#beebiblogi

Beebijutte: kui palju peaks üks kahepoolekuune sööma?

Kui me nädal pärast sünnitust imetamisnõustaja juurest saabusime, sõi meie armas beebipoiss 30 milliliitrit. Juba paar päeva hiljem nõudis ta 50 milliliitrit, siis 60 ja varsti juba sada. Ajaga on loomulikult kogused kasvanud, aga mul on tunne, et hetkel sööb ta liiga palju :D

Info Aptamil Allergy Care purgil ütleb:
kahenädalane laps – 7 söögikorda, 60ml korraga
ühekuune laps – 6 söögikorda, 90ml korraga
kahekuune laps – 6 söögikorda, 120ml korraga
kolmekuune laps – 5 söögikorda, 150ml korraga
neljakuune laps – 5 söögikorda, 180ml korraga
viiekuune laps – 5 söögikorda, 210ml korraga
kuuekuune ja vanem laps – 4 söögikorda, 210ml korraga

Meie beebs on napp kolmekuune ja sööb 7-8 korda ööpäevas ja viimasel ajal alla 180ml pole mõtet tehagi!

Teiseks, meie grupis paljud räägivad, kuidas neil lapsed magavad tuima ööund ja ei taha süüagi 6-7 tundi ehk nagu purk ütleb, peaks üks söögikord ööpäevas vähem olema ja kõigil nii ongi, välja arvatud meil. Aga ju ma siis ei ole see karm ema, kes punkt kell üheksa lapsele pidžaama selga tõmbaks ja ta magama kupataks. Ja üleüldse, tal on päeval ainult bodygagi magades mega palav, mida siis veel pidžaamast rääkida. Ehk et tegelikkuses meil mingit pidžaamamajandust ja vannitamist ei ole. Mõnikord käime hommikuti vannis, mõnikord õhtuti – kuidas aega on või kui ta end hommikuti täis plödistab, siis ma teen kohe selle pesu ära ja ei oota õhtuni.

Ma olen aru saanud, et tuleb tekitada rutiin ja siis nad harjuvad ja siis nad magavad ühe söögikorra üle?! No iseenesest ma ei sure maha kui ma öösel ärkan, aga samas oleks ju mugavam kui ma ei ärkaks. Ja ilmselgelt oleks seitse korda lihtsam ja vähem ärkamist, kui ta meie vahel magaks, aga seda joont ma hoian küll, et magagu ikka enda voodis, meie juurde saab hommikuti :)

Paar ööd proovisin seda, et kui ta ärkas, keerasin tal külge. Paar ööd see toimiski. Sõnusin vist ära, teda kiites, Täna öösel nuias ta kaks korda jälle süüa :)

IMG_5594
ENDEL: hommikul tegime iseenesestmõistetavalt ühe endli ka :)

Kui palju teie beebid söövad?

23 thoughts on “Beebijutte: kui palju peaks üks kahepoolekuune sööma?

 1. Tere. Minu lapsed olid kaa pudelitoidul kohe algusest peale. Juurutasin kellaaja süsteemi, st esimesed kuu aega andsin iga kolme tunni tagant süüa, edaspidi jätsin öösel pakkumise ära. Nipp oli selles, et mitte ei andnud kui küsis vaid konkreetselt hommikul olenevalt mis kell ärkas kui sõi kell 7, siis pakkusin kell 10, siis kell 13 jne, kui ei tahtnud, v sõi natuke siis varem kui järg kell ei andnud. Et kujuneksid söögiajad välja ja sellega kadus ka öine söömine, pluss üldse oli lihtsam majandada. et tal on stabiilselt kõht täis, ta ise v-o ootab kuni kõht viimseni tühi ja siis nõuab süüa, samas täiskasvanul ju kaa soovitatakse süüa viis korda päevas kolme tunni vahega. Hiljem siis hakkasin nt kell 13 püreed juurde andma et kujunes toekam söögikord ja hommikul putru jne ja piim jäi vahepalaks. Ja ikkagi öösse minemise rutiin kaa, et kell 9 v kell 10 ööunne (olenevalt kaua on olnud eelnevalt üleval) soovitaks ajastada viimasele söögikorrale, kakab pissib ja tuttu. Hiljem kaa lihtsam kui tal on graafik, tead ise täpselt millal sinu aeg algab ja lapsel on stabiilsus ja turvatunne. Kõik hetkel, rohkem ei oska midagi soovitada.

 2. Nii pisikest on ju normaalne öösiti sööta! Mina lõpetasin öise söötmise u kuuendal kuul, keegi kuskil ei rääkinud, et oi kui hilja.. pigem imestatakse, et vara :)
  Meil pole ka suurt õhtust rutiini, mul pole selleks jõudu. Praegu 15-kuusega on kes-teab-mis-kvaliteediga hambapesu, mähkmevahetus, pidžaama selga ja tuttu. Dušitan last päevasel ajal ja absoluutse veendumusega mitte igepäevaselt. Ega lapselt saa nahka maha pesta!

 3. Minu laps sõi ka rohkem kui purgik kirjas. Lapsed ongi erinevad ja nede vajadused erinevad. Ja alates 6ndast elukuust alles nad ei vaja enam öösel syya, enne seda kui kysib siis ikka anna :).

 4. Jummel kui armas pisike Hedontsik on :)No ja muidugi ega emme n2eb ka v6rratu v2lja :)

 5. Kui meie oma neljakuune oli, siis ta sõi 9korda päevas ja iga kord max 120 ml:) nüüd kuue kuusena kui sööme ka seda Allergy Care oma, sööme iga 4 h tagant 210 ml:)

 6. Minu laps sõi ka beebina päris palju ning ka öösel. Vähemalt 5 elukuuni sõi alati rohkem, kui purgib peal oleva kirja järgi peaks. Ning paarnädalat tagasi lõpetasin alles õise sõõtmise(vanust 1 ja 3kuud) kuid arvan, et kui poleks ise sellele lõppu teinud tahaks Robin endiselt ka öösel piima.

 7. No lihtsalt nii armas beebipoiss!!! :) Nii ilusad silmad ja pisike suu.

 8. RPA lastel olla see “häda”, et nad võivad üle süüa. Ma ei oska kommenteerida, kas ja kui palju see tõele vastab.
  Mina isiklikult annaksin ikkagi pakil kirjutatu põhjal süüa, mitte rohkem. Kui laps peale pudeli tühjaks söömist veel matsutamisliigutusi suuga teeb, siis pakkuda lutti või keedetud jahtunud/leiget vett. Kindlasti võid perearsti või pediaatriga konsulteerida.

  PS! Hedon on nii nunnu :)

 9. Meie poiss soi ka paris mitu kuud kovasti rohkem kui paki peal ea kohaselt oleks pidanud sooma.
  Mina eriti muret ei tundnud selle parast, andsin umbes iga 3-4 tunni tagant talle syya.
  Mida tuleks jalgida et paevane piima kogus liitrit ei yletaks, sest siis hakkab neerude tood segama… Oositi hakati meil ilma soomata magama umbes kolme-nelja kuustena.
  Mis aitab soogi aegaede vahesid pikendada on oues jalutamine- meil magati oues nagu kott, eriti veel kui vanker liikus.
  Ja siis sai soogivahesd paeval lausa 4-5 tunnisteks venitada alguses.
  Edu!

 10. Praegu on beebi nii tilluke, see on normaalne et öösel sööb, pigem on erand see et laps terve öö sellises eas magab. Ja tuleb ikka anda nii palju kui tahab, vajadused ongi erinevad, Melina jutt sellest, et anda nagu purgil kirjas pole küll õige. Lastearstid ütlevad ka, et beebi peab ikka sööma nii palju kui tahab, osad vähem ja osad rohkem kui purgil kirjas. Keeduvett nii pisikesele küll andma ei peaks. Muidu võib tekkida olukord, et kaaluiive läheb liiga väikeseks. Ja usun, et kui beebi liiga palju sööks, siis oleks ta kaaluiive ka metsikult suur ja arst pööraks sellele tähelepanu vôi ta ajaks lihtsalt toitu palju välja, ega beebi rumal pole, kui liiga palju saab, siis tuleb üleliigne välja :)

  Naudi pisikest ja ära muretse, kõik tuleb omal ajal, varsti tuleb aeg kus öised söömised ka unustatud :)

 11. Ma loen ja imestan kui palju ikka kõigu titad söövad.
  Minu pliks on 6kuune. Sööb 5-6korda päevas. Keskmiselt 130-150ml vahest VÄGA harva rohkem.
  Ühe korra päevas sööb püreed ka veerand-pool purki.

  1. Igaksjuhuks maini, et mu preili sõi öösiti vaid esimesel nädalal.
   Ise ta enan ei ärganud ja ma ei näinud mõtet teda ise äratada kuna kaal tõusis ja tõuseb siiani väga edukalt :-)

 12. Parem tihedamalt ja väiksemad kogused..tuleb kasuks igatepidi .. öösel võid juba kummeli teed anda või vett, mitte toitu , et ta sööb päeval ikka korralikud kogused-nälga ei jää ;) kui ta saab aru,et nüüd ongi see vastik kummelitee öösel siis varsti ta magab ja sellest enam ei hooli ;) endal lihtsam

 13. Mu neiu on Hedonist päev noorem ja ausalt teen asju nii nagu meeldib, kõik teavad palju süüa annavad mul pole aimugi palju rinnast tuleb, kui ta jaurab siis annan kui on pikalt rahul siis võin ära unustada, peseme siis kui viitsime mõnikord hommikul, siis lõunal teinekord õhtul, maal olles alles 10 ajal saunas, vahepeal ta magab terve öö, teinekord sööb iga 2 tunni tagant, mõnikord jääb ööunne 7, enamasti 9 ja nvdel vahest alles kell 1, mida hiljem seda kauem söömata magab.. Ühesõnaga kuna ma välja ei pumpa pole aimugi palju sööb aga laps on rahul ja kaal ka tõuseb. Ära põe, kui lapsel nälg siis ta sööb, küll lisa saama hakates öösiti ka pikemalt magab! :)

 14. Mina kartsin just seda üle söötmist ja mao välja venitamist (mida rohkem annad,seda rohkem harjub saama ka ju), sest tundus, et minu beebi oleks iga söögikord lõpmatuseni söönud. Otsustasin lõpuks anda 30 ml vähem, kui pakendil oli ühe söögikorra kohta ja kindlad kellaajad söömisel sobisid ka mulle ja ka laps harjus sellega kiirelt. Ehk muul ajal süüa ei nõudnudki. Ja öösel ei saanud peale 2. kuud ka enam süüa,sest ta magas lihtsalt hommikuni ise :) Pudelipiim peaks Pudelilastel soovitatakse rutiinset söömist, aga see on soovitus ja iga vanem otsustab ise ;)

 15. Minu tüdruk on 2 kuune ja sööb ainult 100ml aga peaks sööma 170ml aptamil pronutra. Ise on kaalub u 5,800g

 16. Meie oma sööb iga kahe tunni takka 70-90 ml ta tahab nii ja mingi purgil õeldu põhjal ei toida, vaid nii nagu laps tahab, õhtu sööb 22.00 ajal ja siis öösel 4.30 ja vaid 1x 100 ml seega tuleb umbes 10-11 toitmiskorda, sööb tihti ja vähe aga ööpäev kokki u 850 ml alati ja ilusasti kasvab ja nii jätkame perearsti soovitusel.

  1. tahtsid vist nalja teha :D
   aga jah, me söömegi umbes sama palju korraga :D

 17. Mu oma alates 3.kuust keeldus öösel söömast, olin ka veits pabinas. Perearst ütles et kui päeval piisava koguse ära sööb, ju ta siis ei vaja öist söömist. Peale seda magab öösiti nagu kullatykk.

 18. Kas perearst ei ole toitumise kohta omi soovitusi öelnud?
  See pakendil olev juhend on ju keskmine, aga lisaks peaks arvestama ikkagi just selle konkreetse lapse kaaluga.
  RPA ei ole võimalik üle toita, sellega saab söömist vägagi täpselt arvestada.

  Laps peaks sööma ööpäevas 1/5 on kehakaalust, ehk kui laps on 3 kg, siis siis peaks ta sööma ööpäevas 600 g jagatuna toidukordade vahel.
  Kui teie laps sööb ööpäevas 7-8 korda ja keskmisel 180 ml, siis 1260-1440 ml päevas. See omakorda tähendab seda, et lapse kaal võiks olla (võtame keskmise 1300 ml ja korrutame 5) 6,5 kg. Ma ei tea kui palju ta kaalub…võimalik, et kaalubki nii palju.
  Minimaalselt peaks laps süüa saama 1/6 oma kehakaalust, kuid 1/5 on ideaalne. Rohkem on natuke palju ja see lõhnab tõesti ülesöötmise järele.
  Ehk, ma ei tea kui palju laps kaalub reaalselt.

Comments are closed.