Clean Kitcheni grillimenüü – hullumaja puhvet!

#keegipolepalunudkirjutada

Reedel tulid sõbrad külla ja lubasin neile, et grillime. Samal ajal tuli välja Clean Kitchen oma grillmenüüga ja lasin teil Instagramis valida, mida me kokata võiksime.

Kõige populaarsemaks osutus grillmenüü nr 2 – tomati-kaneelimarinaadis sea sisefilee ja rohumaaveise toorvorstid. Ühtlasi sisaldas see menüü kõiki juurde kuuluvaid lisandeid alustades parmesanimaisi ja värskelt marineeritud kurkidega.

Mida tähele panna?

Viga, mille ma tegin (ma unustasin!) – tellisin söögid koju reede hommikuks (sest õhtul oli grill plaanis), aga ma unustasin, et.. ma pean ju ise kõik tegema. Ma ei tea, miks ma eeldasin, et need lihad ja vorstid tulevad juba marinaadis.. Ups. Aga. Sain hakkama. Klassikaliselt minule kohaselt – mööndustega, aga kõik sujus.

Esmalt panin marinaadi kurgid. Arvasin, et need never paari tunniga ei maitsestu, aga ma ei tea, mis imenipp seal oli – maitsestusid ja kuidas veel. Väga head kurgid ja minu imestuseks ilma mustsõstraleheta ideaalse maitsega. Neid teen ma kindlasti veel suve jooksul, sest neid oli megalihtne teha ja valmisid tõesti paari tunniga. Need mis õhtust alles jäid, ma ei tükeldanud kõiki ära, sobisid ka kolm päeva hiljem ideaalselt söömiseks ja olid ikka krõmpsud.

Teine asi, mida ma kindlasti veel teen on chimchurri ürdikaste – nii lihtne jälle – tükelda sibul, jalapeno, koriander ja petersell, pressi sidruni/laimimahla ja lisa veits õli ja absoluutselt super kaste/salat grilli kõrvale, kes vürtsikat armastab ja ma pean tunnistama, selle sisefileega sobis see 1200%.

Ja kuigi alguses tundus mulle megaveider teha suvel liha kaneeliga (so christmas!), siis tegelikult oli see üks parimaid sisefileesid, mida ma teinud olen oma elus. Ja grillil – 15 mintsi maksimaalselt ja valmis, superhõrk, pehme ja mahlane.

Mida ma üldse ei teinud oli see tomati-koriandrisalat, sest mul olid poolikud salatiasjad, mis vajasid kiiremalt ära kasutamist ja mulle ei meeldi toitu raisata. Saan neid tomateid kasutada hiljem mõnes salatis vms. Fooliumikartulitega läks ka nats kehvasti, meil on gaasigrill.. aga, ma haaran kraami kaasa jaanideks, kus saame neid kindlasti teha.

Ma ei ole suuremasi maisisõber ka kunagi olnud, aga ma ei tea, mis minuga on juhtunud, need Clean Kitcheni asjad on 99% alati niiiiii maitsvad, et ma sõin isegi terve maisi tõrviku ära. See sulavõi ja parmesan andis ikka korraliku kiki asjale!

Kui te küsite, kas tellida, siis jaa, ma soovitan. Meil oli set kaheksale ja sellest jagus maa ja ilm. Saime kaks õhtut grillida + mul on veel alles mõned maisid, kaks karpi vorste, kartulid ja isegi salatimanti. Kurke oli küll selline kogus, et ma oleksin võinud kahekümnele selle laua katta.

Head isu soovides – ja meeldetuletuseks – kood marimell20 annab teile alati esimeselt tellimuselt Clean Kitchenis 20% allahindlust!