilus aga ikkagi.
  Minu pisikese beebi nimi on Bastian. Mitte Sebastian :p Ühe noore München Bayerni jalgpalluri järgi.
  Olen teie blogi kõigest alles paar nädalat lugenud ja mulle niiiiiii meeldib!
  :)

 7. Palju rõõmu teile pisikese Hedoniga! Eriline ja tähendusega nimi sobib imehästi. Ps! Suurepärane foto Hedonist.

 8. Eks väike lootus ju ikka on tausta ööbimist ka nüüd saada Hedon Spa poolt:))) tunnista ausalt

  1. Irw! Kindel see! Me sp panimegi sellise nime :D Hedon Spast on kordades paremaid spasid, näiteks Peetrimõisa Villa Viljandis (Y)

 9. Hehee.. Mu lapse nimi on Hektor… Viskan nalja, et Hektor Lights-i poe järgi… :P PEaks ka uurima, ehk saaks special alet? :P

 10. Kui isa nii “hea” fotograaf on miks ise pilte ei teinud, vaid fotod on kellegi kolmanda isiku tehtud?

  1. Loe blogi varasemaid postitusi :) aga Meelis pole kunagi olnud spetsialiseerunud vastsündinute piltidele nagu Teesi

 11. Palju õnne Teile pisipoja sünni puhul! Nimi pojakesele on tõesti väga ilus, beebsu ise on ka super armas.Hedon, on väga originaalne ja ainulaadne nimi.Kahju, et varsti on meil siin tillukeses Eestis rohkem kui üks Hedon, uus nimebuum on alanud.Olge vahvad!

 12. Kuidas sa seda inglise keeles haaldad? Head on? Heidan? Vaga lahe nimi muidu ja lihtsalt liiga nunnu beebi

Comments are closed.