#elulineblogi

Blogidest – mis meeldib, mis ei meeldi

Kui ma mõni aeg tagasi palusin lugejatel soovitada, millest ma võiks kirjutada, siis üks teema oli, et ma kirjutaks, mis mulle ühe või teise blogi juures meeldib.

“Samas kuna sa oled juba sellise otsese ütlemisega oleks põnev lugeda,” kirjutas too kommenteerija ja ma mõtlesin alguses, et mis mul ikka nii väga blogide kohta öelda on, ei loegi neid eriti. Aga kui ma kirjutama hakkasin, sain aru, et olin vist osade vastu hirmus kuri ka… Aga ma ei hakka muutma ja lihvima. Olengi aus.

Rääkisin sellest postitusest Meelisele. “Sa võtad selle sama kiirelt maha kui üles paned, nagunii hakkavad ohkima, et sina kui blogiauhindade korraldaja, ei või selliseid kirjutisi toota!”

Mul tekib küsimus, et kas mul ei tohi olla oma arvamust? On minu arvamus ja korraldaja arvamus. Mina arvan seda, mis siin all postituses kirjas on. Korraldajana olen ma erapooletu, leian, et kõigil on õigus blogida, just sellest, millest nad tahavad ja kuidas oskavad. Olgu nad koledad või ilusad, paksud või peenikesed. Õnneks mina olen ainult korraldaja, mina võitjaid ei otsusta, seda teeb rahvas. Ja ma niigi kuulsin, et mina umbes panin Mallu võitjaks siin ja seal.. No halloo, miks ma peaks? Mul on tõsiselt ükskõik, kes mingid auhinnad endale saab. Sellessuhtes, et mulle meeldib korraldada, orgunnida ja sebida. Mind ei huvita, kas võitja on ilus või kole, fotogeeniline või mitte, kleidiga või pükstega.

Ja nüüd on see postitus juba mõnda aega draftis tiksunud, sest ma olengi jumala kahe vahel – saan jälle pähe, et mina kui korraldaja, ei loe blogisidki, aga korraldan. Mu meelest nii ongi parem. Ma olen kõikide suhtes jumala erapooletu, mul pole oma lemmikuid vms. Ja kuidas ma ikkagi teeks teile selgeks, et see, et ma korraldan blogiauhindu on üks asi ja see, mida ma arvan blogidest pole kuidagi korraldusega seotud.

Niisiis, alljärgnevalt minu arvamus, mis mulle meeldib ja mis mitte, nende blogide juures mida loen, või kuhu olen sattunud.

Esiteks. Ma olen üdini aus – hea kui ma blogida jõuan, ma ausalt loen väga vähe teiste blogisid. Loen siis, kui nad mulle Facebookis newsfeedi jäävad. Jälgin otseselt Mallukat, Britti, Henryt, Triinu Liisi, Merjet, Eveliisi, Kaid ja Lipsukest. Teised blogid jõuavad minuni tavaliselt läbi “blogipostituste reklaamimise grupi” ja neid avan ma valikuliselt, pealkirja järgi. Seega, ma pole mingi megablogikunn.

Hommikuti mingit kohustuslikku blogitiiru ei tee. Loen siis kui aega on. Vahel mõtlen, oh, hea post, pärast loen ja sinna ta jääb… Kui öösel und ei ole, siis lappan rohkem blogisid.

Mallu blogi mulle meeldibki lugeda läbi telefoni, pole räigelt reklaami ja postitus on otse ees. Mallu lehele mulle minna ei meeldi, läbi arvuti – see on nii segane, postitused on kategooriate kaupa ja ma ei saa kunagi aru, mis mul loetud on ja mis mitte. Mul on ta nö kiirvalikus ka ja seal on kohe see leht, kus kuvab kõiki blogisid järjest. Kui vaba aega rohkem ja igav, avan ja loen järjest mitu posti, mis lugemata. Mallu videoid vaatan valikuliselt. Tavaliselt on need nii pikad ja laialivalguvad, et ma lihtsalt ei viitsi.

Britti ma loen ka vägagi valikuliselt, pealkirja järgi. Ta pole minu tüüpi. Olen ennegi öelnud, et liiga roosamanna ja perekeskne ja nunnu. Aga ma ei mõtle seda halvustavalt, kui talle nii meeldib ja ta on korduvalt ise kirjutanud, miks ta selline on, siis lasku käia. Mind ei sega, et üks selline nunnu blogija olemas on.  Briti videoid ei suuda ma näiteks üldse vaadata. Olen elus paar tükki lahti teinud, aga panen need suht ruttu kinni. Mulle ei meeldi tema miimika, või kuidagi ta on võlts. Kui Mallu on Mallu igas asendis, kui sa loed, vaatad, kuulad – siis Britt on kuidagi hoopis teine rääkides kui kirjutades. Ta üritab rääkida nagu ta kirjutab, aga see ei tule välja ja siis ma parem ei vaata. Miski riivab silma.

Henryt loen ma ka tegelikult haruharva, mind ajab nii närvi see, loe edasi.. Ja siis kobi Delfisse. Mulle meeldib märksa rohkem tema FB sein, seal jagab ta hoopis lustakamaid lugusid elust enesest kui need üksikud, mõnikord tunduvad nagu, kohustuslikus korras kirjutatud postitused. Noh, eks nad ongi natuke kohustuslikud, nädalas korra peab ju Delfile saatma… Ühesõnaga, mulle meeldib kõik eluline ja aus, nagu te aru olete saanud. Seega, Henry FB sein on mõnusam jälgimine kui ta blogi. Kuigi, blogil pole viga, nagu ma ütlesin.

Triinu Liisi blogi avan ma samuti mõnikord, kindlasti mitte igakord. Mulle meeldib ta inimesena palju rohkem kui blogijana. No offence, aga temaga veiniklaasi taga istudes on teda alati nii huvitav kuulata ja tal on alati nii palju öelda ja ta on üks mõnusamaid ja chillimaid inimesi, keda ma tean, aga blogimine… ma ei saa öelda, et ei sobi talle… Outfiti postitustel on alati megailusad pildid (tänks Kristo :)) ja ta võiks pigem vähem kirjutada ja veel rohkem pilte panna :)

No vaadake kui ilus ja chill ta on; pilt: costany.ee lehelt

publicpreview (5)

Merje võiks rohkem kirjutada. Ta on mõnusalt aus, sarkastiline ja terav. Aga kõik ta postid on nii lühikesed, et ma saan hoo sisse ja siis on juba läbi. Tegelikult on sama probleem ka Triinu Liisil – postid on miniatuursed. Siis võiks hoopis mingi miniblogi peale üle minna, et näiteks iga postitus peakski mahtuma 300 tähemärgi sisse. Siis see oleks omamoodi challange!

Eveliisi hakkasin ma tegelikult otsesemalt jälgima nüüd pärast blogiauhindu, kuigi eks ma olin varemgi tema blogisse sattunud. Olin pisteliselt lugenud, aga ega ma saa praegugi öelda, et ma kõik postitused otsast lõpuni sisse ahmin. Aga ta on loetav. Sellessuhtes, et kirjutab hästi, otse ja ausalt, mis mulle meeldib.

Ja kui ma siin kirjutan, siis tegelikult jälgin ma veel Ebapärlikarpi, kes mulle tohutult meeldib. Mul pole vist ühtki postitust, mis mulle ei meeldiks. Mulle meeldis isegi see, kuidas teda häiris, et mul rebane ümber kaela oli. Ta lihtsalt kirjutab nii hästi, et miski ei sega.

Kaid ma hakkasin lugema alles blogiauhindade korraldamise aegu tänavu. Ma olin kuulnud küll mingist pimedast blogijast, aga polnud kunagi väga süvenenud. Iga kord ma imestan, kuidas üks pime nii pikki tekste saab vorpida. Ma tema asemel vist teeks videoblogisid. Paneks päikeseprillid ette ja oleks to the max prillidega pime blogger!

Lipsukest ma loen ka aegajalt, ta on ka mu jaoks nõks igav. Mulla- ja titejutud pole väga mu teema. Endal laps suurem siis need beebijutud ei koti väga, kuidas okse mööda särki laiali on ja tuba putru täis. Ma tegelt ei mäleta, et ma ise oleks selliseid asju kirjutanud, võibolla olen ka, aga ma näiteks vahetasin selle oksese särgi üldiselt kohe ära ja ei tutsanud sellega ise ringi. Ja lapsel vahetasin ka viis korda päevas riideid. Ja siiamaani vahetan kui mustaks saab. Okei, reisil ei vahetanud. Tal tekkis söömaskäimise särk, millega ma olin arvestanud, et võib mustaks minna. No ühesõnaga, Lipsukest ma loen ja elan talle kaasa, aga ma ei saa öelda, et ma igal postil näpuga järge ajaks.

Ma tean veel nimepidi Jane Almersit ja Aili Aberit, kes ka blogivad, ja kelle kraam mulle tihti ette vupsab, keegi on kommenteerinud, laikinud vms. No kui ma Jane blogi veel olen mõned korrad avanud ja iga kord mõtlen, milleks ometi, siis Ailist ei tea ma mitte midagi peale nime ja et ta vist on Elvast? Kunagi lugesin ka Hele Valgust ja Katri Helenat, pole aga terve sajand nende blogisse sattunud, seega ei tea isegi seda, kas nad üldse on aktiivsed blogijad või ei. Aga Hele Valguse videod mulle meeldisid. Ta oli videos täpselt selline nagu päris elus. Malbe lumehelbeke. Lihtsalt viinapudelita. Okei, inside joke! Ma lihtsalt olen teda elus vist kaks korda näinud ja ühel korral neist oli ta viinapudel ühes ja limpsipudel teises käes. Tavaline naine, nagu me kõik, ainult, et jätame blogisse need pildid panemata :)

A, ja üks blogi, mis kogu aeg igal jumala pool mulle ette jääb on Life at Lucky 13, see blogi tahaks mind iga jumala kord oksele ajada. Ma ei tea miks. Lihtsalt on inimesed, kes sümpatiseerivad ja need, kes seda ei tee. Okei, sealt blogist leiab informatiivset kraami, aga minu meelest on need tihti nii ülepaisutatud (asju liiga palju!). Ma isegi ei ta seda inimest isiklikult, või noh mitte rohkem kui meediast Kristjan Luukase ekskallimana, aga ma ei kannata teda silma otsas. Ilmselt nii mõnigi ei salli mind. Ega kõik ei saagi kõigile meeldida. Lihtsalt tahaks vikerkaari oksendada iga kord kui ta blogi lahti teen. Kõik on niiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii perfect, et oksele ajab! Kõige ilusam, kõige targem, kõige teadjam, kõige arukama mehega, kõige ilusamate asjade, toodete, arvamuste jne ever! Ma tean, et Brit, sorri Berit (tsekkasin praegu ta blogist ta nime), käib ka siin kommenteerimas ja on mu blogilugeja… Ära võta südamesse, võta suhu, mahub rohkem :) Sorry, sorry, mu kole huumor!

A, tegelt ma pean talle tänulik ka olema, sest Hedon sõidab just tema ostetud Mamas & Papas käruga, mille ta Nagu uute müüki viis, ja meie selle sealt endale skoorisime!

A, ja veel üks blogi… Ma isegi ei mäleta täpselt seda nime, mingi p6rgukiisu või p6rgudeemon (ei viitsi guugeldada ka) vms See inimene võiks küll mitte blogida. Ma olen paar korda sinna sattunud, intrigeeriva pealkirja pärast ja ma tahaks silmad peast välja kraapida selle kirjapildi peale. Õõõh… Või noh, see on minu isiklik arvamus, et blogijal võiks vähemalt olla mingigi aimdus õigekirjast ja sellest, et koma ette ei käi tühik jne

PS. eks leidub veel neid blogisid kuhu ma satun, aga järjepidevalt ma neid ei jälgi. Näiteks ma ei käi peaagu mitte kunagi mitte üheski ilublogis. Pole mina nende sihtgrupp ilmselt :)

Nii kauge ma siis blogimaailmast olengi. Sellessuhtes on hea, et mul puudub üldiselt eelarvamus blogiauhindu tehes nendest inimestest, kes kandideerivad. Ma jälgin väga väheseid kõikidest nomineeritud blogidest ja.. Üleüldse, nagu ma kirjutasin, naudin ma seda korraldamist, sebimist ja orgunni kümme korda rohkem kui blogide lugemist. Ometi olen ma seda meelt, et blogid on väga hea turunduskanal ja blogiauhindu on ka vaja jagada.

PS. kui on veel mõni vabatahtlik, kes tahab järgmisel aastal blogiauhindade korraldamisel aidata, siis ootan teie meili. Tahaks mõnusa pundi kokku panna ja hakata asju juba arutama :)

PPS. ilmselgelt küsime me ka rahvaarvamust :)

Kommentaariumis saate anonüümselt kommenteerida, kelle blogid teile meeldivad, kes ei meeldi. Miks te minu blogis käite? Mis siin meeldib? Mis mitte? Samas, kui oled blogija, miks mitte teha sellest enda blogis ka ülevaade – keda loed, mis meeldib, mis ei meeldi. Mallu ilmselt ei jõua seda teha, sest nagu ta eile raadios ütles, loeb ta väga palju blogisid :)

96 thoughts on “Blogidest – mis meeldib, mis ei meeldi

 1. Ma soojalt soovitan Sul mu eksidest üle saada. Ja jumala eest, ära ava mu blogi, mis sa ikka tühja oksendad.

  1. Minul pole su eksiga midagi, sinul oli. Ma ei tunne teid kumbagi. Ja ma ei avakski, kui see igal pool ees ei tolgendaks :) aga nagu ma ütlesin ära võta liigselt südamesse ;)

  2. Sa oled ikka eriliselt labane ja häbitult ebaviisakas inimene. Ma kujutan ette, kui paljud käivad siin blogis lihtsalt sinu üle naermas. Sobid hästi kuskile sopaajakirja mõttetuid nupukesi kirjutama.

  3. No ja kas sa arvad, et ma ei tea seda, et paljud käivad siin selleks, et lugeda.. Appi kui nõme, appi! Ma olen palju normaalsem. Ma olen ilusam, kõhnem, targem jne?

   Kas sa arvad, et ma olen eile sündinud. Mu traffic on nagu mingil väiksemal ajakirjal, mida samamoodi loetakse, pool jäetakse vahele ja osade lugude peale mõeldakse – issand, nii minu moodi või issand, sellist asja räägib…

  4. Sa seda ei karda, et selline blogikonseptsioon sinust kui inimesest väga nõmeda mulje jätab?

  5. Ei ole kõik, on normaalseid ka, aga meelde jäävad ikka need furoori tekitavad ju. Näiteks see rebase krae. Ses mõttes oskad küll lugejaid blogisse kutsuda, aga milleks? Ise oled ju korduvalt öelnud, et klikke rahaks ei tee. Ma lihtsalt ei saa aru, millal sa siiras oled ja millal sa lihtsalt furoori tekitada üritad?

  6. Ma omast arust meelega ei üritagi mingit draamat ja furoori tekitada. Ja mis teema selle rebasekraega oli? Et ma selle üldse kaela panin v?

  7. Minul on tunne, et me peaksime koos sopaajakirja tegema. vaatan, et sind süüdistatakse tihti “klikimagnetitest sopa” kirjutamisel ja mind kogu aeg “elu24” vääriliste pealkirjade, mis sisuga kokku ei lähe, tootmisel ning faktide moonutamisel, et oleks “intrigeerivam”.
   Noh kui me 2+2 kokku paneksime, siis vbla see ongi “edu ja rikkuse valem”:D

   LifeatLucky13 blogi tegin nüüd eimest korda lahti uudishimust, ma arvasin, varem, et see on pubeka päevaraamat (13 noh!), nüüd sain teada, et beebiblogi. Üldse ei olnud minu teetassike. Muidugi vastu ka ei hakanud (sest ma vaid sirvisin läbi?), aga ma olen beebiblogide huvigrupist välja kasvanud.
   Brittiga on mul sama, et ma ei vaata videosid, sest mulle tundub, et videotes ei ole päris Britt. Tegelikult kirjutades ka mitte. Inimesena on Britt palju coolim kui blogijana. Minu jaoks. Palju vaimukam ja sarkastilisem ja ÜLDSE mitte NII roosamanna, millesse aeg-ajalt blogis ära võib uppuda.
   Minu viimase aja lemmik on Kuus Sidrunit. Üks päev lugesin pooled postitused ühe joruga läbi. Ja käesolev blogi meeldib mulle ka, mitte väga ammu alles ka hakkasin jälgima ning mõnikord ikka mõtlen, et huvitav, miks siin blogi kommentaarides tihti nii palju halvustavaid kommentaare on. Mis teeb sellest blogist “hullema” kui mõni teine? Arusaamatu. Aga mulle meeldivad mõtteavaldused. Isegi kui ma mõnikord olen TÄIESTI teisel arvamusel (nagu see meeste ja naiste palgaerinevuse teema)
   Kõige suurem vastuolu on mul Miiu blogiga. Mulle nii kohutavalt meeldib ta blogi kujundus, fotod, söögitegemise osa, laste ootd postitused, laste pilte on lust vaadata, kohe tuju läheb heaks. Ühesõnaga kõik on justkui täpselt nii nagu peab. Esimene kord kui Miiu blogi nägin (kui ta MonAmi moeshow’d arvustas) ahmisin õhku, et nii ilus ja nagu päris. Ometgi käib mulle vastu selle blogi täiuslikkus. Isegi magamatus ja väsimus tunduvad selles blogis täiuslikud. Ja see ajab mind hulluks. Aga kaemas käin blogi ikka. Juba piltide pärast.
   Eesti moe-ja ilublogidega on mul teatavasti oma kana kitkuda. No ei meeldi. Ei ole moeblogid. Välja arvatud “Behind the Scenes PR Girl”, mis on üks mu lemmikuid Eesti blogisid. Kah veider fakt iseenesest, sest ma ei ole ka nende blogide sihtgrupp ilmselt. Aga krt, kus tema stiil on minu teetassike. Ma varastaks kogu ta kapi tühjaks!

   (Sain just aru, et pmst kirjutasin siia kommentaari pool võimalikku blogipostitust:D)

  8. Kuule, aga kui sa nüüd Eesti tagasi, siis äkki teeme oma veebiajakirja :D kirjutame ainult nendest, kellest ise tahame (mitte, kes klikke toovad ja popid on); pealkirja võime panna Tanel Padar, aga kirjutame hoopis muleioleblogi.net omanikust (pealkiri ei peagi ju sisule vastama) ja võtame Miiu pildistama :P

  9. Saan õigesti aru, et Jane as in Jane Almers? Ma ei mõista, mis sinu probleem on, ta ju ei kirjutanud sinu blogi kohta halvasti? Ütles lihtsalt, et igav lugeda.

   Kriitikat võiks nagu osata vastu võtta ja ehk ka mõned järeldused sellest teha…

  10. Ei ole Jane Almers, üks teine Jane. Mulle lihtsalt meeldib Beriti blogi küll väga ja ma ei saa aru, miks peab ennast väljendama nii, et kellegi blogi lausa oksele ajab.

  11. Eveliisile vastuseks ütleks, et väga tihti siin (marimelli blogis) ajavad mind närvi pigem halvad, mõttetud, olematud või valed argumendid. Mulle meeldib, kui arvamus on hästi põhjendatud. Võib olla kaks täiesti vastupidist arvamust, kuid mõlemad hästi põhjendatud ja olen mõlemaga rahul ja mõistan mõlemat poolt. Ma lihtsalt ei seedi madalalaubalisusest / harimatusest / pealiskaudsusest või millestki muust tulenevalt tehtud ennatlikke järeldusi.

  12. Uuh, kuule ma arvan, et maamunal eksisteerib ikka rohkem kui üks Jane. Mina olen see Jane Almers ja võtan essat korda siin sõna. Ehk järgmisel korral avad kasutaja ka või vaatad profiilipilti. Võiks nagu enne uurida ju… :D

 2. Selle lifeatlucky13 koha pealt olen 100% nõus. Tema blogi ei kipu väga avamagi, aga ta on beebid2015 fb grupis ja no alati ja iga teema all on tema targutmas :D

  1. +1. Olen ka seal grupis ja pidevalt pean tema targutavaid ja minu arvates ka üleolevaid vastuseid lugema, ei taha sinna väga enam postitadagi. Korra vaatasin ka sinna blogisse ja I swear never again!

  2. Kõlab nagu eduvalem! Ma olen 21.07 tagasi, võtame siis bussiness plaani ette. Juba sellise pealkirjaga koosolekust saaks sihukese “klikimagneti”, et pärast me ei jõua raha ja rikkust ära tarbida

 3. Hee, kusjuures, tead? Mul on tegelikult hoopis vastupidi – mulle endale tundub, et ma pigem üritan kirjutada täpselt nii nagu ma räägin, mis väljendubki megapikkades ja laialivalguvates lausetes nt :D A miimika on mul alati selline olnud. Isegi titena tehtud koduvideotes :)

  Üsna huvitav postitus ja eks sa olid vast õige inimene taolist tegema ka.

  1. Ma ei tea miks, sa lihtsalt oled natuurilt selline :D Miks muidu sulle selline ettepanek taoliseks postituseks tehti :)

   Ma ei tee, sest see oleks väga igav postitus :D Ma loen praeguseks ainult neid blogisid, mis mulle tõesti väga meeldivad ja need, mis närvi väga mustaks ajavad, ma isegi ei ava. Ja mis ma ikka kommenteerin neid, mida ise avamagi ei soostu :)

  2. Hahahaha, päriselt küsid seda Britilt ? Britt oma roosamanna ja poliitkorrektsusega ei saaks ju kirjutada, et on mõni blogi, mis talle võib olla ei meeldi.

   Samas ta saaks teha postituse stiilis : Miiu blogi on nii nunnu ja armas ja Aili blogi on nii nunnu ja armas ja Liisi blogi on nii nunnu ja armas ja nad ise on kõik nii nunnud ja armsad jne.

  3. Miks mul on tunne, et mõned inimesed ajavad roosamannat ja üleüldist viisakust omavahel pahatihti sassi. Minu moto on see, et kui mul on võimalik halvasti mitte öelda, siis ma ei ütlegi. Miks ma peaksin lihtsalt intrigeerimise mõttes hakkama teisi negatiivselt lahkama? Võib-olla mõned inimesed tõesti toituvadki draamadest, aga mulle ausalt ei meeldi sellistele asjadele keskenduda ja pealegi on sedasorti blogisid Eestis rohkem kui küllaga :P

  4. Minu meelest Briti blogi kontseptsioon ongi oma olemuselt “ilus armas pereblogi”, milleks seda siis mingite lambiteemadega risustada. Sellessuhtes, et sa saaksidki ju kirjutada armsas võtmes ainult neist keda loed, kindlasti ei ole need blogid ju kõik ühesugused, kindlasti on neil erinevusi. Samas minu blogil nagu pole mingit kindlat kontseptsiooni – ma pole otseselt pereblogi, ma pole toidublogi, ma pole ka tehnikablogi või turundusblogi või… ma ei teagi, mis ma olen. Elustiil vist nagu suurem osa.

  5. Britt- mu meelest sinu blogi on KORDADES rohkem elustiiliblogi kui Marimelli oma.
   Tema blogi- labane.
   Sinu blogi- stiilne.
   Pole su blogi absull roosamanna- seda räägivad ainult need lugejad, kel enda elus asjad veitsa korrast ära ja neid ajab närvi, et mõnel inimesel elus kõik kuidagi korras.
   Miiuga sama asi- ta elu ongi lahe ja vb isegi täiuslik:) kihvt ju- kõik tahaks nii :)

  6. Milles minu blogi labasus seisneb? Ja mina näiteks ei ütle üldse, et Briti roosamanna halb oleks. Mu elus on ka imeline mees ja suhteliselt hea laps, kes eriti ei jonni jne, aga ma ei blogi sellest, kui imeline kõik on :) mul pole otseselt millegi peale kade ka olla! Kui, siis maja peale – tahaks ka :D

  7. Kust otsast Britt oma blogis väidab, et kõik imeline on? Ta räägib väga palju ka raskustest ja muredest. Asi on inimese väljendusviisis- seda tehes on ta väärikas ja intelligentne.
   See ei tee ta blogi roosamannaks.
   Triinu-Liisi blogi on roosamanna mu meelest..kui seda sõna kuskil kasutada.

 4. Minu arust hea ja aus arvustus!
  Nõustun, et mulle ka üldse ei meeldi Briti miimika. Tema postitusi loen 90%, aga vloge vaadata ei suuda, sest teatraalsus ja miimika hakkavad nii vastu.
  Merje võiks tõesti pikemalt kirjutada.

 5. Haa, täitsa nõus selle Life at Lucky kohapealt. Olen vist ainult ühte postitust lugenud healjuhul, aga miskipärast hakkab vastu. No ei meeldi lihtsalt. Ma ei teagi kas inimene isiksusena või blogi, aga no ei kutsu seda linki avama isegi mitte… Juba sellepärast, et beebid 2015 grupis absoluutselt iga teema all on tal vaja oma blogi reklaamida. :D

 6. NO taas üli väga hea postitus.

  Sinu blogi sattusin lugema u poolteist aastat tagasi kui last ootasin, lugesin ühe jutiga kohe pikalt tagasi. Sain palju kasulikke nippe lapseootuse ajaks (NaguUus poest ei teadnud enne näiteks midagi, Madratsiparadiis, smartbed jne jne). Jäingi lugema ja see on enam vähem ainus blogi, kus ma alati kõik postitused läbi loen. Mulle meeldib su stiil, otseütlemine, no-bullshit, no-ninnu-nännu. Ja eriti meeldib mulle, et su blogi lükkas täielikult ümber mu arvamuse sinust. Ajakirjandusest oli jäänud mulje, et oled teistsugune. Edev, tühine ja pinnapealne. Blogi põhjal kaldun arvama, et oled soe, rõõmsameelne ja enesekindel inimene, väga tore ema ja fun sõber.
  Tänu sinu blogis blogiauhindade paiku olnud vihjele hakkasin lugema ebapärlikarpi ja olen ka sellest blogist vaimustuses. Viimasel ajal loen tihemini Mallukat, varem ta tundus mu jaoks liialt labane, aga nüüd mulle meeldib ta huumor ja totaalne otseütlemine. Näiteks see “Paavianiga pargis” postitus, see oli nii eluline ja lahe. Või siis see, kuidas üllatuspeol purjakil inimesed ta närvi ajasid ja ta selle ka välja ütles. See on midagi, mida näiteks lifeaccordingtob või ourcucoosnest endale iial ei luba. Vahel heidan ka neisse pilgu, ei teagi miks. Ilmselt selleks, et vaadata, kas nad elavad jätkuvalt sama ideaalses maailmas:)
  lifeatlucky13 lugedes näiteks valdavad mind täpselt samad tunded, mida kirjeldasid! Lisaks see kohutav asjade (no eriti vankrite, aga ka kõige muu) kultus, öääk…. Kui kõigil on lastetoas telk, siis peab see ka seal kodus olema. Lasteriiete puhul on enamus riideid lihtsalt body või müts, aga Po.Pi asjade puhul on see kindlalt eraldi ära mainitud. See pidev kalkuleerimine ja pakkimine ja asjade ette hankimine on ilmselt väga praktiline, aga ise iial ei suudaks nii. Olen selleks palju impulsiivsem ja las-minna mentaliteediga. Ma tegelikult üritan küll väga hoolega mõelda, mida ja kui palju tarbida, eriti kehtib see lasteriiete ja üldse lasteasjade puhul ja võtmesõnaks on minu jaoks taaskasutus. See, mis seal blogis toimub, on minu jaoks lihtsalt õudne. Lisaks see laps seal ei jonni küll kunagi, mees ei ole kunagi nõme ja asjad on alati puhtad, pestud, triigitud ja valgendatud:)
  Veel hoian silma peal kristakoiv lehel, vanast harjumusest, põnev on vaadata, kuidas nende kodu ja lapsed arenevad ja pildid on ka väga ilusad.
  Rohkem eriti ei loegi, mõne blogi võiks veel juurde leida, aga see võiks siis midagi head olla. Selliseid avastusi nagu viimati ebapärlikarp oli, oleks lahe veel leida.

 7. Mis puudutab tõesti LifeAtLucky13 blogi siis ka mulle on miski sealt vastukarva, aga ma ei saa aru mis. Ehk tõesti see, et mul oli kunagi kokkupuude temaga beebid2015 grupis, millest ma lõpuks välja astusin.

  Mis puutub Merje blogisse siis mul on täpselt sama teema. Saan juba fungi sisse ja… Ja ongi teema läbi :D

  Sinu blogi loen just juba selle otsekohesuse pärast. SA ütled täpselt nii nagu sa ise tunned, et ütlema pead ja see mulle meeldib. Ühesõnaga sa ütled nii otse kui öelda saab.

  Ma juba mõtlesin, et leian ehk end ka siit :D Et siis teaksin kas loobuda kirjutamisest või ei. Kohe meeldib kui keegi tuleb ja ütleb otse sulle, mida arvab :D

 8. Paljud välismaal blogijad ” unustavad” eesti keele, kui juba algusest peale polnud mingit õigekirja oskust ja siis vabandavad välja oma väljamaa eluga.

  1. Tõepoolest eesti keel ununeb ja tihtipeale oma blogi jaoks ma googeldan sõnu. Mul on välismaa mees ja eesti keeles räägin läbi Skypei emaga. Blogi kirjutan eesti keeles just selletõttu, et tahaks osata ja mäletada. Mitte kõik ei vabanda oma kirjaoskamatust ´´elan välismaal´´ ütlusega. Ära pane kõiki ühte patta :)

 9. Pole varasemalt eriline blogide lugeja olnud.
  Minu jälgimisel on ainult kolm blogi;

  *Sinu
  *Mallu
  *Hugomiajamina.

  Sinu ja Mallu blogi meeldib mulle just otsekohesuse pärast, pole mingit ninnunämmuroosamanna teemat.

  Merje blogi jällegi ei istu mulle absoluutselt,

  Hugomiajamina peale sattusin ma täiesti lambist midagi googeldades ja jäingi lugema.

 10. See Berit on 2016 a beebigrupis ja johhaidiiralla..Keegi küsib miskit- viskab oma blogi lingi ja “loe, äkki saad abi”Aga blogi on nii igav ja puine tal, et anna kannatust…. Teab kõike ja samas ei midagi…

 11. Tundub, et negatiivselt võtavad sõna need, kes end solvatuna või puudutatuna tunnevad. :D Samas, kui ise tunnete et Te ei ole sellised või Teie blogi igav pole, miks siis solvute?

  Sinu blogile sattusin peale täiesti juhuslikult kunagi ammu. Osades asjades nõustun Sinuga, teistes mitte, nagu päris maailmas ikka. :)
  Aga oled tõesti palju sümpaatsem ja lahedam, kui see pilt mille meedia Sinust kujutanud on. ( See pole muidugi mingi ime :D )

 12. Mulle meeldib just Briti blogi, nii mõnus videosid vaadata. vaatame koos 3a. tütrega:D ja üleüldse ülimalt armas pereke:)
  Mallukas meeldib ka-igapäev ikka jälgin
  Sinu blogi loen ka, palju huvitavaid teemasid, kui sa nii upsakas ei oleks, siis loeks vast tihedamini:) vb blogis tuleb see upsakus välja ja päriselus üldse teine inimene:)
  Triinu Liisi sirvin ka vahetevahel:)

 13. Mina loen Sind,Mallut ja Eveliisi, sest mulle meeldivad otsekohesed inimesed. Kui midagi ei meeldi,siis nii ütletegi, mitte ei kuku asju ilustama.

  Edu Teile :)

 14. Peab tõdema, et TÄIEGA huvitav postitus. Ma olin kindel, et sellest ideest tuleb välja räige intriigitsemine, aga tegelt oled sa lihtsalt väga aus :P. PS: ma ei viitsi muude postituste alla kommenteerida, aga ma olen lihtsalt mõtlema jäänud, et ära kuula neid sindrinahkasid, kes sind paksuks sõimavad – sa ilmselgelt pole seda :D

 15. Olen nüüdseks aru saanud, et inimeste arusaam roosamannast võib üsna erinev olla.
  Minu meelest kirjeldab näiteks Britt päris hästi ka laste kasvatamise neid külgi, mis paneksid (vähemalt mind) juukseid peast katkuma, kui ma samas situatsioonis oleksin. Ta kirjeldab samuti kuidas mõned asjad teda koduse elu puhul närvi on ajanud- lihtsalt mitte nii pikalt/mitte nii kirgliku sõnastusega kui suurem osa inimestest loodab. Draama on ikkagi see, mis ajakirjanduses müüb. Mulle igatahes ei tundu, et ta liigselt midagi tsenseeriks. Miks näiteks Triinu-Liisi blogi regulaarselt roosamannaks ei kutsuta? Minu meelest on seal kõik 150% rohkem positiivses toonis kui mujal, aga keegi ei ürita väita, et need naeratavad pildid ja hommikusöögid voodisse pole “päris”.

  Ei pea olema üdini negatiivsust ja kriitikat täis lihtsalt sellepärast, et olla “realistlik”. Inimeste reaalsused ongi erinevad ja maailmas tõesti on inimesi, kes on oma elus väga õnnelikud. Leian, et avalikult oma “musta pesu pesemine” ei saa olla suhte jaoks positiivsete tagajärgedega- neid tagajärgi ei pruugi kohe näha olla, aga väga raske on igaveseks lahti lasta tülidest ja ütlemistest, kui need on kuskil internetiavarustes kirjas ning 10 000 inimest teavad teie probleemidest.

  1. Kirjutan kahe käega alla.
   Keegi kleepis kunagi Britile selle roosamanna sildi küge ja nüüd kõik korrutavad takka nagu papagoid. Väga pealiskaudne suhtumine. Tegelikult on Britt väga aus ja avab reaalse elu tahke, millel ei ole roosamannaga midagi pistmist.

   Siinse postituse puhul tekib mul küsimus, kas on ikka mõtet astuda inimese juurde, kelle nägu ei meeldi ja seda talle otse näkku öelda? Või veel hullem: teha seda avalikult, teisi sellesse mustamisse kaasa haarates (mis nüüd selle shitstormi Beriti suunas vallandas)? Milleks? Kui ometi on aimata, et see teeb teisele haiget. See on südametu.
   Ja kui seda otseütlemist õigustatakse sellega, et oh, ma olen nii aus ja otsese ütlemisega ja kas mul siis ei tohigi olla oma arvamust, siis ütle palun, kas sa inimestele, kellest sa ise hoolid, ka alati ilma otsese vajaduseta oma arvamuse näkku ütled, ehkki tead, et see neile haiget teeb? Ainult sellepärast, et ikka edasi aus ja otsekohene olla?

  2. Tead, kui nüüd üdini aus olla, siis jah, ma ütlen ka oma lähedastele, mis ma arvan. Tean, see teeb haiget mõnikord, aga mu tüübiks pole takka kiita või vait olla.

  3. Kui on vajadus aususeks (nt. sõbranna tahab minna superstaari saatesse, aga no kohe üldse ei oska laulda ja ta teeks end seal vaid lolliks), siis muidugi on ausus põhjendatud. Aga milleks öelda kellegi kohta, et ta blogi ajab mind oksele? Milline vajadus selleks ajendab? Vajadus ära panna ja ise laheda, ausa ja kriitilisena esineda?

   Ja et teistsugune arvamus ka avaldatud saaks kõige selle mustamise juures: minu arust on Beriti blogi informatiivne, mitmekülgne ja mõnus lugemine! Ei mingit üepingutatud perfektsionismi või materiaalsete asjadega kiitlemist. Täiesti normaalne beebi-/pereblogi.

  4. Jah, sealt saab kasulikku infot, ei vaidle vastu, aga üleüldine toon sellel blogil on vastukarva. Ma ei tea miks. Ma ei tunne teda. Ei tea teda rohkem kui blogijana. Ja lihtsalt pole sümpaatne. Sorry, et julgesin midagi öelda :D

  5. Julged avalikult blogi pidada pead olema valmis ka kriitikaks. Ei saa ju kõik alati tagant kiita, kui ikka blogi ei sümpatiseeri. Mõni inimene eelistab jah näed elada ilma väikeste valgete valedeta, ausalt ja otsekoheselt. Sina avaldad arvamust, et sinu arvates on Beriti blogi tore, minu arvates ei ole. Nii on! Live with it.

 16. Mhmh, mulle ka see Life Lucky 13 ei meeldi. Olen samuti 2015 beebigruppides, no igalpool vehib oma lingiga, samuti Muksula jutunurgas.
  Mulle meeldib Lipsuke, just nii nagu ta on ja kirjutab. Veel loen Britti, loen alati igat postitust ja meeldib väga lugeda kuidas neil läheb ja pildid on ilusad, kuid vahel need igasugu ilustatud laused tunduvad sellised puised ja väljapressitud, kuid ei Britt, ikka meeldid ja loen :)
  Veel loen Ailit, kuigi jah vahepeal see trennijutt hakkas domineerima, siis ei lugenud nii väga, kuid ikka aegajalt hoian kursis tegemistega.
  Mallukas on mul fb feedis ja ikka loen läbi, reklaampostitusi küll vähem.
  Mirjami blogi loen ka, meeldivad samuti pildid, kuid vahel ikka tundub see ideaalsus sellise punnitamisena ja videodes on näha rohkem tema mõnusat olemist :)
  Merje võiks tõesti rohkem kirjutada, meeldib samuti tema otsekohesus ja et ta ei ilusta kõike, on nagu on, kellele meeldib kellele mitte.
  Diipi loen ka, kuid vahepeal kisub depressiivseks.
  Kahju, et Madiken enam blogi ei kirjuta, kunagi meeldisid väga tema postitused ja Katre(Hele Valgus) on ka puhta ennast ära kaotanud (vist otseses mõttes).

 17. Naljakas lugeda, et Malluka blogis häirivad reklaamid, samas siia lehele ei saa ilma AdBlockita üldse tulla ju :D Kui arvutis saad veel suhteliselt lihtsa vaevaga need reklaamid ilma tõrjeprogrammi kasutamata kinni klõpsata, siis telefonis ei lähegi kõik kinni üldse.

  1. No mina ei tea, mis jant see on. Mul on arvutis need reklaamid küll näha, telefonis ei ühtegi. Kuidas see nii on, et ühel kuvab ja teisel mitte. Ise käin telefonist Safariga, ehk asi selles? Ja arvestades, et üle poolte tuleb siia telefonist (statistika näitab), siis sellepärast ma arvasingi, et reklaamiraha nii vähe saan, et kellelegi ei kuva neid :D

  2. Ma loen ka vahel telefonist, kui mingit linki näen ja kohe pean teada saama, aga ka mul telefonis kargab jube reklaamiuputus ette. Sulgeda neid ei saagi, pead värskendama. Ja värskendama neli-viis korda teinekord, sest iga kord tuleb jälle uus reklaam ette… Läpakast vähemalt saab need ristist kinni panna. Ei tea jah, millest oleneb, ma käin nii laualt kui moblast google chromega.

 18. Oeh, see Lucky 13 on tõesti üks ebameeldiv isiksus + blogi. Nagu siin mainitud on siis 2015 beebides ta ainult end reklaamib. Osadest asjadest jah, ta teab, aga üldiselt on see pigem stiilis – vaadake kui palju ilusaid asju mu elus on. Selline igav, materiaalne, eneseupitaja….

 19. Ma olen sinuga üldiselt nõus nende blogide kohapealt, mida ma loen või lugenud olen. Malluka kodulehe kujunduse kohapealt on minu jaoks sama segadusse ajav see postituste järjekord. Samas number üks, mida lugeda on ta minu jaoks kindlasti. Lipsukese puhul samuti beebipostitusi väga korralikult ei loe, aga ülejäänud postitused ja blogijana ta meeldib. Britti ma olen paar korda oma lugemislisti pannud, aga kuna lõpuks avastan, et enamus postituste peale ma ei kliki või kerin ruttu läbi, siis olen eemaldanud. Igavaks jääb minu jaoks nii postituste sisu kui kirjastiil ja sõnastus. Miiu blogiga on mul täpselt nii nagu Eveliis siin kommenteerinud olid. Üks külg kohutavalt meeldib, teisalt miski häirib. Eveliis ja Ebapärlikarp meeldivad mõlemad. Tõesti head ausad kirjutised, mida on huvitav lugeda. Nii ka Merje puhul. Tahaks pikemaid postitusi! Costany blogil vaatan ka pilte enamjaolt, ega ta väga ei kirjuta seal midagi. Samas on ta blogis miski, mis jätab jälgima, pole veel mõtet olnud eemaldada listist. Lisaks loen sinu blogi, ka meeldib kuigi alati kõigega ei nõustu. Mitte nimetatutest meeldib veel Mesiliis. Hele Valgus meeldib/meeldis. Pole postitusi tükk aega olnud. Tema stiili võib liigitada ka sellise korrektse alla, aga tema puhul ei häiri. Ta tundub siiras ja tore ning postitusi on meeldiv lugeda. Enam-vähem need blogid ongi alles jäänud. Tükk aega tagasi oli ikka mitukümmend jälgimise all.

 20. Tere!
  Minule sinu blogi meeldib, olgu siis teema mistahes!
  Kõike ei peagi kõigile meelejärgi olema, muidu oleks maailm kahvatu ja hall. Ja sina oledgi see Chilli, kes elu vürtsitab ja kõik hallid hiired lugedes pead kinni hoiavad.

  Ise ma ootaks sinu blogilt rohkem videosi, erinevaid väljakutseid kellegi teise blogijaga.

  Aga seniks palju chillit ja vähem halle hiiri!!!

  :)

 21. Ma loen paljusid blogisid ja pikaajaliselt. Annet kirjutamiseks on Eveliisil, Mallukal, Marinal ja Britil. Just see, kuidas nad kirjutavad. Hea lugeda, kui inimene oskab humoorikalt kirjutada.
  Mul pole midagi näiteks roosamanna vastu, aga mind härib kui ei julgeta oma arvamust välja öelda. Nendeks on Britt ja Aili. Miiu näiteks julgeb. Aga nende blogisi loen ikkagi hea meelega.
  Postitusi ootan kõige enam Sinult, Marinalt, Kuussidrunit ja Merjelt.
  Triinu liis on armas aga kirjutab harva ja postitused üldjuhul igavad.
  Mulle ei meeldi näiteks Sandra blogi. Imelised pildid aga täiesti sisutühi viimasel ajal. Ei julge ka midagi muud postitada peale toodete. Nagu oleks täiesti ära nullitud isiksus pärast seda kui need ilublogijad enda tiiva alla võtsid.

 22. See on nii huvitav, et ka minu arvamus paljudega ühtivad. Blogide lugemisega alustasin kunagi ilublogi review’dega, see tuhin läks suuremal määral üle, veidi veel jäänud. Aga siis jäin lapseootele, hakkasin titeasju googeldama ja esimene blogi oli Marimell, mis paljude asjade googeldamisega ette tuli. On see hea turundus, who knows, abi oli täiega! Ja siis sealt edasi kuulus Mallukas ja paljud teised. Ma ei hakka ütlema, kelle blogid ei ole minu jaoks, sest ka nendes postitusi, millest olen infot saanud või mida põnev lugeda, aga jah, need “täiusliku elu” blogid või toodete/kohtade plussid-miinused blogid hakkavad pika peale vastu. Infot otsides on hea arvamust arvesse võtta, aga et pidevalt jälgida, seda ma ei viitsi. Elulised, siirad, emotsionaalsed blogid on minu jaoks, isegi, kui ma nendega alati ei pruugi samal arvamusel olla, aga see ongi normaalne, ju mul on siis seebikate jälgimise vajadus :D Loen tihedamini Mallukat (kuulnud olin enne ka), Eveliisi (täielik hea üllatus oli minu jaoks, et voh, aus ja otsekohene elunaine, kellest ma ei olnud kuulnud), Marimelli. Sest need blogid on sellised, mis ei ürita jätta nüüd mingit muljet ega ime pastakast postitusi – et ma ju pean postitama midagi ja teen siis mingi review suva asja kohta (a la köögirätiku plussid ja miinused ja kust ma need ostsin). Suuremat sorti blogide lugeja ma tegelt ei ole, nii et lahedaid blogisid on kindlasti veel, aga ma lihtsalt ei tea neid…

 23. Mina nt ei saa Malluka blogi lugeda. Jah, tema otsekohesus jne on kl äge, aga paratamatult ta on kuidagi pessimistlik või negatiivse mõttemaailmaga inimene ja teda lugedes jäi selline halb tunne sisse. Pole nüüd tükk aega lugenud, võibolla ta on muutunud. Ebapärlikarp on üks minu lemmikumaid peale sinu blogi, sest temas on ka sellist mõnusat sarkasmi.

 24. Ma mäletan hästi, et esimene sinu blogi mida ma lugesin oli sellest Tai raamatust, et kuidas keegi saab nii vale ja halva raamatu kirjutada, et ta ikka ei tea Tai elust midagi. Sealt alates olengi lugema jäänud. Kõik postitused mulle ei meeldi/korda ei lähe, näiteks mulle meeldivad toidublogid, aga sinuga pole meil lihtsalt sama toidu eelistus ;) Aga päris palju on jällegi, mis minujaoks on väga huvitavad nt meenub see Maxima, Selveri ja kellegi veel võrdlus, mis on selline igapäevane teema ja väga asjalik. Olen küll endiselt Selveri fänn, aga käik nüüd tihedamini Maximas, sest seal tõesti on odavamad hinnad ja kui mõni suurem sünnipäev tulemas kavatsen ka toidukraami netist tellida. (See ongi see blogi turundus ;) Malluka blogi juures meeldib mulle ka see kui ta uut kraami tutvustab, saab kohe kuulda, näha uutest toodetest, kahjuks olen ma aru saanud, et ta jätab need, mis ikka üldse ei meeldi tihtipeale välja, aga ma tahaks endest ka kuulda. Viimasel ajal on ta mu elu postitused minujaoks natukene negatiivsesse tooni läinud (vb on asi raseduses), aga mulle tundub, et kõik on ikkagi kuidagi halvasti ja pahasti tal koguaeg. Loodan et see muutub.
  Britti ma küll pidevalt ei ole, aga üldiselt mulle just meeldibki ta see roosamanna, pole vaja mingit kisa ja kära tekitada, kui saab ilma. Jätka samas vaimus!
  Katre ehk Helevalguse blogi lugesin ka varem ja elasin talle kaasa, sest tean teda lapsepõlvest, aga nüüd ta vist eriti enam ei kirjutad :(
  Ja mu lemmik on muidugi Henry!! Pereelu, mehepoolt vaadatuna, kaksikud, noorsand ja esileedi, no millest me räägime tõeline superkombo :) Kui tema ja Malluka postitusti lastest võrrelda, siis Henry räägib ka, et no on raske ja peab sada aastat kuskil üht või teist asja lapsega tegema, aga me teeme selle nagu muuseas ära, Mallukas räägib seda nagu nii, et on raske ja siis ma olen nii saamatu ja helistan Kardole ja mured lahenevad või kui ei lahene no siis on vastuseks et ma olen ikka nii saamatu ja Mari ongi teistmoodi laps ja las ta siis teeb kõike mida tahab. Seega Henry on minu kindel lemmik (kuigi see delfisse edasi suunamine häirib ka mind) ja teisena tuleb tunnistada, et sina ;)
  Aa, ja sinu juures meeldib ka see, et te Meelisega mõlemad tunnistate, et lasega koos olemine ei (sealjuures ka reisimine) ei ole puhkus ja seda see ei olegi :)

 25. Teie blogi on mõnus lugeda, aus ja pole ilustatud. Eks kõigega pole loomulikult nõus, mida teie arvate, aga see on normaalne. Te võiks videosid ka teha veel, lahedad olid need, kus te Meelisega koos küsimustele vastasite. Videote vahendusel tuli sinu mõnus iseloom kuidagi paremini välja. Seda postitust oli ka huvitav lugeda, polnud vähemalt ainult kiidulaulu lauldud.

 26. Mida ma siis loen:

  Sind: mõnus otsekohene, mone postituse juures olen küll mõtlema jäänud, et kole kitsas silmaring, aga üldiselt ikka meeldib sind lugeda. Aga lugemisest rohkem meeldib mulle sind vaadata, lugedes jääb vahest mulje, et ülbe ja ennasttäis eit, aga siis satun mõne video peale ja no nii siiras ja armas oled.

  Mallukat: Malluga on otse vastupidi, lugeda meeletult meeldib, see otsekohesus ja need vaimukad olukorra kirjeldused, aga videoid üldse ei kannata vaadata, siis mõtlen küll et õudne mats.

  Lauriita.eu : Üldplaanis mõnus lugemine, aga minu jaoks blogib liiga vähe. Kui inimesel on ikkagi soov teha blogimist kui tööd, st ei kirjuta lihtsalt oma lõbuks vaid reklaamib ennast välja kui blogija, siis peaks postitustel mingit järjepidevust ka ikka olema, mitte nii, et kord paari nädala jooksul saab miskit kirja. Aga võibolla hoopis ta mulle sellepärast meeldibki, et kirjutab vaid siis kui millestki kirjutada on.

  Antsukas.wordpress.com : Mõnus blogi, aga kirjutab peamiselt pere ja sõprade jaoks, seega igaühe jaoks vast ei ole midagi erilist, aga mulle meeldib. Minu meelest on kirjasoont parasjagu antud, aga kuna viimaste postide vahel on suured vahed, siis nood on pigem lihtsalt informatiivsed mitte aga sellised iseloomu täis postitused.

  Ja siis loen veel triinuliine.blogspot.com (enne kirjutas triinukaslondonis.blogspot.com). Tema on inimene kelle postitusi ma alti huviga ootan, armas neiu ja kõik mis ta kirjutab tuleb südamest. Räägib ausalt kõigist rõõmudest ja muredest ja on sealjuures väga muhe. Tema puhul ma isegi ei pahanda, et harva postitab, sest blogi on tal puhtalt ainult oma lõbuks.

  Need on siis kõik need, mida ma igapäevaselt loen.

  1. Ma küll ei arvanud, et mu blogi keegi ära mainib. Ma olen su arvamusega täitsa nõus. Tunnen ise ka, et järjepidevust pole. Sügisel/talvel olin ma enda meelest nii negatiivselt meelestatud, et see pidev hala hakkas mulle juba endale närvidele käima ja sellepärast olin vahepeal vait. Nüüd on jälle suvi ja arvuti taha istuma ei satu nii tihti. :D Loll on see, kes vabandust ei leia, eksole. :D

 27. See Berit käib beebid 2016 grupis ikka täiega ajudele. Kui sa seda siin lugema satud siis võta kuulda ja tõmba tagasi :) Blogi ei külasta!

 28. Aga Leenu, kuhu sa Gerili jätsid? Ta sul ju lehel olemas. Nii rumala jutuga inimesest oleksid võinud ka midagi kirja panna.

  1. Ta sinna jäänud, ma ei ole seda blogrolli väga uuendanud. Peakski üle vaatama :)

 29. Nii armas sinust, et mu kirjavigu täis blogi sulle ette jäi :)
  Ei hakka ette ega taha vabandama.
  Kuna ma hetkel väga aktiivne blogija ei ole, siis on mul täiesti savi, kes mida arvab :)
  Aga hea on siiski teada, et ei kannata blogida, kui ei oska kirjutada :)

  1. A, esiteks ma ei mõelnud sind. Guugeldasin välja nüüd selle blogi. Oligi p6rgudeemon. Hakka videoblogisid tegema, kui kirjutamine raske :)

  2. Ma vabandan, kui sa mind ei mõelnud :)
   Siiski on mu blogis kindlasti kirjavigu, vähemalt laused on imelikud. Ma räägin 80% päevas soome keelt ju…
   Aga videosi mulle teha ei meeldi. Ehk millalgi tuleb isu edasi blogida, kes teab :)
   Tihedamini kirjutamine tuleks keeleliselt kasuks.

 30. S. K

  Oled välja toonud mitmed blogid, mida ma ka mina loen. Ma kahjuks samuti ei kannata Henry blogis seda suunamist delfisse, muidu loeks. Britt on tore, samas minu jaoks on ta laused venivad, tekst pikk aga sisu vähe. Samas on ta mulle enim inspiratsiooni andnud, just siis kui ta tegeles palju DIY projektidega. Ta on selles vallas tubli (kuigi kipub end alahindama).
  Samuti need Malluka tuled ja viled ei istu, kui siis üldse, loen läbi feedly.
  Varem meeldis Marina ka, kuid kodumaal tagasi olles ta ei blogi eriti ja instagrami Marina on hoopis teine inimene kui blogi oma.
  Viis last ja elu maal meeldib samuti, kerge lugemine :).
  Häid blogisi on veel, näiteks Daki, Kai, Rahakratt, muidugi TIKRI blogi :)

 31. Igavleva koduperenaise labane lahmimine. Ei tunne siit kedagi, vaatasin korra postitust ja rohkem asja siia pole. Ausus on hea omadus aga sellega peaks kassaa käima ka käitumisoskus ja taktitunne.

 32. Tuli veel meelde, et Marinat tohutult kiidetakse, aga mulle ta eriti ei istu. Tootearvustused ja reisid jms on ok lugeda, aga kipub tihti moraali lugema ja kirjutamisstiil on kuidagi patroniseeriv. Alati rõhutab, kuidas tema on teinud elus õigeid valikuid, vaeva näinud jne. Arvab kõigest liiga palju teadvat. Häirib.
  Ja Aili oli enne rasedust ja raseduse ajal selline äge Yolo mutt, aga nüüd muutunud igavaks ja kriitikat ei kannata üldse. Kui keegi veidigi negatiivselt kommenteerib, kohe solvub.
  Kuus sidrunit ja Lipsuke on ehedad ja suudavad ka minu jaoks igavatest teemadest huvitavalt kirjutada.

 33. Minul on just teie puhul nii, et videos tundud sina nii armas inimene, aga kirjapildis hoopis vastand sellele ja Meelisega vastupidi. Ometi on sinu blogi üks väheseid, kus viitsin kõik postitused peaaegu alati läbi lugeda (tavaliselt panen poole pealt kinni retseptide postitused, pole lihtsalt minu valdkond) ja ometi 75% sinu arvamusega ma absoluutselt ei nõustu. Seega ei oskagi ma öelda, mis mind siia aina lugema kutsub. Ma arvan, et hästi oluline on kuidas inimene oskab oma arvamust kirja panna ja ju sinu stiil mulle sobib :)

 34. Just, Brittil on tõesti kummaline miimika, mis mulle absull ei meeldi ja üha enam olen ma ta blogi lihtsalt ridade vahelt lugenud, kuna minu jaoks on ka seal liiga palju roosamannat.
  Triinu kohta on mul sama arvamus, tore blogi , aga samas kirjutab liiga vähe ja lühikesest. .. kaob nagu ära see blogi mõte mu arust…

  Ja sa oled mu lemmik alati olnud! Ja mulle meeldib te video poste vaadata kahe asja pärast … te olete Meelisega koos nii ägedad ja su hääl on niiii äge ja armas

  Mulle meeldib, et iga kord, kui ma su blogi vaatama tulen, siis on uus ja äge post olemas, nii nagu ka mallul – see on minu jaoks õige blogi pidamine !

 35. Kui ma ise oleks blogija, siis oleks väga huvitav selliseid arvamusi enda kohta kuulda ja võibolla isegi maksaks peale, et keegi selline otsekohene tegelane kritiseeriks. :D Väga huvitav ju.

  Laias laastus nõustun.

  Lisan veel arvamuse Marina blogi kohta, et kuigi teda alati väga palju kiidetakse, et ta on meeletult intelligentne ja palju saavutanud naine, siis mina seda fenomeni pole isiklikult märganud. Võibolla teismelistele tõesti tundub ta elu ja saavutused nagu midagi vapustavat. Ise olen enmvähem Marina vanune ja leian endale targemaid/andekamaid/sügavamaid eeskujusid. Tal on üle keskmise maja, aga kõik muu on minu jaoks väga keskpärane – mõtted, välimus, kogemused (reisid), arvamused jne. Selline tavaline tubli perenaine.

  Lipsukest kiidetake ka igal pool, aga minu jaoks on ta kõige ebameeldivam blogija üldse. Pole teda ammu lugenud ja nagu väidetakse, siis olla ta suure arengu läbi teinud ja tubliks naiseks (?) hakanud. Mina mäletan küll tema postitustest ainult meeletut räpasust, mis mulle väga vastu hakkab. Peale selle kirjeldab ta seda räpasuse teemat huumoriga ja stiilis justkui kõikidel lastega peredel on see sitt-okse-puder mööda põrandat ja riideid paratamatu nähtus. Minu tuttavatel on küll beebid üldiselt puhtana kasvanud ja midagi kontimurdvat nende järgi koristamises ja tite puhtaks pesemises pole (mänguasjade koristamine on juba teine teema).

 36. Ma kusjuures olen mõelnud sellele, et teeks enda blogi kõrvale ka aktiivse vlogeri, n-ö kaks kanalit, mida inimesed saaksid jälgida. Teeks erinevaid challengere pimedana ja versus nägijad jms, aga no püha ristivägi, kes saab olema see inimene, kes kõike seda filmib, monteerib, üles laeb jnejne. :)
  Mõte iseenesest täiega meeldib ja ma usun, et see pakuks lugejatele suurt huvi, aga hetkel abikäte puuduse tõttu jääb see mõte küll sahtlisse paremaid aegu ootama. ;)

 37. Minu arvates oli see postitus väga huvitav :) leidsin nii mõndagi uut ja tšekkasin üle kõik blogid, millele viitasid – enamusi siiski rohkem ei ava.
  Kõige rohkem loen ma sind ja Mallukat – seda just sellise brutaalse aususe tõttu ja teemad on ka väga seinast seina. Meeldivad igasugused arvustused, arvamused. Ja te hüppate Facebookis mu ajajoonele ka, et noh..pole pääsu :)
  Henryt piilun ka aegajalt, kui kuskil hüppab postitus ette. Britti loen ka, küll mitte igapäevaselt.. Hüppab ka ajajoonele mulle. Ma vloge ei viitsi vaadata aga ma ei viitsi kellelgi :D Armas inimene tundub üliarmsa perega:)
  Merje avastasin nüüd – kurat, tõesti liiga lühikesed postitused..aga seivisin ikka ära.
  Nüüd raseduse ajal olen hakanud lugema ka Lillit, avastasin juhuslikult ja ampsasin pea terve blogi korraga läbi. Minu meelest vahva lugemine. Selle Beriti ma avasin nüüd korraks ja panin kohe kinni tagasi. Ei saagi väga aru, miks ta peaks oma blogiga igalpool gruppides niimoodi lehvitama, polnud suurt midagi huvitavat seal lugeda ….
  Kuus Sidrunit meeldib ka ja vahepeal sirvin ka Kaid. Olen äärmiselt kaootiline lugeja ..:D

 38. Naljakas lugu on, et mind ajavad sinu need intrigeerivad postitused naerma. Mulle tundub, et sa teed tegelt tihti nalja aga inimesed ei saa aru. Mina igal juhul vahel naeran, mulle meeldibki vahel selline ülevōlli keeratud huumor.

  Ma ise vaatan viimasel ajal Mallu blogi aegajalt ikka üle. Ta oskab iga loo huvitavaks kirjutada aga samas ega ta minu maitse päriselt ei ole ja inimesena me vist väga erinevad.

  Ka Britti loen aga vahelduva eduga. Samas on tema blogi väga ilusti üles ehitatud ja hästi ilus vaadata. Väga positiivne on ta küll, ka siis, kui ma ise ei oleks, kuid mind see ei sega :)

  Ja Ebapärlikarpi loen. Mulle ka meeldib. Tundub tsill inimene. Veits on vahel liiga karm aga see ei sega.

  Rohkem ei loegi blogisid, enamusi pole isegi vaadanud. Triinu-Liisi oma tundus liiga nännu ja Lipsukene pole üldse minu maitsele inimene, ei tea miks.

 39. Ma ei suuda Sandrellet ja Triinu-Liisi lugeda. Sandrelle on lihtsalt tohutult igav ja Triinu-Liis ei tundu üldse nii tore, kui ta end näidata üritab. Jonnakas, solvub ja kasutab teisi ära ning armastab ka klatšida. Ühes viimati lisatud videos on ka näha, kui põlastavalt ta oma Kristot vaatab alguses ja kui aru saab, et kaamera töötab, siis käitumine muutub kohe.

  Loen alati Marimelli, Mallukat, Eveliisi ning Kristina monolooge. Need on blogid, mis on just minule sobiliku stiiliga.

 40. Ahahaa! Kui tahate eriti “kõva” blogi lugeda, siis minge Inno ja Irja Tähismaa titeblogisse või kohvikusse!

 41. Mida aeg edasi seda ebaküpseb ja pinnapealsem inimene sa mulle tundud :D alati üks ving ja hala ning mitte millegagi rahul ei ole, kõigile vaatad ûlevalt alla ja nina nii püsti et vihm sajab sisse…

  1. Tglt ma tahtsin öelda, et isegi mitte ebaküps vaid lihtsalt rumal.

 42. Viimane kommentaar on küll väga “küps” :D Oma arvamuse aus ja otsekohene avaldamine pole kahjuks jah populaarne Eestis nagu ka siin blogis tihti kommentaaridest näha. Ükskõik, mida sa ütled on alati mingi kindel grupp isikuid, kes lihtsalt ilma argumenteerimata tulevad kirjutavad a la sa oled loll või rumal või igavlev koduperenaine (see oli hea!!!) või midagi säärast. Tulles tagasi blogiteema juurde on mul ka teatud lemmikud. Ebapärlikarp meeldib väga ja aegajalt satun lugema, kuigi inimtüübilt on ta minu vastand! Marimelli loen ka heameelega alati ei ühti ka mul sinu ja Meelisega arvamus aga ei peagi ju ühtima nii palju kui on inimesi on ka arvamusi ja positiivne on kui inimesel on oma arvamus, mitte ta pole lammas, kes karjas kaasa määgib. Mallukat saab ka aegajalt tänu FB le sirvitud. Temaga on see, et tal on nii muutlik meel ja tujud, et võimalus on, et satud negatiivse alatooniga posti lugema ja siis jälle pikka aega sinna ei satu. Siin mainitud Lifeatlucky13 blogipidaja Beritiga on see lugu, et tõesti leiab, seda linki väga paljudest gruppidest ja see on vastukarva tõesti. Suure lingitamise peale ja ka vist hea optimeerimise tulemusena googlist tema blogisse olen ikka sattunud. Pole absoluutselt sümpaatne just seetõttu, et kõik on nii ideaalne ja ma olen nii tore ja teadja ja minu arvamus on see, mis on õige sest ma ei tee lapse kasvatamisel/pereelus valikutes vigu! Väga raske on tavainimesel, kes teevad vigu ja vahest on ka magamata öid ja kehvema tujuga päevi end sellise pilveprintsessiga samastada. Katsun sinna blogisse mitte rohkem sattuda. Henry jutte saab ka FB st teinekord loetud vastupidiselt luckyle tundub Henry väga soe ja mõnus pereinimene, kes julgeb ka öelda, et vot see pole hästi või see on hästi! Üldiselt sa aga kirjuta edasi ja mina loen heameelega edasi!

 43. Malluka blogi on tõesti arvutist üsna kehv lugeda. See kategooriatesse jagamine teeb nii segaseks kõik ja tihtipeale on vanad teemad eespool, uuemad all ja lõpuks on pudru ja kapsad. Telefonist parem lugeda.
  Ja nagu keegi siin varem kommenteeris, siis Triinu-Liis tundub ka mulle natuke võlts- et nagu blogis on kõik nunnu ja ilus aga reaalses elus nii roosiline pole. Ma tema videosi ei suuda vaadata, kuidagi nii väsitav inimene tundub.

  1. Mu meelest on Triinu päriselus kolm korda säravam ja armsam ja nunnum kui blogis :)

 44. Tahtsin eile kirjutada, aga polnud aega :) Ma eriti suur blogide lugeja pole, aga tuntumaid ikka olen tšekanud. Peaks mainima, et sinu blogi meeldib mulle sada korda rohkem kui Malluka oma. Siin käin pidevalt. Malluka omasse olen vaadanud mõnikord, kui teda kuskil on promotud, ta on mulle ka FBs ette jäänud. Aga ei meeldi. Tundub selline labane naine. See ei tähenda otsekohesust. Sina oled ka otsekohene, vahel ka ropendad, aga imelikul moel sa ei jäta mulle labast muljet, aga Mallukas küll. Ma ei ütleks ka, et tema postitused on midagi eriti intrigeerivat või põnevat, aga ju siis tema labasus köidabki :)

 45. Mina loen ühe abielupaari blogi, kes varsti Portugalist tagasi Võrru tulevad. Hakkasin lugema nende lapse pärast aasta tagasi, kuna mul ka puudega laps. Sinu blogi avastasin ka ajal kui last ootama jäin. Malluka blogi leidsin otsinguga kui ta oma lapse eripäradest kirjutas. Ühesõnaga mind huvitavad postitused lastest.

Comments are closed.